dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Alkomat

  1. #1

    Domyślnie Alkomat

    Czy ktoś z Was posiada alkomat i może powiedzieć jak się sprawdza??

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    Ja mam, dobrze. Jak nie jesteś pewny czy możesz jechać, to dmuchasz i wiesz
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

  3. #3

    Domyślnie

    a jakiego rodzaju masz alkomat?? elektrochemiczny??
    Ostatnio czytałem w jakieś gazecie artykuł z testem alkomatów i zwyciężył Alkohit X60. Wyniki pomiarów miał porównywalne z takim policyjnym.

  4. #4

    Domyślnie

    Ta ... a jak się pomyli zaniży wynik to wsiądziesz pijany i pojedziesz ? Nawet te legalizowane i certyfikowane się mylą niestety. Już dwa razy taki przypadek miałem. Trzech nas dmuchało i sam ochroniarz też bo nie mógł uwierzyć ... maszyna zawiodła. Całe szczęście pokazała 0,02 mg/l więc znikoma wartość na granicy błędu pomiaru ale podejrzanym już jesteś bo 3 zera mają być mimo że całkiem trzeźwy jesteś.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli kupisz dobry alkomat (np. alkohity mają dobre sensory) to się nie pomyli, jeżeli będziesz o niego odpowiednio dbał. Co nie jest takie trudne, bo wystarczy oddawać do kalibracji zgodnie z instrukcją i np. zimą nie trzymać w samochodzie, bo tego typu urządzenia tego nie lubią. I to wystarczy. Poza tym alkomat w przypadku kierowców służy do stwierdzenia, czy możesz już prowadzić, czy jeszcze nie. Jeżeli jesteś pijany, to do stwierdzenia tego faktu nie potrzebujesz alkomatu, a jeżeli jesteś bardzo pijany, to czasem dobre towarzystwo, które odbierze Tobie kluczyki, żebyś nie wpadł na głupi pomysł powrotu do domu własnym samochodem.
    Pzdr

  6. #6

    Domyślnie

    ja nie potrzebuję alkomatów bo po prostu wiem, że jak mam wsiąść za kółko to nie mogę pić.

  7. #7

    Domyślnie

    A ja nie neguję, różne są sytuacje. Ostatnio znajomi do nas wpadli, dzieciaki zostawili u babci, mąż miał okrągłe urodziny, fajna impreza, a rano telefon, że córka chora. Dobrze, że kumpel miał alkomat to od razu sprawdził i było wiadomo czy wracają swoim autem czy taksówką

  8. #8

    Domyślnie

    ja nie potrzebuję, wiem że jeśli chcę się napić to nie mogę wsiadać za kółko.

  9. #9

    Domyślnie

    Alkomat to drogi gadżet dla wielu niepotrzebny. Nie zapominajmy o obowiązkowej kalibracji, która też kosztuje.

  10. #10

    Domyślnie

    Pierwsza jest zazwyczaj w cenie. Oczywiście, jak się kupuje w sklepach stacjonarnych.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja myślę, żeby zamówić ten alkomat: https://sprzedajemy.pl/alkomat-alcof...0c9-nr50803117 . Parametry ma bardzo dobre, więc wydaję mi się, że powinien się dobrze sprawować. Jak myślicie, zamawiać?

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alkomat-alcofind-pro-x5-do-uzytku-prywatnego-wroclaw-sprzedam-425928877.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	83,0 KB
ID:	390684  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony