dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czy w ocieplenie ściany montujemy kratki wentylacyjne?

    Jak w temacie..
    Właśnie zamierzam ocieplić dom, ściana z betonu komórkowego 24cm, na to 12 cm styropianu. Ostatnio sprzedawca mówił mi, że powinienem dać kratki wentylacyjne u dołu ściany i na górze,aby wentylować przestrzeń między ścianą a ociepleniem.
    Czy ktoś tak robił, bo przyznam, że nie słyszałem o czymś takim.

  2. #2

    Domyślnie

    Sprzedawca wie że dzwonią, tylko nie wie w którym kościele. Wentylować należy ocieplenie wykonane z wełny a nie ze styropianu. Styropian w przeciwieństwie do wełny nie łapie wilgoci i należy go przyklejać na kleju nałożonym na obwódkę, czyli zamykamy powietrze w środku.

  3. #3

    Domyślnie

    Już widziałem takie kratki powkładane w ocieplenie w jednym bloku czteropiętrowym jestem ciekaw jaką role w tym momencie spełnia warstwa ocieplenia jak całe ciepło ucieka tymi kratkami!?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Już widziałem takie kratki powkładane w ocieplenie w jednym bloku czteropiętrowym jestem ciekaw jaką role w tym momencie spełnia warstwa ocieplenia jak całe ciepło ucieka tymi kratkami!?
    Te kratki to zapewne wentylacja stropodachu.
    Wentylacje stosuje się przy ścianie 3W,przy innych raczej nie ma sensu.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie to nie była wentylacja stropodachu.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał pismag
    Sprzedawca wie że dzwonią, tylko nie wie w którym kościele. Wentylować należy ocieplenie wykonane z wełny a nie ze styropianu. Styropian w przeciwieństwie do wełny nie łapie wilgoci i należy go przyklejać na kleju nałożonym na obwódkę, czyli zamykamy powietrze w środku.

    Słyszałeś chyba te same dzwony co ten sprzedawca. Wentylować to trzeba przestrzeń stropodachu lub warstwocieplenia w ścianie trójwarstwowej. W dwuwarstwowej i styropian i tym bardziej wełnę nie należy wentylować bo takie ocieplenie nic nie będzie warte. Styropian wchłanie wilgoć jak wełna, tylko, że wolniej.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie Re: Czy w ocieplenie ściany montujemy kratki wentylacyjne?

    Cytat Napisał Piter32
    ... Ostatnio sprzedawca mówił mi, że powinienem dać kratki wentylacyjne u dołu ściany i na górze,aby wentylować przestrzeń między ścianą a ociepleniem ...
    uważam, ze sprzedawca ma racje - lecz mało kto tak robi ...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Czy w ocieplenie ściany montujemy kratki wentylacyjne?

    Cytat Napisał brzoza
    Cytat Napisał Piter32
    ... Ostatnio sprzedawca mówił mi, że powinienem dać kratki wentylacyjne u dołu ściany i na górze,aby wentylować przestrzeń między ścianą a ociepleniem ...
    uważam, ze sprzedawca ma racje - lecz mało kto tak robi ...

    Bardziej bym bazował na opinii dostawcó systemów, a nie sprzedawców. Uważam, że wentylacja przestrzeni pod styropianem ma sens z punktu widzenia technicznego, ale nie z punktu widzenia izolacji cieplnej. Dlatego na beton komórkowy dałbym wełnę mineralną bez żadnych kratek wentylacyjnych.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Styropian wchłanie wilgoć jak wełna, tylko, że wolniej.
    Beton, silka, cegła, drewno też chłonie wilgoć tylko że wolniej .

    Cytat Napisał zbigmor
    . Uważam, że wentylacja przestrzeni pod styropianem ma sens z punktu widzenia technicznego, .
    Ale weź pod uwagę iż technicznie to prawidlowo klej nakłada się też na wianki a nie tylko na placki i jaki sens ma wtedy wentylowanie?
    Wg mnie z obu powodów wentylowanie nie ma sensu.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    ja rozumiem, że jak już, to wentylujemy w ścianie 3W wełnę, a raczej przestrzeń pomiędzy izolacją a ścianą osłonową,
    a wtedy do obliczania oporu cieplnego liczymy praktycznie 2W
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony