dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
 1. #1

  Domyślnie Remont komina, jaki wkład systemowy zastosować.

  Witajcie.

  Jest dom w którym komin został źle zrobiony. Obudowa komina wymurowana z cegły pełnej postawionej na sztorc oraz z połówki maxa. W środku są 4 ceramiczne kanały wentylacyjne fi120-130mm. Wszystko to jest sklejone betonem ze sobą. Komin od podłogi na parterze do końca jest wysoki na 8,5m. Nad dachem wystaje 0,5, tak jest obmurowany dodatkowo klinkierem.
  w jeden z ceramicznych kanałów wentylacyjnych została wpuszczona rura kwasoodporna fi100, obłożona zwykłą wełną, przywiązaną drutem.
  W po kilku sezonach rura tak bardzo się zapchała że w ogóle nie ma drożności, światło wolne od sadzy jest nie większe niż 2cm. Komin w teorii miał służyć do odprowadzania spalin z kominka.

  Wygląda to mniejwięcej tak:


  Chcę zainstalować nowy kominek z płaszczem wodnym. Będzie on głównym źródłem ciepła w domu, remont komina jest konieczny.

  I główne pytanie? Jak z czego zrobić to porządnie?

  Moja teoria: rozebrac jedną, węższą ścianę obudowy komina, robiąc z niej dziury 0,4x0,5m. Między dziurami obudowa zostanie. Przez dziury wytłuc młotkiem cztery wewnętrzne części pustaków wentylacyjnych. W środku zostanie w pesymistycznym założeniu światło około fi300. Po rozmowie z 2 kierownikami budów i murarzami orzekli zgodnie że obudowa komina postawiona nawet w takim systemie na pewno się nie zawali.

  Teraz zostaje kwestia wkładu kominowego. Można do środka wstawić ceramiczny wkład systemowy fi180 albo fi200. Zmieści się on, nie wejdzie jednak obudowa keramzytowa, która w kwadracie ma szerokość 38cm.
  Podstawa wkładu będzie postawiona na fundamencie na parterze domu, później w kilku miejscach (3-4) chciałem wkład złapać jakoś do obudowy komina. Najprostszym sposobem wydaje mi się obmurowanie wkładu w kilku miejscach 'na sztywno do obudowy'. W skład kompletnego kominu systemowego wchodzi skraplacz, wyczystka , wełna.. Czy tą twardą wełnę można zastąpić wełną rockwool? Rockwool ma wytrzymałość do 600o, jaką wytrzymałość ma wełna z oryginalnego systemu? Czy te wełny wytrzymają pożar sadzy w kominie?

  Innym sposobem może być zastosowanie systemu kominowego ze stali kwaso-żaro odpornej który byłby łatwiejszy w montażu. Czy w kominie z takiej stali można go ocieplić wełną rockwool czy musi być fabryczna?

  Są też systemu z podwójnej stali z izolacją termiczną jednak cenowo przewyższają ceramikę.

  Kolejnym sposobem jest instalacja systemu z stali owalnej, wtedy nie będzie konieczności wyburzania 4 wkładów ceramicznych tylko 2.

  Najbardziej prawdopodobne są 2 pierwsze rozwiązania z wkłądem ceramicznym i rurą kwaso-żaro odporną. I co z wełną?

  Czekam na sugestie. Chciałbym się zmieścić w cenie 2000zł. Oba systemy z wełną kosztują mniej. robociznę wykonam sam.

 2. #2

 3. #3

  Domyślnie

  No to pomogę:
  1. Wkładu ceramicznego (takiego jak w systemach kominowych nie można zamurować na sztywno bo pęknie.
  2. Pozostaje rura stalowa żaroodporna. Można użyć każdej wełny o temp 600st.C Wytrzymałość wełny w oryginalnym systemie to też 600st.C.
  3. Jest jeszcze jedno rozwiązanie:
  http://www.effe2.com/articolo.phtml?cat=11
  Są to samonośne kominy ceramiczne. Nie potrzebujesz do nich izoalcji termicznej. Dzięki temu komin będzie Ci ogrzewał budynek. W kanale który powstanie zablokujesz go na boki fragmentami wełny mineralnej.
  Całość w średnicy fi 190 (zewn wym 26x26 cm) o wysokości 8m nie powinna przekroczyć 1300 zł brutto.
  I jeszcze jedno: komin odporny na pożar sadzy, testowany w 1000st.C, kwasoodporny. Gwarancja 40 lat.
  Mogę przesłać na priva dalsze dane.
  Johan

 4. #4

  Domyślnie

  wcale nie głupie

  prześlij na priva jakieś namiary do importera, skontaktuje się odnośnie ceny i inne takie
  ale nie rozumiem czemu tam dawać wełnę, skoro napisałeś że bez wełny będzie grał dom. Ta wełna miałaby trzymac komin?

  Wracają: Jeżeli komin ceramiczny zamiennik szidla bym owinął wełną i wełnę na około obmurował to komin nie będzie tak całkiem sztywny. Będzie się na wełnie w razie wstrząsów itp uginał w praw o i lewo.


  Czyli można zastosować taką wełnę do owijania komina? http://www.allegro.pl/item630815993_...59_zl_mkw.html

  I proszę o odpowiedź czy gdybym zrobił takie dziury w obudowie komina to czy on się zawali.

 5. #5

  Domyślnie

  aha i pisałeś o rurze żaroodpornej

  miałeś na myśli rurę kwaso-żaroodporną taką:
  http://www.allegro.pl/item633998763_...producent.html

  czy może taką:

  http://www.allegro.pl/item628717305_...20_mm_1mb.html

  ta pierwsza jest w cenie ceramiki,
  plusem jest łatwiejszy montaż
  ta 2 ga jest tańsza ale czy to nie zardzewieje? Bo patrzy mi to na szajs

  i czy mogę je owinąć zwykłą wełną

 6. #6
  FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
  Zarejestrowany
  Oct 2005
  Posty
  190
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  29

  Domyślnie

  Jestem w podobnej sytuacji, tylko ja mam nowy komin murowany z czerwonej cegły przygotowany do zamontowania wkładu żaroodpornego o średnicy FI180. Wkład prezentowany na drugim linku nie wytrzyma za długo. Rozmawiałem kiedyś z dystrybutorem takich rur i poinformował mnie, że nie wytrzyma dłużej jak kilka lat. Zgnije po prostu i tyle. Jak liczyłem swój wkład do komina 8m, żaroodporny z daszkiem, odkraplaczem itp. to jak by nie liczył to koszt 2000 PLN Dla tego do dzisiaj żałuję, że dałem się naciągnąć na komin z cegiełki.

 7. #7

  Domyślnie

  Cytat Napisał krzysiek309
  Wkład prezentowany na drugim linku nie wytrzyma za długo. Rozmawiałem kiedyś z dystrybutorem takich rur i poinformował mnie, że nie wytrzyma dłużej jak kilka lat. Zgnije po prostu i tyle.
  Proszę nie mylić pojęć. Wkłady generalnie są albo kwaso-odporne, albo żaro-odporne (te czarne).Są dostępne mieszane, ale są drogie, niesprawdzone i nie ma sensu ich stosować.
  Pierwsze stosujemy do źródeł niskotemperaturowych czyli piece gazowe, lub olejowe, natomiast drugi do wysokotemperaturowych, czyli piece na paliwa stałe, kominki.
  Zamontowanie ich niezgodnie z przeznaczeniem może skrócić, żywotność, czyli kwasówka przy kominku się wypali od temperatury, a żarowa przy gazie skoroduje od kwasów w spalinach.
  Zasada jest prosta i sugerowałbym się raczej nazwą i logiką niż wątpliwym dystrybutorem. W kominkach mamy do czynienia z wys. temperaturą ( nieszczęsny żar), natomiast w piecach niskotemperaturowych z kwasami w spalinach. Dlatego wytwarza się właśnie te dwa rodzaje rur i nie widze powodu do eksperymentowania.

 8. #8
  FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krzysiek309
  Zarejestrowany
  Oct 2005
  Posty
  190
  Wpisy w Dziennikach Budowy
  29

  Domyślnie

  Cytat Napisał arturromarr
  Proszę nie mylić pojęć. Wkłady są albo kwaso-odporne, albo żaro-odporne (te czarne).
  Wszystko się zgadza, z tym że te czarne rury, na 100% są jedynie odporne na wysokie temp. ale niestety nie na korozję. Z tego co mi wiadomo przy opalaniu paliwem stałym powstaje dużo wilgoci, która bardzo szybko zniszczy taki wkład.

 9. #9

  Domyślnie

  Cóż, nic nie jest wieczne, ale na pewno więcej ucierpi rura kwasoodporna narażona na wysokie temperatury niż żaroodporna na wilgotność.
  Generalnie w kominkach zaleca się palenie wysuszonym drewnem, problem znika a do tego podnosi się sprawność.
  Jeśli te rury byłby takie nie trwałe to produkowano by tylko kwasówki.
  Jeszcze raz powtarzam do pieców na paliwo stałe stosuje się rury żaroodporne.

 10. #10
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
  Zarejestrowany
  Jan 2003
  Skąd
  Śląsk
  Posty
  5.286

  Domyślnie

  Witam.
  Stalowe rury, tzw. "czarne" wedle przepisów budowlanych nie mogą być stosowane jako wkładki kominowe.
  Mogą jedynie stanowić łącznik pomiędzy urządzeniem na paliwo stałe (kocioł węglowy, kominek) a samym kominem.
  Leszek - podpowiem najprostsze rozwiązanie...
  Zamówić firmę do wyfrezowania komina na żądaną średnicę. Przyjadą, zrobią to w jeden dzień bez jakiegokolwiek rozkuwania komina wewnątrz domu, założą porządną atestowaną wkładkę ze stali nierdzewnej lub ceramiczną, dedykowaną kominkom właśnie. Dadzą gwarancję. Całość prac (łącznie z dojazdem) i materiałów kosztuje około 400-500 zł za metr bieżący komina.
  Ne kiwniesz palcem, wrócisz z pracy i będzie "posprzątane po robocie.
  Jeżeli będziesz chciał rozważyć taki pomysł, to dam Ci namiary na dobrą firmę, która takie rzeczy robi w całym kraju. Polecam, bo korzystam zawodowo z ich usług w przypadkach gdy nie ma innego rozwiązania z kominem, jak tylko rozwiercenie go do większej średnicy (np. w starszych domach). Zarówno moi kominkowi klienci, jak i ja sam jesteśmy zawsze zadowoleni z takiej roboty.
  Pozdrawiam.
  "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

 11. #11

  Domyślnie

  Forest, jest to wyjście jednak proszę jeszcze o inny pomysł.

  Jak napisałem chcę się zmieścić w 2000zł.
  Rozdłubanie komina i wyjęcie z niego gruzu nie jest dla mnie problemem. Ściany w domu i tak będą remontowane, można kuć.

  Odezwałem się do kilku dystrybutorów którzy oferują systemy kominowe ze stali nierdzewnej o grubości 0,8 lub 1,0 mm w cenie do 1600zł przy 7m wysykości. To mniej więcej w cenie ceramiki.

  W tym systemie odpada problem wełny, problem przytrzymania rury. Poza tym z montażem myślę że sobie sam poradzę.

  Co o tym myślisz?

 12. #12
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
  Zarejestrowany
  Jan 2003
  Skąd
  Śląsk
  Posty
  5.286

  Domyślnie

  Witam.
  Leszku, zacznijmy od sprawy podstawowej. Nie wiem, gdzie się pytałeś o ceny wkładek kominowych, ale uwierz mi, kompletny komin o wysokości 8,5 bm, z trójnikiem, wyczystką zamkniętą, odskraplaczem, drzwiczkami z nierdzewki, płytą dachową kominową), pierścieniem przeciwdeszczowym i daszkiem z kontr-stożkiem (zauważ że być może wymieniłem tu elementy, które nie są podawane w ofertach firm), o grubości blachy 1 mm i jej gatunku 1.4828 (kwaso i żaroodporna) lub 1.4404 (kwasoodporna), za cenę 2 tys. zł brutto, to można między bajki włożyć.
  Średnio w co czwartym kominie montujemy wkładkę. Kupuję je w naprawdę taniej firmie, kosztorysuję klientom ze stawką VAT 7 %.
  Kupowanie kominów z blachy 0,8 mm jest kiepskim pomysłem, równie dobrze można dalej pójść tą drogą i zapytać, no dobrze, skoro może być 0,8 to czemu nie mogła by być 0,6 mm, przecież jest tańsza?
  Przykładowo - cena kompletu firmy Darco (ja stosuję inne bo mam bliżej do innego producenta, ale akurat katalog mam pod ręką) to 3105 zł za 8 mb i 3378 zł za 9 mb. Rozmawiamy oczywiście o średnicy fi 200 mm.
  A ceny poszczególnych producentów różnią się naprawdę groszowymi sprawami bo cena blachy jest praktycznie taka sama.
  Dolicz koszty zaprawy, cegieł do murowania komina, czas swój (około 3 dni kucia i 1-2 dni murowania, czyli tydzień pracy.
  I...wychodzi, że taniej jest wziąć firmę.
  No ja przynajmniej wychodzę z takiego założenia bo nie stać by mnie było (ani moich klientów) na wykucie czegoś takiego przy udziale własnej siły roboczej i własnego czasu
  No ale wola Twoja...jeżeli masz ochotę porobić trochę przy swoim domku, to wkładka stalowa jest jak najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Oczywiście bez żadnej wełny.
  Pozdrawiam.
  "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

 13. #13

  Domyślnie

  Cytat Napisał Leszek_Czestochowa
  wcale nie głupie

  prześlij na priva jakieś namiary do importera, skontaktuje się odnośnie ceny i inne takie
  ale nie rozumiem czemu tam dawać wełnę, skoro napisałeś że bez wełny będzie grał dom. Ta wełna miałaby trzymac komin?

  Wracają: Jeżeli komin ceramiczny zamiennik szidla bym owinął wełną i wełnę na około obmurował to komin nie będzie tak całkiem sztywny. Będzie się na wełnie w razie wstrząsów itp uginał w praw o i lewo.


  Czyli można zastosować taką wełnę do owijania komina? http://www.allegro.pl/item630815993_...59_zl_mkw.html

  I proszę o odpowiedź czy gdybym zrobił takie dziury w obudowie komina to czy on się zawali.
  1. W sumie to rzeczywiście jak usuniesz wszystko z wewnątrz komina to nie wiadomo czy to będzie stało. Nie prościej usunąć wszystko (łącznie z obudową) i w to miejsce postawić komin EFFE2? - zyskasz jakieś 0,5m2 powierzchni).
  2. Wkłady kominowe schiedla nie są samonośne i wynagają obudowy lub pustaka keramzytowego.
  3. W kominie EFFE2 potrzebujesz niewielkiej ilości izolacji po to aby zblokować komin w stropach. Ceramika pod wpływem tempertury się rozszerza i musi być mocowana elatycznymi materiałami (upchane 1cm wełny wystarczy). Komina EFFE2 nie potrzebujesz izolować na całej długości jak wkładów systemowych (to nie jest wkład a komin samonośny)
  4. Jak rura to żaroodporna - jak najgrubsza. Zresztą nawet tą grubszą z czasem szlag trafi i zabawa zacznie się od nowa.
  I to by było na tyle.
  Johan

 14. #14

  Domyślnie

  Forest, przesadzasz nieco że będę obudowa 3 dni rozwalał w 2 dni murował jej pozostałości.
  Rozbiórkę myślę że dam radę zrobić w jeden dzień:
  w salonie trzeba rozebrać kominek wraz z obudową bo i tak będzie zmieniany na kominek z płaszem wodnym.
  Czyli można tam syfić.
  Naciąć kilka dziur boszką, wytłuc cegły do środka. Z wnętrzem podobnie. Z młotem udarowym pójdzie szybciej. Przy okazji wyciągnąć przez powstałe dziury starą rurę.
  Na kupę do rozbiórki jest jakieś 5,5 metra komina w środku domu i 0,5 na dachu.
  W dniówce się nie zmieszcze? Myśle że dam rade.

  Zresztą bez znaczenia: będą 2 dni to i tak nie będę brał ekipy do zrobienia tego.

  Ale odnoście wkłądu z żaroodpornej nierdzewki
  Dostałem 2 ceny: najpierw tańszy producent
  http://www.kom-eko.com.pl/strony/1/i/4.php

  dostałem cenę 1440zł brutto za komin 1,0mm składający się z:
  6*1mb rury
  2*0,5mb rury
  1*kolanko 45*
  trójnik 45*
  wyczystka z drzwiami
  skraplacz
  daszek z płytą dachową

  Dają 3 lata gwarancji. A na ile to jest pewne to cholera ich wie, pytałem czy wytrzyma kilkadziesiąt lat, czy kwasy tego nie zeżrą to koleś pokrętnie wytłumaczył że niby atestowane na wszystko co się da i robione z najlepszych materiałów ale kilkudziesięciu lat to on nie widzi.

  Kolejną cenę dostałem 1550 za komin z MK ŻARY
  z tym że o grubości 0,8mm i zestaw pomniejszony o kolanko przyłączeniowe do kominka. Ale sprzedawca zapewniał że gdyby kominek miał inne fi niż 180 to w trójniku robią redukcję.

  O gwarancje zapomniałem zapytać, dopytam jeszcze. Ale sprzedawca mówił że trójnik, wyczystka są z blachy 1,0mm natomiast rury o grubości 1mm robią poniżej fi300 tylko na specjalne zamówienie.


  I cholera wie co lepsze to tańsze a grubsze czy cieńsze a droższe :|

  I jest więcej sprzedawców po cenach w których zamknę się w 2000zł
  np: tutaj
  http://allegro.pl/item631150002_wkla...mm_fi_180.html

  po dokupieniu daszka i pierdół opiera się o 2000zł, z tym że on nie jest najtańszy.


  Znalazłem polskich producentów tego ustrojstwa, w cenie +/- 1600zł za komplet.

  Kosztuje nadal tyle samo co ceramika z tym że łatwiejsze w montażu.
  Ceramika natomiast wiem że nie zardzewieje, nie podziurawi się.
  Za kompletny zestaw ceramiki od dobrekominy.pl otrzymałem cenę 1700 z keramzytem, ktory nie jest mi do niczego potrzebny. Bez tego taniej, mają odpowiedzieć w jakiej cenie.

 15. #15
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
  Zarejestrowany
  Jan 2003
  Skąd
  Śląsk
  Posty
  5.286

  Domyślnie

  Witam.

  dostałem cenę 1440zł brutto za komin 1,0mm składający się z:
  6*1mb rury
  2*0,5mb rury
  1*kolanko 45*
  trójnik 45*
  wyczystka z drzwiami
  skraplacz
  daszek z płytą dachową
  Ale to wszystko to dopiero 6,5 metra roboczego komina
  1 mb rury to długość robocza 0,9 mb
  0,5 mb rury to długość robocza 0,4 mb
  trójnik to długość robocza 0,3 mb
  no a gdzie reszta komina (prawie jedna trzecia długości)?
  Pisałeś że komina ma 8,5 mb wysokości...
  Oferta z allegro to komin o długości nieco ponad 5 mb.
  Wszystkie fi 180...a nie 200 mm
  Dolicz redukcję do tego jeżeli będziesz miał wkład z wyjściem fi 200...z
  Nie mam zamiaru przesadzać, czy straszyć...po prostu mając z tym do czynienia na co dzień, urealniam Twoje wyobrażenia.
  To samo się tyczy roboty...
  Zresztą sam zobaczysz
  Pozdrawiam.
  "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

 16. #16
  OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
  Zarejestrowany
  Jan 2003
  Skąd
  Śląsk
  Posty
  5.286

  Domyślnie

  Witam.
  PS. Ja zrezygnowałem z wsadzania ceramiki...pęka, jest nieszczelna na łączeniach, musi być dodatkowo obkładana izolacją.
  Oczywiście nie mylić z nowymi kominami ceramicznymi...to inna sprawa.
  Też jest to rozsądne wyjście - zafundowanie sobie całkiem nowego, izolowanego komina ceramicznego w pustaku keramzytowym. Drogo nie wychodzi.
  Pozdrawiam.
  "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

 17. #17

  Domyślnie

  a z tą wysokością komina to źle napisałem.
  8,5 ma od podłogi parter do czubka komina
  6mb jest od trójnika do końca komina
  7mb jest na kupę z wyczystką i skraplaczem.
  Sorry za zamieszanie

  a rury mają po 109 cm, w każdej jest 9cm zakładu co daje realna długość 1mb

  co do redukcji: nie ma znaczenia bo robią trójnik pod wymiar e cenie
  co daje do kupy cenę 1600zł

  Co przy takim założeniu?

  Co do całkiem nowego komina z keramzytu.. kosztu dojdą przy obróbce na dachu, trzeba bedzie dokładać dachówki, kołnierz w okół komina, murować z klinkieru. Bo to że trzeba cały komin wyburzyć i z keramzytu postawić wcale mnie nie razi, tylko boli mnie to co będzie do zrobienia nad dachem
  Dlatego ceramika z zamiennika szidla wsadzona w starą obudowę też jest okej rozwiązaniem.

 18. #18

  Domyślnie

  Nierdzewka odpada: nie jest nierdzewna. Na pewno się rozszczelni najpóźniej w ciągu 20 lat

  Na ceramice jest 30lat gwarancji, cena ta sama, dłużej mi zajmie zrobienie tego ale będzie bardziej lepiej.

  Pytałem znajomego kierownika budowy jak wkład ceramiczny z wełną oprzeć o obudowę: powiedział że można zakładać blaszki z dystansami. Z tym żę u mnie kanał kominowy nie będzie rowny ale jest opcja żey coś do nich dospawać.
  Można obłożyć wełnę fabryczną po całej długosci wełną mineralną, wtedy też się nie będzie chybotał.
  Ale najpewniej to zrobić co 3 metry betonowy pierścień wokoło wkładu pokrytego wełną, wtedy będzie trzymany wkład do ścian komina, jednocześnie bedzie się na wełnie troszeczkę uginał.

  Co myślicie?
  Za 7mb ceramiki z daszkami i pierdołami 1700zł
  od tej ceny sprzedawca odejmie jeszcze cenę keramzytu, ma dać odpowiedź niebawem

 19. #19

  Domyślnie

  Dobra, sprzedawca za 7mb kompletnego komina z ceramiki, trójnik, blachy, kleje, wełna itp bez pustaka keramzytowego fi200 zaśpiewał 1390zł brutto

  30 lat gwarancji, jeszcze sie dowiem na jakich warunkach
  czy musi to robić instalator blablabla albo czy musi być też stosowany pustak

  mam nadzieje ze gwarancja jest na wkład ceramiczny
  ale jak napisałem, dowiem się

  Zostaje kwestie mocowania do ściany obudowy komina żeby się nie gibał na boki.
  Co proponujecie?

 20. #20
  WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
  greymouse

  Zarejestrowany
  Jun 2009
  Posty
  1

  Domyślnie

  Witam serdecznie!!!
  Bardzo proszę o namiary na tę firmę. Pana post przywrócił mi nadzieję
  Muszę wstawić wkład kominowy 1mm. Komin od parteru do piętra ma rozmiar chyba 14 na 27 a dobudowany przez sąsiada od piętra do dachu 14 na 14.Do tego kanału mam podłączony kominek.Jest możliwość rozkucia tej przegrody pomiędzy dwoma kanałami.(sąsiad dał pisemną zgodę) Wtedy uzyskam ten sam wymiar kanału, który ma parter i będę miała możliwość zamontowania wkładu kominowego. Mam nadzieję, że dobrze Pana Panie Forest-Natura zrozumiałam choć jestem blondynką. Zależy mi na czasie i rozwiązaniu tego problemu. Proszę o pomoc. Kominek to jedyne źródło ogrzewania w moim mieszkaniu a teraz jest wyłączony z użytkowania do czasu założenia wkładu 1mm. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc. Sama sobie nie poradzę bo jestem inwalidką pierwszej grupy.Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam. Grażyna
  Mój e-mail migrad@o2.pl

  [quote="Forest-Natura"]Witam.

  Leszek - podpowiem najprostsze rozwiązanie...
  Zamówić firmę do wyfrezowania komina na żądaną średnicę. Przyjadą, zrobią to w jeden dzień bez jakiegokolwiek rozkuwania komina wewnątrz domu, założą porządną atestowaną wkładkę ze stali nierdzewnej lub ceramiczną, dedykowaną kominkom właśnie. Dadzą gwarancję. Całość prac (łącznie z dojazdem) i materiałów kosztuje około 400-500 zł za metr bieżący komina.
  Ne kiwniesz palcem, wrócisz z pracy i będzie "posprzątane po robocie.
  Jeżeli będziesz chciał rozważyć taki pomysł, to dam Ci namiary na dobrą firmę, która takie rzeczy robi w całym kraju. Polecam, bo korzystam zawodowo z ich usług w przypadkach gdy nie ma innego rozwiązania z kominem, jak tylko rozwiercenie go do większej średnicy (np. w starszych domach). Zarówno moi kominkowi klienci, jak i ja sam jesteśmy zawsze zadowoleni z takiej roboty.
  Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
 • BB Code jest aktywny(e)
 • Emotikonyaktywny(e)
 • [IMG] kod jest aktywny(e)
 • [VIDEO] code is aktywny(e)
 • HTML kod jest wyłączony