dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Dachowka Rubin Kasztan-uwagi

    Chcialbym prosic wszystkich posiadaczy dachowki RuppCeramika Rubin Kasztan o opinie.
    Otoz mam polozona te dachowke(dach byl kryty styczen/luty 2009) i dopiero jak zaczely sie dni pogodne patrzac na dach widac ze czesc dachowek jest ewidentnie ciemniejsza.
    Czy rowniez macie daki dach jak ja?

    Bede wdzieczny za zdjecia waszego Rubina Kasztana.

    Ponizej foto mojego dachu->


  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    agata39

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    530

    Domyślnie

    O kurcze to mnie zmartwiłes,bo chcemy kupić tą dachówkę.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie wiem czy to ogolna przypadlosc czy tylko moj dziwny przypadek.
    Dlatego prosze innych posiadaczy Rubina Kasztan(RuppCeramika) o informacje.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Rubin Kasztan i kolorystyka dachu jest jednorodna (dachówka położona w zeszłym roku jesienią)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czy moglbym prosic o foto Twojego dachu.
    Ja zlozylem reklamacje na dach do Ruppa i otrzymalem to co ponizej:

    Otrzymana przez Pana dachówka jest w pierwszym gatunku.Efekt zróżnicowania
    kolorystycznego jest jak najbardziej przy kolorze kasztan i rodzaju dachówki
    rubin. Osiągnąć go można przy całkowitym przemieszaniu dachówki podczac prac dekarskich.
    W efekcie końcowym uzyskujemy jednolite przechodzenie ciemnego koloru w
    jasny na całej powierzchni dachu, stąd symboliczna nazwa " Rubin kasztan".
    Jest to efekt zamierzony dla dachówki z angobą w kolorze kasztan.

    W związku z powyższym uważamy Pana reklamację za nie zasadną


    Najlepsze jest to ze jak kupowalem te dachowke nigdzie nie podali powyzszych informacji a jak ogladalem inne dachy to wlasnie wszystkie mialy jednorodny kolor.

    Idac ich tokiem myslenia to faktycznie mogloby tak byc ale musialbym otrzymac czesc palet z dachowka jasniejsza a czesc z dachowka ciemniejsza bo niestety golym okiem nie widac roznicy.Dopiero na dachu na calosci powierzchni widac takie klocki
    Czy nie uwazacie ze Rupp broni sie zeby nie uwzglednic reklamacji czy faktycznie maja racje?
    Mi sie jednak nie wydaje zeby mieli racje bo jak powiedzialem wczesniej przed zakupem dachowki ogladalem wiele domow i nie bylo czegos takiego a w skladzie nie poinformowali mnie o tym ze jest to klasyczne dla tego rodzaju dachowki.
    Bardzo prosze o inne opinie i zdjecia Waszych dachow aby miec ewentualne argumenty do dalszej walki.

  6. #6

    Domyślnie Re: Dachowka Rubin Kasztan-uwagi

    Cytat Napisał mike01
    Chcialbym prosic wszystkich posiadaczy dachowki RuppCeramika Rubin Kasztan o opinie.
    Otoz mam polozona te dachowke(dach byl kryty styczen/luty 2009) i dopiero jak zaczely sie dni pogodne patrzac na dach widac ze czesc dachowek jest ewidentnie ciemniejsza.
    Czy rowniez macie daki dach jak ja?
    Popatrz na daty wypalania. pewnie z różnych okresów i dlatego różnią się odcieniem. To dotyczy jak widać po innych postach wszystkich producentów.....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike01
    Otrzymana przez Pana dachówka jest w pierwszym gatunku.Efekt zróżnicowania
    kolorystycznego jest jak najbardziej przy kolorze kasztan i rodzaju dachówki
    rubin. Osiągnąć go można przy całkowitym przemieszaniu dachówki podczac prac dekarskich.
    W efekcie końcowym uzyskujemy jednolite przechodzenie ciemnego koloru w
    jasny na całej powierzchni dachu, stąd symboliczna nazwa " Rubin kasztan".
    Jest to efekt zamierzony dla dachówki z angobą w kolorze kasztan.

    W związku z powyższym uważamy Pana reklamację za nie zasadną
    Symboliczna nazwa "Rubin kasztan"; "efekt zamierzony" - pojechali po całej linii. Wg mnie bzdura do kwadratu!!! strasznie chamska odpowiedź.
    Próbuj u sprzedawcy - nie otrzymałeś info o tym , ani też o tym żeby mieszać przy układaniu. Skontaktuj się z rzecznikiem konsumenta, może to podciągnąć pod niezgodność towaru z umową, nie wiem.
    Poza tym co to za ekspertyza po zdjęciach! bez wizyty kogokolwiek!

  8. #8

    Domyślnie

    Przed zakupem dachówki też naczytałam się na forum co czasami wyczyniają sprzedawcy i producenci. Generalnie wiedziałam ,że z reklamowaniem koloru jest problem. Wybrałam Rubin Kasztan z RuppCeramiki bo to podobno dachówka produkowana w bardzo dobrym zakładzie i nie było z nią nigdy takich numerów.
    Mike01 czy na Twojej dachówce jest od spodu napis Braas, na mojej byl i to świadczy podobno o tym, że to z tego zakładu. Zdjęcia postaram się wysłać późnym wieczorem na priv.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na spodzie dachowki jest napis RuppCeramika-tez na to zwracalem juz uwage.
    Rozmawialem z osobami ze skladu w ktorym kupowalem dachowke i rowniez twierdza ze rubin kasztan nie charakteryzuje sie takim przechodzeniem ciemny w jasny.
    Tew twierdza ze ewidentnie chamsko odpisali a druga sprawa to nie byli na budowie tylko w oparciu o zdjecia.
    Zastanawiam sie czy nie wziasc rzeczoznawcy tylko skad i jakiego ktory bedzie znal sie na dachowkach??

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike01
    Na spodzie dachowki jest napis RuppCeramika-tez na to zwracalem juz uwage.
    Rozmawialem z osobami ze skladu w ktorym kupowalem dachowke i rowniez twierdza ze rubin kasztan nie charakteryzuje sie takim przechodzeniem ciemny w jasny.
    Tew twierdza ze ewidentnie chamsko odpisali a druga sprawa to nie byli na budowie tylko w oparciu o zdjecia.
    Zastanawiam sie czy nie wziasc rzeczoznawcy tylko skad i jakiego ktory bedzie znal sie na dachowkach??
    Ja dopiero planuje zakupy i jak tak czytam o tym wszystkim to chyba wezmę najtańszego robena bo kurde jak się potem denerwować to przynajmniej nie za dużą kasę
    A tak na serio próbuje wymóc na sprzedawcy by dachówka podstawowa była z jednego okresu wypalania, niestety z tym też ciężko bo musieliby specjalnie dla mnie sprowadzić towar, no i wiadomo.... Rezultat będzie chyba taki, że kupie u tego kto mi powyższe zagwarantuje, a nie u tego co ma najniższą cenę.
    Podobno ceramika ma to do siebie że może się różnić odcieniami, zależnie od okresu wypalania a już na pewno zależnie od fabryki!, dlatego ten czas produkcji taki ważny. Producent ma rację co do tego, że to I-szy gatunek - bo dachówki fizycznie są dobre. Imho winę ponosi też hurtownia, a producent w ramach dbałości o klienta powinien zaproponować wymianę, a nie pisać takich bzdur "że ten typ tak ma".

    Spróbuj poradzić się rzecznika praw konsumenta.

  11. #11

    Domyślnie

    Mamy ten sam problem I też dachówkę Rupp Kasztan. Jakiś czas temu napisaliśmy reklamację, dwa dni temu był przedstawiciel, obfotografował i czekamy..... A oto nasz dach:

    [img][img][/img]

    Potem postaram się znaleźć fotki na których lepiej widać naszą pstrokaciznę.
    Podobno "nasz przedstawiciel" jeszcze się nie spotkał z taką sprawą

  12. #12

    Domyślnie

    A tutaj ciapki na dachu lepiej widoczne:
    [img][/img]

    Jestem ciekawa co odpowiedzą na naszą reklamację....

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał GKacha
    Mamy ten sam problem I też dachówkę Rupp Kasztan. Jakiś czas temu napisaliśmy reklamację, dwa dni temu był przedstawiciel, obfotografował i czekamy..... A oto nasz dach:

    Potem postaram się znaleźć fotki na których lepiej widać naszą pstrokaciznę.
    Podobno "nasz przedstawiciel" jeszcze się nie spotkał z taką sprawą
    Przepraszam za ironię, ale dobrze że nie powiedział, że dzięki temu dach ma więcej uroku...

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dajcie znac jaka bedzie odpowiedz po wizycie przedstawiciela.My dopiero piszemy piszmo ze nie zgadzamy sie z ich opinia.
    Ciekawe czy to sa jakies szcegolne przypadki czy wiecej jest takich ludzi jak mu z takimi dachami?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike01
    Dajcie znac jaka bedzie odpowiedz po wizycie przedstawiciela.My dopiero piszemy piszmo ze nie zgadzamy sie z ich opinia.
    Ciekawe czy to sa jakies szcegolne przypadki czy wiecej jest takich ludzi jak mu z takimi dachami?
    Dam znać jak dostaniemy odpowiedź (podobno reklamacja poszła do "wyższej instancji" ), ciekawe czy będzie w takim samym tonie jak u Was.. W każdym razie nie zamierzamy odpuścić

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jakies wiesci od przedstawiciela?
    My wyslalismy pismo i poki co czekamy na odpowiedz.

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar bartolinka
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    820
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    291

    Domyślnie

    my mamy tę dachówkę; jest jednolita w kolorze, żadnych ciemniejszych łat

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike01
    Jakies wiesci od przedstawiciela?
    My wyslalismy pismo i poki co czekamy na odpowiedz.
    My jesteśmy po rozmowie telefonicznej (bardzo burzliwej nawiasem mówiąc łącznie z rzuceniem słuchawki przez mojego męża) z przedstawicielem firmy, który tą sprawą ma się zajmować. Nie wiem czy pan przedstawiciel myślał, że trafił na idiotów, bo argumenty które wysuwał powalały po prostu.... Najpierw próbował zwalić winę na dekarzy, że pewnie oni źle ułożyli a kiedy powiedzieliśmy, że praca dekarzy była oceniona bardzo wysoko przez naszego kierownika budowy to stwierdził, że to wina sprzedawcy, że on jest niekompetentny bo nas nie uprzedził o "właściwościach" tej dachówki. Przekazaliśmy panu nasze stanowisko że ewidentnie zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez firmę Rupp Ceramika gdyż w żadnym prospekcie nie ma najmniejszej wzmianki o tej rzekomej właściwości tego typu dachówki. Dalsze rozmowy nie miały sensu (przedstawiciel cały czas przekonywał nas ,że taki jest urok tej dachówki i że w następnym folderze firmy na pewno wzmianka o tym niejednolitym kolorze będzie). Stwierdziliśmy, że nie będziemy dalej słuchać tych głupot bo szkoda czasu i poprosiliśmy pana aby to wszystko napisał i dał nam na piśmie. No i czekamy..... A co z Waszą reklamacją?
    Prawdę mówiąc nie przyszło mi do głowy, żeby taka firma zniżała się do tego poziomu i robiła z ludzi kretynów. To jest po prostu żenujące.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mike01

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    189
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U nas jeszce nie ma odzewu ale w pismie ktore wyslalismy tez wposmnielismy ze w zadnej ich ulotce, w zadnym skladzie ani nwet na ich stronie internetowej nie ma wzmianki jakoby ta dachowka miala za specyfike rozne odcienie itp.
    Jesli faktycznie podejda rowniez dziadosko do sprawy jak u Was to chyba trzeba bedzie pojsc za ciosem i wezwac rzeczoznawce.
    Druga sprawa to trzeba bedzie naglosnic te sprawe(kilka artykulow w prasie i internecie) aby przestrzec innych ludzi a im jednoczesnie zrobic antyreklame skoro z ludzi robia idiotów.
    Zastanawiamy sie rowniez nad wystosowaniem pisma(ale po ich odpowiedzi) bezposrednio do centrali w Niemczech-liczymy ze tam inaczej powinni podejsc do sprawy.
    Poczekamy zobaczymy.
    Wiemy jedno-nie poddamy sie bo taka firma jak RuppCeramika nie powinna w ten sposob traktowac swoich klientow.
    Mam nadzieje ze wiecej ludzi odezwie sie tutaj ktorzy maja podobny problem z tą dachowka.

  20. #20

    Domyślnie

    Male info:
    mam Robena zakupionego w 2004 i na kazdej zafoliowanej palecie byl nadruk, aby mieszac dachowki z roznych palet.
    Odnosnie twojego dachu, nie zaakceptowalbym tego efektu wizualnego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony