dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 100
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    GREGORUS99

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Mam taki problem i zwracam się do Was o poradę?
    Zacząłem przygotowywać chudziak pod wyłożenie styropianu,przy skuwaniu
    pozostałości tynków zauważyłem ze w niektórych miejscach beton jest głuchy
    tak jakby ziemia trochę usiadła.Chudziak ma grubości ok.8 cm. bez zbrojenia,
    w planach położenie folii,2xstyropian 5cm,folia pod podłogówkę i wylewka
    ok 7cm. mixokretm zbrojona włóknem szklanym.Pytanie?Zbagatelizować te
    głuche odgłosy czy kuć tego chudziaka?Proszę o poradę

  2. #22

    Domyślnie

    Na ten temat było już pisane. Aby ktoś coś konkretnego doradził trzeba dokładnie opisać wszystkie prace od zagęszczania jak i upływ czasu pomiędzy nimi.
    myślenie jest przyszłością

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cineck
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Witam, ja z jednym pytaniem czy beton można lać od razu na styropian czy trzeba to wszystko jeszcze nakryć folią ??

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał cineck Zobacz post
    Witam, ja z jednym pytaniem czy beton można lać od razu na styropian czy trzeba to wszystko jeszcze nakryć folią ??
    bezwzględnie pokryć folią 0,4mm, dokładnie bez fałd i wywinięte na ściany tak aby wystawała ponad wylewkę. Jezeli powierzchnia wymaga ułozenia dwóch rzędów folii musi być załozona na zakładkę a zakładki połączone taśmą samoprzylepną.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #25

    Domyślnie

    Czy folie ktora kladzie sie bezposrednio na chudziaku(te pierwsza warstwe) tez nalezy wywinac na sciany tak aby wystawala pozniej ponad wylewke czy wywijamy tylko warstwe foli ktora lezy pomiedzy styro a jastrychem (wylewka)?
    No i co z tym frezem-styropian ma byc z nim czy moze byc prosty?(ktory lepszy?)
    kaka

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek Zobacz post
    Czy folie ktora kladzie sie bezposrednio na chudziaku(te pierwsza warstwe) tez nalezy wywinac na sciany tak aby wystawala pozniej ponad wylewke czy wywijamy tylko warstwe foli ktora lezy pomiedzy styro a jastrychem (wylewka)?
    No i co z tym frezem-styropian ma byc z nim czy moze byc prosty?(ktory lepszy?)
    Folie trzeba wywinąć do wysokosci wylewki, nastepnie styropian i kolejna folia wywinieta ponad wylewke.

    Styropian bez frezow, zwykły (prosty).

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał sacha Zobacz post
    1/ skopali robotę i problem kto to ma poprawić.
    2/ nie wiem czy nie lepiej wylewka wyrównująca chudziak /też może być chuda/ i robota dalsza łatwa i przyjemna
    A Twoje rozwiązanie jest też sensowne - pozdrawiam.
    Dlaczego uważasz, że skopali robotę?
    W niejednym dzienniku rury hydrauliczne kładzione sa na chudziaku, a później dopiero kładziona folia i styropian. Co się moze stać jak będa rury pod folią? Izolacja cieplna żadna.

  8. #28

    Domyślnie

    Jakieś konkretne wskazania co do folii?
    Widzę że moda na grubość to od 0,2 (czasami kładziona podwójnie) do 0,4
    I co z pokrywaniem na koniec styropianu folią, bo widzę też różne podejścia (jaka gruba folia)?
    Uszczelniać pianką jakies przerwy np miedzy styro a scianą ?

  9. #29

    Domyślnie

    Witamy Tymkowiczów. Jesteśmy na etapie tynków. Dzisiaj się zarejestrowaliśmy. Pozdrawiamy

  10. #30

    Domyślnie

    Ja dylatację wokoło chcę ułożyć z cienkiego styropianu. Mam dużą powierzchnię pomieszczenia i potrzebne są też dylatacje dzielące posadzkę na mniejsze płyty. Projekt ułożenia węży jest do tego dostosowany tzn w tym pomieszczeniu są 4 "ślimaki", dylatacją będzie więc krzyż przez środek. Wyrzucać kasy na systemową dylatację nie chcę.

    Zastanawiam się czy pomiędzy układane na płasko płyty styropianu nie wstawić na "sztorc" np. 2cm twardego styropianu jako dylatację ?

    Wszyscy mi znani wykonawcy mówią o robieniu dylatacji kielnią. Kierbud to samo, ma świadomość tego co piszą w Muratorze ale jak powiedział "tego nikt nie robi". Też zalecił wykonanie dylatacji kielnią, nawet zalecił żeby nie całkiem do spodu tą kielnią, bo w tym naprawdę chodzi tylko o to aby w tym miejscu płyta sama pękła - bo ona sobie sama ma wyszukać najsłabsze miejsca. Kolejna sprawa to grubość wylewki z miksokreta 5cm (i w tym jest podłogówka) + mikrowłókna jako zbrojenie. Kierbud powiedział, że to wystarczająca grubość jeśli chodzi o wytrzymałość. Natomiast jeśli chodzi o bezwładność to będzie mniejsza, ale w moim przypadku chcę żeby tak było, podłoga ma szybciej reagować bo to pomieszczenia komercyjne.
    Ostatnio edytowane przez Malobert ; 24-05-2012 o 22:33
    pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    bezwzględnie pokryć folią 0,4mm, dokładnie bez fałd i wywinięte na ściany tak aby wystawała ponad wylewkę. Jezeli powierzchnia wymaga ułozenia dwóch rzędów folii musi być załozona na zakładkę a zakładki połączone taśmą samoprzylepną.
    Dlaczego 0,4 mm?

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    archi23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-208
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko odnosnie styropianu pod wylewki. Na poddaszu mam do okien 10cm i planuje ogrzewanie podłogowe (niestety troche późno pomyslałem), przyjmuje 2cm na panel 5 wylewka i 3 styropian - czy rozwiazanie jest ok dodatkowe pytanie : w łazience i pokojach po podłodze chodzą rurki czy jest koniecznośc przykrywania ich styropianem czy mogą być na poziomie podłogówki

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał archi23 Zobacz post
    Witam, mam pytanko odnosnie styropianu pod wylewki. Na poddaszu mam do okien 10cm i planuje ogrzewanie podłogowe (niestety troche późno pomyslałem), przyjmuje 2cm na panel 5 wylewka i 3 styropian - czy rozwiazanie jest ok dodatkowe pytanie : w łazience i pokojach po podłodze chodzą rurki czy jest koniecznośc przykrywania ich styropianem czy mogą być na poziomie podłogówki
    nie jest ok.nie mozesz tak sobie zakladac,poniewaz Twoje skrzydlo drzwi balkonowych moze byc np 3-4cm nizej nizinna czesc powierzchni na tym poddaszu i wtedy poziom wylewki Ci sie podnosi w strone drzwi i Twoje grubosci sie zmieniaja,wtedy zmniejszasz grubosc styropianu o ile sie jeszcze da.zawsze na stropach czy chudziakach sa jakies roznice poziomu.zawsze wahaja sie miedzy 2-6cm im wyzej tym bardziej nierowno zazwyczaj.rozwiazaniem dla Ciebie jest zadzwonic po posadzkarza zeby przyjechal z niwelatorem i pomierzyl Ci strop-to jego obowiazek.moze byc tak ze najwyzszy poziom na poddaszu bedziesz mial pod drzwiami balkonowymi wtedy nie bedziesz mial problemu,ale lepiej niech podjada pomierza,wstrzymaj sie z kupnem styropianu gdyz grubosci moga sie zmniejszyc.pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    poza tym 5 cm na podlogowce to malo,rurek w peszlach nie kladz na styropianie bo masz za mala grubosc wylewki.u Ciebie na pewno musi isc siatka zbrojeniowa

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    bezwzględnie pokryć folią 0,4mm, dokładnie bez fałd i wywinięte na ściany tak aby wystawała ponad wylewkę. Jezeli powierzchnia wymaga ułozenia dwóch rzędów folii musi być załozona na zakładkę a zakładki połączone taśmą samoprzylepną.
    Powiedz mi proszę - co daje folia na styropianie? chodzi o to żeby wylewka nie dostała się do styropianu?
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    truszkra

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam chciałem przyłączyć się do tematu mam ułożoną podłogówkę i teraz nie wiem na to układam zbrojenie , a drugie pytanie jeśli będę robił wylewkę z normalnego cementu to musze dolewać coś do betonu.

  17. #37

    Domyślnie

    Mam większy problem.
    Mój "majster" musiał wyjechać na miesiąc, zostawił mnie z całym bałaganem na głowie.
    Muszę sam wylać posadzkę w kotłowni ( budynek podpiwniczony) bo 15 września przyjeżdża piec na eko do montażu.
    Jutro biorę się za tynkowanie ścian.
    Problem mój polega na tym, że po tynkowaniu będę musiał wylać chudziaka, ocieplić go i wylać jastrych.
    Ten co wyjechał zostawił sprzęt więc myślę, że sobie poradzę, szukałem w necie ale mało informacji na ten temat
    pytanie:
    1- w jakich proporcjach w betoniarce ( łopatologicznie proszę)urobić chudziaka, powierzchnia kotłowni 10 m2
    2- w jakich proporcjach w betoniarce( łopatologicznie proszę) wyrobić wylewkę główną ten jastrych
    o pozostałych rzeczach mam przeczytane kila godzin, izolacja, ocieplenie, dylatacja. Chyba dam se radę
    Betoniarka na jedną taczkę taka z castoramy za 1 tyś zł.
    Był bym bardzo wdzięczny za szybka podpowiedź.
    piach z budowy został, żwiru moge dokupić mam pod nosem, cement jest a najwięcej to mam chęci moge nawet tanio odsprzedać.
    Tak więc proszę fachowców o pilna poradę

  18. #38

    Domyślnie

    na chudziaka wystarczy worek na 3 taczki smiało betoniarka pewnie ze 120l a do wylewki dodawaj jeszcze ulepszacz do betony i wióry włókna szklanego a cementu pół worka na betoniarke i smiało ci wystarczą te proporcje nie bedziesz musiałsie bac ze za słaby cement oczywiście I klasy 32,5
    do chudziaka w sumie z tego co pamietam słabiutki betonix sie robiło wiec nawet 1 worek na 4 betoniareczki/ taczki

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał truszkra Zobacz post
    Witam chciałem przyłączyć się do tematu mam ułożoną podłogówkę i teraz nie wiem na to układam zbrojenie , a drugie pytanie jeśli będę robił wylewkę z normalnego cementu to musze dolewać coś do betonu.
    musisz dolewac plastyfikator do ogrz.podlogowego.zbrojenie to siatka stalowa oczka 10x10cm fi 3-4mm w matach 1x2m uklada sie na zaklad.siatke ukladaja posadzkarze.nie powinna byc rozlozona w miejscu przecinanych dylatacji

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    truszkra

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    pułtusk
    Kod pocztowy
    06-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    ok super dzięki za podpowiedz

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony