dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 82
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1623

Temat: OKNOPLAST - okna: opinie, doświadczenia, modele, obsługa

  1. #1541

    Talking

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    To ja może przypomnę co jest szerokością kształtownika: http://oknotest.pl/poradnik-okienny/...ksztaltownikow
    Niektórzy producenci mają z tym spory problem

    cytat "BOGDAŃSKI "TOP TERMO", charakteryzujące się największą szerokością zestawu na rynku - 99 mm" ...


    mowa o Idealu 7000 - 80mm

    fakt, że użyli słowa zestawu ale dla mnie nie zmienia to faktu, że robią z tego dość prostego systemu - super energooszczędne okno
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 13-12-2012 o 16:46

  2. #1542
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar diodonna
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    obrzeże stolicy
    Kod pocztowy
    05-220
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kosia1 Zobacz post
    to chyba jednak niezbyt dokładnie czytałeś

    Drodzy forumowicze, nie mogę się na razie podzielić z Wami nowinami w sprawie moich okien (sprawa nadal w toku). Natomiast mam taki drobny temat do przedyskutowania. Dlaczego nie mówicie o tym, że okno uchylno- przesuwne jest bez sensu. Uciążliwość korzystania z niego jest niewspółmierna do zalet. Dużo łatwiej korzysta się z normalnego okna rozwieralnego zwłaszcza jak często się z niego korzysta i jest to jedyne wyjście na taras. Przykład moich okien jest oczywiście ekstremalny, ale dobrze wiecie, że nawet dobre okna przesuwno- uchylne otwiera się ciężko i głośno. Takie okno należałoby raz na jakiś czas otworzyć i go nie zamykać, żeby to miało sens. Ale kiedy? zimą nie, a latem są komary, a czasem na tarasie impreza, a w domu dzieci chcą spać i też trzeba zamykać, otwierać, zamykać, otwierać i już na samą myśl bolą mnie mięśnie.
    A druga rzecz. Nie wiem czy tylko ja miałam jakiegoś pecha i inni maja normalne mechanizmy, ale okna OKNOPLAST są po prostu głośne. Może fanów firmy "O" rajcuje ten dźwięk (klik, klik, klik!) jak fanów motoryzacji dźwięk silnika w samochodzie sportowym(a to akurat też lubię), ale jak dla mnie to jest niezła wioska. Drodzy rodzice, zanim położycie dzieci spać, sprawdźcie czy zamknęliście okna w pokoju obok))(oczywiście jeśli macie okna OKNOPLAST itp). Moi krewni mają okna z mało znanej firmy TERRAZYT. Może niezbyt piękne są profile, ale okna zamykają się i otwierają jak masełko- wielka klasa. Są na tym świecie rzeczy, które nie powinny zbytnio zaznaczać swojej obecności.
    Ogłaszam konkurs na najcichsze i przyjemne w obsłudze okna, czekam na wasze propozycje
    Witam, na jakim etapie jesteś w bojach o wymianę stolarki?
    Czy przed montażem zapoznałaś się z instrukcją montażu każdego okna z osobna? Czy miałaś taką możliwość?

  3. #1543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Moja subiektywna ocena zalet użytkowych wyjścia na taras - w oderwaniu od kosztów bo nie o tym mowa

    1) HS - drzwi podnoszone - przesuwane. Łatwo się przesuwają, dwuletnie dziecko spokojnie otworzy i wyjdzie z domu, można za sobą skrzydło zasunąć, dobrze zgrane z posadzką ma próg równy wysokości prowadnicy sanek (ok 8mm) - podstawowa zaleta dla osób na wózku

    2) normalny balkon dwuskrzydłowy z ruchomym słupkiem, wyposażone w zatrzask balkonowy można po wyjściu spokojnie zatrzasnąć za sobą, może przeszkodą być wjeżdżanie skrzydeł do wnętrza ale bez przesady, próg 7- 8 cm - bez przesady, nikt po progu nie chodzi a podniesienie nogi na tą wysokość nie jest problemem w żadnym wieku.Odradzam niski próg w balkonach dwuskrzydłowych

    3) HKS< PSK - drzwi uchylno-przesuwne z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce - dobrze wyregulowane ładnie chodzi ale mimo wszystko użytkowo ustępuje poprzednikom, próg jak w balkonie dwuskrzydłowym, dla niektórych mało estetyczna zabudowa sanek jezdnych (i tak nie zwraca się na to uwagi jak już się mieszka w domu), nie można za sobą zamknąć po wyjściu na zewnątrz - dla wielu podstawowa wada a jak się mechanizm zatrzaśnie to by wejść z powrotem trzeba wykrzystać inne drzwi (o ile nie są zamknięte) lub niezła gimnastyka dla długich i chudych dłoni
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #1544

    Domyślnie

    Warto jeszcze dodać że systemy przesuwne HS czy HKS sprawdzą się przy szerokich otworach.

    Kompletnie nie mają sensu przy otworze poniżej 2 metrów.

    ...a niestety często klienci myśląć że to takie cudo nawet do takich otworów chcą to zaaplikować.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  5. #1545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Warto jeszcze dodać że systemy przesuwne HS czy HKS sprawdzą się przy szerokich otworach.

    Kompletnie nie mają sensu przy otworze poniżej 2 metrów.

    ...a niestety często klienci myśląć że to takie cudo nawet do takich otworów chcą to zaaplikować.
    dokladnie tak
    sama napaliłam się na przesuwki,zeby nie tracic miejsca w pokojach, ale jak mi policzyli ile wyniesie swiatło przejscia przy 1,80 m otworze zmienilam na zwykle z ruchomym słupkiem i jestem zadowolona

  6. #1546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    skat - i dobrze że trafiłaś na sprzedawcę który ci to wyliczył - przesuwki zaczynają mieć sens po przekroczeniu szerokości otworu 2 metrów a i wtedy ja zastanawiałbym się mając dziurę 200cm czy warto dawać tam przesuwkę, czy nie lepszy użytkowo w tym wymiarze będzie balkon dwuskrzydłowy. Cenowo taniej i dla mnie użytkowo o wiele lepiej. Natomiast przy szerokościach 270 i więcej gdzie można zastosować balkony dwuskrzydłowe i fiksy z boku lub po bokach, HS zaczynają być atrakcyjne użytkowo i jakże często też cenowo wychodzą niewiele, naprawdę niewiele drożej - kilka razy wyszło mi nawet że był w tej samej cenie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #1547
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Okna czy drzwi przesuwne mają przede wszystkim sens w pomieszczeniach gdzie użytkownikowi zależy na jak największej powierzchni do funkcjonowania.
    Stąd w wielu Państwach standardem są też okna przesuwne w pionie.
    Systemy przesuwne tracą sens w obiektach z AC.
    Wygodą konstrukcji przesuwnych jest swobodne operowanie firankami, zasłonami. verticalami itp..
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 26-01-2013 o 12:46
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #1548
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Natomiast rewelacyjną konstrukcją czyli jeszcze bardziej funkcjonalną od systemów przesuwnych są F-ST kolokwialnie zwane "harmonijkami". z opcją składania na zewnątrz budynku.
    Niestety cena o wiele wyższa.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #1549
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Natomiast rewelacyjną konstrukcją czyli jeszcze bardziej funkcjonalną od systemów przesuwnych są F-ST kolokwialnie zwane "harmonijkami". z opcją składania na zewnątrz budynku.
    Niestety cena o wiele wyższa.
    niestety ta rewelacyjna konstrukcja jakoś nie znajduje uznania, mimo wszystko, w naszej strefie klimatycznej - polecam ci wycieczkę do Warszawy, do Roto i dłuższą rozmowę z tymi którzy z harmonijkami mają najczęściej doczynienia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #1550

    Domyślnie

    patrząc tylko na funkcje pomieszczeń - kuchnia i sypialnia - lepsze dla mnie byłyby przesówki ale wygoda kozystania z wyjscia na balkon tez sie dla mnie liczyla, w "dużym" mam trzy skrzyla tez po 90cm zewnetrzne otwierane, w srodku fix, tez przemyslane, czesto robie przemeblowania i dostep do balkonu zawsze jest
    a pisze w oknoplascie bo jestem posiadaczką winergetica

  11. #1551
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ROTO w tych konstrukcjach (harmonijki) to możesz sobie wsadzić nie powiem gdzie - nie proponuj Klientom tego typu rozwiązań na jakichkolwiek europejskich okuciach.
    Wiem, że chciałbyś wiedzieć więcej ale muszę się zasłonić tajemnicą handlową przed Twoimi dalszymi pytaniami w związku z tym nie pytaj
    Okucia dedykowane do tego typu rozwiązań na 5 skrzydłach ( pierwsze to rozwier na zewnątrz a reszta w harmonię też na zewnątrz ) to koszt w granicach 2000 EU.
    To nie dla Inwestrów z Muratora
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #1552

    Domyślnie

    Cytat Napisał skat Zobacz post
    zmienilam na zwykle z ruchomym słupkiem i jestem zadowolona
    Mi zdażało się w takich sytuacjach zrobić słupek ruchomy otwierany na zewnątrz, z dwustronną klamką i hamulcem. Drożej od klasycznego ale znika problem zabierania miejsca wewnątrz.

  13. #1553

    Domyślnie

    tez o tym myslalam, ale balkon ma tylko 1,2 m szerokosci i nie byloby przejscia stare drzwi balkonowe byly "dubeltowe" od stolarza i otwieraly sie na zewn i wewn wiec mialam porownanie jak by to wygladało.

  14. #1554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    koszt w granicach 2000 EU.
    To nie dla Inwestrów z Muratora
    Światowiec z Ciebie. Pewnie nawet jakiś Inwestor Nie Z Muratora Którego Stać kiedyś podał Ci rękę.......
    A problem harmonijek nie tylko z okuć wynika.

  15. #1555

    Domyślnie

    te harmonijki to swietnie sie prezentują w domach z programu Grand Design szczegolnie z Australii... echhh pomazyc zawsze można...

  16. #1556
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    ....
    A problem harmonijek nie tylko z okuć wynika.
    chyba plastikowych.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #1557

    Domyślnie

    PRZESTRZEGAM !!! wszystkich potencjalnych inwestorow przed firma SAMPRE z Bydgoszczy przedstawiciela OKNOPLAST. W marcu 2013r w firmie SAMPRE zakupilem okna Winergetic premium wraz z montazem za 39.000zl . Pierwszy montaz zostal zle wykonany, zlozylem reklamacje.Drugi montaz ponownie zostal zle wykonany te same bledy brak pionu i poziomu ,dodatkowo doszlo do dwoch obtarc okleiny na ramach,pGburczyk wlasciciel firmy widzac ze nie daje sobie rady z montazem okien pozostawil mnie na budowie bez protokolu odbioru montazu wiecej sie nie pokazujac.Telefony oraz pisma przez prawnika wzywajace do poprawnego trzeciego montazu nie przyniosly skutku.(jak sie pozniej dowiedzialem pGburczyk chwalil sie ukladami w OKNOPLASCIE) W zwiazku z problemami z firma SAMPRE w maju 2013 poinformowalem kierownika OKNOPLASTU pDuszynskiego ktory odpisal mi natychmiast zajac sie sprawa.Po wielu telefonach do OKNOPLASTU i uplywie OSMIU MIESIECY zjawil sie serwisant OKNOPLASTU ktory dokonal ogledzin okien i stwierdzil cyt:Cale zlecenie okien jest malo stabilnie zamontowane w murze brak kotew,ramy sie ruszaja co spowodowalo odksztalcenie w ramach piony i poziomy.Drzwi HST opadly w gornej czesci co powoduje ciezka prace,brak kotew,malo podparc.Dzwoniac do kierownika serwisu OKNOPLASTU p Szewczyka dowiedzialem sie, ze firma nie ponosi odpowiedzialnosci za swojego przedstawiciela oraz nie ma sobie nic do zarzucenia a w przypadku opisania calej sytuacji na forum OKNOPLAST podejmie kroki prawne wobec mojej osoby.Za 39.000zl mialem otrzymac super okna z 7letnia gwarancja a zostalem z pokrzywionymi oknami bez gwarancji z uwagi na zly montaz. P.S. wczoraj po 11miesiacach od zlozenia reklamacji otrzymalem od p.Gburczyka propozycje ze jest wstanie przymocowac KRZYWE OKNA aby sie nie ruszaly w murze.Zadaje pytanie czy w firmie SAMPRE i OKNOPLAST taki jest standard czy to patologia.

  18. #1558

    Domyślnie

    obawiam się, że w sytuacjach podobnych do opisanej jest to standard niestety...
    ...

  19. #1559
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał poszkodowany1 Zobacz post
    PRZESTRZEGAM !!! wszystkich potencjalnych inwestorow przed firma SAMPRE z Bydgoszczy przedstawiciela OKNOPLAST. W marcu 2013r w firmie SAMPRE zakupilem okna Winergetic premium wraz z montazem za 39.000zl . Pierwszy montaz zostal zle wykonany, zlozylem reklamacje.Drugi montaz ponownie zostal zle wykonany te same bledy brak pionu i poziomu ,dodatkowo doszlo do dwoch obtarc okleiny na ramach,pGburczyk wlasciciel firmy widzac ze nie daje sobie rady z montazem okien pozostawil mnie na budowie bez protokolu odbioru montazu wiecej sie nie pokazujac.Telefony oraz pisma przez prawnika wzywajace do poprawnego trzeciego montazu nie przyniosly skutku.(jak sie pozniej dowiedzialem pGburczyk chwalil sie ukladami w OKNOPLASCIE) W zwiazku z problemami z firma SAMPRE w maju 2013 poinformowalem kierownika OKNOPLASTU pDuszynskiego ktory odpisal mi natychmiast zajac sie sprawa.Po wielu telefonach do OKNOPLASTU i uplywie OSMIU MIESIECY zjawil sie serwisant OKNOPLASTU ktory dokonal ogledzin okien i stwierdzil cyt:Cale zlecenie okien jest malo stabilnie zamontowane w murze brak kotew,ramy sie ruszaja co spowodowalo odksztalcenie w ramach piony i poziomy.Drzwi HST opadly w gornej czesci co powoduje ciezka prace,brak kotew,malo podparc.Dzwoniac do kierownika serwisu OKNOPLASTU p Szewczyka dowiedzialem sie, ze firma nie ponosi odpowiedzialnosci za swojego przedstawiciela oraz nie ma sobie nic do zarzucenia a w przypadku opisania calej sytuacji na forum OKNOPLAST podejmie kroki prawne wobec mojej osoby.Za 39.000zl mialem otrzymac super okna z 7letnia gwarancja a zostalem z pokrzywionymi oknami bez gwarancji z uwagi na zly montaz. P.S. wczoraj po 11miesiacach od zlozenia reklamacji otrzymalem od p.Gburczyka propozycje ze jest wstanie przymocowac KRZYWE OKNA aby sie nie ruszaly w murze.Zadaje pytanie czy w firmie SAMPRE i OKNOPLAST taki jest standard czy to patologia.
    A później przychodzi klient i pyta ,,ile gwarancji na okna?"
    o tam dają 10
    abstrahując od producentów

  20. #1560

    Domyślnie

    Cytat Napisał poszkodowany1 Zobacz post
    w przypadku opisania calej sytuacji na forum OKNOPLAST podejmie kroki prawne wobec mojej osoby.
    Faktycznie coś takiego napisali (powiedzieli w rozmowie) ?

Strona 78 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony