dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Czy w ocieplenie ściany montujemy kratki wentylacyjne?

Domyślnie Czy w ocieplenie ściany montujemy kratki wentylacyjne?

Jak w temacie..
    Właśnie zamierzam ocieplić dom, ściana z betonu komórkowego 24cm, na to 12 cm styropianu. Ostatnio sprzedawca mówił mi, że powinienem dać kratki wentylacyjne u dołu ściany i na górze,aby wentylować przestrzeń między ścianą a ociepleniem.
    Czy ktoś tak robił, bo przyznam, że nie słyszałem o czymś takim.

Domyślnie

Sprzedawca wie że dzwonią, tylko nie wie w którym kościele. Wentylować należy ocieplenie wykonane z wełny a nie ze styropianu. Styropian w przeciwieństwie do wełny nie łapie wilgoci i należy go przyklejać na kleju nałożonym na obwódkę, czyli zamykamy powietrze w środku.

3. Murowanie ścian nośnych. Pokazujemy, jak to dobrze zrobić [WIDEO] Z czego zbudować ciepłe ściany jednowarstwowe, dwuwarstwowe i ściany trójwarstwowe? Jak murować ściany zewnętrzne z gazobetonu, silikatów, ceramiki i keramzytobetonu Murowanie ścian z bloczków silikatowych. Wskazówki dotyczące budowy ścian z silikatów

Domyślnie

Już widziałem takie kratki powkładane w ocieplenie w jednym bloku czteropiętrowym jestem ciekaw jaką role w tym momencie spełnia warstwa ocieplenia jak całe ciepło ucieka tymi kratkami!?

Domyślnie

Cytat Napisał bladyy78
    Już widziałem takie kratki powkładane w ocieplenie w jednym bloku czteropiętrowym jestem ciekaw jaką role w tym momencie spełnia warstwa ocieplenia jak całe ciepło ucieka tymi kratkami!?
    Te kratki to zapewne wentylacja stropodachu.
    Wentylacje stosuje się przy ścianie 3W,przy innych raczej nie ma sensu.

Domyślnie

Nie to nie była wentylacja stropodachu.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

Domyślnie

Cytat Napisał pismag
    Sprzedawca wie że dzwonią, tylko nie wie w którym kościele. Wentylować należy ocieplenie wykonane z wełny a nie ze styropianu. Styropian w przeciwieństwie do wełny nie łapie wilgoci i należy go przyklejać na kleju nałożonym na obwódkę, czyli zamykamy powietrze w środku.

Słyszałeś chyba te same dzwony co ten sprzedawca. Wentylować to trzeba przestrzeń stropodachu lub warstwocieplenia w ścianie trójwarstwowej. W dwuwarstwowej i styropian i tym bardziej wełnę nie należy wentylować bo takie ocieplenie nic nie będzie warte. Styropian wchłanie wilgoć jak wełna, tylko, że wolniej.

Guest

Domyślnie Re: Czy w ocieplenie ściany montujemy kratki wentylacyjne?

Cytat Napisał Piter32
    ... Ostatnio sprzedawca mówił mi, że powinienem dać kratki wentylacyjne u dołu ściany i na górze,aby wentylować przestrzeń między ścianą a ociepleniem ...
    uważam, ze sprzedawca ma racje - lecz mało kto tak robi ...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Piter32
    ... Ostatnio sprzedawca mówił mi, że powinienem dać kratki wentylacyjne u dołu ściany i na górze,aby wentylować przestrzeń między ścianą a ociepleniem ...
    uważam, ze sprzedawca ma racje - lecz mało kto tak robi ...

Bardziej bym bazował na opinii dostawcó systemów, a nie sprzedawców. Uważam, że wentylacja przestrzeni pod styropianem ma sens z punktu widzenia technicznego, ale nie z punktu widzenia izolacji cieplnej. Dlatego na beton komórkowy dałbym wełnę mineralną bez żadnych kratek wentylacyjnych.

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j

Domyślnie

Cytat Napisał zbigmor
    Styropian wchłanie wilgoć jak wełna, tylko, że wolniej.
    Beton, silka, cegła, drewno też chłonie wilgoć tylko że wolniej .

Cytat Napisał zbigmor
    . Uważam, że wentylacja przestrzeni pod styropianem ma sens z punktu widzenia technicznego, .
    Ale weź pod uwagę iż technicznie to prawidlowo klej nakłada się też na wianki a nie tylko na placki i jaki sens ma wtedy wentylowanie?
    Wg mnie z obu powodów wentylowanie nie ma sensu.

pzdr
    4 sezony grzewcze za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

"...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

(c) mpoplaw

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Cytat Napisał Piter32
    Ostatnio sprzedawca mówił mi, że powinienem dać kratki wentylacyjne
    sprzedawca od tego jest żeby sprzedawać, i powie ci co tylko chcesz żeby więcej zarobić

poniżej link do Stowarzyszenia Producentów Styropianu
    http://www.styropiany.pl/
    masz tam mnóstwo artykułów opisujących wszystkie możliwe kombinacje jak wykonać poprawnie izolację i ja osobiście nigdzie nie widziałem tam wzmianki o kratkach wentylacyjnych do styropianu, nigdzie tez u nikogo nie widziałem takiego patentu, to występuje tylko przy wełnie i ścianie 3W

PS jak byś znalazł tam coś o kratkach daj znać

na zdjęciu prawidłowy sposób klejenia styropianu, jak tam może się coś wentylować ??

PS2 czemu nie dajesz grubiej styropianu ?? teraz min jak dają to 15cm większość daje 20cm bo ceny strasznie niskie i trzeba korzystać puki na obniżki cen ciepła się nie zanosi
    buduję dom 3 litrowy

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/

Domyślnie

ja rozumiem, że jak już, to wentylujemy w ścianie 3W wełnę, a raczej przestrzeń pomiędzy izolacją a ścianą osłonową,
    a wtedy do obliczania oporu cieplnego liczymy praktycznie 2W
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia