dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 100
  1. #81

    Domyślnie

    U mnie na parterze jest folia a na piętrze nie. Może na piętrze się nie kładzie?

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    Foli nie kładą pod styropian? Pss...
    Jak dla mnie nie jest to po fachowemu!!!
    bo to jest poddasze. Ja też na górze nie daje żadnej folii. Na dole tylko papa na gorąco(zgrzewana).

  3. #83

    Domyślnie

    Na piętrze też daje na styropian.

    Chodzi mi o film oni robią parter

  4. #84

    Domyślnie

    Na piętrze też daje na styropian. Folia zabezpiecza styropian przed wilgocią z wylewki, służy jako warstwa poślizgowa.

    Chodzi mi o film oni robią parter, zapomnieli o izolacji...hmmm och ci fachowcy....

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    Na piętrze też daje na styropian. Folia zabezpiecza styropian przed wilgocią z wylewki, służy jako warstwa poślizgowa.

    Chodzi mi o film oni robią parter, zapomnieli o izolacji...hmmm och ci fachowcy....
    Film jest z wykonania poddasza, nie parteru, dlatego nie ma folii. Przyjrzyjcie się dokładniej.

    A co do folii na styropianie przy jastrychu z miksokreta, to ja mam swoje poglądy i folii nie daje bo jest całkowicie zbędna, ale jak kto chce. jeden sypie piach, drugi piankę, jeden daje 50cm styro na podłodze, a drugiemu wystarczy 15, jeden daje folię, inny nic.


  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Chciałbym prosić o poradę. Aktualnie na poddaszu wysokość pomiędzy podłogą a nadprożem nad drzwiami wewnętrznymi to 2,22m. Do jakiej wysokości ułożyć styropian i wylać wylewkę? 2,07m ? Czyli np 9cm styropianu + 6cm wylewki? Gdyby to była jakaś różnica to na poddaszu w 100% podłogówka
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  7. #87
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    peryskop

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Lębork
    Kod pocztowy
    84-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kiedy się daje folię, Na styropian czy pod styropian (chodzi o podłogę)?

  8. #88
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał peryskop Zobacz post
    Kiedy się daje folię, Na styropian czy pod styropian (chodzi o podłogę)?
    pod styropian i na styropian , ja dawałem pod styro folię 0,5mm a na styro folię tą aluminiową do podłogówki

  9. #89

    Domyślnie

    Zwykła wylewka cementowa może mieć grubość około 6 cm. A czy nie zastawiał się Pan nad wylewką anhydrytową? Jest ona znacznie twardsza niż betonowa, lepiej przewodzi ciepło i do tego może mieć grubość około 4 cm.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge.

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szef23 Zobacz post
    Ja dawalem na chudziaka dwa razy czarna folia budowlana 0,2 mm do tego 8+5 cm styropianu na zaklad a w to wpuszczalem rury
    Przy najwiekszych srednicach pod rurami jest 8 cm styropianu
    Wylewka wyszla okolo 7cm zbrojona siatka

    Gdy przyszli do mnie hydraulicy skwitowali to grymasem
    - Ktos sie chyba pospieszyl z tym styropianem , przeciez rury kladzie sie pod niego Cieplo do sasiada i tak nie ucieknie

    Dodatkowo polaczenia plyt styropianowych pouszczalnialem pianka PU
    Witam,
    a ja od kilku dni biję się z myślami i zastanawiam się jak to zrobić. M
    Mianowicie mam mieć 3x5cm styropianu na parterze i chciałem, żeby hydraulik ułożył rury w drugiej warstwie styropianu. Jednak po zastanowieniu się, to nie wiem jak to zgrać z tynkami. W końcu pierwszy wchodzi elektryk i hydraulik i rozkładają to co muszą.
    W normalnej wersji najpierw hydraulik rozkłada rury na podłodze i w ścianie później wchodzą tynki i po tynkach jest sprzątane i rozkładany jest styropian. A tutaj nie wiem jak to rozwiązać. Bo w mojej wersji najpierw będzie styropian z rozłożonymi w nim rurami wodnymi i dopiero wtedy tynki? No sam nie wiem. Bo jakby najpierw weszli tynkarze to hydraulik później rozwali mi połowę otynkowanych ścian, żeby porobić wyjścia.
    Co o tym sądzicie i jak to rozwiązać?

  11. #91

    Domyślnie

    najpierw tynki. Ile Ci ten hydraulik porozwala ścian? W zasadzie tylko w kuchni podejścia. Łazienki to i tak będziesz kładł glazurę. Podejścia do grzejników są w dolnej części ściany, raptem 12-14cm od podłogi. Jak masz podłogówkę, to musi być wylewka, inaczej tynkarze wszystko zniszczą.


    możesz tez ułożyć rury jak wyżej(czerwone są 5cm nad podłogą), ale przy takim układzie tynkarzy bym nie wpuścił, chyba, że po wylewce.


  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał tgrzebien Zobacz post
    (...)
    W normalnej wersji najpierw hydraulik rozkłada rury na podłodze i w ścianie później wchodzą tynki i po tynkach jest sprzątane i rozkładany jest styropian. A tutaj nie wiem jak to rozwiązać. Bo w mojej wersji najpierw będzie styropian z rozłożonymi w nim rurami wodnymi i dopiero wtedy tynki?
    Aktualnie jestem świeżo po tynkach. Hydraulicy kują po ścianach i fakt trochę tych tynków rozkuli i niestety nie tylko w łazienkach i kuchniach pod podejścia ale też zdarzyło się, że tynk po drugiej stronie ściany w pokoju się uszkodził. Kucie podejścia w ścianie działowej 12cm to zawsze ewentualność odbicia tynku po drugiej stronie. Mimo to gdy widzę precyzyjnie ustawione rury odpływowe,piony, podejścia i wodę cwu to bym tynkarzy nie wpuścił.

    Myślę, że to nie zbyt duży problem naprawić fragmenty tynku na etapie wykończeniówki, tym bardziej, że często są to miejsca zakryte później przez płytki etc.

  13. #93

    Domyślnie

    A ja wszystkie podejścia pod bateria robiłem przed tynkami żeby nic nie trzeba było później rozkuwać, i dobrze że tak zrobiłem bo hydraulik jedną ścianę przebił ba wylot, więc panowie od tynków wszystko ładnie naprawili. Rurki od centralnego zabezpieczyłem deskami a wodę dopiero teraz panowie od hydrauliki będą podłączać do tego co jest już w ścianach, więc umów się z hydraulikiem na kilka etapów prac bo panowie od tynków raczej nie patrzą co mają pod nogami

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kyniek123 Zobacz post
    Myślę, że to nie zbyt duży problem naprawić fragmenty tynku na etapie wykończeniówki, tym bardziej, że często są to miejsca zakryte później przez płytki etc.
    Właśnie w pokoju już był położony tynk a pan hydraulik rozwalił ścianę, dobrze że Panowie od tynków ładnie to naprawili

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Będę się widział z hydraulikiem w sobotę. Zobaczymy czy nie będzie psioczył na takie kilkaetapowe roboty. Co do ogrzewania, to wszędzie będę miał podłogówkę tzn. parter + piętro. Więc tylko rury od wody i obiegówki będę miał w podłodze plus odkurzacz centralny.

  16. #96
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Czy można łaczyć szary styropian z białym na podłodze pod wylewkami? Na piętrze mamy dawać 5+2cm i te 2cm chcemy dać białego bo jest twardszy i lepiej sie bedą spinki trzymać - tak twierdzi wykonawca.

  17. #97
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bart Budowniczy

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Nieciecza
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalkulatorek Zobacz post
    Dzięki. Czy te płyty można dowolnie ciąć?
    De facto nie mam tego aż tak dużo (jeżeli nie będę tego kładł w garażu - a nie będę) parter to około 60m2. Bo w garażu i kotłowni dam zwykły styropian (tam będzie tylko grzejnik).

    Tylko jak patrzę to koszty były by bardzo znaczne przy koszcie około 40 zł za m2. A więc ponad 5000 za 2X po 3cm. Jak już to tylko raz 5 cm. To nie lepiej w takiej sytuacji dać grafitowy z lambdą 0,31 2X3 cm?

    Bardzo dziękuje za porady. Chciałbym dobrać możliwie to dobrze, by nie wydać mnóstwo $$ na materiał, ale też istotnie nie odczuwać dużej utraty ciepła.
    Witam..
    Widzę, że temat ten nie do końca został wyczerpany, a z kolei b.mnie interesuje ...budowa jak się Państwo domyślają...
    A propos tego konkretnego postu muszę nadmienić, że również nie mam rewelacji jeśli chodzi o parter. Będzie tak (tak jest w planie):
    na płytę betonową 8 cm styropianu;
    6 cm wylewka (podłogówka);
    2 cm zostaje na okładzinę (płytki, itp.).
    Widzę, że rozwiązanie PIR jest super, ale i kosztowne. Wstępnie też myślałem o 2X styropian pod podłogówkę by pochować wszystko co trzeba.

    Chciałem się więc zapytać jak u Pana wyszła podłoga? Jakie rozwiązanie Pan zastosował przy takiej ograniczonej przestrzeni z zastosowaniem podłogówki? Co się opłaciło, a w co nie warto było się bawić?

    Dziękuję i Pozdrawiam..

  18. #98

  19. #99
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polischmen

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Międzyrzecz
    Kod pocztowy
    66-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    mam do płyty fundamentowej przymocowane przewody od całej elektryki. Niestety zrobiono to zanim położyłem ocieplenie (3x 5cm). Pytanie, czy kłaść na przewody folie i na to styropian, czy też położyć pierwszą warstwę styropianu, potem folia, i potem kolejne warstwy?
    Ostatnio edytowane przez polischmen ; 29-07-2018 o 18:02

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał __Marek Zobacz post
    Mam dwa pyatnia:
    1. Co mam zrobić jeżeli mi hydraulicy rozprowadzili rury w otulinie po chudziaku, a nie mam położonej pod nimi foli? Dodatkowo rury są przymocowane do podłoża kołkami. Mam je wszystkie odkręcić i wsuwać folię, a później przykręcić(?) czy położyć tą folię na te rury (chyba bez sensu)?
    2. Praktycznie na całym parterze będę miał podłogówkę. Niestety chudziak jest bardzo nierówno wylany i na 3metrach jest czasmi 4cm różnicy. A różnica między przodem, a tyłem domu jest około 5cm. Hydraulicy tweirdzą, że nie mogę stosować różnych wysokości styropianu w celu niwelowania nierówności, bo węże mogą się pozałamywać i może dojść do zapowietrzenia. Wychodzi na to, że w niektórych miejscach będę miał 6cm wylewki, a w niektórych 10-11cm. Żeby uniknąc później różnic w nagrzewaniu to myślałem, żeby układać jednak steropianem o różnych grubościach, a granice/kanty wysokości streopianów zasypać piaskiem i na to położyć jeszcze folię, a na tą folię matę styropianową pod podłogówkę. Czy ma to sens?
    I jak w końcu zrobiłes z tym punktem 1?

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony