dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 47
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 932
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sysia202

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie ZAPACH WIOSNY M70

    Szukam kogos kto jest w trakcie budowy domu wedlug projektu ZAPACH WIOSNY.Bylabym wdzieczna za wszelkie informacje,porady oraz fotki a takze orientacyjne koszty budowy.Z gory dziekuje

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. My zaczynamy pod koniec lipca fundamenty wlasnie przebrnelismy przez "papiry" i teraz rozgladamy sie za materialami na budowe. Przypuszczam, ze ciezko bedzie znalezc kogos budujacego ten domek bo to calkiem nowiuski projekt ale moze sie myle i przylaczam sie rowniez do Twojej prosby.
    slawikrrg

  4. #4

    Domyślnie

    witam my również wybraliśmy projekt M70 jak przebrniemy przez urzędy ,które bardzo "sprzyjają" człowiekowi zaczniemy budowę pozdrawiamy wszystkich budujacych Zapach wiosny

  5. #5

    Domyślnie

    jesteśmy ciekawi czy dokonaliście jakiś zmian
    mam pytanie odnosnie adaptacji jaki był koszt pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    mnie też interesuje ten projekt i tez ciekawi mnie na jakim etapie jestescie
    jakich zmian dokonywaliście i czy ktos już robił wstepny kosztorys materiałów/robocizny?

    pozdrawiam serdecznie.

  7. #7

    Domyślnie

    W naszym M70 dokonalismy niewielkich zmian okien w kuchni i salonie a takze zrezygnowalismy ze scianki pomiedzy kuchnia a salonem. Reszta pozostala bez zmian. A jezeli chodzi o adaptacje projektu to niestety nie pomoge, poniewaz robil to zaprzyjazniony architekt, takze cena byla naprawde bardzo symboliczna. Z tego co sie orientuje to na ta cene ma rowniez wplyw ilosc wprowadzonych poprawek. Pozdrawiam.
    slawikrrg

  8. #8

    Domyślnie

    W tym roku najprawdopodobniej zaczniemy budowac M 70 zapach wiosny- przynajmniej stan surowy,zmiany jakie bedą naniesione to- wydłużyliśmy dom o dwa metry i w tym momencie z kotłowni uzyskaliśmy dodatkowy pokój, kotłownie przenieśliśmy do garażu, koszty samych dokumentów zmian wewnątrz budynku oraz pozwoleń związanym z uzyskaniem warunków zabudowy( ponieważ miałem działkę rolną), wynoszą około 7 tys. strop drewniany tak jak w projekcie blachodachówka- wykonawca wyliczył mi że będzie w stanie wykonać z robocizną stan surowy otwarty za około 100 tys. prosze o kontakt osoby które budiua ten dom lub mają w zamairze. Dom wykonywany bęzdie w kujawsko Pomorkim.

  9. #9

    Domyślnie Zapach wiosny

    Już zaczeliśmy budowę - fundamenty wylane,kanalizacja poprowadzona,warstwa betonu (chudziak ) wylany.

  10. #10

    Domyślnie

    ile Cie do tej pory wyszło?? (z rozbiciem na materiał i robocizne plizz) i czy zmiany w projekcie robiłes?
    i w jakim rejonie Polski to budujecie?

    dzieki serdeczne za wszelkie infiormacje
    pozdrawiam!

    i plizzz o jakies fotki

  11. #11

    Domyślnie

    Wykopanie fundamentów - koparka - 650 zł
    Fundament - stal - 950 zł ,belki ,strzemiona,ułożenie - siły własne
    Beton B20 - 39m.sześć. plus pompa - 11900 zł
    Bloczki betonowe -trzy warstwy - 800 szt - 3120 zł - Wymurowanie bloczkami - 1500 zł
    Rury do kanalizacji - 890 zł - ułożenie ,wypoziomowanie - siły własne
    Wylanie podkładu betonowego - cement + piasek - 2500 zł ,siły własne - po
    pracy - 12 dni ,beton lany pokojami
    Izolacja pozioma - folia fundamentowe 1,2 mm - 420 zł
    W środę 8-ego, zaczynamy murować - beton kom .H+H ,TLMB 625X250X240
    1250 szt. po 11,10 zł ,połówka - 288 szt po 5,6 zł ,klej 1200 kg - 850 zł
    Kominy gotowe - ok.4500 zł.
    Murarz - wymurowanie plus strop (zamieniony drewniany na Terivę) 10000 zł - pomoc moja . Dzieje się to wszystko w okolicah Żelazowej Woli . Zmiany małe - powiększone okno w kuchni , większe drzwi tarasowe,zmiana stropu ,drzwi do garażu zamiast do kotłowni .Fotki póżniej.

  12. #12

    Domyślnie

    Dzieki Wielkie!

    juz jakis obraz mam, bo staram sie to porownywac do kosztorysu wg Muratora

    Ciebie fundament wyszedl ok 22 000 zl a wg Muratora ok 40 000 zl (wiadomo, ze sporo sobie sam zrobiles)
    ale skoro na tym etapie mozna zaoszczedzic 10k -20 000 zl to wychodzi na to, ze za 200k mozna ten domek postawic

    pozdrawiam i czekam na dalesz sprawozdania z placu boju

  13. #13

    Domyślnie

    Myślę,że w tych pieniądzach się zmieścimy - mam już wyceniony strop - Teriva,
    bloczki keramzytowe plus belki - ok.9600 zł. Warstwa nadbetonu 4-5 cm - 4000 zł . Dalej za bardzo nie sięgam - Zresztą zobaczymy ,jak się potoczą prace i na ile starczy forsy,bardzo bym chciał pod jesień przykryć " wiosnę ".

  14. #14

    Domyślnie

    Wodzik gratulacje , wystartowałeś pierwszy , na pewno wszyscy jesteśmy ciekawi jak najpiękniejsza "wiosna" wygląda czekamy na fotki aha mam pytanie czy robiąc strop terriva masz w planach maly pokoik sypialnię na gorze bo zastanawiamy się nad tym i nie wiemy czy da radę tam chodzić

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie poddasze będzie nieużytkowe,zrobię tylko planowany właz na górę.
    Jeżeli macie w planie pokoiki,śmiało róbcie - na pewno nic się nie stanie.

    Ja na poddaszu rozprowadzam rury do ogrzewania pokoi z kominka DGP ( po wcześniejszym zrobieniu otworów w stropie ).
    Przy betonowaniu ,można też pomyśleć o innych otworach , ja na etapie wylewania fundamentów, zamocowałem rurę do kanalizacji 160 mm, rurę do wody 40 mm, rurę 40 mm - by w niej pociągnąć póżniej przewód energetyczny oraz rurę 200 mm - być może do póżniejszego systemu rekuperacji z odzyskiem ciepła z ziemi. Dzięki za zainteresowanie - jutro 07:00 startujemy.

  16. #16

    Domyślnie

    to zanim sie bedziecie wznosic to moze fotki samych fundamentów?? ...plizzz

    PS dlaczego zmieniałes strop?
    prosze taką odpowiedź dla laika [/u]

  17. #17

    Domyślnie

    Falstart ,07:30 - leje deszcz. Może po południu przestanie , to chociaż wypoziomujemy pierwszą warstwę bloczków.
    Strop zmieniłem, u kilku znajomych po roku ,dwóch latach pojawiły się szczeliny między sufitem a ścianą. Być może , przy bardzo dokładnym położeniu belek i odeskowaniu ryzyko wystąpienia szczelin będzie mniejsze , ale ja nie ryzkuję.
    Fotki w niedzielę.

  18. #18

    Domyślnie

    już tez zasięgnąłem języka i okazuje sie że oprócz tego co napisałes to Teriva wychodzi taniej

    PS 3mam kciuki i zaklinam deszcz

  19. #19

    Domyślnie

    i jak tam pogoda dzisiaj?

    u mnie słonko

  20. #20

    Domyślnie

    Zaczeliśmy w czwartek, dzisiaj o 14:00 skończylismy pracę - wymurowany jest cały dom na wysokość 5 bloczków plus ściany działowe na wysokośc 3 i 4 bloczków ( z zaznaczeniem juz drzwi do wszystkich pomieszczeń ).
    Trochę szybkie tempo - murarz i ja jako pomocnik - dobrze,że dzisiaj pomógł mi trochę syn.We wtorek wchodzimy na rusztowanie.

Strona 1 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony