dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 19
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 367
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bachus6

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    3

    Domyślnie projekt MARS pracownia DOBRE DOMY



  2. #2

    Domyślnie projekt Mars z pracowni Domus

    Ja buduje, tzn mam budować. Projekt zakupiłem, pozwolenie na budowę mam. Prace mają się rozpocząć na początku marca, jeśli pogodaa pozwoli.
    Zastanawiam się nad zakupem kosztorysu budowlanego...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bachus6

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    3

    Domyślnie Re: projekt Mars z pracowni Domus

    Cytat Napisał majkel8990
    Ja buduje, tzn mam budować. Projekt zakupiłem, pozwolenie na budowę mam. Prace mają się rozpocząć na początku marca, jeśli pogodaa pozwoli.
    Zastanawiam się nad zakupem kosztorysu budowlanego...
    no proszę to super ...jest nas juz dwójka...my z mezem planujemy rozpoczac budowe we wrzesniu...a kosztorys kupilismy...sa tam wyszczegolnione wszystkie rzeczy ) choc przypuszczam ze i tak do kredytu bankowego...to bank bedzie robil sam kosztorys ...
    z jakiego miasta jestes??

    pozdrawiam
    basia

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem z Otwocka.
    Mój MARS ma być budowany z cegły ceramicznej (ściana trójwarstwowa), dlatego wacham się przed zakupieniem kosztorysu, tym bardziej ,że muszę go kupić w ciemno tak jak projekt ,wysyłkowo.
    nr GG do mnie 2065230, jak możecie to odezwijcie się

  5. #5

    Domyślnie Projek Mars z pracowni DUMUS

    Szukam osób które budują wg projektu mars pracowni domus.
    Ja zaczynam budowę tego domu w marcu

    http://www.wlasny-dom.pl/projekty.ph...ominek=&basen=

    link do strony na której są rzuty i inne informacje o projekcie

  6. #6

    Domyślnie

    Kochani !

    jestem baardzo ciekawa na ile Domus wycenił koszt budowy domu Mars.

    Ja jestem obecnie zrozpaczona bo mój przyszly wykonawca wycenił Akację horyzontu na 350 tyś i szukam czegoś tańszego. Przeglądając projekty po raz setny i zauważyłam Marsa, ale nie sądzę żeby był tańszy.... a tak mi się spodobał

    Pozdr
    Magda

  7. #7

    Domyślnie

    jeśli o mnie chodi to Ci nie mogę pomóc, bo ja nie mam kosztorysu, a budowę dopiero będę zaczynał..........

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renatare

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    W/g Domus'a koszt budowy Mars'a w stanie wykończonym bez instalacji wew. : 297 tyś. zł. Mnie interesuje Mars bez garażu ale szanowny Domus odpowiedział mi iż zmiany może dokonać mój prywatny architekt, a oni podpiszą zgodę na likwidację garażu. Trochę mnie zatkało, bowiem nie śni mi się prywatny architekt i szukam taniego sposbu na budowę domku.
    Pozdrawiam,
    RenataR

  9. #9

    Domyślnie

    I tak musisz zatrudnić prywatnego architekta do adaptacji projeku do działki. Koszt ok. 1000-1200 zł. Ale jeśli masz samochód to garaż warto mieć.
    Jeśli dom wyceniono na prawie 300 tys. to wierz mi będzie kosztował ze 350 tys. i to przy standardowym wykończeniu (stan surowy otwarty to ok.40 % kosztów, stan surowy zamknięty ok 55 %, instalacje wewnętrzne ok. 10 %). Wybierając projekt musisz kierować się nie tylko czy się on obie podoba. Jeśli masz ograniczone środki to musisz iść na kompromisy.
    Dotyczy to wyglądu domu i powierzchni. Szczególnie pow. domu musisz dopasować do swoich potrzeb i możliwości tak wybudowania jak i utrzymania. Ja osobiście (mając ograniczone środki i nie chcąc się zadłużać) jestem zwolennikiem prostego a tym samym taniego w budowie domu. Wg. mnie dom nie musi wyglądać okazale. Lepie więcej pieniędzy przeznaczyć na jego urządzenia.

    Znam parę przypadków kiedy zaczynano budowę domu okazałego, dużego a później brakowało pieniędzy na jego wykończenie. Na zewnątrz dom piękny, kredyt do spłacenia a w śroku byle jak.[/list]

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    renatare

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przymierzając się do innego projektu z Muratora wraz z mężem odwiedziliśmy ich siedzibę i dowiedzieliśmy się iż zakupując u nich projekt jest możliwość za 500 zł uzyskania adaptacji projektu do działki, oczywiście wcześniej wymierzonej przez uprawnionego geodetę.
    Dlatego też cały czas szukamy sposobu zaoszczędzenia kosztów wynajmu prywatnego architekta.
    Będąc przy kosztach to rzeczywiście jest to dośc drogi w budowie dom.
    Alternatywą są domy zdecydowanie tańsze w budowie, np te z dwuspadowym dachem. Cóż, dylemat trwa.....
    Pozdbycie się garażu z tego projektu jest dla nas ważne, ponieważ zdecydowaliśmy, że nie będziemy mieszkać pod jednym dachem z autem, a miejsca na działce na ładną wiatę na 2 auta starczy a i koszt mniejszy.
    Pozdrawiam,
    RenataR

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Mars

    Ja także decyduje się na ten projekt. Jest idealna odpowiedzia na moje potrzeby :D Jeżeli będę cokolwiek zmieniać, będą to zmiany kosmetyczne dotyczące ilości okien, rezygnacji z oddzielnej toalety, itd. Planuje rozpoczęcie budowy w kwietniu przyszłego roku. Projektu jeszcze nie kupiłam, jednak jest to kwestia miesiąca :) Szczerze mówiąc nie wiem czy ten projekt posiada jakies wady konstrukcyjne, ale przed jego zakupem napewno skonsultuję się z architektem:)

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ładny projekt, tylko ta łazienka na górze jakoś nie do końca ustawiona.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #13
    Guest

    Domyślnie Projekt MARS (DOMUS). Czy wymaga zmian???

    Witam wszystkich Forumowiczów!
    Jestem na etapie zakupu poniższego projektu i potrzebuje Waszej pomocy Czy Waszym zdaniem poniższy projekt wymaga jakichś zmian? Co o nim sądzicie? Z niecierpliowscia czekam na opinie

    http://nowydom.onet.pl/3201,0,projekt.html

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=33&pracownia=1

  14. #14
    Guest

    Domyślnie Mars.

    W końcu kupiłam projekt !
    Maikel daj znać jak tam Twoja budowa? Czy stoją już ściany? Poza tym jestem bardzo ciekawa Twoich opinii na temat projektu? Czy zdecydowałes sie na jakieś zmiany? Będe wdzięczna za informacje. My zaczeliśmy żmudny etap załatwiania pozwoleń..

  15. #15

    Domyślnie

    mój mars w stanie surowym otwartym, zainteresowanym wyśle fotki z budowy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkel8990
    mój mars w stanie surowym otwartym, zainteresowanym wyśle fotki z budowy
    Witam,
    i jestem bardzo zainteresowana fotkami oraz wszystkimi pozostałymi informacjami dotyczącymi Marsa ( dotychczasowymi kosztami budowy marsa, oczywiście jeśli można prosić . Chciałabym w tym roku zacząć budowę o ile papierologia i finanse pozwolą, a ten projekcik znalazł się w " ulubionych".

    pozdrawiam
    Monika

  17. #17

    Domyślnie

    mars jest bardzo fajny, zresztą Abramowicz w ogóle projektuje ciekawe domy.

    Zamieśccie jakieś fotki z budowy, pliiiiz!

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majkam

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie! Radzę sprawdzić wymiary - zdarzają się błędy. Poza tym strop jest bardzo skomplikowany w wykonaniu i kosztowny. Życzę powodzenia.

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    milosz1

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    5

    Domyślnie Dom Mars z Domusa

    Witam serdecznie
    Poszukuje osób które zbudowału lub są w trakcie budowy domku Mars, zdjęcia mile widziane
    Pozdrawiam
    MILOSZ!

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majkam

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Budujemy dom na bazie projektu Mars. Wprowadzilismy trochę zmian, ale nie zmieniają one charakteru domu. Właśnie zaczynamy dach. Dotychczas wiekszą część prac wykonywalismy we własnym zakresie. Budowa tego projektu jest kosztowna, a wykonanie stropu przysparza sporo problemow. Zastanawiasz się nad wyborem projektu, czy już rozpoczełeś budowę? Pozdrawiam.

Strona 1 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony