dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie Stemple w ogrodzie

    Zostało nam trochę drewnianych stempli z budowy. Pomyślałam, że można by je wykorzystać w ogrodzie. Zbudować z nich jakieś elementy architektury ogrodowej.
    Np. można je "oskrobać z kory" pomalować drewnochronem czy czymś takim i obudować nimi beczkę na deszczówkę.

    A może ktoś podsunie inny pomysł? Zdjęcia mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie też zostało jeszcze trochę (większość odsprzedałam) Moje pomysły jeszcze nie zrealizowane to : domek i huśtawka dla dzieci, piaskownica.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mariuszdro
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    U nas właśnie się robi huśtawka i piaskownica. Miał byc jeszcze bruk drewniany, ale na to to juz raczej nie starczy stempli.

  4. #4

    Domyślnie

    huśtawka to chyba najlepszy pomysł, stemple oczyszczone z kory, ładnie pomalowane, huśtawkę troszkę wzmocnić i zrobić taką bardzo solidną dla dwóch osób będzie bardzo ładna dekoracja ogrodu

  5. #5

    Domyślnie

    Też myśleliśmy o huśtawce. Trochę się jednak obawiam o jej wytrzymałość. Jak należy dobrze umocnić huśtawkę? Jak głęboko wkopać drewniane słupki? I co, zalać je betonem?

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, ja planuje umocnić stempalmi (ułożone poziomo) skalniaki i skarpy - widzilem tak zrobione skarpy i wygląda to całkiem symaptycznie pozdrawiam

  7. #7
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Ze stempli można wykonać Altankę oraz zestaw dla dzieci zjeżdżalnia wraz z huśtawką. Jak wrócę z pracy umieszczę zdjęcia Wujaszka który stemple z budowy w taki sposób wykorzystał

  8. #8

  9. #9
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Proszę o to zdjęcia. Huśtawka + Lina do huśtania w trakcie produkcji. Stopnie jeszcze będą do zjeżdżalni którą widać na drugim zdjęciu. W ciągu tygodnia huśtawka będzie zamontowana w docelowym miejscu więc pokaże zdjęcia wraz z bacówką czyli altanką wybudowaną ze stempli.





    Plastik od zjeżdżalni będzie zamocowany na 2 śruby do całej konstrukcji

    Co Wy na to?

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Stemple oskórowaliśmy - kora bardzo przydała się do ogródka pod iglaki.
    Później je pocięliśmy na paliki ok. 60 cm (lub 70 cm, dokładnie nie pamiętam) i moczyliśmy w bezbarwnym, przeciwgrzybowym impregnatem do drewna. Potem była tylko zabawa: robiliśmy z nich koła o średnicy 3 m. Oczywiście usypaliśmy skarpę z ziemi i wokół wkopaliśmy paliki. A na koniec w te koła wsadzaliśmy rośliny.

    Wiem, że nie jest to rozwiązanie na długie lata, bo drzewo w końcu zgnije w ziemi. Ale na dzień dzisiejszy (budowa pochłania wszystkie pieniądze), urozmaiciliśmy trochę monotonny ogród. Stempli zostało jeszcze sporo, może przydadzą się do budowy altanki czy piaskownicy.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    coolibeer Sssuuupeer

  12. #12

    Domyślnie

    Piękna huśtawka!!! Super!

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    ja stemple wykorzystałem jako małe "murki oporowe" na skarpie by kora koło krzaków się utrzymywała

    Oskrobałem je z kory ipomalowałem drewnochronem (zdjęcia są sprzed malowania)





    a część poszła na hustawkę ogrodową (niestety też nie mam aktualnego zdjęcia):

    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #14

    Domyślnie

    Uciu, pięknie u Ciebie

  15. #15
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu
    ja stemple wykorzystałem jako małe "murki oporowe" na skarpie by kora koło krzaków się utrzymywała

    Oskrobałem je z kory ipomalowałem drewnochronem (zdjęcia są sprzed malowania)





    a część poszła na hustawkę ogrodową (niestety też nie mam aktualnego zdjęcia):


    Też super pomysł Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    uciu pierwszy raz widzę takie schodki Super to mało powiedziane. Rewelacja cały taras. Pozdrawiam i gratuluję

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał P_eggy
    uciu pierwszy raz widzę takie schodki Super to mało powiedziane. Rewelacja cały taras. Pozdrawiam i gratuluję
    dzieki schodki trzeba nieco poprawić i je podnieść by górny był na równi z kostkami na tarasie ale po prostu nie ma kiedy. Były robione wtedy, jak jeszcze kostki nie było poukładanej. Ogolnie prezentują się super i nic nie kosztowały bo to kostka granitowa z odzysku tylko powybierane w roznych kolorach
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #18

    Domyślnie

    witam
    Nam zostały po budowie tylko krótkie stemple (max 2,2m) - nienadające sie na dalsze budowy. Długie pojechały na kolejna budowę
    Z tych "krótkich" zrobiliśmy
    - drewutnię (stemple jako konstrukcja - obita oflisami)
    - krawężniki do różnych nasadzeń (my to kładliśmy poziomo - a nie w pionie jak na wyżej załączonych zdjęciach)
    - palisadki (jak ktoś już opisał)
    - ogrodzenie gospodarcze na warzywnik (zabezpieczenie przed psami)
    - podpory pod wingrona i inne pnące - (stemple jako słupy - pomiędzy nimi rozciągnięty drut)

    My mieszkamy na wsi i działka jest spora - więc takie "ozdoby" ze stempli nie rażą - czy do zastosowania byłoby to na mniejszym bardziej i wypieszczonym ogródku to nie wiem.
    Tak czy owak - stemple się "rozeszły"
    pozdr Mariusz

  19. #19
    coolibeer
    Guest
    coolibeer

    Domyślnie

    Cytat Napisał gtca
    witam
    Nam zostały po budowie tylko krótkie stemple (max 2,2m) - nienadające sie na dalsze budowy. Długie pojechały na kolejna budowę
    Z tych "krótkich" zrobiliśmy
    - drewutnię (stemple jako konstrukcja - obita oflisami)
    - krawężniki do różnych nasadzeń (my to kładliśmy poziomo - a nie w pionie jak na wyżej załączonych zdjęciach)
    - palisadki (jak ktoś już opisał)
    - ogrodzenie gospodarcze na warzywnik (zabezpieczenie przed psami)
    - podpory pod wingrona i inne pnące - (stemple jako słupy - pomiędzy nimi rozciągnięty drut)

    My mieszkamy na wsi i działka jest spora - więc takie "ozdoby" ze stempli nie rażą - czy do zastosowania byłoby to na mniejszym bardziej i wypieszczonym ogródku to nie wiem.
    Tak czy owak - stemple się "rozeszły"
    pozdr Mariusz

    Jak możesz cyknij jakieś fotki bo zawsze może ktoś wykorzystać twoje pomysły do swojego ogrodu. Ja czekam już na finał budowy tej huśtawko - zjeżdżalni i jak już będzie to walne końcowy efekt.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolibeer
    Cytat Napisał gtca
    witam
    Nam zostały po budowie tylko krótkie stemple (max 2,2m) - nienadające sie na dalsze budowy. Długie pojechały na kolejna budowę
    Z tych "krótkich" zrobiliśmy
    - drewutnię (stemple jako konstrukcja - obita oflisami)
    - krawężniki do różnych nasadzeń (my to kładliśmy poziomo - a nie w pionie jak na wyżej załączonych zdjęciach)
    - palisadki (jak ktoś już opisał)
    - ogrodzenie gospodarcze na warzywnik (zabezpieczenie przed psami)
    - podpory pod wingrona i inne pnące - (stemple jako słupy - pomiędzy nimi rozciągnięty drut)

    My mieszkamy na wsi i działka jest spora - więc takie "ozdoby" ze stempli nie rażą - czy do zastosowania byłoby to na mniejszym bardziej i wypieszczonym ogródku to nie wiem.
    Tak czy owak - stemple się "rozeszły"
    pozdr Mariusz

    Jak możesz cyknij jakieś fotki bo zawsze może ktoś wykorzystać twoje pomysły do swojego ogrodu. Ja czekam już na finał budowy tej huśtawko - zjeżdżalni i jak już będzie to walne końcowy efekt.
    też się przyłaczam z prośbą o fotki

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony