dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskalau
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ojejku mowisz ze to faktycznie przesada z ta cena za architekta????? hm??? a ja juz sie cieszylamz e mam kogos solidnego bo fajnie mi sie z nimi rozmawia i szybko od nich odpowiedzi dostaje, mialam wrazenie ze sa bardzo zorientowani na klienta i to mi sie podobalo.... no ale skoro mowisz ze u ciebie to by wynioslo 5800... to faktycznie 11tys.. to jest przesada!!!!
    Caly czas czekam na szczegolowa wycene..... ale chyba zaczne sie rozgladac za jeszcze innymi opcjami.
    Bardzo ci dziekuje Bea za te wskazowki!!!! A wogole jak masz naimie? Beata?
    Mieszkanko wasze bardzo mi sie podoba.... jeszcze nie wykonczone ale ile juz pracy tam wlozone i efekty sa cudowne.... ah... wszystko dopiero przed nami.. Na zdjeciach to wasze poddasze wydaje sie sporawe .... no ale 123 m2 to juz cos.... Nam chyba wyjdzie okolo 100 m2.... Myslimy zeby moze zrobic jakis pokoj na pietrze jak sie da.... bo dach jest bardzo wysoki wiec moze architekt cos nam takiego zrobi.... jakas sypialnia na gorze albo pokoj komputerowy
    Co do tego kamienia to jaki to producent...?? Masz jakies namiary?
    Pozdrawiam
    Kasia

  2. #22

    Domyślnie

    Tak, mam na imię Beata
    U nas to 123 m to powierzchnia zabudowy, więc razem z balkonem i klatka schodowa. Mieszkanie ma ok 100 m.
    Co do kamienia to nie pamietam jakiej jest firmy Pudła wyrzucone a ja mam kiepska pamięć..
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskalau
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to bardzo milo mi Beatko
    Nasze poddasze tez bedzie miec jakies 100 m2 takze bedzie podobnej wielkosci.... zalezy czy uda nam sie zrobic pietrowy pokoj czy nie???
    A ten moj drogi architekt wciaz nie daje wyceny po obejrzeniu obiektu... chyba boi sie mi wyslac... ??? hahaha
    Ja juz szukam sobie innych tez dla porownania. Dzieki ze mi zwocilas uwage na te cene... ja myslalam wogole ze to jest 7 tys brutto... a to jest netto... cena z kosmosu!!! ah..
    Nic mi innego nie pozostalo jak szukac dalej...
    I jak ci idzie meblowanie mieszkanka??? Co nastepnego planujecie zrobic?
    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    Poszukaj jeszcze, moze trafi Ci sie tańszy architekt.
    Co do pokoju na górze, to może pomyśl żeby zrobić coś w stylu antresoli np. część sufitu zostawić wysoką a część zabudować (nie wiem czy jest taka mozliwość i ile tam jest miejsca). My zrezygnowaliśmy z robienia pomieszczeń nad poddaszem. Jest tam typowy strych na graty. Może kiedyś ...
    Co do meblowania naszego mieszkanka to musimy troszkę poczekać na przypływ gotówki (czyli zwyczajnie na to zarobić). Na razie czekamy za kuchnią. Mam nadzieję,że kolor (tzn. trzy kolory ) będzie pasował do reszty mieszkania bo strasznie ciężko jest wybrać coś z tylu wzorów i wyobrazić sobie całość, mając przed sobą kawałek okleiny 10x10 cm.. Pozniej będą meble do salonu i jadalni (moze damy radę jeszcze w tym roku).
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskalau
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej Beatko
    Wlasnie nastepny architekt wyslal mi wycene na 9 tys netto.. cenia sie jakby mieli ten projekt conajmniej rysowac kurzym piorem... ah... powariowali wszyscy chyba z tymi wynagrodzeniami... chyba poszukam architekta za granica.. hahaha
    A jaka kuchnie masz wybrana??? Masz jakis projekt, ktory ci sie podoba??? I jakie kolory wybralas? I jakie masz kolory w kuchni?
    No tak to juz nie da rady na raz wszystkiego zrobic... ale pomalu pomlau i dojdziecie do celu
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    cześć, ja w tamtym roku też poszukiwałam projektanta do przeprojektowania starego domu. U nas te ceny kształtowały się na poziomie 5000. Znalazłam w końcu takiego który mi zaproponował taki układ, abym poszukała sobie kogoś kto rysunki wykona mi za niższą cenę np. jakiegoś srudenta a on się pod tym podpisze. Oczywiście pomysł na projekt razem wymyślaliśmy a samo wykonanie rysunku robił mi kuzynki mąż. Różnica w cenie była niesamowita, bo zamiast 5000 zapłaciłam 1000 kuzynki mążowi i drugi 1000 projektantowi. Załatwienie pozwolenia u UM nie interesowało mnie. Pozdrawiam i życze owocnych poszukiwań.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskalau
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czesc!!! Dzieki blada80 za porade!!!
    To fajnego architekta znalazlas.... hm????
    Mi poki co nikt czegos takiego nie zaproponowal.... A mam znajoma studentke architektury.. hm???? Ze tez nie pomyslalam o takim rozwiazaniu... musze z nia pogadac.... tyle ze ona na drugim koncu Polski mieszka.... hm???? No i skad znalezc architekta ktory by sie pod tym podpisal???
    Roznica w cenie ogromna!!! Tez tak chce!!!

  8. #28

    Domyślnie

    Widzisz Kasia, jednak można taniej. Szukaj dalej bo te ceny to jakies dziwaczne.
    Co do kuchni to u mnie w podpisie na czerwono (pod tym tekstem) jest napisane "Zamieszkać na poddaszu". To link do mojego watku a o kuchni jest na ostatniej stronie. Jeśli chcesz to rzuc okiem bo wrzuciłam tam kolorki i mniej więcej pisałam co i jak.
    Napisz mi jeszcze czy na tym Twoim poddaszu ścianka kolankowa (czyli sciana zaraz pod skosem dachu) ma 1.90wysokości? Czy jest niższa, np. tak jak u nas 1,50. Chodzi mi o to czy np. to poddasze ma 100m2 powierzchni uzytkowej czyli powyżej 1,90 i np jeszcze dotatkowo jakaś podłoga pod skosami ale poniżej 1.90. Ale namieszałam Mam nadzieję,że wiesz o co mi chodzi.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  9. #29

    Domyślnie

    Chodziło mi o to :

    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  10. #30

    Domyślnie

    projektant może dlatego wyszedł z taką inicjatywą gdyż ja przyjechałam do niego z wydrukowanym pomysłem na rozbudowe, jedynie jakie miałam wątpliwości to jak ma wyglądać zadaszenie ganku. On jak to zobaczył pytał kto mi to robił więc mu powiedziałam że sama i wtedy zaproponował mi taki układ. Ja miałam troszke inną sytuację gdyż ja na swoim poddaszu robie tylko 2 sypialnie, malutką pralnie i większą suszarnie. Kuchnia pokój gościnny i łazienka znajduje się na piętrze które mamy do swojej dyspozycji. Jest taki program Sam zaprojektuj swój dom, wnętrze, ogród. W tamtym roku kosztował 100zł. Prosty w obsłudze możesz sobie zobaczyć z różnej perspektywy rozwiązania. Ja rysowałm projekty sama chyba ze 3 miesiące aby powiększyć powierzchnię użytkową. W sumie to długo nie mogliśmy się zdecydować czy rozbudowa czy poddasze. Projekt mam zrobiony na rozbudowę budynku gospodarczego który jest dostawiony do domu i zmiana przeznaczenia strychu. Rozbudowywać na razie nie będziemy ale może kiedyś w przyszłości, więc projekt się przyda.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskalau
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czesc Beatko
    My mierzylismy szerokosci poddaszas ob wysokosci 1.90 cm... takze od 1.9 jest 100m2.
    Musze popatrzec na twoim watku na ta twoja kuchnie...
    Ale ty zdolna jestes w czym takie rysunki robisz? Masz jakis program czy gotowe rysunki sciagnelas?? hehe
    Dostalam wycene od architekta na 13000 netto ;( !!!!!!!!!!!!! SZOK!!!
    Ponoc schody sa nie takie i szerokosci klatek i trzeba do Strazy Pozarnej jakies dodatkowe wnioski pisac i to dodatkowe koszty o jakies 5 tys... zl???? Jest to mozliwe?
    Musze wejsc pozniej na moj komputer i z poczty sciagnac maila i wam to pokazac... bo w glowie mi sie to nie miesci zeby rysunki i pozwolenia tyle mogly kosztowac!

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskalau
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Do blada 80
    Hej
    Ty to szczescie mialas z tym architektem chyba ja poki co to mam same schody i to pod gore... co raz to nowsze problemy mi architekt wymysla i kazdy problem kosztuje mnie pare tysiecy wiecej.,...
    Ja tez mam jakis program do rysowania na kompie... musze sie pobawic... chociaz sama dla siebie... to hcyba nie powinno byc trudne.... tylko skad czas na to wziasc... ?????
    POzdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    ja byłam w tej fajnej sytuacji że z momencie kiedy zaczynaliśmy się starać o warunki zabudowy byłam na urlopie macierzyńskim, mój synek był bardzo grzecznym dzidziusiem który jadł i spał więc całe popołudnia miałam wolne, stąd pomysł na zakup takiego programu i zabawa przez kilka długich popołudni Nie spodziewałam się, że mój domek może mieć tyle odsłon i to mnie wciągało jeszcze bardziej. Mój mąż wracał z pracy oglądał i mówił no to mi się nie podoba wymyśl coś innego lub no ewentualnie może być. Takim sposobem mieliśmy później mniej więcej pogląd jak może to wyglądać. Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań tańszego projektanta

  14. #34

    Domyślnie

    O jaaa ciee ale Ci cene zaproponowali. Co rusz to wyzsza. Co do spraw technicznych to nie wiem czy to faktycznie może tyle kosztować. Może załóż wątek na "Projekty i architektura" z zapytaniem. Może znajdzie się ktoś kto podpowie Ci jakieś rozwiązanie.
    Moje super- rysunki są w Paincie Najprostsze i najszybsze
    Co do mierzenia poddasza od 1.90 to wszystko rozumiem, tylko czy jest coś poniżej tego 1.90m ??
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskalau
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    46
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej ta cena mnie normalnie spac nie daje po nocach... czy naprawde to jest takie drogie, nie wiem juz nic?
    Zalozylam juz tam watek i mam jednego dobrego czlowieka ktory mi odpisuje co i jak i twierdzi ze drogo to wychodzi... u niego na podkarpaciu za to samo 5.5-6 tys...
    No apropo tych wymiarow... tak jest cos ponizej tych 1.90 m2. POddasze nasze zaczyna sie od laczenie dachu ze stropem... nie mamy zadnej nadmorowki tam...

  16. #36

    Domyślnie

    Witanko.
    Co słychać? Znalazłaś w końcu jakiegos "normalnego" architekta?
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bea7777
    Witanko.
    Co słychać? Znalazłaś w końcu jakiegos "normalnego" architekta?
    znalazła, znalazła w dziennikach budowy są zdjęcia jak ma wyglądać. Efekt super

  18. #38

    Domyślnie

    blada wez no mnie oświeć. Przejrzałam Kaśkowe posty ale ani jeden z nich nie był z dzienników budów. Może link?
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bea7777
    blada wez no mnie oświeć. Przejrzałam Kaśkowe posty ale ani jeden z nich nie był z dzienników budów. Może link?
    pamiętałam, że widziałm dziennik budowy ale to Basi a nie Kasi

  20. #40

    Domyślnie

    Oj, a juz myslalam, że mnie tyle ominęlo. Wiec dalej czekamy na Kasie.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony