dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie LUDZIE POMOCY MÓJ MĄŻ CHRAPIE, CO ZROBIć?

    Pomóżcie mi bo się wykończę psychicznie.
    Nie mogę spać po nocach.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Moi znajomi mieli dom - 4 kondygnacje. Mieszkali w czwórkę i każdy miał swoje piętro
    Traz mają nowy dom (piętrowy) i nie wiem jak sobie radzą z chrapaniem. Na pewno osobne sypialnie ale na tym samym poziomie mogą nie wystarczyć.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Zapytaj w aptece o krople przeciwko chrapaniu.Słyszałam,że pomagają.
    Nie zazdroszczę
    ślivka

  4. #4

    Domyślnie

    Kiedy jeszcze miałem problemy z wagą, chrapałem niemiłosiernie... teraz, po ostrej diecie, to się zmieniło. A wtedy pomagało m.in. spanie na boku...

    Chrapanie może być oznaką groźnego "syndromu bezdechu sennego"; warto to sprawdzić [badania polegają na przespaniu jednej nocy w szpitalu, z delikwentem podłaczonym do aparatury]

    pozdrawiam

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Sama chętnie podłączyłabym się do delikwenta i ciągnęła tlen ze wspólnego aparatu

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Wyżej ,to ja ślivka,nie loguje mnie

  7. #7

    Domyślnie

    Magi, to może być poważna sprawa. Tak jak pisze Ponury. U mnie w Instytucie jest Pracownia Leczenie Zaburzeń Snu. Diagnozują i leczą dość skutecznie. Jeśli bylibyście zainteresowani, to mogę pomóc. Tyle, że to w Łodzi.

  8. #8

    Domyślnie

    Ło matko... ja też chrapię Po tatusiu.... I po mamusi....

    I mój mąż też chrapie....


    Pozostaje się chyba przyzwyczaić

    Albo zagłuszyć współchrapiącego


    Pozdrawiam, M.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    Wystawić łóżko z delikwentem na balkon?

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Najskuteczniejszy sposób.
    Dobre stopery w uszach

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Koniecznie wysłac męża do lekarza, poważnie, to może byc stan chorobowy który możeskutkowac bezdechem.........to naprawde niebezpieczne. Ale ...stopery..świetna rzecz, popieram.

  12. #12

    Domyślnie

    Co tam chrapanie.....mój mąż już mnie 2 razy dusił w nocy przez sen.... ...czyżbym była az taka straszna... a potem mówi że on nic nie pamieta, a ja o mało zawału nie dostałam...może o to mu chodziło... .

    Groszek
    Pozdrawiam Groszek

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Kup krople na chrapanie ,nazywają się Datong.
    Moja żona przez chrapanie chciała się ze mną rozwieść
    Mnie pomogły w 80%.

  14. #14

    Domyślnie

    Groszek...potem zwali na pomroczność jasną..Ty lepiej powiedz..na ile jesteś ubezpieczona..??

  15. #15

    Domyślnie

    -Czy pan zawsze chrapie ?
    -Nie... tylko wtedy gdy śpię!

    Ale tu nie ma nic do śmiechu....

    test

    co to jest bezdech

    niebezpieczne chrapanie

    chrapanie

    chrapanie a depresja

    polisomnografia

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponury63
    Kiedy jeszcze miałem problemy z wagą, chrapałem niemiłosiernie... teraz, po ostrej diecie, to się zmieniło
    Ideał, proszę państwa, IDEAŁ Wage zrzucił, chrapać przestał i jeszcze wiersze pisze. Tracę oddech z podziwu

  17. #17

    Domyślnie

    Oj, za dobraś Ty dla mnie, za dobraś....

    Mamo, chwalą nas....

  18. #18

    Domyślnie

    No nie, do tego jeszcze wczesnie wstaje z radością w duszy ale w ukryciu

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Już chrapania nadszedł kres,antychrapacz właśnie jest!!!!!!
    Chrapanie

    ( Dział: Zdrowie, Haget, 4 marzec 2001 )


    "Jeśli się śmiejesz, wszyscy się śmieją się z tobą,
    jeśli chrapiesz, sypiasz sam."

    Wydawać by się mogło że najlepszym sposobem na ten nieprzyjemny moment, w którym kładziemy się do łóżka, a nasz partner wydaje z siebie przeraźliwe dla naszego słuchu odgłosy mogłaby być wata, którą zatkamy sobie uszy lub ewentualnie klamerka do wieszania prania, którą w tym przypadku wykorzystamy jako narzędzie przerywające nasze cierpienie. Niestety są to jedynie półśrodki.

    Problem związany z chrapaniem jest dosyć powszechny. Szacuje się, że około 48% mężczyzn oraz 33% kobiet w średnim wieku co noc chrapie dosyć głośno. Badania przeprowadzane przez niektóre instytuty badawcze zajmujące się ograniczaniem tego zjawiska wykazały, że osoby których partnerzy bardzo chrapią, tracą średnio w nocy 1 do 1,5 godziny snu. Udało się ustalić przyczynę tych nocnych zaburzeń - jest nią w dużej mierze częściowa niedrożność górnych dróg oddechowych na odcinku między nosem a krtanią. W tej właśnie części ludzkiego organizmu znajdują się tkanki miękkie tj: język, migdałki, podniebienie, trzeci migdał oraz języczek, który u niektórych ludzi "dynda"(to właśnie on jest przyczyną hałasu).

    W urzędach patentowych wiele firm zarejestrowało wynalazki mające pomóc w pokonaniu chrapania. Wielu ludzi z nich korzysta wierząc, że w ten sposób unikną operacji. Na rynku udostępniono wiele urządzeń mających zapobiegać chrapaniu: paski na brodę, kołnierze na szyję, wkładki na zęby mające służyć do zmiany pozycji języka i udrożnienia dróg oddechowych, elektroniczne urządzenia wykorzystujące migające światła, głośne dźwięki, a nawet elektryczne wstrząsy, by zmusić osobę chrapiącą do przyjęcia "niechrapliwej" pozycji. Wszystkie te urządzenia nie dają jednak gwarancji na pozbycie się dolegliwości, a poza tym perspektywa bycia uzależnionym od takiego aparatu nie jest zbyt satysfakcjonująca.

    Alkohol (rozluźnia tkanki mięśniowe), nadwaga i lenistwo, mogą w znaczny sposób przyczynić się i zaostrzać chrapanie, a więc pierwszym pozytywnym krokiem mogłoby być ograniczenie tych nawyków spowodowanych nieuregulowanym trybem życia. Jednak nawet to często nie pomaga. Jedynym dobrym wyjściem wydaje się być operacja. Szczególnie osoby bardzo mocno chrapiący poddaje się takiemu zabiegowi chirurgicznemu. Lekarze w takich przypadkach naciągają lub usuwają rozluźnione tkanki miękkie trzema metodami:
    1. operacja plastyczna podniebienia, języczka oraz gardła (po raz pierwszy wykonana w Japonii), przynosząca dobre efekty w 75/80 %,
    2. plastyczna operacja języczka za pomocą lasera według Amerykańskiej Akademii Otolaryngologii, odnosi skutek w 85% przypadków,
    3. zabieg ściągnięcia i napięcia tkanek przy użyciu radiowych fal - w tym przypadku wskaźnik powodzenia jest niższy i wynosi 70%.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    temat | Spis tematów | Przejdź do wątku Poprzednie wiadomości | Następne wiadomości
    Re: Sposoby na chrapanie
    Autor: Lucy
    Data: 15-04-03 11:52

    Podobno pomagają ćwiczenia i to bardzo proste - dokładne i długie żucie wszystkich pokarmów. Znam wiele osób chrapiących i zaobserwowałam, że wszystkie te osoby jedzą bardzo szybko, wręcz "połykają" pożywienie. Co Wy na to "chrapacze"?


    Odpowiedz na tę wiadomość | Spis działów | Wyświetlaj płasko Nowszy wątek | Starszy wątek

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony