dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Prowadnice do szuflad Tandem

    Witam

    Robię sobie (z drobną pomocą męża) szafkę łazienkową. Mam już fronty, blat i korpus, potrzebuję jeszcze 2 szuflad. I tu utknęłam na amen. Za diabła nie wiem jakie mają być ich wymiary - nic z tej rozpiski w katalogu mi nie wychodzi. Błagam o pomoc kogoś kto ma o tym jakieś pojęcie.

    Szuflady - 2 szt będą w przedziale o wymiarach wewnętrznych 30 cm głębokości, 35,6 cm szerokości i 36,4 cm wysokości. Dolna ma być z wysokim frontem, a górna - wewnętrzna. Wyszło mi, że prowadnice mają być o nr katalogowym 560H2700B lub 561H2851B (nie mam pojęcia jaka jest między nimi różnica, tzn wiem, że sprzęgło albo bolec, ale co to są te ustroństwa to nie wiem).

    Serdeczne dzięki

    Magdac

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekZ

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    110

    Domyślnie

    Proszę bardzo:
    Potrzebujesz:
    1. Prowadnica 560H2700B - 2 kpl
    2. Sprzegło T51.1700 - 2 kpl
    Wymiary skrzynek szufladowych
    - długość - 260 mm
    - szerokość - 346 mm
    Bok szuflady powinien mieć grubość 16 mm (może być cieńszy, ale wtedy zmieni się szerokość całej szuflady!)
    Jeszcze coś?
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki!!! Ale czy szuflada z frontem nie powinna być głębsza niż ta wewnętrzna? Tzn szuflada wewnętrzna razem z frontem musi mieć tyle, co ta druga bez frontu- prawda?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekZ

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    110

    Domyślnie

    Skrzynki szuflad takie same, niezależnie czy to szuflada wewnętrzna czy zwykła. Prowadnice też montowane w takiej samej odległości od krawędzi - czyli prowadnice szuflady wewnętrznej NIE SĄ cofnięte do wnętrza korpusu

  5. #5

    Domyślnie

    no, nie do końca rozumiem. Przecież ta wewnętrzna musi się schować za frontem tej drugiej. No i ta głębokość tylko 26cm? Krótsza od prowadnicy?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekZ

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    110

    Domyślnie

    Dokładnie tak - prowadnica jest dłuższa o 10mm od samej szuflady. Prowadnica tandem ma z tyłu taki element który wygląda jak zagięty haczyk - to jest właśnie część prowadnicy która wystaje za szufladą.
    Co do szuflady wewnętrznej:
    zwykła szuflada (zewnętrzna) składa się z 4 ścian (2 boki + przód + tył). Do przedniej ścianki szuflady przykręcony jest "prawdziwy" front - ten który będzie widoczny na zewnątrz mebla.
    Z kolei przy szufladzie wewnętrznej nie ma dodatkowego zewnętrznego frontu - ta szuflada składa się tylko z 4 ścian, frontem jest przednia ścianka szuflady.
    W jednym i drugim przypadku ścianka przednia szuflady powinna się licować z krawędzią korpusu szafki, czyli ani nie powinna wystawać na zewnątrz, ani nie powinna być cofnięta do środka szafki...
    Gdzieś tam w katalogu bluma jest zresztą narysowane jak powinna wyglądać taka szuflada...

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję!!! Wiem już wszystko. A przynajmniej tak mi się wydaje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony