dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IzzieSM

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    7

    Domyślnie POMOCY! Kuchnia kremowo-orzechowa czy orzechowo-czarna???

    Witam Wszystkich i z góry dziekuję za jakąkolwiek pomoc i opinie. Otóż sprawa wygląda tak. Mam przestrzen otwartą kuchnia/jadalnia/salon, która raczej będzie utrzymana w stylu nowoczesnego glamour. W kuchni niestety są skosy i generalnie nie mam żadnych wiszących szafek. Będzie za to półwyspa (wyspa dochodząca do ściany) w kształcie delikatnej litery S. Pierwszy projekt kuchni opierał się na kolorze orzecha (wybrany kolor orzech satynowy) połączonego z elementami czarnego na wysoki połysk i cały sprzęt agd miał również być czarny. Ale wybrałam się do sklepu aby te wszystkie sprzęty obejrzeć i zauważyłam przepiękną (co prawda wielką) lodówkę Sharpa w cudnym perłowo beżowym kolorze (przy rączkach ciemno drewniany element, lodówka 4-drzwiowa). I teraz zastanawiam się czy przypadkiem nie zmienic opcji kuchni i w miejscach gdzie miał byc kolor czarny, zastosować beżowe fronty na wysoki połysk, a sprzet agd zastąpić stalowym. Tym bardziej, że nad blatem (między szafkami a skosem) ma być laminat z fioletowym wzorem-falą na perłowo białym tle i dwa hokery w fioletowym kolorze.Dodam, że lampa w kuchni jest kryształowa z połączeniem tkaniny w kolorze białym lub czarnym do wyboru. Ogólnie cała przestrzen jest duża, bo ma ok. 15m długości, tylko po obu stronach ma skosy niestety. Mam niesamowity dylemat i już sama nie wiem co robić. Prosze doradzcie coś, co Waszym zdaniem prezentowało by się lepiej??? Jakie jest Wasze zdanie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jaka jest podłoga? W jaki sposób łączone są elementy orzechowe z kolorem? najlepiej wrzuć wizualizację całości

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IzzieSM

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Podłoga nie jest jeszcze ostatecznie wybrana, natomiast podłoga w jadalni i salonie będzie raczej bambusowa w kolorze karmelowym. Jeśli chodzi o czerń, to w tym kolorze miała być wyspa, "szafa" ścięta do skosu z wbudowana mikrofalą z półkami i cokoły przy podłodze.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Musisz pokazać konkretne kolory, bo nic z tego doradzania nie wyjdzie
    Google na pytanie o orzech satynowy pokazuje:







    Bambus karmelowy:







    To jak wróżenie z fusów...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IzzieSM

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Juz dodaje zdjęcia. Orzech satynowy jest najbradziej zbliżony do tego z tych dwóch zdjęć, tyle, że mam partię bez tych białych elementów po bokach. Natomiast podłoga jest z Kopp'a i w rzeczywistości jest troszkę jaśniejsza niż na tych fotkach.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Orzech1.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	98073   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Orzech.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	66,6 KB
ID:	98074   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	phpThumb_generated_thumbnai.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	98075   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1phpThumb_generated_thumbnai.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	65,1 KB
ID:	98076  

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zatem:
    1. fronty lekko beżowe, ale identyczne z gresem, który ew. położysz w kuchni
    2. fronty tylko czarne, a podłoga w kuchni taka sama jak w salonie i jadalni

    Czarne wysokie szafy przy jasnej reszcie - przy skosach dodatkowo podkreślą je i będą się bardzo rzucać w oczy, jak kolumny podtrzymujące całość

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IzzieSM

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    "Szafa" ogólnie jest wąska i tylko z jednej strony przy oknie. Miała miec niecały metr szerokości. Wszystkich frontów nie mogłabym zrobić czarnych, bo pod tym skosem będzie strasznie czarno, a pod skosem kuchni mebli mam ponad 4,5m, druga ściana ok.3m plus 2,5m wyspa. Orzech ten musi zostać ponieważ już został kupiony. Co do kolorystyki beżowej z orzechem, myślałam podobnie aby blat był w tym samym odcieniu co płytki na podłodze i tez był jasny, a lbo blat i płytki ciemniejsze wpadające w braz.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    W takim razie beże wszędzie + orzech (może tylko na wyspie, uda się tak?)

    Jeszcze jedno: beż raczej taki, platynowy lekko:





    niż taki kawowy (piękny, ale nie do orzecha):

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 29-01-2012 o 10:44

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IzzieSM

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    Szcerze mówiąc to właśnie do tego orzecha myślałam o tych beżowych ciepłych (nie kawowych) wpadających w jasną perłę/śmietankę.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Dobrze, ale uważaj, żeby nie nabrały brzydkiego waniliowego, budyniowego odcienia przy tym orzechu.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    IzzieSM

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    7

    Domyślnie

    A blat z podłoga robić wtedy w podobnej jasnej tonacji, czy raczej ciemny?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Zrobiłabym jasny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony