dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie dlaczego cytryniec nie owocuje?

    Kilka lat temu kupiłam cytryńca z nadzieją na owoce. Owszem nawet kwitnie ale owoców nie ma. Myślałam że to kwestia konieczności obcopylności czy też i sadzonek męskich lub żeńskich i mój samotny cytryniec nie chce się dlatego zrealizować
    Kupiłam następny egzemplarz - i nic. Co mam zrobić aby uzyskać owoce?? Pomóżcie wspomóc cytryńca i mnie.
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten sam problem więc kupiłem podobno zapylacz dla większości cytryńców i czekam
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytryniec jest rośliną rozdzielnopłciową, najczęściej jednopienną, czyli na jednej roślinie znajdują się zarówno kwiaty męskie jak i żeńskie. Zdarzają się również przypadki dwupienności, czyli że na oddzielnych roślinach zawiązywane są kwiaty żeńskie lub męskie.
    ...Prawidłowo prowadzone krzewy powinny zacząć owocowanie w 4-6 roku po posadzeniu.

    http://www.clematis.com.pl/wms/wmsg.php/
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Cytryniec jest rośliną rozdzielnopłciową, najczęściej jednopienną, czyli na jednej roślinie znajdują się zarówno kwiaty męskie jak i żeńskie. Zdarzają się również przypadki dwupienności, czyli że na oddzielnych roślinach zawiązywane są kwiaty żeńskie lub męskie.
    ...Prawidłowo prowadzone krzewy powinny zacząć owocowanie w 4-6 roku po posadzeniu.

    http://www.clematis.com.pl/wms/wmsg.php/
    ..
    Tego się obawiałam tzn.: dwupienności.
    Bo rośliny mają wiecej niż 4 lata. Nawet próbowałam zajrzeć im "pod ogon" aby dobrać odpowiedniego partnera, ale niewiele się dowiedziałam. Obawiam sie że znów zakupię jednopłciowca.
    Gdzie można nabyć zapylacz do cytryńca? Ale jeśli okaże sie że usiłuję zapylić samca?
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  5. #5

    Domyślnie

    u clematisa, ale chyba nie wysyłkowo.
    Ja byłem osobiście, ale po uprzednim kontakcie tel.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony