dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie punkt hydrauliczny

    Hydraulik położył w moim domu instalację wod. - kan. Wyprowadził rurki i je zaślepił, korkiem a wyjście wody do ubikacji zalutował lub zbił na płasko. Nie wiem dokładnie, ale rura jest płaska. Na żadnej rurce nie ma gwintów, nie mogę podłączyć baterii. Czy tak liczony jest punkt czy powinnam ściągnąć hydraulika i poprosić o powstawianie zaworów?
    Pozdrowienia
    anecia

  2. #2

    Domyślnie

    Żartujesz?
    Penie, ze go wzywaj i niech zrobi robotę jak należy, tzn. może wstawić korki, ale nie zalutowane rurki czy jak napisałaś: zbite na płasko!
    Jesli jest to dobra firma to montaż baterii będzie gratis, bo dla hydraulika to 5 minut, a dobre wrażenie u klienta pozostaje.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Re: punkt hydrauliczny

    Cytat Napisał anecia
    Hydraulik położył w moim domu instalację wod. - kan. Wyprowadził rurki i je zaślepił, korkiem a wyjście wody do ubikacji zalutował lub zbił na płasko. Nie wiem dokładnie, ale rura jest płaska. Na żadnej rurce nie ma gwintów, nie mogę podłączyć baterii. Czy tak liczony jest punkt czy powinnam ściągnąć hydraulika i poprosić o powstawianie zaworów?
    To zapewne nie jest "zbite na płasko" tylko nakręcona odpowiednia przykrywka.

  4. #4

    Domyślnie punkt

    Wezwałam hydraulika, a on powiedział, że nie wiedział na jakiej wysokości będzie zamocowany stelaż a tym samym miska ustępowa, więc zbił to na płasko. Nie bardzo chce to kończyć, twierdzi, że płytkarze powinni sobie z tym poradzić. Ale mu nie odpuszczę.
    Pozdrowienia
    anecia

  5. #5

    Domyślnie

    I słusznie! Hydraulika to jego działka a nie płytkarzy!

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie ile płaciliście z punkt.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja płaciłem 30zł. za punkt rozumiany jako 1 dopływ, np. bateria (do wanny) to już 2 punkty. Kanalizację zrobiłem sobie sam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik!
    Ja płaciłem 30zł. za punkt rozumiany jako 1 dopływ, np. bateria (do wanny) to już 2 punkty. Kanalizację zrobiłem sobie sam
    Licząc w ten sposób to za 27 punkty wodne i 15 kanalizacyjnych płaciłem 1500 pln, czyli ok 35,71 za punkt.

  9. #9

    Domyślnie

    A ode mnie zadaja 1000pln plus material za 10 punktow (dwa kibelki, wanna i trzy umywalki/zlewy! To chyba przesada!

    Czy odleglosc miedzy punktami ma znaczenie? Dodam, ze robie tylko remont i nie prowadze calej instalacji od nowa.

    Ile placiliscie za kanalizacje (powiedzmy rura setka - wykucie starej i podlaczenie nowej)?
    Pozdrowienia
    Marcin

  10. #10

    Domyślnie goń dziada do roboty

    witaj ANECIA sam wykonuje takie instalacje i nie pozwól by to tak zostawił , wszystkie końcówki muszą być przygotowane do podłączenia osprzętu po usunięciu zaślepek, po wyjściu płytkarzy jedynie kaloryfer można podłączyć bo nie jest się w stanie obliczyć odległości wtedy zostawia się zapas i przychodzi jeszcze raz na dokończenie pracy ja przy tej okazji zakładam resztę osprzętu za friko -bo to chwila a klient zadowolony. pozdrawiam sławek

  11. #11

    Domyślnie Re: goń dziada do roboty

    Cytat Napisał sławek-instal
    witaj ANECIA sam wykonuje takie instalacje i nie pozwól by to tak zostawił , wszystkie końcówki muszą być przygotowane do podłączenia osprzętu po usunięciu zaślepek, po wyjściu płytkarzy jedynie kaloryfer można podłączyć bo nie jest się w stanie obliczyć odległości wtedy zostawia się zapas i przychodzi jeszcze raz na dokończenie pracy ja przy tej okazji zakładam resztę osprzętu za friko -bo to chwila a klient zadowolony. pozdrawiam sławek
    Sławek, powiedz mi w tym układzie co to jest punkt hydrauliczny?? czy liczy się za podłączenie jednego odbiornika ( czyli umywalka=1 punkt), czy to są 2, a może nawet 3 punkty ( woda ciepła, zimna, odpływ)

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    punkt to np zimna woda a drugi punkt to ciepla a trzeci punkt odplyw z umywalki czy sie myle???

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daroll
    punkt to np zimna woda a drugi punkt to ciepla a trzeci punkt odplyw z umywalki czy sie myle???
    Wszyscy instalatorzy z którymi rozmawiałem, tak to właśnie liczą.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Cytat Napisał Daroll
    punkt to np zimna woda a drugi punkt to ciepla a trzeci punkt odplyw z umywalki czy sie myle???
    Wszyscy instalatorzy z którymi rozmawiałem, tak to właśnie liczą.
    No i okazało się że część liczy inaczej.
    Wszystko jest jednak kwestią ceny za punkt. Przy takim liczeniu jak wyżej hydraulik może brać 30-40 PLN/punkt, wtedy za np. wannę wyjdzie 90-120PLN.
    Mój jako punkt liczył odbiornik, czyli niezależnie od liczby dojść/wyjść bierze 90 PLN/punkt.

    Pozdrawiam

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mushasi
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariucha Zobacz post
    No i okazało się że część liczy inaczej.
    Wszystko jest jednak kwestią ceny za punkt. Przy takim liczeniu jak wyżej hydraulik może brać 30-40 PLN/punkt, wtedy za np. wannę wyjdzie 90-120PLN.
    Mój jako punkt liczył odbiornik, czyli niezależnie od liczby dojść/wyjść bierze 90 PLN/punkt.

    Pozdrawiam
    Ja też tak liczę podobnie
    ale jeżeli odpływ jest do wkucia np w ścianę liczę jako połowę punktu
    Usługi Hydrauliczno-Remontowe
    Zapraszam na stronkę
    www.mushasi.pl

  16. #16

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym zapytać czy w cenie punktów liczony jest późniejszy montaż grzejników i pieca CO.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dembi

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Lubelskie
    Posty
    164

    Domyślnie

    Nie.

  18. #18

    Domyślnie

    ten słynny PUNKT jest pojęciem raczej umownym więc zapytaj hydraulika ile masz zapłacić i co za te pieniądze będziesz miał zrobione i tak porównuj oferty bo często jest tak, że niższa cena za "punkt" oznacza w efekcie finalnym wyższy rachunek do zapłaty
    ...

  19. #19

    Domyślnie

    Witam. Może ktoś doradzi, bo już się gubię z tymi pojeciami pkt hydraulicznego i kosztami. Mam na razie zakończone rozmowy z 2 hydrualikami. Każdy liczy że np zimna, ciepła woda i kanalizacja to 3 pkt. Tylko że jeden powiedział np 40zł za pkt ale każe sobie liczyć ekstra za np przejscia przez strop, rozdzielacze itp. Drugi powiedział 80zł za pkt i to wszystko - już za kompletną usługę nie licząc montażu pieca. Czyli za mój projekt który ma 30 pkt:
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4937b5b82e8fe
    W pierwszym przypadku zapłace 1200+dodatki, w drugim przypadku 2400. Doradzcie mi czy te 2400 to dużo za taki dom czy też nie?
    Za kaloryfer liczy 240 razem z montażem. Czyli u mnie by to było też jakieś 2400zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony