dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 82
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dargoth

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-738
    Posty
    219

    Domyślnie

    Wiąże się to z niską świadomością kupujących, dla których okna się różnią jedynie ceną. Oczywiście trzeba też mieć świadomość, że ograniczoność funduszy wymusza często najtańsze rozwiązania i wtedy wybór D lub D jest świadomy. Myślę, że jak w każdej branży sytuacja będzie się zmieniać na lepsze. Jest coraz większa dostępność do informacji i coraz więcej ludzi chce te informacje zdobyć. Myślę, że rolą fachowców jest nieść kaganek oświaty i kształcić inwestorów. Dobrze jeśli fachowcy zachowują obiektywizm (jak wielu na tym forum), bo niestety widziałem wiele wątków w internecie, w których wciskano nachalną reklamę zamiast doradzać, co wcale nie ułatwiało wyboru.
    Pozdrawiam

  2. #1022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    Wiąże się to z niską świadomością kupujących, dla których okna się różnią jedynie ceną. Oczywiście trzeba też mieć świadomość, że ograniczoność funduszy wymusza często najtańsze rozwiązania i wtedy wybór D lub D jest świadomy. Myślę, że jak w każdej branży sytuacja będzie się zmieniać na lepsze. Jest coraz większa dostępność do informacji i coraz więcej ludzi chce te informacje zdobyć. Myślę, że rolą fachowców jest nieść kaganek oświaty i kształcić inwestorów. Dobrze jeśli fachowcy zachowują obiektywizm (jak wielu na tym forum), bo niestety widziałem wiele wątków w internecie, w których wciskano nachalną reklamę zamiast doradzać, co wcale nie ułatwiało wyboru.
    Pozdrawiam
    Twój poprzedni post Redakcja powinna podać na początek każdego wątku dotyczącego okien.
    Własnie tak powinno być - klient najpierw musi sobie uświadomić czego tak naprawdę oczekują po oknach - bo to jak z samochodami. Okno to okno. Samochód to też zawsze tylko samochód. Tylko i jedno i drugie może się od siebie różnić ogromnie.
    Staramy się jak możemy choć i tak niektórzy zarzucają nam że nachalnie promujemy siebie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #1023

    Domyślnie

    Jareko (tylko nie odbierz tego źle ! ) - mnie nie dziwi to, że ktoś zarzuca Ci autopromocję skoro nawet w tym wątku "Oknoplast THERMIC 90" piszesz:
    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    .... nie neguję żadnego z tych producentów choć nad Si82 długo bym się zastanawiał
    Jak by padło pytanie od jakiego producenta to oczywiście od jedynego słusznego kiedyś-"markowego" ,a obecnie "amazing".

  4. #1024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    oj nie tylko, także MarkBud z Łomianek k/Warszawy choć tylko w kolorze białym. Nie ma jedynie słusznego - są po prostu tacy co dobrze okna w Schuco wykonują Fix, nie bądź aż tak złośliwy
    Natomiast ciągle Schuco będę uważał za system najlepszy - to oczywiście moja subiektywna ocena
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #1025

    Domyślnie

    no k.. i znowu reklamujesz ...
    voteban

  6. #1026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha prowokujesz to i masz reakcję
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    "witek86 – hmmm ….. czasami w swoich komentarzach „jedziesz” po Krakowie i Vece a teraz chwalisz …. Dobrze, że producent dba o odpowiednią jakość obsługi, szkoleń - ale i u nich zdarzają się wpadki np. http://forum.muratordom.pl/showthrea...C3%B3w-PROBLEM
    Także jak widać każdemu zdarzają się pomyłki, a nie myli się tylko ten, co nic nie robi. "

    Pochwaliłem ich za dobry marketing i za to że dbają o serwis oraz szkolenia dla montazystów (to ze nie wszyscy chca uczestniczyc to inna bajka)
    Później jeden salon robi opinie firmie bo ktoś powiedział ze okna na piance się trzymają!
    Oknoplast do czasów 5komorówek o szerokosci 70mm miał czym się popisywać itd ale co to poprawianych ideałów to już nietrafiony strzał i to nawet nie że w 10 bo jak dla mnie to lotka nawet tarczy nie trafiła
    opinia jareko
    Natomiast ciągle Schuco będę uważał za system najlepszy - to oczywiście moja subiektywna ocena
    a ja ją potwierdzam

  8. #1028
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Podnoszę bo też mnie te okna interesują.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #1029

    Domyślnie

    Dyskusje na tym wątku rozminęły się z jego tytułem, który brzmi: "Oknoplast THERMIC 90".

    Czy można prosić o opinie na temat okien Oknoplast Thermic 90, najlepiej w porównaniu z konkurencyjnymi Dako DPT-90?

  10. #1030

    Domyślnie

    Są tu jeszcze użytkownicy okien z tematu tego wątku, czyli Oknoplast Platinium Evolution²? Proszę o opinię. Jestem na etapie wyboru okien i zastanawiam się nad:
    1) Oknoplast Platinium Evolution²,
    2) Oknoplast Thermic 90,
    3) Dako DPT-90,
    4) Dako DPP-70,
    5) Dako DPE-70.

    Mam też pytania dodatkowe:
    1) Czy propozycje 1) i 3) są przydatne w standardowym nowoczesnym budownictwie czy raczej tylko w domach pasywnych? Czy mając ograniczone finanse, jest sens brać pod uwagę te okna? To dobra inwestycja czy fanaberia?
    2) Czym różnią się Dako DPP-70 od DPE-70? Na stronie internetowej producenta ciężko jest dostrzec znaczące różnice.

    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

  11. #1031

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o okna z profilu VEKA Alphaline (Thermic 90 i DPT-90) to są to bardzo dobre okna o wysokich właściwościach termoizolacyjnych (wersja z szybą u 0,6-0,5), są szczelne dzięki trzem uszczelkom, oraz są stabilne, dzięki szerokim profilom. Myśle, że każdy kto się na nie zdecyduje i kupi je od dobrego producenta z fachowym montażem, będzie zadowolony. Ale są one oczywiście droższe niż inne okna i zazwyczaj ekonomiczny sens ich zakupu jest tylko wtedy jeżeli okna są jedną z części całego "systemu domu energooszczędnego" (dobre ocieplenie, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła itp.)

    Z tego co zobaczyłem na stronie DAKO okna DPP i DPE to okna z profili VEKA PERFECTLINE 70mm w różnych wersjach kształtu.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  12. #1032
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Witam.
    Zastanawiam się też nad Thermicami. Dostałem wycenę z Oknoplastu. Wygląda to mniej więcej tak:

    opcja 1 . “Thermic” + 2 szt. “koncept”– wartość brutto okien po rabatach : 12.400,00
    dopłata do THERMORAMKI U szyby =0,5 : 549,00

    opcja 2 . “Koncept”- wszystkie okna - wartość brutto okien po rabatach : 8.730,00

    opcja 3 . “Koncept”- wszystkie okna + szyby potrójne U= 0,7 + 2 szt . szyby zwykłe U=1, wartość brutto okien po rabatach : 10.310,00

    Teraz trzeba się zastanowić czy opcja 1 jest warta swojej ceny.
    Może znawcy tematu coś zasugerują?

  13. #1033

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    Wiąże się to z niską świadomością kupujących, dla których okna się różnią jedynie ceną. Oczywiście trzeba też mieć świadomość, że ograniczoność funduszy wymusza często najtańsze rozwiązania i wtedy wybór D lub D jest świadomy. Myślę, że jak w każdej branży sytuacja będzie się zmieniać na lepsze. Jest coraz większa dostępność do informacji i coraz więcej ludzi chce te informacje zdobyć. Myślę, że rolą fachowców jest nieść kaganek oświaty i kształcić inwestorów.
    Pozdrawiam
    Paradoksalnie ostatnio publikowane, chyba obiektywne badania ITB pokazały, że okna najtańsze, wcale nie są najgorsze.. Co równie ciekawe okna z Krakowa wypadły w tych badaniach dość przeciętnie jeśli brać pod uwagę ich parametry. pzdr

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michael09 Zobacz post
    1) Czy propozycje 1) i 3) są przydatne w standardowym nowoczesnym budownictwie czy raczej tylko w domach pasywnych? Czy mając ograniczone finanse, jest sens brać pod uwagę te okna? To dobra inwestycja czy fanaberia?
    Pomijając kwestię czy rzeczywiście są to okna do domów pasywnych, wydaje się, że generalnie warto mieć wyższy standard cieplny niż niższy. Dom stawiasz na kilkadziesiat lat, a jest pewne, że jeszcze w tym dziesięcioleciu standard cieplny okien podniesie się znacząco. Więc jeśli nie chcesz mieć za kilka lat okien substandardowych, powinieneś zamontować te, które dzisiaj wydają się być "topowe". W moim przekonaniu dzisiaj nie powinno sie już w nowych budynkach montowac okien o wsp. Uw wyższym niż 0,9. pzdr

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    Witam.
    Zastanawiam się też nad Thermicami. Dostałem wycenę z Oknoplastu. Wygląda to mniej więcej tak:

    opcja 1 . “Thermic” + 2 szt. “koncept”– wartość brutto okien po rabatach : 12.400,00
    dopłata do THERMORAMKI U szyby =0,5 : 549,00

    opcja 2 . “Koncept”- wszystkie okna - wartość brutto okien po rabatach : 8.730,00

    opcja 3 . “Koncept”- wszystkie okna + szyby potrójne U= 0,7 + 2 szt . szyby zwykłe U=1, wartość brutto okien po rabatach : 10.310,00

    Teraz trzeba się zastanowić czy opcja 1 jest warta swojej ceny.
    Może znawcy tematu coś zasugerują?
    A porównywałeś Thermic z Dako DPT-90?
    Ostatnio edytowane przez Michael09 ; 14-11-2011 o 01:00

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał blokno Zobacz post
    Pomijając kwestię czy rzeczywiście są to okna do domów pasywnych, wydaje się, że generalnie warto mieć wyższy standard cieplny niż niższy. Dom stawiasz na kilkadziesiat lat, a jest pewne, że jeszcze w tym dziesięcioleciu standard cieplny okien podniesie się znacząco. Więc jeśli nie chcesz mieć za kilka lat okien substandardowych, powinieneś zamontować te, które dzisiaj wydają się być "topowe". W moim przekonaniu dzisiaj nie powinno sie już w nowych budynkach montowac okien o wsp. Uw wyższym niż 0,9. pzdr
    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    (...) zazwyczaj ekonomiczny sens ich zakupu jest tylko wtedy jeżeli okna są jedną z części całego "systemu domu energooszczędnego" (dobre ocieplenie, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła itp.)
    Chciałbym mieć dobre i ciepłe okna, ale jest jedno "ale". Mam wentylację grawitacyjną. Proszę mnie nie przekonywać, że mechaniczna jest lepsza, ponieważ wiem to. A ta moja grawitacyjna... "Tak wyszło" i jest już za późno na zmiany. Żeby jakoś mieszkać, będę używał mikrowentylacji lub powietrze będzie się dostawało przez nawiewniki. Czy zatem jest sens montować super ciepłe okna? Z jednej strony myślę, że nie a z drugiej, że lepiej jak chłód idzie z jednego źródła u góry okna (nawiewnik) niż przez całe okno (zimniejsze okno o gorszych parametrach). Co sądzicie?

    Założę też wątek mikrowentylacja vs. nawiewniki, ponieważ przedstawiciele świata okien z całą pewnością przekonują, że nawiewniki to zupełny nonsens a przedstawiciele świata wentylacji grawitacyjnej, że tę mikrowentylację to sobie można wsadzić... Wszyscy mówią z taką samą pewnością. Mimo, że założę osobny wątek, może na tym ktoś się dobrze orientuje w tym temacie?

  17. #1037

    Domyślnie

    I jeszcze jedna sprawa jeśli chodzi o Oknoplast Platinium Evolution². Słyszałem, że związku zaokrąglonym kształtem profilu, ciężko jest lub jest niemożliwe zamontowanie wewnętrznych rolet lub moskitier. Ile w tym prawdy? Jak to wygląda w praktyce? Przedstawiciel Oknoplastu stwierdził, że wszystko się da, ale czułem niepewność w jego głosie.

  18. #1038
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Dako nie ma salonu sprzedaży w mojej okolicy. Mam jeszcze wycenę z okoplastu profil salamander. Cena ta sama co Thermica

  19. #1039

    Domyślnie

    Z moskitierami się pewnie uda, ale roleta wewnętrzna w kasetce z prowadnicami to będzie spory problem.
    Jeśli zastanawiasz się nad nawiewnikami lub częstym korzystaniem z mikrowentylacji to na wstępie odpuść sobie profil 3-uszczelkowy. Jeśli chcesz mieć ciepłe okna to szukaj dobrego profilu 2-uszczelkowego z jak najcieplejszym pakietem 3-szybowym (u 0,6-0,5).
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Jeśli chcesz mieć ciepłe okna to szukaj dobrego profilu 2-uszczelkowego z jak najcieplejszym pakietem 3-szybowym (u 0,6-0,5).
    Dlaczego? Gdzie jest ta trzecia uszczelka i w czym przeszkadza?

Strona 52 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony