dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Zadaszenie tarasu (foto)

    Ludzie pomocy !!!

    Mam taras 4 x 6 m. Wydawalo sie ze do elewacji bedzie pasowal daszek tylko 1,6 x 4 m. Taki zostal zrobiony. Teraz mamy na nim polozyc dachowke i okazalo sie ze wymaga wzmocnienia i delikatnej przerobki. Moja zona stwierdzila, ze jak mamy go poprawic to ona chce go wymienic. Wg niej daszek powinien zakrywac taras na calosci. Mi znowu wydaje sie ze nie bedzie pasowal do elewacji. Pomozcie i pokazcie jak Wy macie...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    jaki to projekt?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu
    jaki to projekt?
    indywidualny.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    czy architekt zrobił Ci wizualizację projektu? pokaż jak to wygląda zazwyczaj lepiej nie poprawiać

  5. #5

    Domyślnie

    Drugie zdjecie jest bardziej aktualne, ale na pierwszym lepiej widac o co mi chodzi.


  6. #6

    Domyślnie

    stawiam na całość

  7. #7

    Domyślnie

    moim skromnym zdaniem - całość, i dłuższy

    u mnie jest na innej ścianie







    więcej zdjęć tutaj http://forum.muratordom.pl/aksamitka...im,t136192.htm
    Powrót jest JEDI a nie KRÓLA

    Dziennik budowy
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc, ale u mnie nie da sie przedluzyc polaci dachu poniewaz taras mam od strony szczytowej.

    A co myslicie o tym aby wogole sciagnac daszek i zrobic markize.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Ja bym nie dawała daszku, a markiza to duży koszt i też nie zawsze jest ładna. Mam ten sam kłopot-mój dom ma podobna bryłę. My będziemy szukać tkaniany żaglowej i z tego zrobimy zadaszenie na lato. Będzie biało i lekko. Konastrukcje do tego mąż ma zrobić chyba stalową. Widziałam też konstrukcje z kantówek drewnianych- taki rodzaj pergoli a na tym rozłozone to płótno żeglarskie- wygladało świetnie
    REKLAMA

  10. #10

    Domyślnie

    Ja bym przedłużyła ten daszek na całość tarasu a na końcu oparła na dwóch belkach, będzie ciekawiej.

  11. #11

    Domyślnie

    daszek na całośći i będzie git, zastanówcie się nad pokryciem z poliwęglanu + konstrukcja stalowa ( może jakaś ozdobna)[/code]
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  12. #12

    Domyślnie

    Dzieki za rady. Widze, ze w wiekszosci popieracie zdanie mojej zony. Zastanawiam sie tylko jak bedzie wygladal na elewacji daszek na calosci. Jego spadek bedzie mogl miec tylko 10 - 15 stopni.[/i]

  13. #13

    Domyślnie

    w tym wątku masz podobne rozwiązanie - taras na całości na ścianie szczytowej http://forum.muratordom.pl/tarasy-na...t95668-300.htm

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ohh
    w tym wątku masz podobne rozwiązanie - taras na całości na ścianie szczytowej http://forum.muratordom.pl/tarasy-na...t95668-300.htm
    DZIEKI !!! O cos takiego wlasnie mojej zonie chodzilo !!!

  15. #15

    Domyślnie

    a ja co prawda nie odpowiem na pytanie ale pochwalę się, że zamiast budować zadaszenie tarasu postanowiłam zamontować "żagiel"- trójkatne płotno żaglowe na szeklach mocowanych do zakotwionych w murze kół a od strony ogrodu do pala o mocnej podstawie. Oczywiscie korbka do naciągnięcia bedzie konieczna, jak równiez demontaz zimą-czy ktos ma taki daszek? podzielcie się swoimi uwagami o uzytkowaniu.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał annago
    a ja co prawda nie odpowiem na pytanie ale pochwalę się, że zamiast budować zadaszenie tarasu postanowiłam zamontować "żagiel"- trójkatne płotno żaglowe na szeklach mocowanych do zakotwionych w murze kół a od strony ogrodu do pala o mocnej podstawie. Oczywiscie korbka do naciągnięcia bedzie konieczna, jak równiez demontaz zimą-czy ktos ma taki daszek? podzielcie się swoimi uwagami o uzytkowaniu.
    Witam
    Ja chcę wykorzystać płótno zwijane, rozwijane i mocowane przez "system knag kip i haków)
    Ale - ja mam konstrukcję "zwykłą" drewnianą - Na to uszyty dach z dość grubego płótna.
    Na razie to wszystko - w tym roku montuję linki, knagi, kipy (być może kołowrotek też) do zwijania i rozwijania tego płótna
    Na razie montaż / demontać tego dachu jest mocno upi..wy (2 dachy gdzieś tak 4x3 i 5x3,5).
    Sam jestem ciekaw jak się to będzie zwijało/rozwijało po zrealizowaniu całości pomysłu.
    Ochrona prze upałem wg mnie jest zadowalająca, deszcz przez to nie wnika. Tylko przez silnymi wiatrami raczej to demontuję - aby w całości nie odfrunęło

    Jak będziesz miał swój pomysł zrealizowany - zamieść jakieś zdjątko - bardzo ciekaw efektu takiego pomysło jestem
    pozdr Mariusz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony