dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 92
  1. #1

    Domyślnie Letni Wieczór Agi i Jarka

    Długo zwlekaliśmy z rozpoczęciem pisania dziennika, no ale w końcu stało się
    Zacznę od początku - działkę kupiliśmy 1 lutego 2008 w Koronowie przy ulicy Paprociowej.

  2. #2

    Domyślnie formalności

    Kolejny etap to wybór projektu - jak już wiadomo jest to Letni wieczór M-44. Następnie projekt powędrował do adaptacji, wprowadziliśmy tylko kilka kosmetycznych zmian i to tyle. W międzyczasie na działkę doprowadziliśmy wodę i prąd. Wszystko gotowe, więc można składać wniosek o pozwolenie na budowę. Zgodę dostaliśmy już w czerwcu 2008, ale ze względu na brak funduszy rozpoczęcie robót zaplanowaliśmy na marzec/kwiecień 2009.

    Ostatnio edytowane przez jareklustig ; 04-04-2010 o 17:32

  3. #3

    Domyślnie wykopki ;-)

    Wreszcie mamy marzec 2009 i budowanie na serio czas zacząć.

  4. #4

    Domyślnie szalunki

    Zima nie odpuszcza, a budować trzeba... choć czasem jest to niemożliwe, no i w związku z tym szalowanie trwa już 2 tygodnie... ;-/

  5. #5

    Domyślnie ławy

    Koniec marca i koniec z ławą teraz przymusowa przerwa na "stygnięcie" ławy...

  6. #6

    Domyślnie ściany fundamentowe

    Ściany fundamentowe pną się w górę, a razem z nimi pojawia się pytanie - ile my do tej dziury piachu będziemy musieli wrzucić?... niemało ale to nie jest istotne - byle do przodu i żeby jak najwcześniej zobaczyć nasz upragniony domek

  7. #7

    Domyślnie zasypywanie

    Fundamenty zasypane - poszło jakieś 250 ton piachu... wow...

  8. #8

    Domyślnie podłoga

    Kolejny etap to podłoga na gruncie. Wcześniej rozprowadziliśmy rury kanalizacyjne, wodę podłączą w za 2 tygodnie.

  9. #9

    Domyślnie dzień dzisiejszy;-)

    Od dziś postaram się pisać na bieżąco... Mamy drobne opóźnienie na budowie, bo firma, w któej kupiłem Solbet opóźnia się z dostawą, ale ostatecznie ma on być u mnie jutro o 7 rano.. jak będzie - zobaczymy... tak czy siak jutro też doprowadzą wodę do budynku. fajnie

  10. #10

    Domyślnie W końcu ;-)

    W końcu dojechała pierwsza partia Solbetu praca może ruszyć naprzód. Woda też jest już w garażu i oby tak dalej szło zgodnie z planem.

  11. #11

    Domyślnie

    ściany bardzo powoli pną się w górę...

  12. #12

    Domyślnie

    od ostatniego razu niewiele się zmieniło.. niestety... leją się nadproża i wieniec, przyjechał strop, ale do jego układania jeszcze z tydzień przy tym tempie pracy.... ale coś za coś - nie da się pogodzić szybkości i dokładności;-P

  13. #13

    Domyślnie pytanie

    czy ktoś zastanawiał się nad montażem pompy ciepła w tym domku?? bo ja tak, wysłałem zapytanie do kilku firm i sprawa wyglada tak: jedna z firm zaproponowala 62tys zł za kompletna instalacje + koszt montażu i wiercenia, czyli dodatkowe jakies 25tys zł, inna firma wyceniła na 67tys instalację razem z montażem, ale wydaje mi się, że dobrali zbyt małą moc pompy 8kW i stąd taka dość dobra cena instalacji, ostatnia najdroższa oferta to 112tys zł.
    czy ktośma jakieś ciekawe informacje na ten temat??
    bo poki co zostaje jednak ekogroszek

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rtutus

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Czarnowo, k. Bydgoszczy
    Posty
    51

    Domyślnie Pompa Ciepła

    Witam,

    Ja robiłem przymiarkę do tematu pompy ciepła do projektu M44 rok temu.
    Poprosiłem o wycenę w firmie Ciepłodom (ul. Jagielońska).
    Zaproponowano mi wówczas pompę Danfoss DHP 10 (10 KW).
    Całość wyceniono na 74 500 (pompa, ogrzewanie podłogowe, wiercenia - materiały i robocizna).

    Tak przy okazji planuję rozpoczęcie inwestycji na jesień. Będę budować w Czarnowie (gm. Zlawieś Wielka). Gdyby było można to wpadłbym kiedyś na budowę do Koronowa żeby zobaczyć jak wygląda to wymarzone cudo w "realu"

    pozdrawiam,
    rtutus

  15. #15

    Domyślnie

    Tempo prac w dalszym ciągu bardzo powolne... także jeśli ktoś chce mieć bardzo dobrego ale i zarazem ardzo wolnego majsra na budowę, to mogę podać namiary dodatkowo pogoda nas nie rozpieszcza... ciągłe ulewy dają się we znaki więc krótko mówiąc budowa nie idzie zgodnie z planem...
    zaczynają rosnąć kominy i powstaje strop.

  16. #16

    Domyślnie

    widać, że ładnie wykusz w kuchni wyszedł... moj (z porothermu) wyszedł taki-se...

    pozdrawiam,
    w letni wieczór

    lukjaros

  17. #17

    Domyślnie

    Bardzo fajnie Widac postęp A My dalej czekamy na pozwolenie. Dopingujemy i czekamy na informacje o budowie
    PZDR-Adamo

  18. #18

    Domyślnie OSTRZEŻENIE !!

    Dobra rada dla przyszłych budujących - radzę dużym krokiem omijać firmę ARTE Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Występujące ona także na Allegro pod nickiem Idealny Dom. Firma bardzo niesolidna, nie wywiązująca się z umowy. Nie dostarczyli mi na plac budowy części zakupionego materiału, dodatkowo nie chcą oddać należnych mi w związku z tym pieniędzy. Finał taki, iż skierowałem sprawę do sądu, bo innej drogi już nie było, także lepiej nie korzystać z usług Idealnego Domu, bo idealny jest tylko z nazwy...[/b]

  19. #19

    Domyślnie strop

    W końcu jest długo oczekiwany przez nas strop ale nadal długa droga przed nami....

  20. #20

    Domyślnie zmiany ;-)

    trochę się "już" zmieniło od ostatniego postu... otóż mamy schody - faktycznie bardzo wygodne, jest wylany wieniec i zaczęli klaść więźbę



    Czas też w końcu przedstawić inwestorów
    oto nadzowująca pracę Pani inwestor, a prywatnie moją najdroższa małżonka


    poniżej moja skromna osoba (zdjęcie typowe na NK)


    Na koniec osoba, która na budowie spędza najwięcej czasu i która tym wszystkim kieruje podczas naszej nieobecności- mój ojciec.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony