dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Co najpierw okna, czy tynki

Głosujących
106. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Okna

    72 67,92%
  • Tynki

    34 32,08%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie Okna czy tynki ?

    Ciekawi mnie Forumowicze co wykonaliście wcześniej. Okna czy tynki wewnętrzne ? Wiadomo że jeżeli najpierw tynki, to trzeba później jeszcze raz obrabiać przy oknach. W muratorze pisali że najpierw tynk. Kierownik z inspektorem radzą że najpierw przeważnie wstawia się okna bo tak wygodnie. A co z odsłoniętymi instalacjami (elektryczna, woda) Bez okien będą kuszącym kąskiem. Czekam na opinię jak Wy to robiliście.

  2. #2

    Domyślnie

    Zanim zamontowali okna to inst. el. i alarmówka były prawie gotowe. Następnie zostawiłem brata na 2 tygodnie (sierpień) na budowie. Przez ten czas ruszyła alarmówka umowa z firmą ochroniarską i potem cała reszta. W tym czasie jeszcze drzwi garażowe i wejściowe oczewiście.

    Pozdrawiam
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  3. #3

    Domyślnie

    U nas najpierw były tynki wewn (oczywiście po instalacji elektrycznej) cem-wapienne. Później owe tynki ładnie sobie przeschły przez ok 2 tygodnie (była świetna pogoda: ciepło + wiatr). Następnie przyjechała ekipa od okien (drewniane Urzędowskiego). W międzyczasie "moja" ekipa tynkowała u sąsiada i przy okazji obrobili nam szpalety wokół okien.
    Taki był mój plan i cieszę się, że udało sie go zrealizować.

  4. #4

    Domyślnie

    Najpierw tynki cem-wap.
    I całe szczęscie, syf okropny podczas prac.
    A okna potem i obróbki ta sama firma co wykonywała montaż.
    Polecam takie rozwiązanie. Z materiałem( gipsi kątowniki aluminiowe) ich obróbki za smieszne pieniądze 8 zł/mb

    Mobby

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie najpierw okna - wolałem by mi nikt instalacji nie wyniósł przed przykryciem tynkami.
    Poza tym znacznie cieplej jest teraz gdy są okna
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  6. #6

    Domyślnie

    Najpierw wstawiłem okna pod koniec lutego w tamtym roku. Był ciepło więc nie było problemu z pianką montażową. Dopiero później były tynki ale gipsowe (nie płyty g-k) więc nie było tyle chlapania jak przy cementowo-wapiennych.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Zaraz po instalatorach, weszli tynkarze z agregatem, okna wstawiłem jak tynki dobrze "przewiało".
    J

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Jako, że okna mamy drewniane to kolejność prac była taka:
    instalacje elektryczne, wod-kan, tynki, podłogówka, wylewki a na końcu okna

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    Najpierw okna, potem tynki. Przekonał mnie argument, że tynki powinny wysychać w sposób stabilny i kontrolowany, a nie w 12 godzin.

  10. #10

    Domyślnie

    Najpierw okna. Ja tak robiłam chociaż mam okna drewniane. Tynkarze dobrze zabezpieczyli okna i nic im się nie stało (kładłam tynki gipsowe z agregatu).

  11. #11

    Domyślnie

    Okna będą drewniane - najpierw zrobię tynki i wylewki. Jeśli tynkarze się uprą ofoliuję otwory. IMHO okno nie chroni przed złodziejem.

    pozdr

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    U mnie były najpierw tynki i wylewki a potem okna (drewniane), otwory okienne były zafoliowane żeby nie było przeciągów i tynki za szybko nie wyschły (tynki gipsowe). Przy oknach PCV nie upierałabym się przy tej kolejności.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    U nas byly najpierw instalacje, ktore byly robione wczesna wiosna podczas gdy okna byly jeszcze zabite dechami. Chyba nie kusily bo nic sie nie stalo. Potem tynki wewnetrzne, zewnetrzne, wylewki a na koniec okna i obrobka. Potem domek stal sobie jeszcze jedna zime i dosychal.
    Co nas przekonalo do takiej kolejnosci ? Ano to, ze nasz znajomy zrobil odwrotnie i juz druga zime sciera szmata wode ze skosow na poddaszu. Moze to przypadek i moze ma schrzaniona wentylacje a moze ma zle osuszony budynek (dom stawiany w jeden sezon). Pamietam jak szybko zawilgla sol i cukier w naszym domu po wstawieniu okien (a przeciez tynki i wylewki byly juz przesuszone). To co by bylo gdyby zrobic na odwrot ?

  14. #14

    Domyślnie

    wczoraj wstawiłem okna plastikowe i założyłem system alarmowy. Od wczoraj ocieplane jest poddasze a w przyszłym tygodniu zaczną się robić tynki. Dlaczego tak ? Elektryk zaczął robić instalacje przed wstawieniem okien (okna były zafoliowane na drewnianej konstrukcji) choć go uprzedzałem żeby nie rozciągał kabli. Niestety nie wytrzymał i stracił ok. 100 m kabla koncentrycznego. Teraz ekipa w tygodniu będzie mieszkała w domu, wstawiony jest piecyk (koza) i jest OK.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Najpierw okna razem z alarmem, niedaleko cała instalaca elektryczna "wyszła" w nocy. Dom tylko zadeskowany.
    Jestem już po wylewkach i na razie żandych problemów z wilgocią, ale okna są osłonięte folią od wewnątrz.
    Dobrze jeszcze jest zgrać montaż okien połaciowych razem z oknami właściwymi, ja trząsłem się przez kilka dni o swoje połaciówki. Dach z oknami już był a okna "jechały".

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Czy jezeli tego roku latem zrobimy elektryke, tynki i okna (mamy zamiar drewniane) i zostawimy nieogrzewany zamkniety dom ( oczywiscie bedzie wietrzony) na zime to okna na tym nie ucierpia? Czy dom musi byc zaraz ogrzewany? Od lipca do zimy powinno wszystko porzadnie przeschnac, jak myslicie?
    Gabriela

  17. #17

    Domyślnie

    okna -wieki temu
    już za bardzo nie wierzę, że tych tynków w ogóle doczekam ...

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał smutna lidka
    okna -wieki temu
    już za bardzo nie wierzę, że tych tynków w ogóle doczekam ...
    Doczekasz, doczekasz
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Cytat Napisał smutna lidka
    okna -wieki temu
    już za bardzo nie wierzę, że tych tynków w ogóle doczekam ...
    Doczekasz, doczekasz

    dzięki

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriela
    Czy jezeli tego roku latem zrobimy elektryke, tynki i okna (mamy zamiar drewniane) i zostawimy nieogrzewany zamkniety dom ( oczywiscie bedzie wietrzony) na zime to okna na tym nie ucierpia? Czy dom musi byc zaraz ogrzewany? Od lipca do zimy powinno wszystko porzadnie przeschnac, jak myslicie?
    My tak właśnie zrobiliśmy: najpiew elektryka, zaraz potem tynki wewnętrzne. Pogoda była akurat śliczna, a dom otwarty na przestrzał, więc wszystko wyschło szybciej niż się spodziewaliśmy. Potem wprawiliśmy okna drewniane Urzędowskiego. Zimą wpadamy na budowę, wietrzymy, zrobiliśmy tez ocieplenia na poddaszu. Nic się nie dzieje, ani z oknami, ani z tynkami.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony