dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie Tapetowanie sufitu k-g,,, czyli zapobieganie pęknięciom !?

    Proszę szanownych kolegów i koleżanki o pomoc !
    Mam ponad 100 m sufitu z płyt k-g do wykończenia i tu pytanie, jak przygotować podłoże pod tapetę z włókna szklanego?
    Mocno zastanawiam się nad takim rozwiązaniem i nie wiem czym zaszpachlować łączenia, czy dawać flizelinę ???

    Może ktoś już tak zrobił i ma jakieś doświadczenia ?
    Ja wiem tylko że pod tapetę powierzchnia musi być idealnie gładka bo widać nierówności

    Mile widziane wszelkie podpowiedzi ,,,

    Pozdr.

  2. #2

    Domyślnie Re: Tapetowanie sufitu k-g,,, czyli zapobieganie pęknięciom

    Cytat Napisał Piczman
    Mam ponad 100 m sufitu z płyt k-g do wykończenia i tu pytanie, jak przygotować podłoże pod tapetę z włókna szklanego?
    Mocno zastanawiam się nad takim rozwiązaniem i nie wiem czym zaszpachlować łączenia, czy dawać flizelinę ???
    Dać flizelinę (fizelina z włókna szklanego służy do wzmocnienia łączenia płyt gipsowo-kartonowych), po czym zaszpachlować łaczenia.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    a jak daje sie flizeline to, juz sie nie szpachluje

    omijasz finisz ale pakujesz sie w glaskanie tapety a przy przewilgoconych plytach efekt moze byc oplakany.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...normalne klejenie tapety... nic wielkiego-standard. Płyty spokojnie wytrzymają... to co jam mam Gk to już nawet malować wodnymi farbami nie można? Flash nie przesadzaj... maluję, gruntuję a czasem nawet tynkuję i to dosyć grubo płyty gk i to zwykłe a nic się do tej pory nie działo z nimi...do gięcia po "ciasnych" łukach to nawet się je moczy w wodzie... po wyschnięciu wszystko wraca do normy.

    ...inna sprawa czy klejenie tapety tylko po to by nie pękało ma większy sens...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...normalne klejenie tapety... nic wielkiego-standard. Płyty spokojnie wytrzymają... to co jam mam Gk to już nawet malować wodnymi farbami nie można? Flash nie przesadzaj... maluję, gruntuję a czasem nawet tynkuję i to dosyć grubo płyty gk i to zwykłe a nic się do tej pory nie działo z nimi...do gięcia po "ciasnych" łukach to nawet się je moczy w wodzie... po wyschnięciu wszystko wraca do normy.

    ...inna sprawa czy klejenie tapety tylko po to by nie pękało ma większy sens...
    Rom. Powiem tak masz racje ale! jest jeden hmm problem? stosujesz "profilaktyke" juz w tym wieku (staz pracy ) czlowiek sie sam podswiadomie kontroluje bo wie na co zwracac szczegolna uwage. zwyczajnie masz doswiadczenie w tym co robisz.

    ostatnio odbieral inwestor gladzie, chodzil z tym reflektorem i szukal rysek itp. bo tak na forum powiedzieli a, ze gladzie polozone ma na mokre tynki o tym juz biedak nie wie.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rom-Kon
    ...normalne klejenie tapety... nic wielkiego-standard. Płyty spokojnie wytrzymają... to co jam mam Gk to już nawet malować wodnymi farbami nie można? Flash nie przesadzaj... maluję, gruntuję a czasem nawet tynkuję i to dosyć grubo płyty gk i to zwykłe a nic się do tej pory nie działo z nimi...do gięcia po "ciasnych" łukach to nawet się je moczy w wodzie... po wyschnięciu wszystko wraca do normy.

    ...inna sprawa czy klejenie tapety tylko po to by nie pękało ma większy sens...
    Rom. Powiem tak masz racje ale! jest jeden hmm problem? stosujesz "profilaktyke" juz w tym wieku (staz pracy ) czlowiek sie sam podswiadomie kontroluje bo wie na co zwracac szczegolna uwage. zwyczajnie masz doswiadczenie w tym co robisz.

    ostatnio odbieral inwestor gladzie, chodzil z tym reflektorem i szukal rysek itp. bo tak na forum powiedzieli a, ze gladzie polozone ma na mokre tynki o tym juz biedak nie wie. a malarze juz za drzwiami.

  7. #7

    Domyślnie

    Szukacie dziury w całym wyciągajac jakies dziwne problemy.
    Dajesz flizelinę(ja wole słowo bandarz) po czym szpachlujesz łaczenia.
    Cytat Napisał FlashBack
    przy przewilgoconych plytach efekt moze byc oplakany.
    dlaczego przewilgoconych?-one sie przeciez nie pocą - wszakrze sa pod dachem.
    Mówisz pewnie o tym ze klej je rozmiekczy? Jeśli sa to białe KG mozna je zagruntować,zielonych nie trzeba ale jesli ktoś chce to czemu by nie.
    Zagruntowanych płyt klej już nie rozmiekczy.
    Cytat Napisał Rom-Kon
    maluję, gruntuję a czasem nawet tynkuję i to dosyć grubo płyty gk i to zwykłe a nic się do tej pory nie działo z nimi
    Tego juz nie rozumie,kto tynkuje płyty KG?,no chyba ze ktos spartoli robote to wtedy.Jesli sa dobrze połozone to nawet po latach nie widze sentu w tynkowaniu ich cienka warstwą a co dopiero gróba.Czasem zdarza sie ze pekaja na spoinach z winy złego stelazu lub tez nieodpowiedniej szpachli(nie chce juz wspominać jesli ktos nie da flizeliny na łonczeniach).
    Cytat Napisał FlashBack
    ostatnio odbieral inwestor gladzie, chodzil z tym reflektorem i szukal rysek itp. bo tak na forum powiedzieli a, ze gladzie polozone ma na mokre tynki o tym juz biedak nie wie. a malarze juz za drzwiami.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Cytat Napisał P:)apolinek
    (...)
    Cytat Napisał Rom-Kon
    maluję, gruntuję a czasem nawet tynkuję i to dosyć grubo płyty gk i to zwykłe a nic się do tej pory nie działo z nimi
    Tego juz nie rozumie,kto tynkuje płyty KG?,no chyba ze ktos spartoli robote to wtedy.Jesli sa dobrze połozone to nawet po latach nie widze sentu w tynkowaniu ich cienka warstwą a co dopiero gróba.Czasem zdarza sie ze pekaja na spoinach z winy złego stelazu lub tez nieodpowiedniej szpachli(nie chce juz wspominać jesli ktos nie da flizeliny na łonczeniach).
    (...)
    Takie rzeczy robi się tylko przy "dziwnych" sytuacjach... przy remontach... za duża dziura wiec by mniej weszło "wikspasty" wkleja się najpierw płytę... ostatnio musiałem wyrównać takie miejsce przy schodach... zlikwidować prześwit przy schodach... dałem płytę na stelażu ale niestety schody były trochę nadlane dalej i płyta musiała być zagłębiona... zagłębienie na ok. 1cm. No i otynkowałem do równego... siatka na łączenie... i nic się nie dzieje...

    mam również następne zlecenie... muszę obłożyć ścianę płytą... pójdzie na klej... normalnie... standard.... ale pozostałe ściany tynk cem-wap no i zacierany kwarcem... a jedna gładka... będę próbować otynkować i zatrzeć kwarcem... kwarc na gipsie nie na cem-wap ...ciekawe jak wyjdzie czy zrównam z strukturą pozostałych ścian? Jak dobrze ugłaskam to tak...

    więc Drogi Kolego zanim mi wytkniesz fuszerkę to wiedz że nie zawsze (głównie przy remontach) idzie wszystko podręcznikowo... no chyba że skujesz schody i wylejesz nowe... bo tak powinno być...
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    A jak jest z odrywaniem starych tapet z płyty KG? Czy nie zedrze się razem z warstwą tektury okrywającej płyty?

    A - zakładam, że jeżeli płyty będą wcześniej zagruntowane to nie będzie problemy z zdzieraniem starych tapet?

    B - co jeżeli mamy do zdarcia tapety, które ktoś przykleił na niezagruntowaną płytę?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Papolinek hmm gruntowaniu podlegaja wszystkie plyty, rodzaj gruntu zalezy od koncowego/ostatecznego materialu pokryciowego.

    przewilgocone no tak blad dosadniej? "mokre".

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć post z pytaniem:

    Jak to jest z odrywaniem starych tapet z płyty KG? Czy nie zedrze się razem z warstwą tektury okrywającej płyty?

    A - zakładam, że jeżeli płyty będą wcześniej zagruntowane to nie będzie problemy z zdzieraniem starych tapet? czy tak?

    B - co jeżeli mamy do zdarcia tapety, które ktoś przykleił na niezagruntowaną płytę? Jak się do tego zabrać?

  12. #12

    Domyślnie

    Jesli masz zamiar połozyc kolejna tapeta naklej ja na obecna.Niezaleznie czy jezt zagruntowana płyta czy tez nie(zakładam ze jest) tapete jest bardzo trudno oderwac.Trzeba ja kawałkami odrywac ,zdaza sie tez ze papier z płyt zdziera sie razem z tapeta.Odradzam tapetowania płyt KG,odrywania tapet z płyt KG.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Ostatnio ktoś mi podpowiedział żeby na cały sufit nałożyć siatkę z klejem tak jak na styropian przy ocieplaniu ścian !???

    Co o tym myślicie ?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Ostatnio ktoś mi podpowiedział żeby na cały sufit nałożyć siatkę z klejem tak jak na styropian przy ocieplaniu ścian !???

    Co o tym myślicie ?
    Gdy odnawiałem pomieszczenie w obecnym domu, nakleiłem 3 cm styropianu na sufit i na to zaciągnąłem siatkę. Łatwo się robi i zapobiega spękaniom. U mnie były spękania od dwuteownika, który jest w stropie.

    Ja tak sobie myślę, czy na GK bym tak kombinował. Jeśliby mi pękało (mam nadzieję, że nie) to może bym przykręcił drugą płytę, na podwójnym pękać nie powinno.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Ostatnio ktoś mi podpowiedział żeby na cały sufit nałożyć siatkę z klejem tak jak na styropian przy ocieplaniu ścian !???

    Co o tym myślicie ?
    Jak dla mnie robota trochę bez sensu. Trudna dla dobrego efektu i nie załatwia problemu, albo tylko zmniejsza ryzyko wystąpienia pęknięć. Moim zdaniem rada Radzieja dotycząca montażu drugiej warstwy płyt brzmi najsensowniej.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Ostatnio ktoś mi podpowiedział żeby na cały sufit nałożyć siatkę z klejem tak jak na styropian przy ocieplaniu ścian !???

    Co o tym myślicie ?
    Płyty i tak masz łaczone na spoinach flizelina i spachlowane wiec gdzie jest tu sens naciagac jeszcze na to siatke,puzniej docietac jeszcze raz gładz.Raczej mało trafione rozwiazanie.
    Jesli chcesz miec jednak cos dla wzmocnienia sufitu z płyt KG proponuje przykrecic 2 warstwe płyt na tzw"mijankę" naciagnoac flizeline i zaszpachlować.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Czy aby na pewno 2 warstwy płyt zapobiega pęknięciom ?

    Koszty sporo większe, poza tym ciężar większy a jak może wiecie jestem od paru dni na to uczulony

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    pytanie co będzie cięższe:
    - dodatkowa warstwa płyt g-k i gipsu na łączeniach
    - siatka zatopiowa w kleju i gładź

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    pytanie co będzie cięższe:
    - dodatkowa warstwa płyt g-k i gipsu na łączeniach
    - siatka zatopiowa w kleju i gładź

    Nie przesadzajmy. Oczywiście płyty będą cięższe, ale na pewno solidniejsze w kwestii pęknięć.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Czy aby na pewno 2 warstwy płyt zapobiega pęknięciom ?
    Jesli beda na mijaka to tak,spróbuj rozerwac płyte KG ciagnac ja za oba konce.
    Cytat Napisał Piczman
    Koszty sporo większe, poza tym ciężar większy a jak może wiecie jestem od paru dni na to uczulony
    Ciezar nie odgrywa az tak wielkiego znaczenia,stalaz wytrzyma ten ciezarz.
    Nie wiem co chcesz osiagnac dajac sietke na płyty KG??
    Przeciez dałes(mam nadzieje ze tak) flizeline na łonczeniach i zatopiłes ja szpachla.Jeszcze raz siatke,przeciez to rozwiazane pozbawione sensu.Sufit czy inne elementy z płyt KG pekaja w wiekszosci na łaczeniach wiec 2 siatka ma to uchronic??
    Przelicz sobie cene płyt KG z metra plus robocizne, 2 raz jest o wiele prosciej przykrecic płyt(koszta robocizny bede stosunkowo mniejsze.
    Dla porównania przelicz sobie koszt naciagania siatki,i gładzi plus ceny materiału.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony