dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie jak obliczyć beton na strop

    Cześć.
    Mam problem z obliczeniem betonu na strop Teriva i Teriva Bis. Czy jest może jakaś norma mówiąca ile wchodzi betonu B20 na m/kw. przy takim stropie lub jak to obliczyć? Kolejna sprawa to jak obliczyć beton na schody wylewane??
    Kasia i Wojtek
    Galeria zdjęć - Pytać na PW, udostępnię.
    Galeria zdjęć - Komentarze

    Pytania i dyskusja: [email protected]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    długość x szerokość x np. 0,03 -ja mam w projekckie 3cm B20, wszystko liczysz w metrach

  3. #3

    Domyślnie

    a co z żebrem rozdzielczym, podwójną belką, dwoma rodzajami pustaka stropowego.
    Kasia i Wojtek
    Galeria zdjęć - Pytać na PW, udostępnię.
    Galeria zdjęć - Komentarze

    Pytania i dyskusja: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    Podziel na kwadraty lub prostokąty i wszystko do sumy plus naddatek

  5. #5

    Domyślnie

    Witam

    co do betonu na strop teriwa to umnie wyszło tak 1m3 betonu
    na osiem metrów kwadratowe

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie Obliczenie betonu

    Słuchaj na Terive, większość producentów podaje współczynnik 0,0465 na metr kwadratowy. Węc jeśli znasz ilośc metrów kwadratowych to sobie pomnóż.

    Pozdrawiam
    Budowa - przygoda życia

  7. #7

    Domyślnie

    faktycznie, trzeba wziąć miarę pomierzyć i policzyć. Dzięki za pomoc.
    Kasia i Wojtek
    Galeria zdjęć - Pytać na PW, udostępnię.
    Galeria zdjęć - Komentarze

    Pytania i dyskusja: [email protected]

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Ja zalewałem najpierw strop nad garażem, a potem nad domem.
    W pierwszym wypadku policzyłem tylko wieniec, a na strop wziąłem z tego przelicznika 0,0465m3/m2. Miało starczyć 2,2m3 więc zamówiłem 2,5m3 i zabrakło mi 0,3m3
    Później postanowiłem, że policze wszystko sam. Wszystkie żebra, wieńce, podciągi, balkon, przestrzenie między belkami i nadbeton nad pustakami. Pomierzyłem, policzyłem i dodałem jeszcze 1 m3 tak na zapas. Wyszło o ten jeden metr za dużo ale miałem przygotowane miejsce żeby go zagospodarować
    Wniosek: trzeba liczyć samemu bo ten ich przelicznik jest niewiarygodny. Na logike, jak może pójść 0,0465 na metr kw. jeżeli na samym pustaku jest 4cm betonu co daje 0,04m3, a co z przestrzenią nad belkami?
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  9. #9

    Domyślnie

    W betoniarni Ci wszystko powiedzą
    A poza tym jak sami policzą to jak będzie za dużo to zabiorą.
    Zalewaj rano, jest największa szansa że zgodzą się wylać "twoją " nadwyżkę na innej budowie. Ja tak zrobiłem.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinor
    W betoniarni Ci wszystko powiedzą
    A poza tym jak sami policzą to jak będzie za dużo to zabiorą.
    Zalewaj rano, jest największa szansa że zgodzą się wylać "twoją " nadwyżkę na innej budowie. Ja tak zrobiłem.
    Jak Ci w betoniarni powiedzą to na pewno Ci zostanie A poza tym skąd niby w betoniarni mogą wiedzieć jakie masz wymiary wieńców, podciągów itp.? No i jeszcze jedno, skąd Ty możesz wiedzieć ile tak naprawde zostało betonu?
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981
    Ja zalewałem najpierw strop nad garażem, a potem nad domem.
    W pierwszym wypadku policzyłem tylko wieniec, a na strop wziąłem z tego przelicznika 0,0465m3/m2. Miało starczyć 2,2m3 więc zamówiłem 2,5m3 i zabrakło mi 0,3m3
    Później postanowiłem, że policze wszystko sam. Wszystkie żebra, wieńce, podciągi, balkon, przestrzenie między belkami i nadbeton nad pustakami. Pomierzyłem, policzyłem i dodałem jeszcze 1 m3 tak na zapas. Wyszło o ten jeden metr za dużo ale miałem przygotowane miejsce żeby go zagospodarować
    Wniosek: trzeba liczyć samemu bo ten ich przelicznik jest niewiarygodny. Na logike, jak może pójść 0,0465 na metr kw. jeżeli na samym pustaku jest 4cm betonu co daje 0,04m3, a co z przestrzenią nad belkami?

    Czy wiesz ile na tym forum jest wątków o za małej ilości betonu dostarczonej przez gruszkę w stosunku do wyliczeń? Ja nie wiem, ale sporo. Zwłaszcza przy fundamentach, gdzie obliczyć potrzebną ilość jest bardzo prosto.

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Czy wiesz ile na tym forum jest wątków o za małej ilości betonu dostarczonej przez gruszkę w stosunku do wyliczeń? Ja nie wiem, ale sporo. Zwłaszcza przy fundamentach, gdzie obliczyć potrzebną ilość jest bardzo prosto.
    Pewnie w niektórych przypadkach tak jest. Jednak gdyby chcieli mnie skroić to zrobiliby to właśnie wtedy kiedy zamawiałem po 14-15 m3, a nie przy 2,5 Poza tym, mam wydruk ile czego i w jakich proporcjach zostało wlane do gruszki (wiem, że to może o niczym nie świadczyć ale poprawia samopoczucie ). Moim zdaniem przyjmowanie wskaźnika zużycia betonu na metr kwadratowy terivy jest bledem ponieważ nie uwzględnia on wielu elementów takich jak żebra rozdzielcze, podwójne lub potrójne belki stropowe, podciągi itd.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981
    Cytat Napisał marcinor
    W betoniarni Ci wszystko powiedzą
    A poza tym jak sami policzą to jak będzie za dużo to zabiorą.
    Zalewaj rano, jest największa szansa że zgodzą się wylać "twoją " nadwyżkę na innej budowie. Ja tak zrobiłem.
    Jak Ci w betoniarni powiedzą to na pewno Ci zostanie A poza tym skąd niby w betoniarni mogą wiedzieć jakie masz wymiary wieńców, podciągów itp.? No i jeszcze jedno, skąd Ty możesz wiedzieć ile tak naprawde zostało betonu?
    Wylewałem dwa stropy i nigdy nie było problemu.
    Najprościej to pomnożyć metry kwadratowe stropu przez 10 cm.
    Jeżeli macie tyle czasu to proszę liczyć

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981
    Cytat Napisał zbigmor
    Czy wiesz ile na tym forum jest wątków o za małej ilości betonu dostarczonej przez gruszkę w stosunku do wyliczeń? Ja nie wiem, ale sporo. Zwłaszcza przy fundamentach, gdzie obliczyć potrzebną ilość jest bardzo prosto.
    Pewnie w niektórych przypadkach tak jest. Jednak gdyby chcieli mnie skroić to zrobiliby to właśnie wtedy kiedy zamawiałem po 14-15 m3, a nie przy 2,5 Poza tym, mam wydruk ile czego i w jakich proporcjach zostało wlane do gruszki (wiem, że to może o niczym nie świadczyć ale poprawia samopoczucie ). Moim zdaniem przyjmowanie wskaźnika zużycia betonu na metr kwadratowy terivy jest bledem ponieważ nie uwzględnia on wielu elementów takich jak żebra rozdzielcze, podwójne lub potrójne belki stropowe, podciągi itd.
    Dostawcy (bo to raczej oni, a nie betoniarnie) kroją wtedy, gdy mają gdzie w tym samym czasie sprzedać ten beton w okolicy. Wtedy z betoniarni wyjeżdża właściwa ilość o właściwych proporcjach.
    Wydaje mi się, że takie niezaokrąglone wskaźniki wynikają właśnie z praktyki, a nie z obliczeń, czyli, że powinny wszystko uwzględniać.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinor
    Cytat Napisał martek1981
    Cytat Napisał marcinor
    W betoniarni Ci wszystko powiedzą
    A poza tym jak sami policzą to jak będzie za dużo to zabiorą.
    Zalewaj rano, jest największa szansa że zgodzą się wylać "twoją " nadwyżkę na innej budowie. Ja tak zrobiłem.
    Jak Ci w betoniarni powiedzą to na pewno Ci zostanie A poza tym skąd niby w betoniarni mogą wiedzieć jakie masz wymiary wieńców, podciągów itp.? No i jeszcze jedno, skąd Ty możesz wiedzieć ile tak naprawde zostało betonu?
    Wylewałem dwa stropy i nigdy nie było problemu.
    Najprościej to pomnożyć metry kwadratowe stropu przez 10 cm.
    Jeżeli macie tyle czasu to proszę liczyć
    Witam

    Zaczynam budowę w lipcu i przyglądam się wątkowi i potrzebuje do swojego kosztorysu dowiedzieć się ile pójdzie mi betonu na strop to zgodnie z tym co napisał marcinor u mnie wychodzi następująca
    pow. stropu 103m2 * 0,10m = 10,3m3 betonu ? i co mam tyle zamawiać jak myślisz?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Ja myśle, że nie bo zgodnie z tym to u mnie powinno wystarczyć też 10m3 (strop 100m2), a poszło ok 16m3. Ilości betonu nie można stwierdzić na oko No bo skąd możemy wiedzieć czy masz balkon, ganek, czy wylewasz od razu schody, jaki masz wieniec, ile podciągó itp. To trzeba policzyć. Można z projektu, ale najlepiej połazić po stropie z metrówką, spisać wszystkie wymiary, a potem policzyć.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01
    Cytat Napisał marcinor
    Cytat Napisał martek1981
    Cytat Napisał marcinor
    W betoniarni Ci wszystko powiedzą
    A poza tym jak sami policzą to jak będzie za dużo to zabiorą.
    Zalewaj rano, jest największa szansa że zgodzą się wylać "twoją " nadwyżkę na innej budowie. Ja tak zrobiłem.
    Jak Ci w betoniarni powiedzą to na pewno Ci zostanie A poza tym skąd niby w betoniarni mogą wiedzieć jakie masz wymiary wieńców, podciągów itp.? No i jeszcze jedno, skąd Ty możesz wiedzieć ile tak naprawde zostało betonu?
    Wylewałem dwa stropy i nigdy nie było problemu.
    Najprościej to pomnożyć metry kwadratowe stropu przez 10 cm.
    Jeżeli macie tyle czasu to proszę liczyć
    Witam

    Zaczynam budowę w lipcu i przyglądam się wątkowi i potrzebuje do swojego kosztorysu dowiedzieć się ile pójdzie mi betonu na strop to zgodnie z tym co napisał marcinor u mnie wychodzi następująca
    pow. stropu 103m2 * 0,10m = 10,3m3 betonu ? i co mam tyle zamawiać jak myślisz?
    Pierwszy dom miał 100 metrów stropu i wyszło 11,5 metra betonu...
    Ale były dwie belki bardzo duże.
    miały 50/30 cm. Razem miały 8 metrów.

  18. #18

    Domyślnie Re: Obliczenie betonu

    Cytat Napisał Kólewicze
    Słuchaj na Terive, większość producentów podaje współczynnik 0,0465 na metr kwadratowy. Węc jeśli znasz ilośc metrów kwadratowych to sobie pomnóż.

    Pozdrawiam
    Według KNR 0.081m3/m2

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Turza/W-aw
    Posty
    270

    Domyślnie

    dyspozytor zrobi 1 zarób mniej i juz brakuje ( przewaznie maja po 0,25 0,3 m3) .
    na piórach w gruszce tez cos zostaje to sie nie dziwcie jak na styk ktos bierze beton i mu braknie.
    w pompie tez zostaje,zalezy od pojemnosci kosza ale srednio 0,3m3, chociaz jak pozwolicie umyc na placu to mozna pod kosz podstawiac taczki i brac co cofnie.
    duzo rzeczy na raz, lepiej wziasc wiecej i miec po problemie,zawsze mozna wylac na bok i potrzaskac na gruz,ktory sie zawsze na takiej malej budowie przyda.
    moge powiedziec ze zadko sie zdaza by betoniarnia/dyspozytor kłamal na ilosci

  20. #20

    Domyślnie

    u mnie strop terriva był wylewany razem z wieńcem, nadprożami podciągami... fragmenty były żelbetowe (zbrojenie, szalunek)... wykonawca policzył ale zgodnie stwierdziliśmy że lepiej jak ma trochę zostać niż braknąć... dlatego przygotowaliśmy wykop do fundamentu pod schody frontowe (taki mini tarasik) i tam miał pójść beton w razie gdy zostanie... no i wyszło akurat - zabetonowaliśmy strop jak i ten fundament...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony