dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Pompa abisynka do ogrodu-macie takie?

    Witam,
    szukam opinii użytkowaników takich pomp w ogrodzie. Chodzi przede wszystkim o ich praktyczne zastosowanie np. do podlewania, czerpania wody do spożycia..., bo ich urok jest bezsprzeczny
    Macie je wysokie na podstawach, czy tak jak tutaj:
    http://www.allegro.pl/item629061281_..._skora_hd.html

    http://www.allegro.pl/item629062041_..._skora_hd.html

    Potrzebny jakiś smok w studni, jak jest z trwałością tłoka skórzanego...?
    Wszelkie informacje mile widziane.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    moja siostra ma taką retro
    Podlewają ogród - 16 ar. Sprawuje się dobrze i ślicznie wygląda.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Też myslałam o takiej pompie ale ja mam studnie głębinową i ta pompa nie dałaby rady podnieść wodę na taką wysokość. Szkoda.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu
    moja siostra ma taką retro
    Podlewają ogród - 16 ar. Sprawuje się dobrze i ślicznie wygląda.
    dużo trzeba się namachać, by napełnić wiadro ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał piu
    moja siostra ma taką retro
    Podlewają ogród - 16 ar. Sprawuje się dobrze i ślicznie wygląda.
    dużo trzeba się namachać, by napełnić wiadro ?
    podane przez producenta
    Wydajność - 30 L/min( przy 40 skokach/min),
    no już widzę moją żonę machającą 40x na minutę

    Zwrócono mi też kiedyś uwagę na jej wysokość: 62 cm cała, mniej niż 30 !!! pod wylewką - podobno czasami są problemy z podstawieniem wiadra.
    Można dokupić element podnoszący (rura między pompą i ziemią) ale dla niektórych traci ona wtedy proporcje i urok

    Jak się dobrze rozejrzeć to są one i za 99zł

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał piu
    moja siostra ma taką retro
    Podlewają ogród - 16 ar. Sprawuje się dobrze i ślicznie wygląda.
    dużo trzeba się namachać, by napełnić wiadro ?

    nic, bo do podlewania podłączają pompę elektryczną To takie tymczasowe rozwiązanie, póki nie ma podłączonej wody z wodociągów. I element dekoracyjny.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Ja mam w ogrodzie jako ozdobę a woda na potrzeby podlewania ogrodu, cele techniczne hydrofor.
    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

  8. #8

    Domyślnie Re: Pompa abisynka do ogrodu-macie takie?

    Cytat Napisał rafallogi
    Witam,
    szukam opinii użytkowaników takich pomp w ogrodzie. Chodzi przede wszystkim o ich praktyczne zastosowanie np. do podlewania, czerpania wody do spożycia..., bo ich urok jest bezsprzeczny
    Macie je wysokie na podstawach, czy tak jak tutaj:
    http://www.allegro.pl/item629061281_..._skora_hd.html

    http://www.allegro.pl/item629062041_..._skora_hd.html

    Potrzebny jakiś smok w studni, jak jest z trwałością tłoka skórzanego...?
    Wszelkie informacje mile widziane.
    Mam tą czarną pompę ozdobną . Pompy te produkuje firma Omnigena . Niestety są to pompy bardziej ozdobne niz użytkowe. Mają małą wydajność z tego wzgledu , iż są po prostu małe gabarytowo . Aby taka pompa miała dużą wydajność rura w której porusza sie tłok musi mieć jak największą średnicę . Nie bez znaczenia jest także skok tłoka bo to właśnie ten parametr rzutuje na wydajność pompy . Te pompy z twoich linków mają średnicę tłoka 90 mm i mały skok . Generalnie wykorzystuję tą pompę u siebie tylko wtedy jak potrzeba doraźnie wiadro wody . Nie ma mowy o podlewaniu ogrodu większego jak 1 ar . Tłok jest z żeliwa . Skórzana uszczelka tłoka (stosuje się do żeliwa) starcza na 2 - 3 lata intensywnego użytkowania . Pompa czerpie wodę ze studni lub z odwiertu z maksymalnej głębokości 8 m . W podstawie pompy jest gwint na 5/4 cala gdzie wkręcasz rurę stalową ocynkowaną . Na końcu rury musisz zamontować filtr igłowy . Jest to nic innego jak kawałek rury w ,której nawiercone jest bardzo dużo otworów . Zakryte są one siatką miedzianą i przykryte perforowana blachą mosiężną i odpowiednio polutowane na twardo . Koniec rury jest zakończony klinem lub żeliwnym świdrem umożliwiającym wbicie lub wkrecenie rury zakończonej filtrem w dno studni . Można je także często kupić w Hipermarketach i w internecie . Nie są drogie . Wkręcisz taki filtr góra 1,5 m zwykłym rurhakiem lub dużą żabą hydrauliczną , zakładając , że grunt jest piaszczysty i bez kamieni . Można także nie używać takiego filtru a zwykły siatkowy jak studnia jest z kręgów . Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa . Taką pompę zalewa się wiosną a spuszcza z niej wodę jesienią przed mrozami w przeciwnym razie mróz rozsadzi korpus żeliwny . Woda musi byś spuszczona poniżej poziomu przemarzania gruntu czyli przynajmniej na jakieś 1,5 m . Pompa tłokowa - abisynka działa na takiej samej zasadzie jak strzykawka medyczna . Ma tylko w środku prosty zawor/y zwrotne .

  9. #9

    Domyślnie Re: Pompa abisynka do ogrodu-macie takie?

    Cytat Napisał Kuna
    Cytat Napisał rafallogi
    Witam,
    szukam opinii użytkowaników takich pomp w ogrodzie. Chodzi przede wszystkim o ich praktyczne zastosowanie np. do podlewania, czerpania wody do spożycia..., bo ich urok jest bezsprzeczny
    Macie je wysokie na podstawach, czy tak jak tutaj:
    http://www.allegro.pl/item629061281_..._skora_hd.html

    http://www.allegro.pl/item629062041_..._skora_hd.html

    Potrzebny jakiś smok w studni, jak jest z trwałością tłoka skórzanego...?
    Wszelkie informacje mile widziane.
    Mam tą czarną pompę ozdobną . Pompy te produkuje firma Omnigena . Niestety są to pompy bardziej ozdobne niz użytkowe. Mają małą wydajność z tego wzgledu , iż są po prostu małe gabarytowo . Aby taka pompa miała dużą wydajność rura w której porusza sie tłok musi mieć jak największą średnicę . Nie bez znaczenia jest także skok tłoka bo to właśnie ten parametr rzutuje na wydajność pompy . Te pompy z twoich linków mają średnicę tłoka 90 mm i mały skok . Generalnie wykorzystuję tą pompę u siebie tylko wtedy jak potrzeba doraźnie wiadro wody . Nie ma mowy o podlewaniu ogrodu większego jak 1 ar . Tłok jest z żeliwa . Skórzana uszczelka tłoka (stosuje się do żeliwa) starcza na 2 - 3 lata intensywnego użytkowania . Pompa czerpie wodę ze studni lub z odwiertu z maksymalnej głębokości 8 m . W podstawie pompy jest gwint na 5/4 cala gdzie wkręcasz rurę stalową ocynkowaną . Na końcu rury musisz zamontować filtr igłowy . Jest to nic innego jak kawałek rury w ,której nawiercone jest bardzo dużo otworów . Zakryte są one siatką miedzianą i przykryte perforowana blachą mosiężną i odpowiednio polutowane na twardo . Koniec rury jest zakończony klinem lub żeliwnym świdrem umożliwiającym wbicie lub wkrecenie rury zakończonej filtrem w dno studni . Można je także często kupić w Hipermarketach i w internecie . Nie są drogie . Wkręcisz taki filtr góra 1,5 m zwykłym rurhakiem lub dużą żabą hydrauliczną , zakładając , że grunt jest piaszczysty i bez kamieni . Można także nie używać takiego filtru a zwykły siatkowy jak studnia jest z kręgów . Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa . Taką pompę zalewa się wiosną a spuszcza z niej wodę jesienią przed mrozami w przeciwnym razie mróz rozsadzi korpus żeliwny . Woda musi byś spuszczona poniżej poziomu przemarzania gruntu czyli przynajmniej na jakieś 1,5 m . Pompa tłokowa - abisynka działa na takiej samej zasadzie jak strzykawka medyczna . Ma tylko w środku prosty zawor/y zwrotne .
    Właśnie takich informacji szukałem. Dziękuję serdecznie za fachową odpowiedź.
    Czy zamiast smoka może być zwykła rura, czy musi być smok, by woda nie schodziła? Studnia jest z kręgów, dno piasczyste (chyba ze 4 kręgi z czego 1 zatopiony- poziom wód dość wysoki z racji bliskości rzeki). Pompa ma być dekoracją, ale codziennie mam zamiar napełnić za jej pomocą 4-6 wiader do podlania nowych nasadzeń w tej części ogrodu. Rozumiem, że do intensywniejszego podlewania np. niedaleko uprawianych warzyw w studni dodatkowo winna znaleźć się pompa zanurzeniowa na 230V.

  10. #10

    Domyślnie Re: Pompa abisynka do ogrodu-macie takie?

    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał Kuna
    Cytat Napisał rafallogi
    Witam,
    szukam opinii użytkowaników takich pomp w ogrodzie. Chodzi przede wszystkim o ich praktyczne zastosowanie np. do podlewania, czerpania wody do spożycia..., bo ich urok jest bezsprzeczny
    Macie je wysokie na podstawach, czy tak jak tutaj:
    http://www.allegro.pl/item629061281_..._skora_hd.html

    http://www.allegro.pl/item629062041_..._skora_hd.html

    Potrzebny jakiś smok w studni, jak jest z trwałością tłoka skórzanego...?
    Wszelkie informacje mile widziane.
    Mam tą czarną pompę ozdobną . Pompy te produkuje firma Omnigena . Niestety są to pompy bardziej ozdobne niz użytkowe. Mają małą wydajność z tego wzgledu , iż są po prostu małe gabarytowo . Aby taka pompa miała dużą wydajność rura w której porusza sie tłok musi mieć jak największą średnicę . Nie bez znaczenia jest także skok tłoka bo to właśnie ten parametr rzutuje na wydajność pompy . Te pompy z twoich linków mają średnicę tłoka 90 mm i mały skok . Generalnie wykorzystuję tą pompę u siebie tylko wtedy jak potrzeba doraźnie wiadro wody . Nie ma mowy o podlewaniu ogrodu większego jak 1 ar . Tłok jest z żeliwa . Skórzana uszczelka tłoka (stosuje się do żeliwa) starcza na 2 - 3 lata intensywnego użytkowania . Pompa czerpie wodę ze studni lub z odwiertu z maksymalnej głębokości 8 m . W podstawie pompy jest gwint na 5/4 cala gdzie wkręcasz rurę stalową ocynkowaną . Na końcu rury musisz zamontować filtr igłowy . Jest to nic innego jak kawałek rury w ,której nawiercone jest bardzo dużo otworów . Zakryte są one siatką miedzianą i przykryte perforowana blachą mosiężną i odpowiednio polutowane na twardo . Koniec rury jest zakończony klinem lub żeliwnym świdrem umożliwiającym wbicie lub wkrecenie rury zakończonej filtrem w dno studni . Można je także często kupić w Hipermarketach i w internecie . Nie są drogie . Wkręcisz taki filtr góra 1,5 m zwykłym rurhakiem lub dużą żabą hydrauliczną , zakładając , że grunt jest piaszczysty i bez kamieni . Można także nie używać takiego filtru a zwykły siatkowy jak studnia jest z kręgów . Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa . Taką pompę zalewa się wiosną a spuszcza z niej wodę jesienią przed mrozami w przeciwnym razie mróz rozsadzi korpus żeliwny . Woda musi byś spuszczona poniżej poziomu przemarzania gruntu czyli przynajmniej na jakieś 1,5 m . Pompa tłokowa - abisynka działa na takiej samej zasadzie jak strzykawka medyczna . Ma tylko w środku prosty zawor/y zwrotne .
    Właśnie takich informacji szukałem. Dziękuję serdecznie za fachową odpowiedź.
    Czy zamiast smoka może być zwykła rura, czy musi być smok, by woda nie schodziła? Studnia jest z kręgów, dno piasczyste (chyba ze 4 kręgi z czego 1 zatopiony- poziom wód dość wysoki z racji bliskości rzeki). Pompa ma być dekoracją, ale codziennie mam zamiar napełnić za jej pomocą 4-6 wiader do podlania nowych nasadzeń w tej części ogrodu. Rozumiem, że do intensywniejszego podlewania np. niedaleko uprawianych warzyw w studni dodatkowo winna znaleźć się pompa zanurzeniowa na 230V.
    W takim razie pompa z twojego linku nadaje sie do Twoich potrzeb .
    Nie wiem co masz na myśli pisząc smok. Na końcu rury w studni umieść zawór zwrotny z sitkiem . Taki mosiężny do kupienia w sklepach hydraulicznych i hipermarketach . Zaworu jednak nie opieraj o dno studni bo jest delikatny - możesz zgnieść siatkę na zaworze . Musi być jakies 10 cm od dna . Rura musi być koniecznie zakończona jakimś filtrem abyś razem z pompowaną wodą nie zasysał piachu , który osadzając się pod zaworem zwrotnym w pompie spowodował by że woda by ci po prostu z niej uciekła do studni . W tej sytuacji konieczne było by ponowne zalanie pompy . Nie jest także przyjemne jak we wiadrze po napompowaniu mamy wodę z piachem . Cała instalacja pompy musi być szczelnie skręcona aby pompa ci się nie zapowietrzała .
    Jeżeli chodzi o intensywne podlewanie ogrodu pompą napędzaną silnikiem elektrycznym to proponuję rozważyć zakup hydroforu lub pompy peryferalnej wirnikowej zalewanej podobnie jak abisynka . Pompa zatapialna nie spełni Twoich oczekiwań ponieważ taka pompa nie daje ciśnienia wody . A chyba zależy Ci aby do węża ogrodowego można było podłączyć proste zraszacze .
    Mam studnię taką samą jak ty i rzekę w pobliżu . Mam zamontowaną pompę Omnigeny WZ 750 . Pompa daje mi ciśnienie w moich warunkach rzędu 5 atm i wypompowuje w ciagu godziny 2000 litrow wody . Co przekłada się na możliwość skutecznego podłączenia dwuch zraszaczy . Dziś podłączył bym hydrofor zbudowany na tej pompie bo to wygodniejsze rozwiazanie moim zdaniem . Mając hydrofor uruchamiasz podlewanie przez odkręcenie kranu . Mając samą pompę WZ 750 uruchamiasz podlewanie włącznikiem elektrycznym . Musisz jeszcze pamietać , ze taka pompa zasysa po zalaniu wodę z głebokości maksymalnej 8 m . Następuje także spadek ciśnienia wody o 1 atm na każdych 10 m węża lub rury w pionie i 0,1 atm w poziomie . Dobre ciśnienie wody do podlewania to 3,5 atm i wiecej .
    To na razie tyle . Jak bedziesz miał jakieś pytania to wal śmiało .
    Poniżej link do strony polskiego producenta takich hydroforów . Nie kupuj jakiejś chińszczyzny marki no - name . Omniegena robi pompy z korpusem żeliwnym lub ze stali nierdzewnej . Wirniki są mosiężne . Generalnie Omnigena produkuje hydrofory i pompy bardzo dobrej jakości . No i dostęp do części zamiennych masz łatwy . Aha nie jestem przedstawicielem tej firmy Ani nie handluje pompami .
    http://www.omnigena.pl/index.php

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: Pompa abisynka do ogrodu-macie takie?

    Cytat Napisał Kuna
    Pisząc smok nie wiem co masz na myśli . Na końcu rury w studni umieść zawór zwrotny z sitkiem .
    To jest właśnie smok

    Cytat Napisał Kuna
    Cała instalacja pompy musi być szczelnie skręcona aby pompa ci się nie zapowietrzała .
    A jak technicznie wygląda spuszczanie wody z pompy na zimę?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12

    Domyślnie Re: Pompa abisynka do ogrodu-macie takie?

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Kuna
    Pisząc smok nie wiem co masz na myśli . Na końcu rury w studni umieść zawór zwrotny z sitkiem .
    To jest właśnie smok

    Cytat Napisał Kuna
    Cała instalacja pompy musi być szczelnie skręcona aby pompa ci się nie zapowietrzała .
    A jak technicznie wygląda spuszczanie wody z pompy na zimę?
    Moja studnia jest zakryta pokrywą betonową na , której jest zamontowana pokrywa żeliwna 4,5 tonowa . Całość jest ocembrowana kostką granitową . Pod tą żeliwną pokrywą 1,5 m niżej w studni na rurze ssącej pompy jest zwykly zawór (kran ) kulowy do spuszczania wody na zimę . Wodę z abisynki spuszczam w dwuch miejscach . Pierwsze jest w podstawie pompy - to zwykła śruba M8 . Drugie miejsce w studni .
    A tak wyglada pompa . Przepraszam za jakośc zdjecia .

  13. #13

    Domyślnie

    Dobrze trafiłem, tzn. na kompetentne osoby i wiem już wszystko. A zdjęcie jest świetne, bo obrazuje całość tematu.
    Mam nadzieję, że zainteresuję tematem innych użytkowników kochających swoje ogrody.
    Przy swojej studni mam 1 beton nad ziemią i nie wiem, czy zostawić go, przykryć pokrywą betonową, elegancko obłożyć go kamieniem i wstawić abisynkę bez podstawy, czy też dać pokrywę nad ziemią i pompę z podstawą.
    Skłaniam się raczej do pierwszej wersji, aby sprawdzićjak to będzie funkcjonowało- zawsze można później beton wyrzucić. Co proponujecie?
    Macie jakieś pewne źródło zakupu takiej abisynki skoro piszecie, że i 90 zeta można znaleźć(ta ozdobna mnie interesuje).
    Pozdrawiam.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Dobrze trafiłem, tzn. na kompetentne osoby i wiem już wszystko. A zdjęcie jest świetne, bo obrazuje całość tematu.
    Mam nadzieję, że zainteresuję tematem innych użytkowników kochających swoje ogrody.
    Przy swojej studni mam 1 beton nad ziemią i nie wiem, czy zostawić go, przykryć pokrywą betonową, elegancko obłożyć go kamieniem i wstawić abisynkę bez podstawy, czy też dać pokrywę nad ziemią i pompę z podstawą.
    Skłaniam się raczej do pierwszej wersji, aby sprawdzićjak to będzie funkcjonowało- zawsze można później beton wyrzucić. Co proponujecie?
    Macie jakieś pewne źródło zakupu takiej abisynki skoro piszecie, że i 90 zeta można znaleźć(ta ozdobna mnie interesuje).
    Pozdrawiam.
    Jak robiłem swoją pompę miałem te same dylematy . Bardziej podobała mi się wersja z kamieniem . Zauważ , że sama pompa bez postawy jest bardzo krótka . Jeżeli nie dasz podstawy żeliwnej to podstawa z kamienia musi być tej samej wysokości co z żeliwa . Musi być także małych rozmiarów - tak gdzieś 30 x 30 cm , bo będzie niewygodne podejście do niej i zawieszenie wiadra . Jest to podyktowane ergonomią użytkowania . Dlatego dałem sobie spokój z kamienną podstawą i zamontowałem oryginalną żeliwną . Podstawa jest zamontowana na śruby na których są nakręcone mosiężne nakrętki kołpakowe . Bardzo to fachowo i estetycznie wygląda . Musisz także wiedzieć , że pompa którą masz na myśli ma możliwość ustawienia korpusu w taki sposób , że rączka pompy będzie pod kątem prostym względem wylewki (żygadła) . Może Ci to ułatwić montaż . Ostatnio widziałem podstawę tej pompy w Castoramie w Gdańsku za 99 zł . Pompy nie mieli . Uważam , że za 90 zł pompy w tej chwili (początek sezonu w ogrodach) nie kupisz .

  15. #15

    Domyślnie Mam pytanko do fachowców

    WITAJCIE.Nabylem niedawno działkę, i tam własnie jest abisynka, i teraz chciałbym podłączyć pompę elektryczną.
    Czy da radę zrobić to samemu bez większej fachowej wiedzy?Oraz jeśli tak to jakie narzedzia bede potrzebował?Pewnie jakis trójnik trzeba będzie itd...Proszę opisac w miare dokładnie jesli ktos miał na bieżąco ostatnio,bo fachmen dziś mi 300zł powiedział,wydaje mi się to troche drogo bo do tego jeszcze pompa....
    I teraz jaką pompe wybrać,a może lepiej hydroforek?Na allegro z omnigeny (podobno dobre) 24litrowe sa za 261zł, i wtedy pewnie w domku letniskowym mógłby stac...
    z góry dziekuję za odpowiedź świezakowi w tych sprawach pierwsza moja działeczka,pierwsza wiosna na niej

  16. #16

    Domyślnie

    Jak nawet nie masz narzedzi i nie wiesz jakie kupić to prościej bedzie zapłacic hydraulikowi niech to oceni i uruchomi .

  17. #17

    Domyślnie

    Mamy abisynkę juz 2 lata, dziennie pompujemy ponad 160 l wody.
    Pompa spisuje sie idealnie do temperatury do - 5 stopni, ponizej tej temperatury niestety nawet wrzątek lany od gory zbyt szybko zamarza. Na zimę zakładamy na nogę 4 opony, utykamy je słomą, a od gory wiadro rozcięte tez utkane słomą i się niezle sprawdza, choc ogranicza ruchomośc rączki.
    U nas wodę znalezlismy na 7 m, została zbadana i wszystko z nią ok. Studnię kręcilismy cały dzien, w 4 osoby na zmianę. Piją ją od dwoch lat konie i my czasem
    Na napompowanie wiadra 20 l trzeba jakies 27 "pompnięć" czyli nawet niezle, do tej pory zmienialismy 2 razy uszczelkę i raz tłok, a na samym początku tą częśc wchodzącą w "nogę" z bolcem musielismy podszlifowac bo fabrycznie nie pasowała
    Generalnie kobieta doskonale z pompowaniem sobie daje radę

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Eugeniusz_
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    305

    Domyślnie

    Abisynka jak ja ją wykonałem najpierw przygotowanie zestawu



    w miejsca pomiędzy będzie zamontowana niebieska rura 32

    potem przygotowana abisynka z podstawą



    zamontowana pierwsza część



    tutaj wyjaśnienie, na początek rura stalowa ocynkowana 1 i 1/4 cala, rura a nie bezposrednio złączka do rury niebieskiej gdyż w pompie od dołu jest wystajacy zawór i złaczka plastykowa ma za grube ścianki i jest za krótka, ponadto dałem tak krótką stalową aby to połaczenie było w środku podstawy, dalej musiała pójść niebieska rura gdyż w płycie mam tylko takiej średnicy otwór.
    w środku w studni zamontowany zawór do spuszczenia wody z rur na zimę



    no i finisz woda jest

    Syna spłodziłem, drzewo zasadziłem i dom już wybudowałem
    Bursztynek - dziennik
    Bursztynek komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony