dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Stojak wiertarski a wiertarka stołowa

    Witam! Ostatnio po zakupie porzadnej w koncu wiertareczki zaczalem sie rozgladac za stojakiem do niej. Niestety przejrzalem modele w cenach od 100 do 300zl i wszystkie maja jedna wade - bicie boczne, niektore nawet o +/- 5mm! Wiec jesli mialbym wiercic wiertlem 1mm to musialbym idealnie przykladac do przedmiotu bo lekki ruch reki w lewo lub prawo i albo mamy otwor nie tam gdzie trzeba albo mamy po wiertle. Wiec postanowilem rozejrzec sie za kompletnymi wiertarkami stolowymi. Okazuje sie ze wcale drozsze nie sa. Amatorska dedra potrafi kosztowac juz 200zl silnik 350W mysle ze spokojnie wystarczy do wiercenia wiertlami do 10mm w metalu czy frezem do otworu na zawias w plycie pazdzierzowej. Na allegro sa tez wiertarki do 300zl gdzie pisza ze ma 1200-1600W usmialem sie z tego najbardziej. Widac ze silnik to zwykla 350W lub 500 nie wiecej a chinole naklejaja co chca. Czy poleciacie moze jakis model wiertarki stolowej tak w okolicach 300zl do zastosowan amatroskich? Czyli wiercenie w metalu wiertlami do 10mm i frezem do zawiasow w plytach pazdzierzowych. Czy moze znacie jednak jakis dobry stojak?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Stojak wiertarski a wiertarka stołowa

    Cytat Napisał Beens
    Witam! Ostatnio po zakupie porzadnej w koncu wiertareczki zaczalem sie rozgladac za stojakiem do niej. Niestety przejrzalem modele w cenach od 100 do 300zl i wszystkie maja jedna wade - bicie boczne, niektore nawet o +/- 5mm! Wiec jesli mialbym wiercic wiertlem 1mm to musialbym idealnie przykladac do przedmiotu bo lekki ruch reki w lewo lub prawo i albo mamy otwor nie tam gdzie trzeba albo mamy po wiertle. Wiec postanowilem rozejrzec sie za kompletnymi wiertarkami stolowymi. Okazuje sie ze wcale drozsze nie sa. Amatorska dedra potrafi kosztowac juz 200zl silnik 350W mysle ze spokojnie wystarczy do wiercenia wiertlami do 10mm w metalu czy frezem do otworu na zawias w plycie pazdzierzowej. Na allegro sa tez wiertarki do 300zl gdzie pisza ze ma 1200-1600W usmialem sie z tego najbardziej. Widac ze silnik to zwykla 350W lub 500 nie wiecej a chinole naklejaja co chca. Czy poleciacie moze jakis model wiertarki stolowej tak w okolicach 300zl do zastosowan amatroskich? Czyli wiercenie w metalu wiertlami do 10mm i frezem do zawiasow w plytach pazdzierzowych. Czy moze znacie jednak jakis dobry stojak?

    Strasznie ostatnio inwestujesz w wiertarki
    Zmartwię Ciebie. te tanie wiertarki stołowe luzów może nie mają (bo chyba o to chodzi, a nie o bicie), ale mają na tyle delikatną konstrukcję, że dokładnego prowadzenia też nie zapewnią, a szczególnie przy wierceniu w metalu. Pod wpływem nacisku wrzeciona z wiertłem na materiał obrabiany sztywność całego układu powoduje zmianę kąta nachylenia wiertła do materiału obrabianego.
    Jest trochę lepiej niż w stojakach do wiertarek ręcznych, ale niewiele.
    Co do mocy to sam wiesz.
    Ich główny plus to fakt, że w takiej wiertarce wiertło zawsze będzie lepiej prowadzone niż ręcznie co przełoży się na większą dokładność wykonania otworu oraz trwałość wiertła.

  3. #3

    Domyślnie

    No troche inwestuje bo musze w koncu zebrac dobry sprzet a nie wkurzac sie podczas pracy ze nie wychodzi tak jakby sie chcialo. A probowalem robic otwory na zawiasy w plycie zwykla wiertarka to troche mnie rzucalo mimo zebyl trzpien centrujacy .
    Luzy o ktorych piszemy w stojakach wlasnie wystepuja na boki wzgledem suwnicy. Nie wiem dlaczego nie potrafia zrobic jej na prostopadloscianie z zebatka a nie na walcu, wtedy dobre spasowanie i stojak pierwsza klasa.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beens
    No troche inwestuje bo musze w koncu zebrac dobry sprzet a nie wkurzac sie podczas pracy ze nie wychodzi tak jakby sie chcialo. A probowalem robic otwory na zawiasy w plycie zwykla wiertarka to troche mnie rzucalo mimo zebyl trzpien centrujacy .
    Luzy o ktorych piszemy w stojakach wlasnie wystepuja na boki wzgledem suwnicy. Nie wiem dlaczego nie potrafia zrobic jej na prostopadloscianie z zebatka a nie na walcu, wtedy dobre spasowanie i stojak pierwsza klasa.
    Jest kilka powodów dla których jednak lepiej zrobić to na rurze niż na prostopadłościanie (rurze kwadratowej), ale problemy o których piszesz nie mają związku z kształtem słupa. po prostu w tanim sprzęcie oszczędza się na materiałach a to powoduje braki w sztywności.
    Jeśli rzeczywiście chcesz kupić w miarę dobry sprzęt zapomnij o statywach typu http://www.allegro.pl/item643192835_...30v_tanio.html
    Da się tym wywiercić otwór, ale jak pisałeś zbierasz dobry sprzęt (rozumiem jak dla amatora), czyli będziesz musiał wydać bliżej tysiąca zł niż 200zł.

  5. #5

    Domyślnie

    Przejrzalem aukcje i sprzet w sklepach i niestety nie stac mnie na nic drozszego niz 300zl (poza tym chyba nie bede tak czesto z niej korzystal jak ze zwyklej wiertarki) wiec musze kupic ktorys z tych bubli chyba wybiore DEDRE

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beens
    Przejrzalem aukcje i sprzet w sklepach i niestety nie stac mnie na nic drozszego niz 300zl (poza tym chyba nie bede tak czesto z niej korzystal jak ze zwyklej wiertarki) wiec musze kupic ktorys z tych bubli chyba wybiore DEDRE

    Jeśli kupujesz dobrą wiertarkę ręczną to można jeszcze rozważyć zakup dobrego statywu do niej. Efekt będzie porównywalny.

  7. #7

    Domyślnie

    No wlasnie o statywie myslalem skoro juz mam dobra wiertarke reczna. Tylko jaki statyw polecasz bo ja patrzylem nawet na te drozsze i kazdy ma ta wade (lata na boki).

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beens
    No wlasnie o statywie myslalem skoro juz mam dobra wiertarke reczna. Tylko jaki statyw polecasz bo ja patrzylem nawet na te drozsze i kazdy ma ta wade (lata na boki).
    Przeglądałem na alle. i żaden nie wzbudzał zaufania.
    Ten na pewno jest solidny http://www.protech.koszalin.pl/go/_c...c=58_17_138_35 ale traktuj to jako żart
    Zostaje tylko udać się do sklepów specjalistycznych i tam popytać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony