dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie malowanie ogrodzenia, usuwanie rdzy - jak i czym

    Moje ogrodzenie ma 1,5 roku, jedniak wykonawca był do niczego i już rdzewieje - czególnie na spawach (ogrodzenie jest z przęseł stalowych, pomalowane na czarno).
    Trzeba to będzie ponownie pomalować zanim się rozleci. Czy lepiej to zlecić fachowcowi czy można zrobić samemu?
    Jeśli samemu to czym usuwać rdzę i czym najlepiej malować?

    dziękuję z góry za pomoc

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: malowanie ogrodzenia, usuwanie rdzy - jak i czym

    Cytat Napisał jolka009
    Moje ogrodzenie ma 1,5 roku, jedniak wykonawca był do niczego i już rdzewieje - czególnie na spawach (ogrodzenie jest z przęseł stalowych, pomalowane na czarno).
    Trzeba to będzie ponownie pomalować zanim się rozleci. Czy lepiej to zlecić fachowcowi czy można zrobić samemu?
    Jeśli samemu to czym usuwać rdzę i czym najlepiej malować?

    dziękuję z góry za pomoc

    Czy wykonawca był do niczego, czy ty zamówiłeś po prostu pomalowane ogrodzenie?
    Wszystko można zrobić samemu, tylko trzeba mieć z czego i czym i umieć to zrobić.
    Rdzę usuń mechanicznie (np. szczotka druciana, papier ścierny...), pomaluj podkładem do metalu i farbą nawierzchniową. Są farby specjalne do ogrodzeń kutych, chwalone są farby chlorokauczukowe, ale i najzwyklejsza farba do metalu pokrywająca dobrze wykonany podkład spełni swoje zadanie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: malowanie ogrodzenia, usuwanie rdzy - jak i czym

    Cytat Napisał jolka009
    Moje ogrodzenie ma 1,5 roku, jedniak wykonawca był do niczego i już rdzewieje - czególnie na spawach (ogrodzenie jest z przęseł stalowych, pomalowane na czarno).
    Trzeba to będzie ponownie pomalować zanim się rozleci. Czy lepiej to zlecić fachowcowi czy można zrobić samemu?
    Jeśli samemu to czym usuwać rdzę i czym najlepiej malować?

    dziękuję z góry za pomoc

    Czy wykonawca był do niczego, czy ty zamówiłeś po prostu pomalowane ogrodzenie?
    Wszystko można zrobić samemu, tylko trzeba mieć z czego i czym i umieć to zrobić.
    Rdzę usuń mechanicznie (np. szczotka druciana, papier ścierny...), pomaluj podkładem do metalu i farbą nawierzchniową. Są farby specjalne do ogrodzeń kutych, chwalone są farby chlorokauczukowe, ale i najzwyklejsza farba do metalu pokrywająca dobrze wykonany podkład spełni swoje zadanie.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Jak się ma sporo kasiory, to można spróbować Hammerite-m pomalować - toto podobno bezpośrednio na rdzę się daje - nie trzeba czyścić. Jeno droga ta farbka jest...
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Jak się ma sporo kasiory, to można spróbować Hammerite-m pomalować - toto podobno bezpośrednio na rdzę się daje - nie trzeba czyścić. Jeno droga ta farbka jest...
    tylko trzeba pamiętać, że finalnie może okazać się taniej. Zsumujmy koszty szlifowania elementów, farby podkładowej i finalnej. Może się okazać, że wyjdzie taniej ten hamerite czy inne podobne

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Hammerite nie jest taki drogi jak kiedyś. Co do jego skuteczności mam mieszane odczucia. Był kiedyś wątek z pytaniami, czy ktoś reklamował i wygrał (dają gwarancję na 6 lat).

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał Martinezio
    Jak się ma sporo kasiory, to można spróbować Hammerite-m pomalować - toto podobno bezpośrednio na rdzę się daje - nie trzeba czyścić. Jeno droga ta farbka jest...
    tylko trzeba pamiętać, że finalnie może okazać się taniej. Zsumujmy koszty szlifowania elementów, farby podkładowej i finalnej. Może się okazać, że wyjdzie taniej ten hamerite czy inne podobne
    Przed pomalowaniem Hammerite i tak lepiej by było wyczyścić i usunąć rdzę. Chodź by z tego względu że zostaną ci bąble i wykwity.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Jak się ma sporo kasiory, to można spróbować Hammerite-m pomalować - toto podobno bezpośrednio na rdzę się daje - nie trzeba czyścić. Jeno droga ta farbka jest...
    Weź tego Hammerite do ręki i poczytaj dokładnie co piszą na puszce (przygotowanie podłoża). Jedyna zaleta tej farby to że masz dwie farby w jednej puszce (a tak to kupujesz dwie puszki).

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mogę się tylko wypowiedzieć na temat Hammerite i Śnieżki - dwie podobne jakościowo i cenowo farby.
    To co piszą, że bezpośrednio na rdzę, to bajki. Ewentualnie można malować elementy stalowe lekko pokryte rdzawym nalotem.
    Malowałem nimi słupki do 160m płotu i różnica tylko nie wielka na korzyść Hammerite, bo jest wydajniejszy z puszki.
    Co do trwałości, to jak dla mnie najlepsza farba, a malowałem nią nawet elementy karoseryjne auta.

    Pozdrawiam
    GG 2971919

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie wierzyłbym w aż tak cudowne własności farb na rdzę... Taka farba dla leniwych...

    1. rdzę usunąc mechanicznie
    2. ogniska korozji posmarować fosolem (wytrawić)
    3. przemyć benzyna ekstrakcyjną.
    4. Malowac wastwą gruntująca (podkładową) (1 -2 wartstwy)
    5. Malowac warstwą nawirzchniową. (1-2 warstwy)

    Farby tylko rozpuszczalnikowe, nie polecam wodorozcieńczalnych.


    Po takiej operacji na parę ładnych lat zapomnisz o płocie.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11

    Domyślnie

    jeśli w takim razie zdecydowałabym się na malowanie tradycyjne - to jaką farbę gruntującą wybrać i jaką nawierzchniową? Który producent jest godny polecenia?
    No i czy kobieta jest w stanie to sama wykonać? Mam ok 60mb płotu...

    Rozumien, że starej farby zdzierać nie muszę?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolka009
    jeśli w takim razie zdecydowałabym się na malowanie tradycyjne - to jaką farbę gruntującą wybrać i jaką nawierzchniową? Który producent jest godny polecenia?
    Rozumien, że starej farby zdzierać nie muszę?
    Najlepiej spytaj w sklepie z farbami dużo zalezy od tego jak bardzo zardzewiały jest płot. Do mocno zardzewiałych powierzchni ja używałem "Corin-y" do innych zwykłej podkładowej To na miejsca oczyszczone z rdzy. Z farb plecam 2x chlorokauczuk. Hamerite podobnie jak poprzednicy - odradzam. Starą farbę jeżeli nie odchodzi można lekko "zmatowić" papierem ściernym lub sczotką i malować chrorokauczukiem.

    Cytat Napisał jolka009
    No i czy kobieta jest w stanie to sama wykonać? Mam ok 60mb płotu..
    No cóż najlepiej zmaleźć "chłopa" do pomocy. We dwoje zawsze raźnniej

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Dlatego pisałem "podobno" Ja osobiście wolę nie bawić się w takie "cuda" techniki, bo to wciąż wątpliwe cuda...

    Jolka009: najlepiej jest usunąć stare powłoki przed malowaniem, bo każda stara powłoka powoduje osłabienie przyczepności nowej, nierówną powierzchnię, szybsze łuszczenie się... Starą farbę (jeśli olejna) można usunąć poprzez opalanie i skrobanie szpachelką - szybko i elegancko I ciszej :>
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Dlatego pisałem "podobno" Ja osobiście wolę nie bawić się w takie "cuda" techniki, bo to wciąż wątpliwe cuda...

    Jolka009: najlepiej jest usunąć stare powłoki przed malowaniem, bo każda stara powłoka powoduje osłabienie przyczepności nowej, nierówną powierzchnię, szybsze łuszczenie się... Starą farbę (jeśli olejna) można usunąć poprzez opalanie i skrobanie szpachelką - szybko i elegancko I ciszej :>

    60 mb 1,5 rocznego ogrodzenia chcecie opalać i usuwać? Miejcie litość dla autorki postu!
    Istniejąca rdza wynika z braku oczyszczenia spoin. Prawdopodobnie ogrodzenie było spawane spawarką elektrodową, a takie spoiny dokładnie wyczyścić jest w praktyce niemożliwe.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    60 mb 1,5 rocznego ogrodzenia chcecie opalać i usuwać?
    W sumie czemu nie? Fakt, roboty od groma, ale czyszczenie mechaniczne zajmie jeszcze wiecej czasu, IMO.

    Cytat Napisał zbigmor
    Miejcie litość dla autorki postu!
    Toż właśnie mamy Po 60 m ze szlifierką w łapie gwarantowana utrata czucia i słuchu...
    Cytat Napisał zbigmor
    Istniejąca rdza wynika z braku oczyszczenia spoin. Prawdopodobnie ogrodzenie było spawane spawarką elektrodową, a takie spoiny dokładnie wyczyścić jest w praktyce niemożliwe.
    Można wytrawić (o czym pisał coulignon) - wszystko się da zrobić, kwestia tylko samozaparcia, czasu, kasy...

    Pozdro
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    Cytat Napisał zbigmor
    60 mb 1,5 rocznego ogrodzenia chcecie opalać i usuwać?
    W sumie czemu nie? Fakt, roboty od groma, ale czyszczenie mechaniczne zajmie jeszcze wiecej czasu, IMO.



    Wszystko się da tylko po co?



    Cytat Napisał zbigmor
    Miejcie litość dla autorki postu!
    Toż właśnie mamy Po 60 m ze szlifierką w łapie gwarantowana utrata czucia i słuchu...
    Cytat Napisał zbigmor
    Istniejąca rdza wynika z braku oczyszczenia spoin. Prawdopodobnie ogrodzenie było spawane spawarką elektrodową, a takie spoiny dokładnie wyczyścić jest w praktyce niemożliwe.
    Można wytrawić (o czym pisał coulignon) - wszystko się da zrobić, kwestia tylko samozaparcia, czasu, kasy...



    Autorka nie wie czy to zrobić samej i czym pomalować więc zakładam, że lepiej, aby sama nie wytrawiała, ale może ja taki szowinista jestem Jeśli idzie o samozaparcie kobiet to nie mam obaw.

    Pozdro

  17. #17

    Domyślnie

    Mój przyjacielk kiedyś mawiał że jak człowiek się uprze to i hełm przemicuje na lewą stronę Pytanie tylko po co?

    Pisząc "zmatowić" miałem na myśli "zarysowanie" starej powłoki tak żeby nowa farba miała się na czym trzymać. Nie chodizło mi o jej całkowite usunięcie.

    Tak naprawdę to wszystko zalezy od tego w jakim stanie jest powłoka malarska. Firmy żeby ciąć koszty i dać niską cenę potrafią nie malować ogrodzenia lecz jedynie je gruntują używajac czarnego podkładu lub bardzo rzadkiej farby. Sprawa wychodzi najczęściej po pierwszym roku.

    Jeżeli jest inaczej, a rdza jest efektem spawania to wystarczy punktowo wyczyscić i uzupełnić podkład i farbę . Czyścić całości moim zdaniem nie ma sensu. No chyba że ktoś bardzo chce

  18. #18

    Domyślnie

    U mnie ten Hammerite załatwił sprawę (35 zł./0,5 l ) Słupki miały ze 20 lat, potraktowałam je szczotką drucianą, a na to właśnie H - trzyma się idealnie już 7 lat. W tym roku zamierzam zrobić to samo z innymi słupkami.

  19. #19

    Domyślnie

    Ja z Hammerite mam dobre doświadczena, trzeba tylko dokładnie czytać instrukcję i stosowac sie do niej, moja leciwa, lekko podrdzewiała brama od 4 lat trzyma sie idealnie.
    Generalnie zawsze radzę żeby nie oszczędzać na cynkowaniu ogrodzeń, producenci ledwo opylą na czarno metal i nie stosuja żadnych podkładów, juz po roku widać rude efekty oszczędności. Przęsła ocynkowane kosztują 20% drożej a ile kosztują farby, dodkłady, czyszczenie, rozpuszczalniki i robocizna w następnych latach? Juz to liczyłem i wymieniam powoli stare ogrodzenie na ocynkowane.

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie Re: malowanie ogrodzenia, usuwanie rdzy - jak i czym

    Cytat Napisał jolka009
    Moje ogrodzenie ma 1,5 roku, jedniak wykonawca był do niczego i już rdzewieje - czególnie na spawach (ogrodzenie jest z przęseł stalowych, pomalowane na czarno).
    Trzeba to będzie ponownie pomalować zanim się rozleci. Czy lepiej to zlecić fachowcowi czy można zrobić samemu?
    Jeśli samemu to czym usuwać rdzę i czym najlepiej malować?

    dziękuję z góry za pomoc
    reklamuj.. masz dwa lata na reklmacje.. chyba ze w umowie jest inaczej

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony