dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41

    Domyślnie

    Koledze chodzi o to ze działka na której chce budować mostek nie jest budowlana. Czyli dojazd do drogi stoi jako niebudowlane

  2. #42

    Domyślnie

    jeśli dobrze rozumiem - jest sobie działka rolna, na której ma być postawiony dom (wykonany projekt) i działka ta nie ma jeszcze zjazdu. Dla zjazdu nie ma zanczenia czy dzialka jest budowlana czy nie. Jako prosty przykład powiem tylko ,że do pól też trzeba budować zjazdy. Decyzję o lokalizacji zjazdu do działki/nieruchomości wydaje zarządca drogi na wniosek właściela działki/nieruchomości


    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  3. #43

    Domyślnie

    no tak i decyzje o lokazlizacji zjadu od Zarządcy Drogi juz mam projekt zjazdu tez jest zrobiony i teraz pan w starostwie od drog powiedział ze mam isc do wydziału budowlanego i tam zlozyc wniosek o pozwolenie na budowe i dostałam ten wniosek i do niego musze dołączyć świadczenie o posiadaniu prawa do dysponowania nieruchomością na cele budolane czy normllnie moge je wypełnić ? dodam ze te pozwolenie jest identyczne jak na budowe domu

  4. #44

    Domyślnie

    możesz normalnie je wypełnić. Oświadczenie służy "poinformowaniu" urzędu jakie masz prawo do nieruchomosci; czy jest to Twoja własnosć, współwłasność, czy dzierżawicz czy wynajmujesz a moze jeszcze coś innego. Tylko tyle i aż tyle. Pozostałe sprawy wynikaja z odrębnych dokumentów i te urzad również weryfikuje w toku postepowania


    powodzenia
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Ta droga, to w całości na Twojej działce?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #46

    Domyślnie

    a kiedy można zrobić "remont" zjazdu (istniejącego)?

    i co można zrobić w ramach remontu?

    i czy można zgłosić remont mając decyzje na przebudowe?
    OMEGA - "KRAJOBRAZY"
    SAS UWT

  7. #47

  8. #48

    Domyślnie

    Jestem na etapie tycznia przez geodetę drogi (na zdjęciu kilka postów wyżej).
    Tak się składa ze w miejscu w którym droga ma łączyć się z drogą wojewódzka osoba od której kupiłem pole ma w tym miejscu przepust, dojazd do pola który jest tam dobrych 20 lat. Jednak jego szerokość ( na oko ma z 2- 3 metry) jest mniejsza od drogi która tyczy geodeta (5 metrów) co w takim wypadku zrobić jak to zalegalizować. Chodzi mi tylko o pozwolenie, na razie nie będę utwardzał tej drogi a tym bardziej nią jeździł, mam inny dojazd ale nie możliwy do uregulowania prawnie, chodzi mi tylko o uzyskanie pozwolenia na budowę.

  9. #49

    Domyślnie

    zadznij od sprawdzenia czy sam zjazd/przepust jest zalegalizowany - wciagnięty do ewidencji przez zarzadcę drogi. Jesli jest wystąp o warunki na przebudowę zjazdu, jeśli nie, o warunki na budowę zjazdu.
    Powodzenia
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  10. #50

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj w zarządzie dróg .
    Pani nie sprawdzając czy mostek/przepust jest u nich na planach wręczyła mi wniosek o w wydanie zezwolenia na lokalizacje zjazdu.

    I tutaj mam kilka pytań do wniosku mam załączyć
    1.kopię mapy zasadniczej (sytuacyjno wysokościowej)
    2. projekt zagospodarowania działki wraz z sposobem włączenia przedmiotowej inwestycji do drogi

    Pytanie jest następujące co mam zrobić jeśli nie posiadam jeszcze planu zagospodarowania przestrzennego będzie w LIPCU czy można jakoś wcześniej rozpocząć ta procedurę

    Niżej przestawiam jak wygląda sytuacja




    I jeszcze jedno pytanie czy do pozwolenia na budowę wystarczy sama zgoda na lokalizacje zjazdu, czy trzeba przejść wszystkie etapy, pozwolenie na budowę, projekty organizacji ruchu itd..

  11. #51

    Domyślnie

    miejscowy plan nie ma nic do rzeczy. Występujesz z wnioskiem o zgodę na lokalizację zjazdu indywidualnego

    wystarcza sama zgoda na lokalizację zjazdu


    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  12. #52

    Domyślnie

    Czyli rozumiem ze do pozwolenia na budowę domu Wystarczy zgodna na lokalizacje zjazdu ? A sam zajazd wybudowany itd będzie potrzebny przy odbiorze budynku ?

    Co do miejscowego planu pisze ze jest potrzebny gdyż we wniosku pisze ze trzeba przedstawić "projekt zagospodarowania działki wraz z sposobem włączenia przedmiotowej inwestycji do drogi"

    A jak wiadomo żeby wykonać taki projekt trzeba mapę do celów projektowych a później warunki zabudowy lub plan miejscowy

    Pani w zarządzie dróg mówił wie pan taki projekt gdzie jest dom posadowiony itd

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał task55
    Czyli rozumiem ze do pozwolenia na budowę domu Wystarczy zgodna na lokalizacje zjazdu ? A sam zajazd wybudowany itd będzie potrzebny przy odbiorze budynku ?

    Co do miejscowego planu pisze ze jest potrzebny gdyż we wniosku pisze ze trzeba przedstawić "projekt zagospodarowania działki wraz z sposobem włączenia przedmiotowej inwestycji do drogi"

    A jak wiadomo żeby wykonać taki projekt trzeba mapę do celów projektowych a później warunki zabudowy lub plan miejscowy

    Pani w zarządzie dróg mówił wie pan taki projekt gdzie jest dom posadowiony itd
    czytajac odwrotnie mozesz wziąć czystą mapę zasadniczą, narysować na niej 4 kreski i wystąpić o zgodę do zarządu dróg na lokalizację zjazdu, argumentując, ze dom "dopasujesz" do zatwierdzonego zjazdu. FORMALNIE, z prawnego punktu widzenia do wystąpienia z wnioskiem o lokalizację zjazdu nie jest wymagane uchwalenie miejscowego planu (ani uzyskanie WZ na dom). Uchwalenie planu, tudziez posiadanie WZ na dom pozwala zlokalizaować dom na działce w sposób pożądany i zgodny z obowiazującymi przepisami a w konsekwencji tego zlokalizować zjazd na działkę w optymalnym miejscu (niekoniecznie na wprost bramy garazowej, nieprawdaż ?).
    Reasumując, poczekaj na plan i niech architekt wkreśli Ci dom na mapę do celów projektowych. Zanim będziesz mieć skończony cały projekt zdązysz uzyskać zgode zarzącdy drogi na lokalizację zjazdu i dołaczyć tę zgodę do projektu by uzyskać pozwolenie na budowę domu.

    Do uzyskania odbioru budynku (w przypadku domu jednorodzinnego zgłoszenia zakończenia budowy) nie jest wymagane wybudowanie zjazdu. Sprawa wygląda nieco inaczej jesli wystąpisz o pozwolenie na budowę domu wraz ze zjazdem. Ale to inna opowieść, bo jak rozumiem chcesz wystąpić z wnioskiem o pozwolenia na sam dom. Jesli w granicy działki Twoja droga to klepicho, błoto czy inne badziewie nawet nie kłopocz się pozwoleniam na budowe dla zjazdu, bo wybudowanie go, zgodnie z ustawą o drogach publicznych będzie należeć do zarządcy drogi, kiedy będzie już tę drogę budować, przebudowywać (porządna nawierzchnia itp.
    pozdrawiam
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  14. #54

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam już pozwolenie na budowę zjazdu, i teraz moje pytanie czy jak już go wybuduje to muszę zgłosić to do starostwo i czy oni przyślą kogoś do prawdzenia czy jest zrobiony zgodnie z projektem i dopiero wtedy go umieszczą na mapka czy jak to dokładnie wygląda? I czy np. jak na projekcie jest kostka brukowa to ja muszę ją dawać bo jak dam razie tylko ziemie to nie zrobią mi jego odbioru?

  15. #55

    Domyślnie

    bardzo proszę czy ktoś mi mógłby odpowiedzieć na moje pytania w wcześniejszym poście? Bardzo mi zależy.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    czytajac odwrotnie mozesz wziąć czystą mapę zasadniczą, narysować na niej 4 kreski i wystąpić o zgodę do zarządu dróg na lokalizację zjazdu, argumentując, ze dom "dopasujesz" do zatwierdzonego zjazdu. FORMALNIE, z prawnego punktu widzenia do wystąpienia z wnioskiem o lokalizację zjazdu nie jest wymagane uchwalenie miejscowego planu (ani uzyskanie WZ na dom). Uchwalenie planu, tudziez posiadanie WZ na dom pozwala zlokalizaować dom na działce w sposób pożądany i zgodny z obowiazującymi przepisami a w konsekwencji tego zlokalizować zjazd na działkę w optymalnym miejscu (niekoniecznie na wprost bramy garazowej, nieprawdaż ?).
    Reasumując, poczekaj na plan i niech architekt wkreśli Ci dom na mapę do celów projektowych. Zanim będziesz mieć skończony cały projekt zdązysz uzyskać zgode zarzącdy drogi na lokalizację zjazdu i dołaczyć tę zgodę do projektu by uzyskać pozwolenie na budowę domu.

    Do uzyskania odbioru budynku (w przypadku domu jednorodzinnego zgłoszenia zakończenia budowy) nie jest wymagane wybudowanie zjazdu. Sprawa wygląda nieco inaczej jesli wystąpisz o pozwolenie na budowę domu wraz ze zjazdem. Ale to inna opowieść, bo jak rozumiem chcesz wystąpić z wnioskiem o pozwolenia na sam dom. Jesli w granicy działki Twoja droga to klepicho, błoto czy inne badziewie nawet nie kłopocz się pozwoleniam na budowe dla zjazdu, bo wybudowanie go, zgodnie z ustawą o drogach publicznych będzie należeć do zarządcy drogi, kiedy będzie już tę drogę budować, przebudowywać (porządna nawierzchnia itp.
    pozdrawiam
    w pozwoelniu na budowę masz klauzulę, w której jest napisane, czy inwestycja podlega uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie
    jeśli tak, kontrola będzie jeśli tylko zgłosznie kontroli nie będzie
    tak czy owak naniesienie na mapę nalezy do Twoich obowiazków - jest to wykonanie inwentaryzecji geodezyjnej powykonawczej i nalezy do obowiazków inwestora.
    NIewykonanie nawierzchni z kostki nie powinno skutkować brakiem odbioru, pod warunkiem ,ze zjazd nadawac się będzie do uzytkowania
    Rodzi się pytanie po co zgłaszać do odbioru, skoro nie jest skonczony ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ola006

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    1

    Domyślnie mikolayi

    Witaj mikolayi czy dostaleś odemnie prywatną wiadomość?.

  18. #58
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fan93

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Słomniki
    Kod pocztowy
    32-090
    Posty
    1

    Domyślnie Dostęp do drogi powiatowej

    Mój dylemat tkwi w tym że przed budową domu uzyskałem od zarządu dróg że posiadam zjazd do nieruchomości wiec forma papierkowa jest tylko problem jest w tym że w realu chodnik jest obniżony ale nie jest zrobiona kostka do mojej nieruchomosci jest obnizona na chodniku ale dalej jest ziemia
    wiec jak bedzie przy odbiorze i czy mogę zrobic sobie sam czy jest mozliwosc zeby zrobil mi go zarząd dróg powiatowych

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony