dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Aktualne ceny Bloczków fundamentowych

    Witam

    Jakie są aktualne ceny bloczków betonowych fundamentowych ... 38x24x12 lub 38x25x12 .. lub inne bloczki gdzie jeden z wymiarów będzie 25/24 cm bo taka bedzie grubośc sciany.

    Na allegro są B-12 za 2,35zł/szt. (wymiary jak wyżej) .. w okolicy znalazłem najtańsze za 2,95zł ... a jakie są ceny w innych miejscach ?

    Dzieki za info

  2. #2

    Domyślnie

    Na jakiego byś się nie zdecydował to poświęć sobie te kilka zł kup jednego i rzuć z wysokości 1,5 m. Jeśli nie pęknie, co najwyżej uszczerbi sie różek to spoko, ale jak bedziesz mieć po upadku 5 bluczuszków to sobie odpuść.
    Dokłądnie rok temu znajomy kupił po 3,40 zł, marketowe, szmelc jakich mało, 1/5 zużył jako utwardzenie podjazu na działke.
    Ja kupowałem po 4,88 za szt. (utargowałem z 5,25 zł) kiprowane tatrą 400 szt na raz, zero połamanych.
    Zrobione z prawdziwego B-20, zagęszczane na stołac wibracyjnych.
    Wybór należy do ciebie, albo cena albo jakość.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  3. #3

    Domyślnie

    Ja kupowałem po 4,88 za szt. (utargowałem z 5,25 zł) kiprowane tatrą 400 szt na raz, zero połamanych
    co to za fabryka że wywala wywrotką jak żwir i to w dość wysokiej cenie


    michalsiak
    Coraz bliżej końca....

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalsiak
    Ja kupowałem po 4,88 za szt. (utargowałem z 5,25 zł) kiprowane tatrą 400 szt na raz, zero połamanych
    co to za fabryka że wywala wywrotką jak żwir i to w dość wysokiej cenie


    michalsiak

    Fakt cena jakaś kosmiczna nawet w 2007 kiedy ceny skoczył maksymalnie do górny nie było tak wysokich ja płaciłem wtedy jeżeli dobrze pamiętam 3,20zł wibrowane na wibroprasie.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Aktualne ceny Bloczków fundamentowych

    Cytat Napisał Penetrarore
    Witam

    Jakie są aktualne ceny bloczków betonowych fundamentowych ... 38x24x12 lub 38x25x12 .. lub inne bloczki gdzie jeden z wymiarów będzie 25/24 cm bo taka bedzie grubośc sciany.

    Na allegro są B-12 za 2,35zł/szt. (wymiary jak wyżej) .. w okolicy znalazłem najtańsze za 2,95zł ... a jakie są ceny w innych miejscach ?

    Dzieki za info
    2,60/szt. i przy poważnym zamówieniu (na cały fundament) transport gratis, kupowałem miesiąc temu (betoniarnia z okolic Otwocka).

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  6. #6

    Domyślnie bloczki

    Bloczki certusa 3zl za sztukę ale kupowałam ok 1700 sztuk. Tak normalnie to ceny w okolicach Legionowa 3.20 - 3.50 brutto /certus/

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    kupilem certusa 3,40 brutto z transportem i rozladunkiem
    bloczki bardzo dobre, mialem do porownania dobre bloczki z lokalnej hurtowni po 3,20-3,30 ale byly nieco gorszej jakosci

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziubek25077
    Na jakiego byś się nie zdecydował to poświęć sobie te kilka zł kup jednego i rzuć z wysokości 1,5 m. !!
    Mówisz serio ? Moim zdaniem bloczki nie służą do zrzucania ich z 1,5m. Maxy, PHT, BK, dachówki także miotasz z dużych wysokości przed kupnem ?
    A za bloczki nawet w czasach boomu to przepłaciłes zdrowo....no ale to anty - atomowe bloczki latające były .

    ps

    Kiprowane tzn. że kupiłeś je nie na paletach, nie przywozili HDS-em i zwalali Ci je z Tatry ? I płacąc taką kasę pozwoliłeś aby bloczki wywrotą wozili i zwalali na gustowny stosik ?
    pozdrawiam,
    M

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    to chyba byl "fundament" pod wysypanie gruzu na utwardzenie drogi

  10. #10

    Domyślnie

    ja płaciłam 2.95 zł z transportem z radomia do Lublina jedyne jakie znalazłam b20 jakość bardzo dobra. na miejscu miałam po 2.70 lub 2.75 plus transport więc wychodziło tyle samo ale za b15

  11. #11

    Domyślnie

    Mówiąc o jakości bloczków mam na myśli wykonanie ich z materiału z którego ..... mają być wykonane. Czyli beton B-20 !!!!
    Zapewne każdy z Was ma w projekcie "wykonać fundament, piwnice etc. z bloczów B-20. Chodzi mi o to że bloczki marketowe niewiele pow. 2 zł nawet koło B-20 nie leżały.
    Dlatego proponuje mały eksperyment z żucieniem bloczka i sprawdzeniem jego wytrzymałości.
    Jasne że nie testuje tak materiałów, bo nawet jakby je zrobić z chudziaka i wymurować to bedzie stało i ok, ale niech nikt wtedy nie twierdzi że ma fundamenty z B-20 bo tak niestety nie będzie.
    Bloczki miałem raz kiprowane, bo i tak wszyskie musiałem ręcznie znosić do wykopu piwnicy. A reszta na paletach, mialem ponad 1700 szt tak że palet było sporo.
    PS. jestem ciekaw czy inny handlarz dał by gwarancje że jego bloczką nic sie nie stanie po takim kiprowanku
    Wiem że cena spora, ale szczerze wole zaoszczędzić na robociźnie, gdyż buduje systemem gospodarczym unikając wszelkich partactw nieudaczników budowalnych ale za to wole wyać wiecej kasy na naprawde dobry materiał.
    Ale nie każdy może sądzić tak jak ja
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  12. #12

    Domyślnie Zadowolony

    Ja płąciłem jesienią 2008 roku - 2,4/szt, natomiast wiosną 2009 - 2,5/szt. Towar idelny... przy przerzucaniu z miejsca na miejsce bloczki nie pękały.....brałem prosto od producenta...około 3 km od budowy
    woj. łódzkie
    pozdrawiam
    Budowa - przygoda życia

  13. #13

    Domyślnie

    Łooo,jak widzę takie ceny po 2 zł to aż dziw bierze bo jak ja zamawiałam u Nas okolice Olkusza to za tyś szt policzyli po 3.60 z przywozem i rozładunkiem, ale są super dobrej jakości,bo jak widziałam sąsiada po 3.00 to się w rękach prawie sypały...
    To dopiero początek..wszystko jeszcze przed nami..

  14. #14

    Domyślnie

    przy okazji prosze piszcie jaki to rozmiar jak inny niż 12/24/38 ...

    spotkałem się z pewnymi odstępstwami .. typu 20/24/30 czy 14/24/38 lub 20/20/40

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    U mnie znalazłem netto:

    38x24x12 - 3.00zł + transport i rozładunek (podobno B25).

    Inna firma:
    38x25x12 - 2.90zł + transport i rozładunek (B 20).

  16. #16

    Domyślnie

    Moje 38 * 25 * 13
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie też 12/24/38...
    To dopiero początek..wszystko jeszcze przed nami..

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Ryska

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    U mnie 3,00 za 14/24/38 nie zrzucane , na paletach z transportem i rozładunkiem za ponad 1700 jednorazowo.

    dwa m-ce temu były tańsze 2,80

  19. #19

    Domyślnie Re: Aktualne ceny Bloczków fundamentowych

    Cytat Napisał Jarek.P
    Cytat Napisał Penetrarore
    Witam

    Jakie są aktualne ceny bloczków betonowych fundamentowych ... 38x24x12 lub 38x25x12 .. lub inne bloczki gdzie jeden z wymiarów będzie 25/24 cm bo taka bedzie grubośc sciany.

    Na allegro są B-12 za 2,35zł/szt. (wymiary jak wyżej) .. w okolicy znalazłem najtańsze za 2,95zł ... a jakie są ceny w innych miejscach ?

    Dzieki za info
    2,60/szt. i przy poważnym zamówieniu (na cały fundament) transport gratis, kupowałem miesiąc temu (betoniarnia z okolic Otwocka).

    J.
    To ja poproszę namiary na tę betoniarnię
    Pozdrawiam

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Aktualne ceny Bloczków fundamentowych

    Cytat Napisał markii
    To ja poproszę namiary na tę betoniarnię
    Pozdrawiam
    Betoniarnia Pęclin, tel. 22 789 0677.
    Ale w celu negocjacji ceny raczej tam jedź osobiście

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony