dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Krynica Morska - czy warto ??

    Zamierzamy w lipcu wybrać się na długo oczekiwany urlop do Krynicy Morskiej.
    Czy możecie nam polecić jakieś fajne miejsca do zwiedzenia (wyjeżdamy z córką 5 -letnią).
    Czy możecie coś polecić, podpowiedzieć, ewentualnie zwrócić uwagę czego unikać .
    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    w dzieciństwie przez wiele lat z rzędu jeździłam z rodzicami do krynicy morskiej w wakacje. byłam tam tez kilka razy już jako osoba dorosła i powiem tak - zbyt wiele do zwiedzania to tam nie ma, dla 5 latka to już w ogóle. fajny może być rejs po zalewie wiślanym, jest latarnia morska i plaża . niedaleko jest Sztutowo (obóz koncentracyjny sztuthof), kiedyś można było przejechać się kolejką wąskotorową - teraz nie wiem. Więcej atrakcji dla dzieci jest chyba w Stegnie, w kątach rybackich kilka lat temu też nie było praktycznie nic jeśli chodzi o atrakcje - nie wiem jak teraz..te miejscowości to są po drodze do krynicy - niezbyt daleko od niej.

    a tu co znalazłam na stronie Krynicy:
    http://www.krynicamorska.pl/imprezy.php
    http://www.krynicamorska.pl/okolice.php

  3. #3

    Domyślnie

    JANINKI-AMORKI82 dzięki za informacje , żeby tylko pogoda się udała

  4. #4
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    W lipcu to nawet Małobądz jest całkiem całkiem ...

  5. #5

    Domyślnie

    Dla mnie w Krynicy było zdecydowanie za daleko do plaży.

  6. #6

    Domyślnie

    Pan u którego zamawiłam noclegi, twierdzi że do plaży jest ok 500 m. Mieszkał ktoś może w pensjonacie "pod Dębem" ?

  7. #7
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Sporo. Ale cena powinna być atrakcyjniejsza ...

    Kiedyś mieszkałem 300m od plaży, niestety te 300m było w linii prostej - aby dojść do plaży należało nieźle kluczyć. No i zamiast 5 minutowego spacerku robił się 15 minutowy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał cannon
    Dla mnie w Krynicy było zdecydowanie za daleko do plaży.
    Z wczasów w Krynicy to najbardziej pamiętam, że straszny kawał na plażę trzeba było drałować.
    We wrzesniu byłam 1 dzień na wycieczce i największą atrakcją były dziki, które łażą sobie normalnie po wydmach Poza tym port, kilka sklepów, atrakcje jesli były dla dzieci (jakies może karuzele itp. to juz zdemontowane, więc nie wiem)
    Co do Stegny, o której pisze Janinki_Amorki, to sama miejscowość jest trochę oddalona od morza (więc kwatery prywatne to raczej kawał od plaży), przy drodze prowadzącej do plaży jest sporo domów wczasowych (jedne dalej drugie bliżej), a tuz przy plaży jest takie skupisko domków/kamieniczek, własnie we wrzesniu tam byłam przez tydzień, stad miałam pokój:
    www.wieloryb. mierzeja.pl
    Ja szukałam maksymalnie blisko plaży i faktycznie, wyjscie miałam prawie wprost na deptak przy zejściu na plażę, widok z okien na morze (pokój od tyłu "ryneczku" więc cichy). Jest nawet bliżej niz się wydaje patrząc na zdjęcie z lotu ptaka.
    Stołówki takiej regularnej tam chyba nie ma (może w któryms z domów wczasowych przy Morskiej), ale cały dół budynków to knajpy różne i smażalnie, jest sklep spozywczy (mozna nawet zamiawiac, żeby pani coś konkretnego przywiozła), kiosk, pamiątki.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    moniha

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    68

    Domyślnie

    w lecie powinien kursowac statek do Fromborka , a tam planetarium, moze malej sie spodoba
    ...słoneczne skry, w których śmiech śpi,
    co kluczem jest do wszystkich ludzi,
    i słowa dwa, a kto je zna,
    ten w każdym sercu miłość wzbudzi ....

  10. #10

    Domyślnie

    Byłam niedawno, bo na weekend majowy.
    Z minusów - zdecydownanie za daleko do plaży a chodziliśmy tylko na spacery. Iść taki kawał z całym wyposażeniem plażowym, soczkami, jedzeniem dla dziecka to pomyłka. No chyba, że lubisz spacery po lesie. Na marginesie dodam, że mimo ładnej pogody komary już pokazały co potrafią.
    Z atrakcji jest wszystko, to co w większości nadmorskich miejscowości
    Blisko: rezrewat kormoranów, dziki na żywo - były na parkingu w Piaskach.[/i]

  11. #11

    Domyślnie

    Jagoda 555 a ceny w restauracjach i sklepach jakie ... w miarę przystępne ??

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    a jeździłam do Piasków, Troszkę tam spokojniej, niż w Krynicy. Ceny jak to nad morzem. Ale dla mnie generalnie za dużo ludzi. ponieważ z jednej strony morze, z drugiej zalew, to ludzie nie mają się gdzie rozpełznąć. Poza tym stada małych dzieci, w tym multum chorych. Raz tylko byłam z córką w sezonie i wrócial z anginą, bo w naszym pensjonacie była trójka dzieci chorych

    Upewnij się do dwóch rzeczy - czy właściciel jest rybakiem i czy przewiduje dla gośći np atrakcje typu wycieczkę kutrem, udzial w połowach. Mój tak robił i była to faktycznie atrakcja. Po drugie czy jest do dyspozycji kawałek ogródka, bo pieciolatki nie utrzymasz w pokoju a łazić cały dzień na spacery to można oszaleć. Człowiek też chce wypić tą kawę w spokoju na jakimś tarasiku
    No i trzecia atrakcja - można, nawet latem, trafić jakąś bursztynową drobnicę na plaży. tylko trzeba odejść od głównych plaż. Moje dziecko całymi dniami szukało bursztynów.

  13. #13

    Domyślnie

    Martyna1 - ceny w sklepach nie odbiegały zbyt wiele od normy, w restauracjach to nie wiem, bo mieliśmy pobyt z wyżywieniem, łacznie z deserami , kawami, itp. i nie było potrzeby uzupełniac

  14. #14

    Domyślnie

    Ostatni urlop spędziłam w [reklama]. Magiczne miejsce! Polecam każdemu, kto chce odpocząć od zgiełku miasta, na pewno tam wrócę!
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 07-08-2017 o 13:29

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rentowna

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-076
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nigdy nie byłam w Krynicy, ale narobiliście mi ochoty na polskie morze, nawet teraz, w listopadzie bym się tam wybrała.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Odkopię tem wątek. W tym roku urlop spędzamy również na mierzei wiślanej, tym razem w Krynicy Morskiej. Czy są tam jakieś godne polecenia miejsca na spędzenie tanecznych wieczorów? Pozdrawiam.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Hej

    w Krynicy byłem z 5 luvb6 rrazy ostatnio jakIeś 7 lat temu

    Taneczne wiecozry spoedzalo sie w BBC (best beach club) na plazy.. Nie wiem czy jeszcze istnieje.. ale info o tym na pewno znadziesz w necie Bywałem w Copacabanie i w Papaya. Tam także można było miedzy innymi potańczyć


    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Dzięki, o Papai czytałem w necie, ale informacje raczej skromne.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja barzo lubię krynicę nawet jak nie ma cały czas pogody to są fajne widoki, wesołe miasteczko, latarnia morska, fajne ośrodki w lesie np. *******- już na końcu krynicy dla mnie super z dziećmi na wyjzad, kiedyś jako dziecko teraz jako rodzic dwa razy też
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-07-2017 o 16:00 Powód: Reklama

  20. #20
    Banned
    bobek81

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-018
    Posty
    71

    Domyślnie

    Zdecydowanie warto! Byłem tam w zeszłym roku.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony