dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Claupmin

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie Podbeskidzie dom szkieletowy Drevimed a może inny wykonawca?

    Witam wszystkim!

    Rozpoczynam ten wątek z wielkimi nadziejami na zasypanie mnie informacjami z waszej strony.

    Trafiłem na to forum w poszukiwaniu informacji o firmie Drevimed (drevmex) (firmy pokrewne rodzinne). Mieszkam na Podbeskidziu czyli niedaleko od siedziby w/w firmy, lecz nie trafiłem na nikogo kto budował z nimi swój wymarzony domek. Od kilku dni przeglądam internet łaknąc wiedzę na temat domów szkieletowych. Analizuje za i przeciw, uważnie czytając poszczególne opinie, szukając równocześnie rzetelnego wykonawcę. Znalazłem Drevimed (czy rzetelny to się okaże mam nadzieję).

    Ku mojemu zdziwieniu na forach nie ma prawie nic na temat Drevimed, a jeśli już się coś pojawia to bardzo lakonicznie, zazwyczaj w formie zapytania "czy ktoś zna tą firmę?".

    Czyżby nikt nie budował domku z firmą Drevimed?
    Nikt nie chce podzielić się wrażeniami?
    Nikt nie ma żadnych konkretnych informacji na temat rzetelności, dokładności, jakości oraz współpracy przy projektowaniu i budowie, etc?

    Aż nie che się wierzyć

    Interesują mnie wszelkie sugestie na temat w/w firmy bądź też innych z rejonu Podbeskidzia, które budują domki drewniane szkieletowe. Sugestie od ludzi, którzy są w trakcie budowy lub też już wybudowali wymarzony domek.

    Jeśli macie jakieś informację na temat Drevimed-u proszę piszcie lub wklejajcie linki. Będę bardzo wdzięczny. Nie mam żadnej konkretnej wiedzy na ich temat, no może oprócz kilku pozytywnych przekazów słownych. Dla ułatwienia podaje stronę firmy http://www.drevimed.pl/

    Pozdrawiam
    claupmin

    PS W związku z totalnym deficytem informacji na temat Drevimed nie omieszkam podzielić sie wiedzą jeśli się czegoś dowiem

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Nie ma nic prostrzego jak wyrazić zainteresowanie w tej firmie i zapytać o klientów, dla których wybudowali.

  3. #3

    Domyślnie

    ` Sugestie od ludzi, którzy są w trakcie budowy lub też już wybudowali wymarzony domek`

    Jesli budujesz w systemie kanadyjskim cos moge podpwiedziec.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Claupmin

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Nie ma nic prostrzego jak wyrazić zainteresowanie w tej firmie i zapytać o klientów, dla których wybudowali.

    HAHA dziekuję za podpowiedz oczywiście tak zrobię , ale po to są fora, żeby najpierw zasięgnąć języka. Nawiasem mówiąc, odezwała się do mnie tylko jedna osoba, która budowała z firmą Drevimed. Czyżby nikt wiecej nie budował z Drevimed-em? A może są w takiej euforii, że już nawet na fora nie zaglądają. Oby tak było

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claupmin
    Cytat Napisał zbigmor
    Nie ma nic prostrzego jak wyrazić zainteresowanie w tej firmie i zapytać o klientów, dla których wybudowali.

    HAHA dziekuję za podpowiedz oczywiście tak zrobię , ale po to są fora, żeby najpierw zasięgnąć języka. Nawiasem mówiąc, odezwała się do mnie tylko jedna osoba, która budowała z firmą Drevimed. Czyżby nikt wiecej nie budował z Drevimed-em? A może są w takiej euforii, że już nawet na fora nie zaglądają. Oby tak było

    Nie wszyscy budujący domy zaglądają na to forum. Może i dobrze, bo dyskusje nigdy by się nie kończyły.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Claupmin

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carpenter78
    ` Sugestie od ludzi, którzy są w trakcie budowy lub też już wybudowali wymarzony domek`

    Jesli budujesz w systemie kanadyjskim cos moge podpwiedziec.

    Dziękuję za zainteresowanie.
    W dalszym ciągu przeglądam fora, czytam analizuję i liczę haha.
    Obawy oczywiście mam odnośnie domków drewnianych, bo przecież nie budujemy na kilka lat lecz raczej na cale życie. Patrząc na to z innej strony to przecież cała Kanada, USA i Skandynawia stawia w większości domki drewniane i żyją w nich lata

    Zdecyduję się najprawdopodobniej na budowanie domku szkieletowego czyli kanadyjczyka, ale ze szkieletem i calą reszta budowaną na miejscu. Jakoś nie mam zaufania do domków budowanych z gotowych elementów (ścian), ale mogę się mylić. Chociaż powiem szczerze kusi mnie coraz bardziej domek z bali (ale to już troszkę inny przedział cenowy).

    Podstawowe pytanie jakie mi się nasuwa po przeczytaniu wielu postów na temat domków szkieletowych, to:
    1. jak wygląda ich trwalość, konserwacja, serwis etc po kilku latach użytkowania. Z nowo wybudowanymi raczej nie powinno być problemów, ale po kilku latach któż to wie. Jakie są ewentualne problemy z domkami szkieletowymi, kanadyjskimi i jak im zaradzić.

    2. wygłuszenie kondygnacji - kursuje wiele mitów na temat domów drewnianych, że łatwo przenoszą dźwięki pomimo grubej izolacji. Ciekaw jestem opinii.

    3 Łazienki i kuchnie - kafelki- izolowanie ścian woskami i innymi środkami przed przemakaniem. Na ile to jest skuteczne i czy trzeba się tej wilgotności aż tak bardzo bać?

    Póki co na razie tyle pytań. Pozostałe wynikną w trakcie rozmowy

    Pozdrawiam
    Claupmin

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Claupmin
    Cytat Napisał Carpenter78
    ` Sugestie od ludzi, którzy są w trakcie budowy lub też już wybudowali wymarzony domek`

    Jesli budujesz w systemie kanadyjskim cos moge podpwiedziec.

    Dziękuję za zainteresowanie.
    W dalszym ciągu przeglądam fora, czytam analizuję i liczę haha.
    Obawy oczywiście mam odnośnie domków drewnianych, bo przecież nie budujemy na kilka lat lecz raczej na cale życie. Patrząc na to z innej strony to przecież cała Kanada, USA i Skandynawia stawia w większości domki drewniane i żyją w nich lata

    Zdecyduję się najprawdopodobniej na budowanie domku szkieletowego czyli kanadyjczyka, ale ze szkieletem i calą reszta budowaną na miejscu. Jakoś nie mam zaufania do domków budowanych z gotowych elementów (ścian), ale mogę się mylić. Chociaż powiem szczerze kusi mnie coraz bardziej domek z bali (ale to już troszkę inny przedział cenowy).

    Podstawowe pytanie jakie mi się nasuwa po przeczytaniu wielu postów na temat domków szkieletowych, to:
    1. jak wygląda ich trwalość, konserwacja, serwis etc po kilku latach użytkowania. Z nowo wybudowanymi raczej nie powinno być problemów, ale po kilku latach któż to wie. Jakie są ewentualne problemy z domkami szkieletowymi, kanadyjskimi i jak im zaradzić.


    Jeden istotny minus jak dla mnie to jeśli przy budowie domku szkieletowego zostanie popełniony błąd (powodujący zaciekanie wody do konstrukcji) to może być zauważony dopiero po kilku latach i może być nieopłacalny do naprawy.

    2. wygłuszenie kondygnacji - kursuje wiele mitów na temat domów drewnianych, że łatwo przenoszą dźwięki pomimo grubej izolacji. Ciekaw jestem opinii.


    Jeśli taką opinię wyrażają właściciele domu z betonu komórkowego bez ocieplenia lub ze styropianem to można to obśmiać. Jeśli chodzi o sam strop to i murowane domy często mają strop drewniany. jest on głośniejszy od betonowego, ale głównie w kwesti dźwięków uderzeniowych. Z normalnym hałasem nie ma problemu (wiem, bo mam).



    3 Łazienki i kuchnie - kafelki- izolowanie ścian woskami i innymi środkami przed przemakaniem. Na ile to jest skuteczne i czy trzeba się tej wilgotności aż tak bardzo bać?


    Jak ze wszystkim taki dom musi być po prostu porządnie wykonany bo tu niedoróbki są o wiele groźniejsze niż w murowańcu.
    Takich domów jest mnóstwo i stoją od wielu lat, czyli można.



    Póki co na razie tyle pytań. Pozostałe wynikną w trakcie rozmowy

    Pozdrawiam
    Claupmin

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Claupmin

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Nie wszyscy budujący domy zaglądają na to forum. Może i dobrze, bo dyskusje nigdy by się nie kończyły.
    W sumie masz rację - większość zagląda tutaj podobnie jak i ja żeby "zasięgnąć języka", ale jak to mówią, kto pyta nie błądzi haha. Mówiąc poważnie bardzo mnie dziwi totalny brak jakichkolwiek postów na różnych forach o firmie Drevimed. Może trzeba przetrzeć dopiero ten szlak

    A może ktoś z forumowiczów budował domek szkieletowy z inna firmę godną polecenia z okolic Podbeskidzia lub Bielska-Białej???? Wszelkie sugestie będą mile widziane. Opinie użytkowników są przecież najcenniejsze

    Pozdrawiam
    Claupmin

  9. #9

    Domyślnie

    Witam i odpowiadam;
    1.Trwalosc na przyzwoitym poziomie w zaleznosci od uzytych materialow i jakosci wykonania.Serwis i konserwacja po latach uzytkowania...hm... ogolnie ten system jest bardzo latwy w nanoszeniu zmian, wykonywania remontow,napraw.Oby bylo ich jak najmniej.Jezeli chodzi o typowa konserwacje jak odswiezanie czy malowanie ,wymiana podlog wykonuje sie tak samo jak w typowym polskim budownictwie,moze nawet czasami lzej. Pamietajmy jednak ze to jest konstrukcja drewniana i cokolwiek bysmy nie robili jestesmy skazani na prace drewna dlatego ono musi byc wysuszone i najlepiej `smolne`.A dzialajac przeciwpozarowo musimy stosowac odpowiednie zapory ogniowe.

    2.To nie sa mity to prawda! Stropy sa bardzo akustyczne,chyba ze zastosujemu kratownice jako belki i wygluszymy.Mozna zastosowac tez plywajace podlogi lub cienkie wylewki. Sciany takze powinny byc jak najgrubsze i osloniete z zewnatrz cegla(np.klinkierem).

    3.W lazienkach wystarcza zielone plyty pod farbe a pod plytki na scianach i podlodze specjalne plyty cementowe.A na zabezpieczenie przed wilgocia staranie plytki i fugi, jak zawsze.

    Generalnie budowanie na miejscu to jest dobry pomysl bo wszystko widac i mozna kontrolowac prace na kazdym etapie. Aby taki dom byl na lata trzeba duzo czasu powiecic czasu na kontrole jakosci materialow, jakosci pracy i przestrzeganie pewnych zasad w tego typu budownictwie(do rozwiniecia pozniej). I moim zdaniem drzewo najlepiej zachowuje swoje zalety jesli jest dobrze wentylowane takze waznym elementem takiego domu to dobra wentylacja(np.naw-wyw z reku.)



    P.S. A jak sie maja koszty domu szkieletowego do domu w systemie murowanym.Czy ta roznica jest duza?Ciekaw jestem Twoich wyliczen na ten temat.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkg60

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam .Ja buduję domek szkieletowy i to w Rychwałdzie -siedzibie firmy Drev-imed.Nam wparwdzie buduje inny wykonawca, bo Drev-imed nie buduje według projektów inwestora , tylko własne.Nam buduje firma z Imielina- MAVIT- bardzo dobra i solidna- polecam,namiary mogę Ci podać,-P.W MAWIT
    Mają tam swoje realizacje , można pooglądać, jak będziesz miał jakieś pytania to zcekam. pozdrawiam Grażyna .

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Claupmin

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkg60
    Witam .Ja buduję domek szkieletowy i to w Rychwałdzie -siedzibie firmy Drev-imed.Nam wparwdzie buduje inny wykonawca, bo Drev-imed nie buduje według projektów inwestora , tylko własne.Nam buduje firma z Imielina- MAVIT- bardzo dobra i solidna- polecam,namiary mogę Ci podać,-P.W MAWIT
    Mają tam swoje realizacje , można pooglądać, jak będziesz miał jakieś pytania to zcekam. pozdrawiam Grażyna .
    Witam Grażynko.
    Bardzo dziękuje za Twoja odpowiedz. Oczywiscie jestem zainteresowany wszelkimi namiarami na Twoja firme i opiniami rowniez. Jesli cos wiesz o fimie drevimed to napisz - wszelkie wskazowki sa mile widziane.
    Napisz w wolnej chwili na jakim etapie budowy jestes i jak to wyglada w przypadku twojego wykonawcy
    JA poki co mam urwanie glowy ale bedzie kilka dni wolnego to zasiade intensywniej do komutera i sie odezwe.

    Pozdrawiam

    PS Przepraszam Carpenter78 za brak kontynuacji konwersacji - chwilowy brak czasu - wkrotce sie odezwe.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kkg60

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    6

    Domyślnie Drev-imed

    Witam
    O firmir Drev- imed , mimo że są prawie moimi sąsiadami , niewiele mogę Ci powiedzieć, sama firma wygląda dość okazale , ale nie miałam z nimi osobiście do czynienia, oni budują tylko według swoich projektów , a my mieliśmy indywidualny projekt, więc nie moglismy skorzystać z ich usług, z tego co mówią na wsi to są dość solidni, ale to nie jest sprawdzona opinia.
    My budowaliśmy z firmą Mawit z Imielina, jesteśmy z ich usług bardzo zadowoleni, są solidni, względnie tani, wprawdzie dom przywożą w elementach , ale mozna sprawdzić u nich w firmir na miejscu jak to robią.Kierownik P.Andrzej Kopij jest na każde wezwanie, bardzo kompetenty zna się na tej robocie , potrafi doradzić jak masz jakieś pytania czy wątpliowści.Mają stronkę w necie W MAWIT- tam są pokazane ich realizacje, i referencje innych klientów, mozna sprawdzić.Jak będziesz w Rychwałdzie w Drew- imedzie to zapraszam do nas, od nich widac nasz domek, troch w górę i na lewo , pod lasem . zapraszam mozemy wymienić doświadzcenia osobiście

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bonifacy4

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Miałem kontaktz tą firmą jak i należącą do rodziny Drewmex. Sa niesłowni i niewiarygodni. Narazają na stratę czasu i dodatkowe koszty. Umowy zawarte z własacicielami nie mają nic wspólnego z rzeczywistościa. Generalnie mam odczucia negatywne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony