dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 201
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie przyciski do geberitów

    czy do stelaży i spłuczek podtykonwych firmy Geberit pasują tylko i wyłącznie przyciski Geberit (strasznie drogie - 170 zł plastikowy 320 zł metalowy)? Czy są jakieś alternatywne zamienniki tańsze?

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety tylko przyciski Geberita .W zeszłym roku instalowałam takowego, a przycisk mam metalowy - srebny mat, ale nie kosztował tyle! Chyba koło 250 PLN.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    stal podrożała

  4. #4

    Domyślnie

    Nie spotkałem żadnej alternatywy. Dranie chcą wykończyć inwestora na finiszu! U mnie srebrny mat (ale to chyba metalizowany abs albo coś podobnego) za stokilkadziesiąt i trochę tańsze plastyki (jak na plastyk to bardzo miłe w dotyku).
    Ale szoku dostałem kupując dystansową piankę do mocowania kibla wiszącego (u mnie 4 szt). Geberit oczywiście: kawałek pianki + dwie nakrętki za 30 zł.
    Nawiasem mówiąc: warto. Niestety!

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko Geberit, ale warto.

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie ! Niestety ! I co najważniejsze Geberit dobrze wie, że są najlepsi!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta
    Dokładnie ! Niestety ! I co najważniejsze Geberit dobrze wie, że są najlepsi!
    Gwaracja na wiele lat....i "święty spokój".

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    myciek
    po co ta pianka? to do każdego kibla? czy tylko do muszli geberita?
    ja mam kible kołą i chyba są bez żadnej pianki bo jak siadałem, to chrzęściły o kafelki - to po to ta pianka?

  9. #9

    Domyślnie

    Pianka musi byc.
    Niweluje ona naprezenia przenoszone na plytki przy siadaniu.
    To ze chrzesci to moze byc tego przyczyna.
    Mozntuje sie do kibla i do bidetu wiszacego
    No ale pianka moze byc innego producenta.Ale tak czy tak jakies 20-25 zlociszy trzeba liczyc.Ksztalty i tak wszystkie maja podobne

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    myciek
    po co ta pianka? to do każdego kibla? czy tylko do muszli geberita?
    ja mam kible kołą i chyba są bez żadnej pianki bo jak siadałem, to chrzęściły o kafelki - to po to ta pianka?
    Nooo . Widzisz, tak jak wielu inwestorów wpadłeś w pułapkę Geberit-a . Najpierw stelaż parę stów, potem przycisk następne parę stów i do tego jeszcze pianka za parę dych . Do tego jeszcze muszla i deska.
    Drogie to kupcianie .
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    hydraulik mnie ostrzegał o tych przyciskach, ale myślałem że będą po stówce. A tak za 3 przyciski muszę wybulić tyle ile nauczycielki zarabiają przez pół miesiąca.

  12. #12

    Domyślnie

    Drogie to kupcianie
    No bo jak kto chce to robić na wisząco to trzeba bulić za ekstrawagancje.

    Mieczu - mi też chrzęściło przy pierwszym kiblu, więc zapytałem znajomego sprzedawcę, który otworzył szeroko oczy, że mi sprzedano kibel bez podkładki. To się nazywa podkładka tłumiąca hałas, ale przede wszystkim likwiduje naprężenia pomiędzy muszlą a ścianą z płytek. Zastanawiałem się też nad zwykłym silikonem, ale gdybyś kiedyś w przyszłości chciał zdjąć kibel to taki zasilikonowany można ponoć jedynie odrąbać. A nowy kosztuje...
    Aha - u mnie taka pianka jest do wszystkiego (kibel Roca, Koło i bidet Koło) - ma margines, który po przykręceniu kibla odcinasz nożem.

  13. #13

    Domyślnie

    Mieczotronix a moze tutaj

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Mieczu - kurcze - to masz klopot
    Ale podpowiem ci - zamiast pianki czy innych podkladek kup zwykla tasme rozprezna 10/4 a jesli trafisz 10/2 zdejmij ten przybytek tasme przyklej do kibelka (z racji jego krztaltu - w odcinkach) i dokrec sobie znow srubeczki i siadz gwarantuje ze kafelki nie beda stekac wraz z toba
    a pozniej w razie jakby co bez klopotu zdejmiesz i nic nie bedzie trzeba rozwalac - tasma klei tak naprawde tylko z jednej strony
    Koszt jednej rolki max 30 zet i kilka jesli nie kilkanascie kibli obskoczysz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #15

    Domyślnie

    Za przycisk do Geberita płaciłem coś koło 100 zł biały platik dzielony, a za piankę pod muszlę 25 zł jakiegoś innego producenta, była znacznie większa i wystarczyło ją dociąć.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja olałem Geberita i kupiłem Valsira. W końcu też poważna firma a różnica w cenie prawie 100% (np. przycisk biały - 43 PLN, metal- byba 100). A co wymienności przycisków to z tego co oglądałem dla w miarę zdolnego majsterkowicza nie ma problemu.
    No chyba że ktoś ma mentalność jak mój kolega który mając dwa filtry powietrza (ten sam producent)- różnica w cenie 100% wybiera ten z logo VW - no bo przeciez ma taki samochód.
    Paweł

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ja wymienklem przy srubach montazowych za 50 zl do tego cuda

  18. #18

    Domyślnie

    [quote="pawel_l"]Ja olałem Geberita i kupiłem Valsira. W końcu też poważna firma a różnica w cenie prawie 100% (np. przycisk biały - 43 PLN, metal- byba 100)quote]

    Jak się sprawuje spłuczka Valsira , tez się zastanawiam czy warto płacić 100 % więcej za Gerberita , Valsir oferuje tez gwarancję 10 letnią. Jak długo ją użytkujesz ?

  19. #19

    Domyślnie

    Zainstalowana 3 mies. temu ale jeszcze nie mieszkam. Myślę że jest OK
    Paweł

  20. #20

    Domyślnie

    No cóż, bogaci mają Geberity, a biedni walą kupę w dziurę i nie spłukują wcale

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony