dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar obyvatel
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    13

    Domyślnie Przewietrzenie komina a reku

    Witam, mam zasadniczy problem, planuję reku, dom z kominkiem, komin schiedel rondo plus 20. Komin będzie w wiatrołapie, tam tez wyczystka i kratka do przewietrzania komina. I tu mój problem: w wiatrołapie ma być wyciąg od reku. Obawiam się że może powodować zaciąg powietrza przez przewietrzenie komina. Czy przewietrzenie komina jest w ogóle potrzebne, czy zastosować wentylację grawitacyjną dla wiatrołapu w takim przypadku? Pozdr.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    a czy kupiłeś już ten komin ?
    bo jeśli nie to można kupić komin systemowy który zaciąga powietrze do kominka bezpośrednio przez przewód kominowy.
    sprawę miałbyś załatwioną
    no ale jeśli już kupiłeś komin to nie pomogę niestety
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar obyvatel
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    No niestety kupiłem i już jest w połowie wymurowany. Nawet nie wiedziałem że można zastosować rozwiązanie jakie proponujesz. Z kim bym nie rozmawiał to każdy polecał rozwiązanie standardowe do kominka z zamkniętą komorą, tj. dostarczenie powietrza rurą 100 z zewnątrz, ale nikt przez komin tak jak w kondensacie. Z tego co sugerujesz to komin systemowy bez ocieplenia + rura zaciągowa przez ścianę obudowy wkładu ceramicznego? Czy nie uważasz, że możliwe byłoby zaciągnięcie spalin?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iso2
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-234
    Posty
    126

    Domyślnie

    Wiesz, czytałem sporo na ten temat w necie.
    Nie dziwię się że nikt Ci o tym nie powiedział bo to nie jest jeszcze zbyt popularne.
    "Moda" przychodzi do nas ze skandynawii gdzie takie rozwiązanie jest popularne od wielu lat.
    Co prawda głównie w kominach stalowych.
    Mnie o tym powiedział kolega, który pracuje w budowlance i w swoim domu zastosował takie właśnie rozwiązanie.
    Słyszałem też rozwiązanie że inny znajomy wybudował komin do kominka z kanałem wentylacyjnym i przez ten kanał wentylacyjny zasysane jest powietrze do kominka z góry. Myślę jednak że w tym przypadku zaciąg powietrza jest trudniejszy. Ale kolega chwali się że wszystko działa ok.
    Jestem byłym pracownikiem firmy Jawar. Wszystkie moje dotychczasowe wpisy były reklamą firmy Jawar.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony