dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alutka74

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Dom we wrzosach - KOMENTARZE

    TUTAJ CZEKAMY NA WSZYSTKIE MILE SLOWA

  2. #2

    Domyślnie

    Widzieliście ten dom na żywo w Katowicach-wystawia go pref-bud?A może budujecie z nimi?Bardzo ładny dom z zewnątrz,ale w/g mnie brakuje powierzchni wewnątrz.Maleńki wiatrołap i wejście wprost do salonu.Salon niby 30m ,ale poza wypoczynkiem nic tam nie da się wstawić.Zastanówcie się czy go trochę nie podnieść lub zmienić kąt dachu aby w przyszłości zrobić ew.coś na poddaszu bo chyba po paru latach się w nim nie zmieścicie

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alutka74

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Widzieliśmy dom modelowy i tak naprawdę dopiero wizyta w nim upewniła nas w decyzji. Każdy wybór to oczywiście kwestia gustu i indywidulanych potrzeb. Dom we wrzosach odpowiada nam w 100%. Wiatrołap wcale nie jest taki mały. Swobodnie rozpłaszczą się w nim nawet 4 osoby. Co do salonu, 30 metrów to może nie największy metraż ale dla kogoś kto stawia na minimalizm (chodzi mi tu głównie o aranżacje wnętrza) w zupełności wystarczy. Przeglądając dzienniki budowy na tutejaszym forum zdarzyło się, że widziałam ogromne powierzchnie z zagospodarowaniem których właściciele zupełnie sobie nie radzili. Było pusto, chłodno, zimno i nijako... Jeśli jest się choć trochę w temacie, to nawet 15 metrowy salon można urządzić tak by był wygodny i funkcjonalny. Ja osobiście wychodzę, też z założenia, że salon czyli reprezentacyjna część domu to nie miejsce na przechowywanie osobistych bibelotów, drobnych pamiątek z podróży, stert dokumentów, itp. Od tego są sypialnie, gabinety itd. W salonie powinna znaleźć się wygodna sofa lub sofy, stolik na kawkę, ewentualnie kącik TV i oczywiście kominek... To wszystko! Aha! i jeszcze jedno... o brak miejsca z czasem raczej się nie martwimy. Nasze dzieci usamodzielnią się pewnie zaraz po 18-stce i wylecą w świat. Może być nawet trochę pusto...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja zauważyłem, że powierzchnia salonu jest trochę oszukana bo zawiera w sobie również komunikację (zauważ że salon to jedna całość zawierająca również przejście z pozostałej częsci domu do kuchni) więc sam salon to może 20m i poza kanapą i telewizorem (który nie wiadomo gdzie postawić nawiasem mówiąc) nic się nie zmieści.Salon jako salon i nic w nim więcej ok , ale w pozostałych pokojach też niewiele się zmieści poza biurkiem dla dziecka i szafą.A w domu zawsze jest więcej rzeczy niż w bloku.Sam dom z zewnątrz jest super.naprawdę pomyślcie czy ciut nie podnieść żeby pokazny strych zrobić.Ja myślałem nad Domem pod Jarząbem też z Archonu bo wyglądał mi na bardziej funkcjonalny a ostatnio znalazłem takie coś http://www.domywtradycji.pl/colorado,537,16.html
    fakt ,że większy o 19m ale też 32 metry salonu samego i lepiej ustawnego , wiatrołap duży który można zabudować szafami, pom.gosp. super-można zrobić kotłownię i pralnio-suszarnię(gdzieś trzeba czasem coś wyprać i powiesić), pokoje przyzwoite, oddzielenie wyrażne części dziennej od nocnej, korytarz w części nocnej który nie jest wąską kiszką

  5. #5

    Domyślnie

    [wpis przeniesiony z dziennika budowy]

    Cytat Napisał tomek131
    Cytat Napisał alutka74
    Domek, jak widać na zdjęciach, w stanie prawie pod klucz kosztuje 269 tysięcy. Będziemy budować jednak sami. Ciekawe ile uda nam się zaoszczędzić?
    Myślę ,że ok 80tys pln
    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik86505.htm

  6. #6

    Domyślnie

    czekam z niecierpliwoscia na wpisy gdyz planuje budowe tego domu wlasnie z firma pref bud. jednazek nie ustalilem jeszcze do jakiego stanu beda budowac oni a ile sam zrobie Piszcie jak wasza budowa Dzieki

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alutka74

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cieszy nas bardzo, że będziemy mogli się z kimś wyminiać doświadczeniami. Gdzie budujecie??? czy zaczynacie już teraz czy za jakiś czas? Pytań cała masa więc krutko powiem: poproszę szczegóły

  8. #8

    Domyślnie

    dzialkę kupiliśmy w Knurowie. jestesmy na etapie podejmowania decyzji o firmie i projekcie ale na 99 % bedą to wrzosy.

  9. #9

    Domyślnie

    Dołączam się do grona budujących dom we wrzosach. My również podjęlismy decyzje o wyborze tego projektu właśnie po wizycie w domu modelowym. Jak dla mnie dom idealny, też nie jestem zwolenniczką salonów mających 50 m2. Uważam że te 30 m2 to i tak sporo miejsca. Zdecydowaliśmy się na budowę z firma pref-bud, właśnie kończymy fundament

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko te 30m to w tym wypadku również cała komunikacja.Choć z zewnątrz to chyba najładniejszy projekt domu do 100m jaki znam.
    A jak spisuje się Pref-bud?

  11. #11

    Domyślnie

    Jestem bardzo zadowolona z firmy Pref-bud, nie mogę złego słowa powiedzieć.Mam nadzieje ze pod koniec października (tak mają kończyć) będę mieć to samo zdanie. Wiem, i zgadzam się z Tobą że salon jest też całą komunikacją ale ja na to patrze pod innym kątem- teraz mój ("salon") duży pokój ma 15 m2 a całe mieszkanie 44 m2. Dla 3 osobowej rodziny 100m2 dom to i tak dużo. Ciężko wybrać projekt który byłby równie ładny z zewnątrz i miał duży salon a ja wole przytulny salon i ładny dom Pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    [ Wpisy z dziennika budowy ]

    Cytat Napisał telmuz2002
    naprawdę świetny pomysł z tymi schodami...
    Chyba nie będziecie mieli za złe jak go podkupimy
    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik97448.htm

    Cytat Napisał adasolilo
    Witam
    Pomysł alutki jest dobry.
    Jestem tylko ciekawy ja to w rzeczywistości wyjdzie.
    Jakie rozwiązanie z kominem, omijając komin schodami niema szans aby zmieścić się tak jak widać na prezentacji, albo rozdzielić komin.
    Chciałbym zobaczyć jak to będzie gotowe oby tak fajnie jak widać.

    Ja problem rozwiązałem w jeszcze inny sposób (ja mam lustrzane odbicie)
    Dom jest rozszerzony o 1m.
    Niestety nie wiem jak to będzie wyglądało w rzeczywistości, może okazać się błędem.
    W lini schodów jest odrazu zrobione wyjście do garażu.







    http://forum.muratordom.pl/uzytkownik79911.htm

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maniuś

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących dom we wrzosach. Właśnie kupiliśmy ten projekt, bardzo nam się spodobał. Z budową ruszymy dopiero w przyszłym roku. Ogólnie teraz musimy złożyć całą dokumentację do pozwolenia na budowę. Problem polega na tym że mamy długą ale wąską działkę i brakuje nam na działce 46 cm, gdyż dom musi mieć po obu stronach po 4m od granic działki. Chcemy w tym celu zaadoptować ten projekt do działki. Chcemy zlikwidować garderobę aby powiększyć łazienkę i okno w łazience przenieść z bocznej elewacji na frontową. Mam z związku pytanie czy ktoś robił jakieś adaptacje, jak to należy zrobić i ile orientacyjnie by to kosztowało. Byłbym bardzo wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alutka74

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    75
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    My jesteśmy właśnie w trakcie adaptacji projektu... od jakiegoś roku )) Znelażliśmy taniego lecz zawalonego robotą architekta emeryta. Z jednej strony daje to spore oszczędności z drugiej trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nam tak jak Wam się nie śpieszy więc mamy jej naprawdę dużo
    Jeśli chodzi o koszty, każda przeróbka liczona jest indywidualnie. Im trzeba więcej przliczać i rysować tym trzeba więcej płacić. My zleciliśmy przeliczenie stropu na betonowy - jakieś 200 zł i zaprojektowanie schodów na poddasze - jeszcze nie wiemy ile będą kosztować i czy wogóle powstaną Nasz pan archtekt gra na zwłokę ale czekamy... cóż innego nam zostało? Rozbieżności cenowe w trakcie poszukiwań speca od adaptacji wahały się od 700 do 4 200 złotych (bez poprawek oczywiście). Sami widzicie... Budowę chcielibyśmy zacząć na wiosnę.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ddd106

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie wrzosy

    witam wszystkich
    jestem ciekaw jak tam wasze budowy
    ponieważ jestem zainteresowany budowa domu we wrzosach z firma pref bud prosze o pomocne opnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony