dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Domofon - jak podłaczyć?

    Witam,
    Jestem "szczęsliwym" posiadaczem przelotowej skrzynki pocztowej z domofonem. Czy ktoś, posiada może schemat, jak podłaczyć taki domofon do elektrozamka otwierającego furtkę oraz do zestawu słuchawkowego w domu?



    Przyznam, że po czasach budowy nie została mi żadna dokumentacja.
    Po zdjeciu ściany czołowej uzyskuję dostęp do około 20 złączy, wiec cięzko podejść do tematu na zasadzie prób - za dużo kombiinacji. Znalazłem prawdopodobnie stronę producenta http://www.impulspw.com.pl/produkty.php?gr=6.

  2. #2

    Domyślnie

    Bez schematu ani rusz. Pisz do producenta po materiały i jak coś będziesz miał- schemat, kartę montażową, DTR- to wtedy pomogę.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    sprobuj zapytac na elektrodzie... tam ci pomoga..
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php
    Xiff..

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    mam pytanie czy do takiego prostego domofonu jak poniżej jest możliwość założenia dodatkowego przycisku zwalniającego elektrozaczep, np. przy wyjściu od wewnętrznej strony posesji?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	40,6 KB
ID:	262379

  5. #5

    Domyślnie

    Jest. Możesz to zrobić choćby tak, że podpinasz się z zasilaniem do elektrozaczepu przez przycisk, który w stanie zwolnionym łączy elektrozaczep z domofonem (jak na rysunku), a po wciśnięciu odłącza elektrozaczep od instalacji domofonowej a łączy z zasilaniem (przypuszczam, że masz elektrozaczep na 12V). Zasilanie masz na dwóch z czterech przewodów łączących bazę i panel bramowy.
    Ale zapewne da się to zrobić prościej, tylko wymagałoby to instrukcji do Twojego zestawu.
    Ostatnio edytowane przez m.k.k ; 28-05-2014 o 08:49
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cdx
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    54
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam,

    dzięki serdeczne za odpowiedź. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy chodzi o takie podłączenie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat 2.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	262563

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    źle zrozumiałeś.

    +12V bierzesz z jednej (prawdopodobnie czerwona) żył łączących bramę z unifonem, sprawdź miernikiem lub w instrukcji.
    Minus powinien iść czarną żyłą między unifonem a kasetą zewnętrzną i zapewne jest na stałe spięty z minusem elektrozaczepu. Miernik Ci powie.

    Przycisk przełączający (jak schodowy), ale oczywiście chwilowy. W stanie zwolnionym jak na rysunku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domofon.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	262872  
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  9. #9

    Domyślnie

    dzięki za schemat, cos takiego też próbuje od dawna zrobić, ale nigdzi enie było to rozłożone na czynniki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony