dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jeżeli meble ETAP-SOFA to tylko w wykończeniu:

Głosujących
5. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • sk

    2 40,00%
  • 3 60,00%
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    omg

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Uważałbym na tą firmę, bowiem trafiliśmy bardzo pechowo. Kupiliśmy sofę + 2 fotele (skóra) i w dniu dostarczenia pojawiły się problemy. Meble są miejscami źle i nierówno odszyte, mają nadmierne pofałdowania i niedokładnie wypełnione oparcia. Mieliśmy w ogóle tych mebli nie przyjąć, ale dostawca (partner handlowy Etapu) zapewnił nas, że przyjmiemy warunkowo, a przy następnej dostawie przywiezie nowy komplet bez wad. Był to niezły kant.
    Złożyliśmy reklamację do producenta i tutaj też porażka. Serwis okazał się nieterminowy i nierzetelny, a po samej wizycie serwisanta cisza i żadnego kontaktu przez prawie 3 mce.
    A najlepsze - że w końcu przy kontakcie telefonicznym z producentem i działem serwisu postraszono nas sądem i firmowym prawnikiem. Praktyki rodem nawet nie z PRL.
    W końcu wysłaliśmy pismo z prośbą o wyjaśnienia i propozycją rozwiązania problemu wadliwych mebli - obniżka ceny lub wymiana na nowe. Odezwał się kolejny pracownik serwisu, porozmawialiśmy, powiedział, że porozumie się z zarządem i zadzwoni na drugi dzień. I tak mija już kolejny tydzień i nic, żadnego kontaktu. Firma ma chyba gdzieś swoje slogany o jakości i dbałości o klienta.

    Pozdrawiam.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam narożnik Lumina z tej firmy, coś ok. 1,5 m-caCóż, wygląda ładnie, ale kilka dni temu przeżyłam szok. Odsunęliśmy kanapę, zeby odkurzyć za meblami i... w jednym miejscu mamy wyrytą dziurę w parkiecie!!! Dziura coś ok. 3x5cm, dosłownie wyryta, wyskrobana, na kilka mm!!!
    Okazało się, ze jeden element jest za nisko i on właśnie narobil takich szkód. Dodatkowo były w nim dwa wkręty, których wystające główki właśnie ryły parkiet. Chyba przy wysuwaniu częsci do spania albo raczej przy siadaniu, może pod obciązeniem tak się wgniata. Albo troche przy wysuwaniu, a trochę przy siadaniu, bo nie jest to rysa, tylko taka wytłuczona dziura.
    W ogole ten mebel jest ladny z zewnatrz, ale spód , to robione po kosztach chyba. Cała konstrukcja jest bardzo siermiężna, jakaś płyta wiórowa, listwa ze sklejki, która sie już rozwarstwiła, niedokładnie poprzyklejana miejscami skóra. Spód jest caly "otwarty" - nie jest obity żadną dyktą - nie wiem, czy to norma w takich meblach. Może tego wymaga mechanizm rozkładania, ale w każdym razie jak na cenę prawie 5000zł, to wykonanie mogłoby być bardziej staranne.
    Inna sprawa, to instrukcja do tej sofy, ktorej praktycznie nie bylo, albo byla to taka ogolna, ktora nijak nie wyjasniała jak np. zamontować głupie nóżki (bo maebel generalnie przyszedl w całości) - nozki zas były 2 dluższe i 3 krótsze. Myslelismy, ze to pomyłka i musieliśmy jeździc do sklepu, w którym zamawialiśmy,zeby to wyjasnic. Okazało się, ze tak ma byc, ze trzeba z przodu dłuzsze a z tyłu-boku krótsze. Ale żadnej informacji o tym w instrukcji. No i żadnej informacji i tej listwie-sklejce - ktora wlaśnie porysowała nasz parkiet - listwa wygladala jak element montażowy, zastanawialiśmy się, czy ją demontowac przed ustawianiem mebla, bo taka niechlujna p eknieta sklejka, którą zreszta nieco widac, jak się stanie dalej od frontu, ale w sklepie pan powiedział,ze to konstrukcyjna (i faktycznie - była przykręcona wkrętami i jeszcze przyklejona, nie do ruszenia - więc raczej taki "urok" tej konstrukcji)...

    Dzwoniłam do firmy, ale pani (bardzo miła zresztą) powiedziała, ze czas urlopów i mam kontaktować się po 3 sierpnia. No zobaczymy.

  3. #23

    Domyślnie

    To mi daliscie do myslenia, bo jestem bliska zamowienia luminy

  4. #24

    Domyślnie

    Ja też jeste zainteresowana tym narożnikiem, ale teraz to się zastanowię.

  5. #25

    Domyślnie

    JEDNA Z NAJLEPSZYCH FIRM POD WZGLĘDEM CENY DO JAKOŚCI MAM OD NICH MEBLE DWA LATA I SĄ SUPER
    potek

  6. #26

    Domyślnie

    Mam model Scala - jest super, rozkładana, bardzo wygodna Wybrałam w brązowej skórze.

    Osobiście polecam

  7. #27

    Domyślnie

    hmm, ja nabyłem skórzanę sofę rozkładaną Paco, sam mebel prezentuje się ładnie, ładna skóra, natomiast mam zastrzeżenia co do tego "leżyska" które sie wysuwa... otóz nie dość ,że trzeba naprawdę dużej siły i 2 osób (jedna trzyma, druga dociska), aby dosunąć siedzisko do oparcia. Problem pojawia się,iż po kilku dniach to siedzisko gdzieś tam puszcza od dołu i zaczyna jakby "sprężynować" z jednej strony... kłania mi się serwis po prostu, już raz byli, ale nie widzę poprawy

  8. #28

    Domyślnie ..

    Urządzamy mieszkanie, więc również stanęliśmy przed wyborem narożnika, bo na taki mebel początkowo byliśmy nastawieni w 100%, koniecznie z funkcja spania. Ostatecznie po wizycie w sklepie i uzyskaniu kilku istotnych informacji od sprzedawcy, zdecydowaliśmy się na sofe firmy Wajnert - Roll3 w materiale B4 (początkowo miała być skóra eco - ale ona jest w A2 - więc nędza). Powierzchnia spania jest dość duża 199cm x 150cm. Narożnik z taką powierzchnią jest zdecydowanie większy i dodatkowo mniej wygodny do spania. Na chwilę obecną dobieramy kolory do boków, korpusu oraz poduszek.

  9. #29

    Domyślnie

    hmmm, ja mam blocco z etapu. Przyznam sie ze zamówiłam z katalogu nie widząc sofy "na żywo". Po oswojeniu się z meblem zauważyłam bardzo nierówne połączenia skóry i przeszycia na tzw pikowaniu, spód kanapy też nierówno obszyty i widac material od spodu. Szczególnie po 5 m-c zaczeły wychodzić mi dziury w miejscu połączenia siedziska z oparciem.
    Zastanawiamsię nad reklamacją ale jak wiadomo w naszym kraju ró.żnie to bywa i nie wiem czy skórka warta wyprawki??
    Ogólnie jak na poczatku bylam zachwycona etapem tak teraz NIE POLECAM.

  10. #30

    Domyślnie meble etap sofa

    witam chciałam się dowiedzieć i poradzić Państwa którzy zakupili meble z firmy etap sofa . Interesują mnie te mebelki w tkaninie nanovel jak ta tkanina zachowuje się w użytkowaniu proszę o spostrzeżenia i opinie dziekuję
    MONIKA

  11. #31

  12. #32

    Domyślnie

    Może więcej opnii o sofach Etap w tkaninie.

    Może ktoś nabył nowość Loft od nich ?Jakie wrażenia ?


  13. #33

    Domyślnie

    Przepraszam, że nie wcześniej, ale jakoś mi umknęło. Już prawie rok użytkuję skórzany komplet E-S z linii Margot i nie wyobrażam sobie mebli w tkaninie Jest idealnie, także mogę tylko polecić jako jedne z najwygodniejszych wypoczynków: wysoka jakość, elegancki wygląd, bardzo wygodne siedzisko i oparcie z dobrze dobranym kątem pomiędzy oraz co dla mnie istotne - jedna z najwyższych wysokości oparcia ale bez dodatkowych zagłówków, co jest nie bez znaczenia dla chcącego oprzeć głowę.

  14. #34

    Domyślnie

    bartus01 W awatarze masz małą pociechę. Przez najbliższe kilka lat będzie wycierać w sofę rączki, jeść na niej, wylewać klejące soczki, bawić się, malować, przyklejać naklejki, wskakiwać z brudnymi bucikami itp.

    Przy małych dzieciach tylko skóra naturalna. Przy tkaninowej już bym miał swoją do wielkiego prania/czyszczenia albo do wyrzucenia.

    Paradoksalnie do czyszczenia świetnie się sprawdzają nawilżane chusteczki do pielęgnacji niemowląt.

  15. #35

    Domyślnie

    A juz byłem bliski tkaninie....

    Może ktoś jeszcze ma zdanie ....

  16. #36

    Domyślnie

    Ankietując nie zapomnij dołączyć pytania o posiadane potomstwo i jego wiek

    (jedno dwa latka, drugie 5 miesięcy )

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    tylko skóra...................z Etapu mam już drugi komplet.................jak dla mnie bez zastrzeżeń..............

  18. #38

    Domyślnie

    Tylko skóra- zwłaszcza, ze w etap-sofa mają piękne kolory.
    Obecnosć małych dzieci na pewno ma istotne znaczenie dla wyboru obicia.
    Użytkujemy narożnik maxx od 4 miesiecy- jak na razie bez zastrzezeń- mebel super wygodny, z opcją stawianych zagłówków- rewelacja.
    Siedziska nieco sie wygniatają, ale po chwili powracają do pierwotnego kształtu. Mebel bez szwanku znosi harce naszego kota (z przycietymi pazurami oczywiście) jak również przeszedł próbę ogniową w czasie pepkówki (podobno były tańce na stole i na oparciach !!! sofy)
    Na lato planuję zakup jakichś bawełnianych narzut co by garderoba dolna do pupy sie nie kleiła.

    Generalnie polecam.
    Z każdym dniem coraz mniej kurzu...

    http://picasaweb.google.pl/kasiaura7

  19. #39

    Domyślnie

    Bardzo prosze o wstawianie zdjęć swoich mebli z etap-sofa.

    Dziękuję!

  20. #40

    Domyślnie

    Posiadam Margot już od 5 lat w obiciu skórzanym, w kolorze ecru. Sprawdza się obicie super, wszystko ładnie się zetrze wilgotną szmatką i śladu nie ma. Przy dzieciach zdecydowanie wybrałabym obicie skórzane. A w lato skóra daje przyjemny chłód jak się siada, co prawda można lekko się przykleić ale nie jest to żaden dyskomfort przynajmniej dal mnie.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony