dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: fronty mebli

  1. #1

    Domyślnie fronty mebli

    pytanie dotyczy w zasadzie dwoch kwestii...... o ile mniejsze od korpusu powinny być drzwi szafki i jaka szczelina powinna być pozostawiona pomiędzy sąsiadującymi dzrzwiczkami aby nie bylo niespodzianek przy otwieraniu

  2. #2
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    w odpowiedzi Kamilo na Twoje pytanie Nick powinnaś zmienić bo nie idzie w parze z teorią > Natomiast ten temat był już poruszany > w zależności od producentów są podane standardy i musisz sobie wybrać jakie odpowiadają Twoim wymaganiom < podam wymiar NP . 713x596 w zależności czy są to jedno skrzydłowe fronty wymiar pozostaje taki w wysokości ujmujesz 7mm od szerokości 4 pr\y frontach w szafce 600 dwa fronty 713x 296 inni producenci 711x596 . 712x596 i

  3. #3

    Domyślnie

    nick jest nickiem, a ja od chrztu posiadam meskie imie nie chodzi mi o standardy producentów, sam chce zrobic fronty z plyt wiorowych.....konkretnie np dwa skrzydla w szafce 80cm. skrajne ich krawedzie beda pokrywaly sie na zero z korpusem szafki (podobno sa zawiasy ktore to umozliwiaja), dolne tak samo (szafki beda staly na cokole nie bedacym ich integralna czescia). z gory 2mm szczeliny miedzy frontem szafki a frontem szuflady, a po środku...... wlasnie.....wychodzi po 40cm na front....o ile go zmniejszyc, aby przy otwieraniu drzwiczki nie zakleszczaly sie o siebie?

  4. #4

    Domyślnie

    Standardowe wymiary frontów to:

    szerokość = szerokość szafki - 4mm (czyli u Ciebie przy 80cm będzie to 2 x 396mm)
    wysokość = 712mm (dla szafki 720mm)

    na zawiasach nie pokrywasz boków frontów z korpusem, bo wtedy nie otworzysz drzwiczek gdy masz sąsiadującą szafkę... Powinno być 2mm przerwy (u Ciebie będzie to więc 2mm+396+4+396+2)

    Oczywiście zależy to też od grubości frontu - jak masz grube, to albo większy dystans, albo zaokrąglona krawędź. Ale przy standardowych 2mm będzie OK (ja mam tyle przy frontach ok. 22mm)

  5. #5

    Domyślnie

    wielkie dzieki

  6. #6

    Domyślnie

    ja robię zwykle po 1,5mm z każdej strony, ale to takie moje własne standardy i jak dotychczas ładnie się otwiera i zamyka wszystko i nieźle się prezentuje.

  7. #7
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał GosiaIAdam
    Standardowe wymiary frontów to:

    szerokość = szerokość szafki - 4mm (czyli u Ciebie przy 80cm będzie to 2 x 396mm)
    wysokość = 712mm (dla szafki 720mm)

    na zawiasach nie pokrywasz boków frontów z korpusem, bo wtedy nie otworzysz drzwiczek gdy masz sąsiadującą szafkę... Powinno być 2mm przerwy (u Ciebie będzie to więc 2mm+396+4+396+2)

    Oczywiście zależy to też od grubości frontu - jak masz grube, to albo większy dystans, albo zaokrąglona krawędź. Ale przy standardowych 2mm będzie OK (ja mam tyle przy frontach ok. 22mm)
    proponowałbym przemyśleć pewne przemyślenia jak i doradzanie

  8. #8
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamila_meble
    nick jest nickiem, a ja od chrztu posiadam meskie imie nie chodzi mi o standardy producentów, sam chce zrobic fronty z plyt wiorowych.....konkretnie np dwa skrzydla w szafce 80cm. skrajne ich krawedzie beda pokrywaly sie na zero z korpusem szafki (podobno sa zawiasy ktore to umozliwiaja), dolne tak samo (szafki beda staly na cokole nie bedacym ich integralna czescia). z gory 2mm szczeliny miedzy frontem szafki a frontem szuflady, a po środku...... wlasnie.....wychodzi po 40cm na front....o ile go zmniejszyc, aby przy otwieraniu drzwiczki nie zakleszczaly sie o siebie?

    kolego poszukaj w internecie lub na muratorze a nie zawracasz DUPSKO

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zakrzew

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    kolego poszukaj w internecie lub na muratorze a nie zawracasz DUPSKO
    Kolego, są Święta, powiedziałbyś coś ludzkim głosem

  10. #10
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    muuuuuuuuu nie da rady

  11. #11
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    http://www.hettich.com/blaetterkatal...tartpage=2.3.2


    troszeczkę literatury i co najważniejsze praktyki i można samemu wysilić swoje komórki

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    http://www.hettich.com/blaetterkataloge/TA_2008/pl_PL/blaetterkatalog/index.html?startpage=2.3.2


    troszeczkę literatury i co najważniejsze praktyki i można samemu wysilić swoje komórki
    super ten katalog !
    BOHO
    Warszawa

  13. #13
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Blum także ma w swojej ofercie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony