dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21

    Domyślnie

    zmieniłam projektanta i projekt zamowiony. Mam jeszcze jedno pytanie moze wezmiecie mnie to za jakos tepa babe ale coz..... podczas rozmowy z projektantem zapomnialam go poinformowac ze pomiedzy droga a dzialka znajduje sie row, czy on bedzie wiedzial ze on tam jest? czy bedzie wiedział jaka rułe ma tam dać skoro posiada tylko tylko decyzje starosty a nie plan zagospodarowania?

  2. #22

    Domyślnie

    o rowie dowie się z mapy A w zasadzie powinien dowiedzieć się z wizji lokalnej, którą przeprowadzi w terenie. Co do przekroju ew. przepustu tez sobie poradzi - takie rzeczy uzgadnia się na bieżąco z zarządcą drogi

    pzdr.
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #23

    Domyślnie

    a jak jest z tym zajeciem pasa ruchu czy takie pozwolenie jest potrzebne? z tego co wiem to trzeba tam podac dokladna date wykonywania robot (a my nie wiem kiedy dokladnie to bedzie) nazwe firmy ktora bedzie to wykonywac (a my planujemy zrobic to samodzielnie) w ogole watpie aby nasze prace przeszkadzaly w ruchu

  4. #24

    Domyślnie

    Alu jeszcze raz odsyłam Cię do linka w mojej stopce
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jan0kol

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    A ja mam pytanie jakie dokumenty poza projektem zjazdu i decyzja o mozliwości lokalizacji zjazdu jest potrzebna do uzgodnienia z zarządcą drogi? Słyszałem ze mapa ewidencyjna i że w starostwie muszę załatwić jakis dokument z wykazu właścieli i tu moje następne pytanie co za wykaz właścicieli drogi czy działki, bardzo prosze o pomoc.

    Z góry dziękuje

  6. #26

    Domyślnie

    do uzgodnienia projektu zjazdu z właściwym zarządcą drogi potrzebny jest projekt z załączonymi dokumentami, na bazie których został sporządzony (warunki techniczne zjazdu/decyzja administracyjna o lokalizacji zjazdu wydana przez zarządcę drogi)

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jan0kol

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    a czy nie wie ktoś może jednak o jaki wykaz właścieli chodzi mojemu architekcie?

  8. #28

    Domyślnie

    a może najprościej zapytać jego o jaki wykaz mu chodzi i do jakiego celu ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  9. #29

    Domyślnie

    Dołączę się
    Mam działkę bez dojazdu (brak służebności, współwłasności)
    chce dogadać się z gościem o wykup drogi (działki w kształcie drogi, wielkości 11ar) z pola rolnego , jednym końcem do mojej działki drugim do drogi wojewódzkiej, problem w tym ze w tym miejscu nie mam mostka na drodze wojewódzkiej. Droga wojewódzka na tym odcinku jest prosta 800m ja chce się włączyć w połowie tej długości.

    Pytanie jak załatwić to najszybciej żeby czegoś zaniedbać, może wrzucić ten mostek na dziko ? i tłumaczyć ze zawsze był ? najwyżej później projekt tego mostku. ?

  10. #30

    Domyślnie

    odradzam robienie czegokolwiek na dziko, bo konsekwencje mogą być opłakane. Ale w pierwszej kolejnosci zadbałbym o wykupienie działki majacej robić za drogę dojazdową. Następnie procedura, przynajmniej teoretycznie jest prosta bo należy wystąpić do zarzadu dróg wojewódzkich o warunki techniczne na budowę zjazdu indywidualnego. W warunkach określą co i jak, a potem to już z górki. Oczywiscie teoretycznie. Wcześniejsze wykupienie działki bedzie niezbędne ,żeby uzyskać pozwolenie na budowę zjazdu (konieczność oświadczenia o dysponowaniu) Jako opcja jest tez dzierżawa działki "dojazdowej" ale skoro piszesz, że chcesz ją odkupić, to chyba nie ma co bawić się w półśrodki.

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #31

    Domyślnie

    Tak chce ją kupić, zastanawiam się tylko czy nie będzie problemu przy zakupie pole z którego chce oderwać te kilka arów ma 1,5 ha pytanie czy będzie możliwy taki podział ?
    Czy nie zblokują podziału ze nie ma dla tego miejsca planu przestrzennego ?
    działka jest w inne gminie a (pole do podziału) w innej

  12. #32

    Domyślnie

    to już pytanie do specjalistów od zagospodarowania szukaj np. Dusi, Oskara sSiwego
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  13. #33

    Domyślnie

    Rozmawiałem z geodetą i mówi ze nie będzie problemu ponieważ droga nie podchodzi pod ustawę ze musi być 30 ar

    Wstępnie rozmawiałem w sprawie drogi morze jakoś się dogadamy pytanie tylko czy w tym miejscu nie będzie jakiś mega problemów na budowe mostka i włącznie. załączam zdjęcie


  14. #34

    Domyślnie

    obrazek wygląda ładnie, odcinek prosty z, jak sądzę dobrą widocznością. Skąd mostek ? Jakiś rów ? Być może wystarczy przepust.
    Rozważ, czy taniej nie wyjdzie wybudować odcinek drogi łączący Twoją posesję z nieruchomością na północy, która już ma dojazd do drogi.

    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  15. #35

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Posiadam już projekt teraz chce w końcu złożyc pozwolenie na budowe ale do tego pozwolenia trzeba złożyć oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budolane, czyli że działka na której chce wybudować zjazd jest budowlana? a co jeśli tak działka jest działką rolna?

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    No to jak jest rolna, to jak chcesz na niej budować? Warunki zabudowy masz? Plan zagospodarowania?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  17. #37

    Domyślnie

    warunków zabudowy nie mam, plan zagospodarowania przestrzenego jest dołączyłam go na samym pocztaku do wniosku o zgode na lokalizacje, po czym otrzymałam te zgode, projektant podczas wykonywania projektu nie prosil mnie o nic. Co ja mam teraz zrobić?

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Napisać oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane + załączyć jakiś dowód, np. wyciąg z KW?

    Nie wiem, nie znam się, tylko zgaduję...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  19. #39

    Domyślnie

    no ale właśnie ja chyba nie moge napisac oświadczenia oświadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budowlane jeśli moja działka nie jest budowlana tylko rolna

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Okay. Ty nie możesz, bo działka jest rolna, tak?

    To po co w PZP jest napisane, że można się tam budować?

    Podsumowując -- jedno nie ma z drugim nic wspólnego.

    Ale ja się nie znam...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony