dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 100
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Siekera

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    okolice Płocka
    Kod pocztowy
    09-530
    Posty
    1

    Domyślnie Moja metoda

    Pod rury zwykła grubsza folia, kładziemy na całej powierzchni na sam spód i z zakładką na sokolik (zapobiega przedostaniu wody)
    rury oczywiście obłożone koszulkami izolacyjnymi (Zwiększ utrzymanie temperatury wody ciepłej przechodzonej w rurach)
    pierwsza warstwa podkład styropianu lub sytrydu na wysokość rur, druga aby je pokryć (zapobiega nadmiernemu chłodzeniu lub przymarzaniu wody w rurach)
    podkładu nie łączymy, zostawiamy odstępy pomiędzy i od ścian. W te odstępy sypiemy mieszankę piachu z wapnem na sucho (zapobiega przedostawanie się wilgoci i zapobiega przed pękaniem i zarywaniem się nadlewki).

    Jeśli ktoś stać i chce idealnie odizolować dom od gruntu polecam zamiast folii wylewkę z ołowiu lub płyt ołowianych na lut.
    ta metoda zapewnia 100% ochronę przed wilgocią i wodą od podłoża.

  2. #42

    Domyślnie

    Znalazłem ciekawą metodę wykonania podkładu podłogowego na poddaszu użytkowym
    http://www.youtube.com/watch?v=3XqDebrwl2Q
    moim zdaniem ciekawy pomysł, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jakie są plusy i minusy tej metody w porównaniu ze standardowym wykonaniem podkładu na poddaszu tj. 5cm styro + 6cm wylewki z miksokreta. Moim zdaniem ta metoda chyba szybsza
    Pozdrawiam

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej & Grażyna Zobacz post
    Znalazłem ciekawą metodę wykonania podkładu podłogowego na poddaszu użytkowym
    http://www.youtube.com/watch?v=3XqDebrwl2Q
    moim zdaniem ciekawy pomysł, czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jakie są plusy i minusy tej metody w porównaniu ze standardowym wykonaniem podkładu na poddaszu tj. 5cm styro + 6cm wylewki z miksokreta. Moim zdaniem ta metoda chyba szybsza
    Pozdrawiam
    zdecydowanie szybsza. Po wylewce nie położysz podłogi drewnianej czy innej w ciągu pół roku. Tutaj następnego dnia, a nawet wcześnie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrkuczmierczyk Zobacz post
    Płyta OSB zamiast wylewki....Naprawdę znakomite rozwiązanie...A pod spodem mamy styropian, czy styrodur??Bo już raz się Panu pomyliło
    napisz czy masz jakiś cel,żeby się logować na tym forum.Szukasz jakiejś rady,czy ściskają Cię kompleksy,że ludzie się budują

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    zdecydowanie szybsza. Po wylewce nie położysz podłogi drewnianej czy innej w ciągu pół roku. Tutaj następnego dnia, a nawet wcześnie.
    jarekkur.... jakis slaby okres masz ostatnio
    Pol roku?
    a z dodatkami? Obalith Rapid
    ten pokazowy dom modelowy... a po co w takim zastosowaniu dach/podloga? skoro tam nie ma zadnych obciazen... a nie elewacyjny.
    Co z akustyka takiej podlogio plywajacej??
    Raczej przy takim rozwiazaniu sugerowalbym jastrychy plywajace fermacella na podsypce, z pilsnia, akustyka, szybkosc, zero skrzypienia, w pelni obciazalne...
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 25-03-2013 o 18:17
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Obalith Rapid i inne różne sztuczne nie do końca sprawdzone emulsje. Jak one działają zostało to już stwierdzone. Jest zbyt wiele kłopotów z dodatkami po okresie kilku tygodni-miesięcy, od ułożenia okładziny podłogowej nieprzepuszczalnej. Wielkie słowa to Marketing trzy tygodnie i jastrych suchy. Trzy dni i 7-10mm wylewka samorozlewna gotowa do układanie drewna. Wszystko to należy traktować z przymrużeniem oka.
    Nadal wskazuje się na pomiar CM nie podając jakiej wilgotności należy szukać. Maksymalnie 2,0% dla wszystkiego co zostało wymieszane z wodą. Jet to totalny absurd bez pokrycia w nauce i praktyce. Rozwiązanie suchych jastrychów typu Fermacell, polecam. Drogo ale szybko i przede wszystkim w domu sucho.
    Jeżeli będę rozmawiał z firmą Glass na temat ich dodatków, to w wyniku moich pytań i dociekliwości technicy wycofują się z konkretnych i jednoznacznych danych technicznych. Pozostaje wtedy to co małymi literami pisane w karcie technicznej....że odpowiadają jedynie za jakość swojego wyrobu, reszta w rękach wykonawcy. Jeżeli wykonawca zmierzy jastrych z Obalithem i uzyska np. 1,8CM%, a wysadzi mu parkiet lub zdeformuje, odpowiedź jest jedna ŹLE MIERZYŁ!!! Jastrych obojętnie czy z Obalithem czy innym przyśpieszaczem, wysycha różnie i zawsze do pewnej wielkości, która producentowi powinna być znana i przekazana wykonawcy. Ta wilgotność nazywa się równoważną i ona powinna być znana także kładącym jastrychy.
    Użyto innej firmy emulsji przyśpieszającej wysychanie. Grubość 5cm po 3 tygodniach miała byc gotowa do układania drewna. Warunki klimatyczne 22-24C i 45-55%rH. Po miesiącu na zapytanie czy uzyskana wilgotność 2,8CM% jest ok. Firma po godzinie dzwoni i mówi odjąć 1,5%. Poczekaliśmy jeszcze 3 tygodnie i było 1,2CM%. Na pytanie czy należy od 1,2% odjąć zalecane 1,5% była konsternacja i brak konkretnej odpowiedzi na zadawane pytania.
    Kto wie o co tutaj chodzi?
    Akustykę poprawi klejenie posadzki podłogowej do płyty OSB. Podłoga zdrowa i cicha. Bez problemów z pomiarami wilgotności podłoża i czekaniem na jego wilgotność równoważną, której i tak parkieciarze i inni od posadzek nie znają!
    Ostatnio edytowane przez jarekkur ; 25-03-2013 o 22:56
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    hmmm jarekkur czyli z tym Obalithem widze tak samo jak w moich elewacjach zadasz 3 dodatkowe pytania i okazuje sie ze zapisy z ulotek i kart produktu g. znacza
    Poki co mi sie sprawdzily te srodki pod katem uzyskania odpowiedniej jakosci podloza pod zywice, no ale drewno wrazliwsze jednak.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #48

    Domyślnie

    rozmowa odbiegła już od tematu wątku

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    rozmowa odbiegła już od tematu wątku
    Istotnie, przerzucuiłem temat na nowy wątek. Pozdrawiam.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witam
    Co sądzicie o ułożeniu warstwy styropianu o gr 3 cm bezpośrednio na chudziaku i dopiero na tym styro folie i kolejne dwie warstwy styropianu 3+5+5cm.
    Mam już rozłożone całą instalacje CO, rury w ciepłych peszlach leżą bezpośrednio na chudziaku. Rozłożenie na tych rurach folii i obłożenie tego styro jest dosyc kłopotliwe /;
    Było by tak: chudziak, styro3 cm, folia jako izolacja pozioma, styro 5 cm, styro 5 cm.

  11. #51

    Domyślnie

    At te ciepłe peszle z co to jak gruba sciankę mają 5 cm pewnie ?? czy może 1 cm ?

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Malybialy
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    (: no powiedzmy, że ciepłe... cienka szara pianka. Nie chodzi mi już o straty ciepła, tylko bardziej o to czy syropian podłogowy może leżeć bezpośrednio na chudziaku?

  13. #53

    Domyślnie

    Zależy jaki masz teren ? mokro ? sucho ? piasek ? glina ? Rezygnacja z hydroizolacji poziomej dodatkowo zwiększy straty ciepła na CO spowodowane błędnym położeniem rur z co na chudziaku. Ale to twój dom i twoja kasa.

  14. #54

    Domyślnie

    Witam.
    mam pytanie odnośnie poziomu górnej części styropianu ułożonego na chudziaku, stropie. Czy ta płaszczyzna musi być idealnie pozioma, tzw. "stół" ? Założenie jest takie, że styropian będzie idealnie przylegał do podłoża. Powiedzmy, że będzie przyklejony.
    Jak prawie u każdego poziomy chudziaków i stropów nie są idealne, ale równanie tego styropianem do poziomu to koszmar.
    Czy jak nie będzie poziomów ale styropian będzie bez "klawiszy" to będzie źle?


  15. #55

    Domyślnie

    Mam podobny dylemat, na długości domu 12m rozbieżność w poziomie stropu ok 3cm. Czy są jakieś przeciwwskazania by ułożyć na całość styropian tej samej grubości - jastrych będzie miał wówczas od 6 do 9cm grubości - czy poza większą ilością betonu, większą masą i dłuższym czasem nagrzewania podłogówki są jeszcze jakieś "przeciw" ?

  16. #56

    Domyślnie

    Witam, przeczytałam cały wątek o układaniu styropianu pod wylewkę ale nie mogłam znaleźć odpowiedzi na jedno pytanie. Jak układana jest pierwsza warstwa styropianu i docinana pod rurki CO i elektrykę to co robi się z tą przestrzenią wokół nich? Słyszałam, że zasypuje piaskiem albo wypełnia pianką montażową. Mi zaproponowano opcję nr 2. Czy jest to sensowne rozwiązanie?

  17. #57

    Domyślnie

    ja robię pianką. Jakoś piasek nie przemawia do mnie. Nie po to zamiatam i odkurzam, aby później piachu nasypać.


  18. #58

    Domyślnie

    Slawku a ma to jakieś znaczenie cieplne? I tak układana jest na to kolejna warstwa styropianu, która by to przykryła.
    Czy ma to tak wyglądać?


    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    ja robię pianką. Jakoś piasek nie przemawia do mnie. Nie po to zamiatam i odkurzam, aby później piachu nasypać.

  19. #59

    Domyślnie

    Ale nie w ten sposób. Teraz musisz ściąć nadmiar pianki. Bez sensu.
    Ja to piankę daje dopiero jak kładę następną płytę/warstwę. Później nic nie wycinam a pianka dodatkowo wypełnia wszystkie szczeliny i przykleja mi górną płytę styropianu.


  20. #60

    Domyślnie

    To nie ja robię, tylko "fachowcy". To znaczy, że teraz zetną piankę i położą styropian bez docinania?
    Przepraszam jeśli to głupie pytanie ale rodzina i znajomi i Ci "fachowcy" chcą mnie zlinczować, że chciałam piankowanie a nie zasypywanie piaskiem.
    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    Ale nie w ten sposób. Teraz musisz ściąć nadmiar pianki. Bez sensu.
    Ja to piankę daje dopiero jak kładę następną płytę/warstwę. Później nic nie wycinam a pianka dodatkowo wypełnia wszystkie szczeliny i przykleja mi górną płytę styropianu.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony