Witam wszystkich,

planuję budowę domu i rozpoczynam procedurę zbierania pełnej dokumentacji potrzebnej do wydania pozwolenia na budowę. Wiem ze do wydanie decyzji będę potrzebowała dokument zaopiniowany przez Zarząd Dróg i Komunikacji dot. wjazdu na działkę.
Juz pisze w czym jest problem ( o ile będzie to problem). Jestem właścicielką działki, która dłuższym bokiem przylega do drogi powiatowej, krótszym bokiem do drogi gminnej (droga narazie istnieje jedynie na planach ). Działka ma 1925 m2 , chce ją podzielić na dwie działeczki, ale normatyw w gminie wynosi 1 000 m2. Więc żeby dokonać podziału działki niezależnie od ustaleń planu zagospodarowania, muszę zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami art.95 pkt. 7 wystawić budynek mieszkalny, celem wydzielenia dwóch działek. Taką możliwość potwierdziłam w urzędzie gminy. Chciałabym, aby działki po podziale posiadały dwa niezależne wjazdy. Dzieląc działkę prostopadle do drogi powiatowej, będę mieć dwie działki,gdzie tylko jedna z nich będzie miała dostęp do drogi gminne( tej z planów), druga działka będzie przylegała jedynie do drogi powiatowej.
PYTANIE:
Czy będę mieć problem z otrzymaniem zezwolenia na zrobienie wjazdy na wydzielona działkę od drogi powiatowej?
Jaką kolejność zachować, czy juz teraz złożyć wniosek o pozwolenie na wjazd na działkę od drogi powiatowej, jeszcze przed podziałem działek? Czy może rozpocząć budowę i z chwilą wystawienia domu, po zatwierdzeniu podziału działki, złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na wjazd na działkę?
Proszę o pomoc