dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 80 z 82
Pokaż wyniki od 1.581 do 1.600 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1581

    Domyślnie

    Cytat Napisał epterode Zobacz post
    Właśnie w oknoplast nikt nie wie na stronie tez 0 informacji
    no bo oknoplast tego nie sprzedaje
    sprzedawca zrobił ci wycenę tzw z pod lady niby sprzedają tylko oknoplasta a nieraz się na rynku spotkałem ze oferują tez inne firmy
    oknoplast hs robi na veka slide
    Ostatnio edytowane przez pawel2905 ; 25-11-2014 o 18:44

  2. #1582

    Domyślnie

    Mój ze śląska nie robi właśnie na veka slide ani tym starym ani tym 19cm ten nowszy lepszy od tego starego 17cm?

  3. #1583

    Domyślnie

    Taki sam tylko nieco cieplejszy

  4. #1584

    Domyślnie

    Jak myślice veka softline 82 dobry wybór i firma ABM Jędraszek ? ktoś korzystał?

  5. #1585

    Domyślnie

    Dobra ekipa montażowa i będzie ok. Będzie Pan zadowolony

  6. #1586

    Domyślnie

    A brać veka slide nowej generacji ? bo troszkę więcej kosztuje czy warto dokładać ? czy brac ten stary system veka slide.
    I czy ktoś montował tzw ciepłe parapety dobra sprawa?
    Oraz montaż na kotwach SAAW i wysunięcie okna ok 3cm w stronę stryopianu? ma też sens?

  7. #1587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Skąd Ty wytrzasnęłeś te plastikowe "kotwy" s.. ? W sklepie CI je zaproponowali ? Fajny pomysł, ale na demonstarcyjny montaż malego okna w sklepie. Nie odwazylbym sie zamontowania w scianie zewnetrznej okna wiekszego niz 1 m2.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #1588

    Domyślnie

    Większy sens ma JB-D/L ale osobiscie jeszcze nie testowalem choć pudełko z potrzebnymi elementami czeka na wypróbowane.

  9. #1589

    Domyślnie

    Nowsza generacja veka slide będzie miała ten sam osprzęt co starsza wersja. Różnica jest w grubości ramy i wspolczynniku przenikania ciepla. Jeżeli znasz kwotę dopłaty to da sie policzyć ile czasu minie zanim doplata sie zwróci.

  10. #1590
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Ponieważ jestem na etapie zakupu okien, rozmawiałem dzisiaj z partnerem handlowym Oknoplastu, na temat montażu warstwowego i zastosowania ciepłego parapetu. Otóż przedstawiciel ten poinformował mnie że producent nie zaleca montażu ciepłego parapetu, ponieważ nie da się podklinować i zadyblować dolnej poziomej części ościeżnicy, przez co nie dostanę gwarancji na stolarkę. Powiem szczerze że jestem trochę tym zaskoczony.
    Pytanie do znawców (branżowców) jak to jest z tym ciepłym parapetem, bo jakoś nie dowierzam w to co usłyszałem.

  11. #1591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    W którymś temacie wczoraj o tym samym rozmawialiśmy. Jak znajdę to wkleję linka, chyba że ktoś mnie uprzedzi. A Przedstawiciel niech doczyta co tam fabryka napisała na stronie, bo trochę czaruje.
    Wspomniany odnośnik:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...cacie/page1430
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 23-04-2015 o 20:15
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #1592
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Finlandia dzięki za link. No właśnie z tego co wyczytałem to fabryka nie zaleca, montażu ciepłego parapetu, teraz tylko muszę sprawdzić jak to się ma faktycznie do gwarancji. Jak będę zdecydowany to zapytam w fabryce jak to z tym jest, bo biorę jeszcze pod uwagę Vetrex, MS okna i Adams.

  13. #1593

    Domyślnie

    Witam.

    Czekam na pozytywna odpowiedz w mojej sprawie od Firmy Oknoplast- dom w Miszewku(wiem, ze firma wchodzi na forum)
    Jezeli nie dojdziemy do porozumienia to wstawie niezle kwiatki i rusze z antyreklama... w oknach ze spore pieniadze.

    Pozdrawiam

    Adrian

  14. #1594

    Domyślnie

    Nie jestem zadowolony w usług firmy Oknoplast. Takie spustoszenie pozostawiła po sobie jedna ekip montująca okna w piwnicy i na parterze. Ponoć wyciągali całe cegły z okolic otworów okiennych i nieudolnie lepili to później jakąś masą. Miało to miejsce w 2009 roku.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	391757Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	391758Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	391759Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	391760Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	391761

    CZY TAK POWINNO BYĆ?! CHYBA NIE!

  15. #1595
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyłączam sie do wątku i kieruje swoje pytanie
    Jestem po wycenach kilku wiodących okien w naszym kraju i na boju pozostali min Oknoplast Winergetic Premium i tu mam pytanie dotyczące tzw ciepłego parapetu.
    Pracownik salonu sugerował mi aby zrezygnować z ciepłego parapetu w zamian za tu nie pamiętam fachowego nazewnictwa wygląda to jak poszerzenie z wypełnioną pianką.(taki ąski ciepły Parapet)
    Twierdził iż tzw ciepłe parapety muszą montarzysci mocować do ramy przewiercając ja i to w późniejszym eksploatowaniu zle wpływa na ramę dostaje się wilgoć itd
    Dodatkowo jeśli wybiore te tzw poszerzenia wąskie w dolnej części bedzie zamontowana również taśma.
    Co o tym sądzicie?
    Znalazłem przykładowe listwy jak wyglądają https://sklep.grupamagnum.eu/energoo...SABEgJGXfD_BwE
    Ostatnio edytowane przez Greg_81 ; 23-01-2018 o 17:12
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  16. #1596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Pracownik salonu sugerował mi aby zrezygnować z ciepłego parapetu w zamian za tu nie pamiętam fachowego nazewnictwa wygląda to jak poszerzenie z wypełnioną pianką.(taki ąski ciepły Parapet)
    Twierdził iż tzw ciepłe parapety muszą montarzysci mocować do ramy przewiercając ja i to w późniejszym eksploatowaniu zle wpływa na ramę dostaje się wilgoć itd
    Dodatkowo jeśli wybiore te tzw poszerzenia wąskie w dolnej części bedzie zamontowana również taśma.
    Co o tym sądzicie?
    Widać że doradca jest nieźle przygotowany. Faktycznie, przy ciepłym parapecie dół montuje się przewiercając ramę. W instrukcji mojego dostawcy jest wyraźnie zaznaczone, by styk śruby i ościeżnicy zabezpieczyć silikonem, chociaż tak na prawdę w nowszych profilach w tym miejscu ramy nie ma potencjalnej wody a śruba i tak dobrze zakrywa "dziurę" więc to takie dmuchanie na zimne.
    Prawda jest jednak taka, że pewnie połowa ekip mocuje i tak okna na śruby. Jest to oficjalna i dopuszczona metoda a czasem nawet wymuszona (np. przy konsolach czy montażu na taśmę mulitifunkcyjną), ma to też swoje zalety, więc podnoszenie tego argumentu jest trochę naciągane.
    Co do wskazanej listwy - tak, pewnie będzie cieplejsza od standardowej, ale ona nie zastąpi ciepłego parapetu, którego główna rola to jednak zapobiegnięcie błędom na etapie ocieplenia i montażu parapetów zewnętrznych.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1597
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki finlandia za rzeczową odpowiedz, ostatecznie będzie tzw ciepły parapet ale nie bedzie przewiercana rama okna, system emo http://stropex.pl/system-emo/ .
    Zastanawiam się bo w termoplaście jest możliwość wybrania grubości szyb tzn w oknach małych i srednich szyby moga być 3 i 4 w większych jeszcze grubsze bez dopłaty, przyznam się że nie wiem czy dodatkowo decydowac sie na grubsze szyby co zyskam, z pewnością ramy bedą cięższe i zawiasy nad tym ucierpią z biegiem lat, na przenikalności nie zyskam.
    Jaki interes ma producent w tym że za tą samą kwotę sprzeda grubszą szybę ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  18. #1598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przeczytałem ich instrukcje. Przyznaję że nie jestem zwolennikiem ich produktu (bardziej cenię to co znam a i jakieś spięcia były na tym forum z ich przedstawicielem), ale sposób mocowania na kotwy poprzez odcięcie części wewnętrznej i jej późniejsze doklejenie jest ok. Z tym, że ja bym jednak sprawdził czy ekipa na pewno to zrobi. A poza tym na pewno dałbym dodatkowo taśmę rozprężną między okno a profil i całość skręciłbym z ramą tak jak tradycyjne listwy podparapetowe..
    Stosując normalną szybę 4mm (a nie cieńszą) zyskasz większy spokój. Szybę 3mm łatwiej zbić niż 4mm.
    jeśli wymagana jest szyba jeszcze grubsza (pow. 3,5m2 szkła stosuje się tafle 6mm ) to jednak zawsze wiąże się to z wyższym kosztem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1599
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    julka.045

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-318
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam nigdy okna z oknoplastu koncept to bubel , nie działa w tej firmie gwarancja , sprzedają okna z wgniotkami w srodku i odpisuja ze wszystko ok tak ma wyglądac w wyglądaja gorzej niz stare ona , wgniotki po 5 mm a oni nie uwzględniaja gwarancji , takie w gniotki sa w srodku ina dodatek na środku szyb , nie polecam tej firmy gwajancji nie ma to kłamstwo co pisza że gwarancja jest bubel wygladaja te okna jak by były popękane szyby nie polecam , mam do wglądy fakture zakupu żeby nie byc gołosownym

  20. #1600

    Domyślnie

    Cytat Napisał julka.045 Zobacz post
    Witam nigdy okna z oknoplastu koncept to bubel , nie działa w tej firmie gwarancja , sprzedają okna z wgniotkami w srodku i odpisuja ze wszystko ok tak ma wyglądac w wyglądaja gorzej niz stare ona , wgniotki po 5 mm a oni nie uwzględniaja gwarancji , takie w gniotki sa w srodku ina dodatek na środku szyb , nie polecam tej firmy gwajancji nie ma to kłamstwo co pisza że gwarancja jest bubel wygladaja te okna jak by były popękane szyby nie polecam , mam do wglądy fakture zakupu żeby nie byc gołosownym
    A co to był za oddział Oknoplastu? Swoje zamówienie w zeszłym roku robiłem w [moderowano] gdzie szczegółowo opowiedzieli na temat całej usługi. Oferta z pomiarami laserowymi, montażem i opieką posprzedażową na wypadek uszkodzeń była naprawdę korzystna.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 20-12-2018 o 12:34 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

Strona 80 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony