dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Schowek pod schodami

    Czy robicie u siebie schowki pod schodami? Ja mam schody zabiegowe, choć to praktycznie dotyczy każdego rodzaju schodów, na hallu i mysle by zrobić sobie pod nimi schowek. Chodzi mi o tą część gdzie juz jest wysokość poniżej ok 1,5-1,7m. Narazie obuduje sobie tylko boczna ściane ale nie wiem jak rozwiązać wejście do tegoż schowka, czy jakaś zasłonka, czy drzwiczki, z tym że jeśli drzwiczki to by one nie były pełnej wysokości i by mogły wyglądać niezbyt estetycznie jak wypisz wymaluj drzwiczki do piwniczki. A może jeszcze jakieś rozwiązanie jak zamknąć lub przysłonić wejście do tego schowka?
    A jak wy macie to rozwiązane? Może jakieś zdjęcia? A może taki schowek to zupełnie kiepski pomysł?

  2. #2

    Domyślnie

    moim zdaniem lepsze drzwiczki niz zaslonka. Jesli nie masz duzo miejsca moze zaprojektuj cos a'la szafe?
    Jaka masz wysokosc?

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie nie wiem jakie zrobić to zamknięcie by było to estetyczne i w miare praktyczne, czyli nie ograniczało dostępu do tego schowka. Przejrzałem kilka wątków gdzie były zdięcia schodów ale nic takie niestety nie znalazłem. Chciałbym taki schowek zrobić ale jednocześnie nie chciałbym by przez tą częściową zabudowe miejsca pod schodami oszpecić swojego hallu. Chciałbym zamknąć tak od wysokości ok 1,6 do zera.
    Może era schowków pod schodami skończyła sie wraz z PRL-em

  4. #4

    Domyślnie

    U nas przestrzen pod schorami jest zabudowana i mamy tam zrobiona garderobe.Dzieki temu nie mamy wieszakow w holu.

  5. #5

    Domyślnie

    raffran właśnie chodzi mi o takie coś jak Ty masz (zerknąłem w dziennik), tylko Ty zabudowałeś całą powierzchnię schodów a ja chce zrobić mniejszą/częściową zabudowe. Może to zdjęcie coś pomoże wyobrazic sobie o co mi chodzi



    Nie wiem jak by to finalnie wygladało (estetycznie) takie częściowe zabudowanie. Tam gdzie są drzwiczki jest ok 1,6 całej wysokości między podłoga a schodami więc drzwiczki musiałyby mieć ok 1,3 wysokości. Może faktycznie lepszym rozwiązaniem bedzie zabudować całe schody.
    Czy naprawde tak niewiele osób zabudowuje schody i robi sobie takie schowki...

  6. #6

    Domyślnie

    Himalaje moim zdaniem nie rób tego. Zabudowując taką małą klitkę niewiele zyskasz miejsca a popsujesz sobie hol. Ja zabudowałam skos pod schodami całkowicie, ale mam schody proste, wygląda to jako tako, ale przed zabudową było moim zdaniem ładniej. Nie rozwaliłam tej ścianki bo miałam tam zaplanowaną szafkę rozdzielacza i jakąś skrzynkę od centrali alarmowej.

  7. #7

    Domyślnie

    Może zamiast drzwi i schowka w którym trudno będzie sie obrócić , wyprostować i będzie wyglądał jak lepianka lepsze byłyby jakieś systemy cargo, szuflady, szafki... widziałam takie zabudowy w jakimś czasopiśmie, dobrze przemyślane i estetycznie wykonane na pewno sie sprawdzą, a rzeczy w nich przechowywane będą zawsze bezproblemowo dostępne...

  8. #8

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Himlaje nie rób tej zabudowy! Jeżeli koniecznie potrzebujesz tam miejsce do schowania, to rozważ jakąś stylową skrzynię lub szafę - patrząc na zdjęcie spokojnie Ci się na ścianie coś ciekawego zmieści (skrzynię możesz mieć na kółkach i wjeżdżać pod schody).

    Wg mnie zabudowa pod tymi schodami nie ma szans dobrze wyglądać.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie do konca bym sie zgodzil z przedmowcami co do nieabudowywania.
    Mysle,ze to zalezy od tego ile ma sie miejsca na dole.
    A tak zabudowane schody mozna fajnie wykonczyc,dac ciekawe oswietlenie.
    My zabudowalismy z uwagi na to ze nie chcemy miec zadnych wieszakow, wystawionych butow itp. w holu. Jedynemy meblem tam bedzie mala szafka,zeby np. panie mialy gdzie postawic chociazby torebke jak zdejmuja okrycie wierzchnie.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar iness650
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Mam podobny dylemat dlatego bede śledzić temat (sie mi zrymowało )
    Podwieszam zdjęcie, które może podsunie Wam jakiś pomysł.

  11. #11

    Domyślnie

    iness650 pod takimi schodami zabudowa ma sens, ale pod tymi kręconymi u himlaja jakoś tego"nie widzę".
    Ja będę miała schody ze spocznikiem w wąskiej klatce schodowej i muszę tam zmieścić garderobę - wykombinowałam, że zrobię dwie szafki typu cargo - jedna szerokości 60 cm z drążkiem na wieszaki i drugą ok 30 cm z półkami na buty. Moja mało obrazująca wizualizacja (weźcie dużą poprawkę na kolorystykę ):



    to szare to lustro, a to ciemnoszare to ramka, która będzie odsunięta od płaszczyzny drzwi i "będzie robić" za uchwyty (jeszcze tylko nie wiem z czego ta ramka ma być )

    Chętnie posłucham zachwytów i być może wezmę pod uwagę zauważone wady tego rozwiązania.

    Himlaje - mam nadzieję, że nie przeszkadza Ci rozwój wątku w typ "Pochwalcie się zabudową pod schodami"- jeżeli tak, to daj znać - wywalę ten post.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zaki

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie wygladac będzie podobnie jak u Anulek 2005, z tym, że zabudowana będzie także część pod schodami, nie tylko spocznik, no i nie bedzie szafek cargo itp,, bo u mnie to będzie zwykły schowek, nie garderoba
    Drzwiczki z lustrem, będą się otwierac na zewnątrz, na pierwszy rzut oka wyglądać ma to dokładine tak, jak zobaczyłam projekt Anulek, to myslałam, ze ktoś zrobił wizualizacje mojego pomysłu

  13. #13

    Domyślnie

    Powoli pomysł częściowej zabudowy, tak jak naszkicowalem na zdjęciu, odchodzi do lamusa. Mysle teraz nad zabudowa całej tej powierzchni ale tez nie budzi ona mojego zbytniego entuzjazmu. Obawiam sie, że jak zabuduje cała powierzchnie tych schodów (ścislej pod schodami) to powstanie niemalże mały pokoik, natomiast hall wtedy może się zrobic dość ciasny i dziwnokształtny. Ta powierzchnia/schowek pod schodami nie ma jeszcze żadnego przeznaczenia, może na jakieś pierdoły... Buty i ubrania wierzchnie będe miał chowane w wiatrołapie gdzie będzie duża (150cm szeroka) szafa z rozsuwanymi, lustrzanymi drzwiami. Nie wiem czy jest sens walczyć w mojej sytuacji o taki zabudowany schowek bo moge zapłacić za to dużą cene utraty estetyki i przestronności hallu, który teraz prezentuje sie całkiem ładnie a po wykończeniu może byc jeszcze lepiej. Najpardziej teraz przychylam się do zabudowy typu cargo tej ściany za schodami - jakieś pólki, moze komódka albo cos jeszcze innego. Szukam inspiracji na taka zabudowe.
    Anulek2005 jak tylko masz jakies zdjęcia, inspiracje zabudowy pod schodami, zabudowy całych schodów lub robienia półek typu cargo to śmiało pokazuj. Włąsnie po to jest ten wątek. Takie wizualizacje (chyba robiona w SketchUp-ie ) też sa mile widziane.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Himlaje, moze znajdziesz inspiracje tutaj:

    http://www.channel4.com/4homes/on-tv...3-11_p_18.html

    To tez sa krecone schody - podobnie do Twoich. Widzialam ten odcinek w TV. na koniec pokazywali umeblowany juz dom i na tych polkach byly ksiazki i rozne dekoracje. Efekt koncowy byl fajny.

    Pozdrowienia,

    Maja

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał majar69
    Himalaje moim zdaniem nie rób tego. Zabudowując taką małą klitkę niewiele zyskasz miejsca a popsujesz sobie hol. Ja zabudowałam skos pod schodami całkowicie, ale mam schody proste, wygląda to jako tako, ale przed zabudową było moim zdaniem ładniej. Nie rozwaliłam tej ścianki bo miałam tam zaplanowaną szafkę rozdzielacza i jakąś skrzynkę od centrali alarmowej.
    Zgadzam sie, z Majar69, moim zdaniem lepiej bedzie pozostawic te schody bez zabudowy.

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    raffran, bardzo ładne masz drzwi wewnętrzne.Sama planuje zakup w tym stylu.Czy to drzwi z firmy Dewro?Jeśli nie, to czy mogę prosić o podanie nazwy firmy.

  18. #18

    Domyślnie

    Niestety ale nie, drzewi sa z firmy www.ronkowski.gda.pl z Koscierzyny
    Tylko chyba nie znajdziesz takich drzwi w ich gotowej ofercie.
    Z uwagi na szczegoly (frez,opaski,kolor) byly robione na specjalne zamowienie
    i tym samym nie nalezaly do najtanszych.
    Teraz raczej malo inwestorow wybiera taki styl,wiec tym bardziej sie ciesze ze sie podobaly.

  19. #19

    Domyślnie

    znalazłam cos takiego

  20. #20

    Domyślnie

    No i jak tu nie kochać pomysłu o nazwie "cargo"

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony