dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jeżeli meble ETAP-SOFA to tylko w wykończeniu:

Głosujących
5. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • sk

    2 40,00%
  • 3 60,00%
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61

    Domyślnie

    Od prawie 4 lat mam zestaw felix 3,2,1 +pufa.Szczerze nie polecam.W 2 można wyczuć przez skórę oparcia jakieś giętkie pręty,które prawie przebijają skórę,wciskam je w dół ale one za jakiś czas nadal wyłażą.W 3 z funkcją spania w siedzisku bardzo mocno czuć jakąś dechę ,w 1 boki zewnętrzne dziwnie sprężynują i wydają dziwne dźwięki.
    Powiem tak wyglądają ładnie ale jakość do bani.

  2. #62

    Domyślnie

    Nigdy w życiu Etap sofy
    To jeden z najgorszych syfów w jakie wszedłem !!!! serwis poniżej krytyki, aby sprzedać i olac klientów
    Partacze i nic wiecej !!!
    Nie kupujcie, przestrzegam
    Skazy na skórze ( kolor czerwony znacznie różniący sie od koloru kanapy), prowadnice po 2 dniach wysuwania rozpadły sie dosłownie. Żal nawet pisac ...
    Ostatnio edytowane przez jarecki89 ; 23-04-2013 o 22:23

  3. #63
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zmorek

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    43-788
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nie warto!!! Niech już nikt się nie da nabrać na jakikolwiek produkt tej firmy!
    Nie dajcie się nabrać na to co widzicie na ekspozycji w sklepie. To co jest w sklepie to całkowicie różny produkt i raczej trudno nawet uwierzyć że pochodzi od jednego producenta. Jak zresztą niechętnie przyznała to jedna Pani w salonie AGATA MEBLE, że w ETAP SOFA na ekspozycję zamawia się meble na specjalne zamówienie. Po tym co mnie spotkało szczerze wątpię aby ta sama firma była zdolna wykonać choć jeden mebel bez kilku wad.
    Zamówiłem zestaw skórzany Marrone na szczęście (szkoda, że tak późno) poczytałem na różnych forach opinię na temat mebli z ETAP SOFA (nawiasem mówiąc bardzo często i szybko te opinie są w dziwny sposób usuwane, ale wciąż pojawiają się nowe) zanim zapłaciłem i odebrałem meble w domu zażądałem możliwości obejrzenia mebli w magazynie sprzedawca w salonie VERSO we Wrocławiu starał się mi to uniemożliwić i zniechęcić do tego, dopóki nie poinformowałem go, że znam prawa konsumenta i mam do tego prawo. Po odpakowaniu mebli okazywało się, że szuflada - skrzynia w sofie pod obiciem skórzanym jest złamana, w fotelu na skórze w miejscach gdzie jest naciągnięta na stelaż są dziury i przetarcia, na wyciąganym podnóżku z fotela przez środek przechodzi paskudny szew którego na ekspozycji wcale nie było, jakość skóry i materiału wewnątrz to dosłownie dramat, wnętrze wykonane jakby siekierą ktoś to wszystko na biegu wyciosał, wystające drzazgi, wystające ostre śruby, zwisające krzywe fragmenty skóry byle jak poprzebijane takerem. Do tego niemal każdy szew na tej skórze był krzywy, skóra była krzywo ponaciągana na każdym siedzisku i, oparciu i po bokach, nawet z tyłu mebla. Kiedy usiadłem na 3 sek. na skórzanym siedzisku powstały głębokie rysy których już nie dało się pozbyć próbami zacierania ręką. Spisałem listę wad, którą kazałem podpisać sprzedawcy. Oczywiście nie zapłaciłem i nie odebrałem mebli. Sprzedawca obiecał że meble wrócą do fabryki i zostaną naprawione. Po kilku tygodniach meble wróciły z fabryki i po ponownych oględzinach niestety okazało się że większość wad nie zostało usuniętych to na dodatek były nowe i to poważniejsze m.in. wielkie wyłamane dziury w konstrukcji drewnianej pod skórą. Sprzedawca znów mnie zapewnił, że następnym razem będzie idealnie. Przy okazji zauważyłem jak sprzedawcy sklepu VERSO we Wrocławiu robią ludzi w balona zdając sobie sprawę, że meble tej firmy nigdy nie są pozbawione wad namawiają aby zapłacić za mebel i przywieść klientowi do domu i tam szukać ewentualnych wad. W ten sposób sklep pozbywa się problemu gdyż pieniążki już ma, a klient musi się sam użerać z firmą ETAP SOFA. Znów odczekałem kilka tygodni i w myśl art. 636 § 1 kc wezwałem pismem do wydania mi mebli zgodnych z umową w określonym terminie. więc zgodnie z art. 635 kc zażądałem zwrotu zaliczki, gdyż firma ETAP SOFA nie wywiązała się umowy w określonym terminie.
    Szczerze mówiąc po prostu w to w ogóle nie wierzę aby ta firma była zdolna wykonać jakiś mebel w minimalnie przyzwoitej jakości w nieokreślonie długim czasie. Cieszę się, że nie mam tych mebli w domu. Kupiłem w końcu meble skórzane, według mnie ładniejsze, tańsze, i naprawdę wykonane bez zarzutu u mniejszego polskiego producenta. Po doświadczeniach z ETAP SOFA naprawdę bardzo przyglądałem się im zanim zapłaciłem ale do niczego nie można się przyczepić i taka pewnie jest ogólna norma u pozostałych producentów mebli skórzanych. Jakość i solidność wykonania wprost nieporównywalna w żadnym aspekcie w stosunku do ETAP SOFA.
    Ludzie proszę was, jeśli już niestety zamówiliście meble w ETAP SOFA nie płaćcie reszty pieniędzy póki nie oglądniecie bardzo dokładnie mebli na magazynie. Sprzedawcy będą robić wszystko aby wam te meble przywieść do domu i pozbyć się wielkiego kłopotu. (szczególnie proszę uważać na sprzedawców salonu VERSO we Wrocławiu)

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał zmorek Zobacz post
    Nie warto!!! Niech już nikt się nie da nabrać na jakikolwiek produkt tej firmy!
    Nie dajcie się nabrać na to co widzicie na ekspozycji w sklepie. To co jest w sklepie to całkowicie różny produkt i raczej trudno nawet uwierzyć że pochodzi od jednego producenta. Jak zresztą niechętnie przyznała to jedna Pani w salonie AGATA MEBLE, że w ETAP SOFA na ekspozycję zamawia się meble na specjalne zamówienie. Po tym co mnie spotkało szczerze wątpię aby ta sama firma była zdolna wykonać choć jeden mebel bez kilku wad.
    Zamówiłem zestaw skórzany Marrone na szczęście (szkoda, że tak późno) poczytałem na różnych forach opinię na temat mebli z ETAP SOFA (nawiasem mówiąc bardzo często i szybko te opinie są w dziwny sposób usuwane, ale wciąż pojawiają się nowe) zanim zapłaciłem i odebrałem meble w domu zażądałem możliwości obejrzenia mebli w magazynie sprzedawca w salonie VERSO we Wrocławiu starał się mi to uniemożliwić i zniechęcić do tego, dopóki nie poinformowałem go, że znam prawa konsumenta i mam do tego prawo. Po odpakowaniu mebli okazywało się, że szuflada - skrzynia w sofie pod obiciem skórzanym jest złamana, w fotelu na skórze w miejscach gdzie jest naciągnięta na stelaż są dziury i przetarcia, na wyciąganym podnóżku z fotela przez środek przechodzi paskudny szew którego na ekspozycji wcale nie było, jakość skóry i materiału wewnątrz to dosłownie dramat, wnętrze wykonane jakby siekierą ktoś to wszystko na biegu wyciosał, wystające drzazgi, wystające ostre śruby, zwisające krzywe fragmenty skóry byle jak poprzebijane takerem. Do tego niemal każdy szew na tej skórze był krzywy, skóra była krzywo ponaciągana na każdym siedzisku i, oparciu i po bokach, nawet z tyłu mebla. Kiedy usiadłem na 3 sek. na skórzanym siedzisku powstały głębokie rysy których już nie dało się pozbyć próbami zacierania ręką. Spisałem listę wad, którą kazałem podpisać sprzedawcy. Oczywiście nie zapłaciłem i nie odebrałem mebli. Sprzedawca obiecał że meble wrócą do fabryki i zostaną naprawione. Po kilku tygodniach meble wróciły z fabryki i po ponownych oględzinach niestety okazało się że większość wad nie zostało usuniętych to na dodatek były nowe i to poważniejsze m.in. wielkie wyłamane dziury w konstrukcji drewnianej pod skórą. Sprzedawca znów mnie zapewnił, że następnym razem będzie idealnie. Przy okazji zauważyłem jak sprzedawcy sklepu VERSO we Wrocławiu robią ludzi w balona zdając sobie sprawę, że meble tej firmy nigdy nie są pozbawione wad namawiają aby zapłacić za mebel i przywieść klientowi do domu i tam szukać ewentualnych wad. W ten sposób sklep pozbywa się problemu gdyż pieniążki już ma, a klient musi się sam użerać z firmą ETAP SOFA. Znów odczekałem kilka tygodni i w myśl art. 636 § 1 kc wezwałem pismem do wydania mi mebli zgodnych z umową w określonym terminie. więc zgodnie z art. 635 kc zażądałem zwrotu zaliczki, gdyż firma ETAP SOFA nie wywiązała się umowy w określonym terminie.
    Szczerze mówiąc po prostu w to w ogóle nie wierzę aby ta firma była zdolna wykonać jakiś mebel w minimalnie przyzwoitej jakości w nieokreślonie długim czasie. Cieszę się, że nie mam tych mebli w domu. Kupiłem w końcu meble skórzane, według mnie ładniejsze, tańsze, i naprawdę wykonane bez zarzutu u mniejszego polskiego producenta. Po doświadczeniach z ETAP SOFA naprawdę bardzo przyglądałem się im zanim zapłaciłem ale do niczego nie można się przyczepić i taka pewnie jest ogólna norma u pozostałych producentów mebli skórzanych. Jakość i solidność wykonania wprost nieporównywalna w żadnym aspekcie w stosunku do ETAP SOFA.
    Ludzie proszę was, jeśli już niestety zamówiliście meble w ETAP SOFA nie płaćcie reszty pieniędzy póki nie oglądniecie bardzo dokładnie mebli na magazynie. Sprzedawcy będą robić wszystko aby wam te meble przywieść do domu i pozbyć się wielkiego kłopotu. (szczególnie proszę uważać na sprzedawców salonu VERSO we Wrocławiu)
    A z jakim modelem tak miałeś? I co kupowałeś w jakim materialne? Bo dużo krzyku a mało szczegółów, moze to jakis ferelny model?

  5. #65

    Domyślnie Etap sofa wśród producentów wypoczynków

    witam, czy znane są wam te wypoczynki etap sofa? na której półce byście je umieścili wśród producentów? Jak z jakością skóry?

  6. #66

    Domyślnie

    ja użytkuje 7lat narożnik tej firmy, jedynie do prowadnic mam zastrzezenia i teraz zaczęła pekać skóra w najbardziej używanym miejscu, reszta jak najbardziej ok

  7. #67

    Domyślnie

    ja chcę kupić model Pedro i dziwą mnie te opinie, bo i w sklepie i na innych forach czy portalach czytam, ze jest okej, moze to wadliwy model ktoś dostał, bo Pedro w sklepie prezentuje się super

  8. #68
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar i.buczyńska
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Skubianka
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cześć Ryba. Te 7 lat to i tak nieźle jak na mebelki. Aktualnie wszystko jest przewidziane tylko na pare lat, więc stajemy się społeczeństwem konsumeckim, a właściwie już jesteśmy. Nie ma rzeczy wiecznych, więc jesteśmy zmuszeni wymieniać wszystko co jakiś czas w pogodni za trendami, techniką albo po prostu z winy produktów

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jeltyn

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-153
    Posty
    33

    Domyślnie

    Pedro bardzo ladnie sie prezentuje w internecie bo az z ciekawosci zobaczylem. Mimo ze jestesmy takim spoleczenstwem to wole kupic meble na te 7 lat i miec male szkody uzytkowe niz wymieniac meble co 3sezony lata jak bywa w przypadku brw lub ikei.

  10. #70

    Domyślnie

    nie, no ja nie mam zamiaru kupić tego Pedro na 2-3 lata, drodzy Państwo raczej na więcej liczę. No właśnie chyba się zdecydujemy, bo najabrdziej nam pasuje i w sumie resztę już odrzuciliśmy

  11. #71

    Domyślnie

    Może jeszcze poszukajcie czegoś innego,bo etap ma tylko fajny design ale w użytkowaniu porażka.Już jakiś czas temu o tym pisałam a już od tamtego czasu doszły następne kwiatki Na trójce pękła skóra obok szwu,a w dwójce pękło coś w środku i teraz jest krzywa.

  12. #72
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    halek

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    53

    Domyślnie

    Hej Adibu. Twoja poprzednia wypowiedź na pewno może być przestrogą dla niektórych. Pamiętasz może, za jaką cenę kupiłaś ten zestaw mebelków te 4 lata temu? Ja wiem, inflacje itp, ale cena na pewno za bardzo się nie zmieniła Pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    nie wiem, moze macie jakieś wadliwe modele? my mamy rogowkę, używana drugi rok i jak nowa. Skórę czyszczę mleczkiem do skóry i jest ok.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  14. #74

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam około 8 tyś za 3,2,1 i dużą pufę wszystko w skórze.
    Żono tu nie chodzi np o jakość skórki, bo moja jest mięciutka i piękna, ale wszystkie sprawy konstrukcyjne naprawdę do bani.Teraz do nowego domu zamówiłam bizzarto mam nadzieję że tym razem będę zadowolona.

  15. #75

    Domyślnie

    a więc dopytałem znajomego znajomego, w sumie to zaden dla mnie kolega, ale posiada etap sofę i u niego też wszystko w porządku, także raczej się zdecyduję na Pedro, bo na prawde nam będzie idealnie pasował

  16. #76
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dociekliwa_mamuśka

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Nie koniecznie moje pytanie będzie dotyczyło Etapu, ale może mi pomożecie
    Kupiłam tę kanapę i poszukuję do niej stoliczka.Jako osoby, które dużo jak czytam wiedzą o meblach może macie jakieś pomysły gdzie znajdę coś fajnego?
    Z kanapny jestem zadowolona i z firmy, ale nie musi byc koniecznie etap
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sofa3.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	232604

  17. #77

    Domyślnie

    ładna kanapa, a stoliczków poszukaj w innym wątku, ja tez szukałem jakiś czas temu i wybraliśmy bydgoskie meble, ale w odpowiednim wątku będziesz miała więcej informacji, musisz poszukać, ja pedro kupuję po nowym roku wracając do tematu

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    nie wiem, moze macie jakieś wadliwe modele? my mamy rogowkę, używana drugi rok i jak nowa. Skórę czyszczę mleczkiem do skóry i jest ok.
    Żona m, i jak Twój narożnik po kolejnych latach?

    Nasza Lumina po 6 latach idzie do wymiany. Właściwie po 5-ciu już była masakra, ale teraz naprawdę mamy dość. Narożnik używany był normalnie, do siedzenia. Nie skakały po nim dzieci (no moze kilka razy staneły na siedzisku) . Mebel wygląda koszmarnie i stał się meganiewygodny. W miejscu, w którym się najczęściej siada zrobiła się taka góra, pod którą wyrażnie czuć sprężyny - jeszcze troche i przebiją skórę. Jak zaczęłos ie siadać w nieco innym miejscu, bo te sprężyny zwyczajnie gniotły w d., to podobna góra z sprężyną zrobiła się w innym miejscu. Poza tym całe siedzisko dosć mocno sie wygniotło i teraz po rozłożeniu ta wysuwana część jest 3 cm wyżej i nie sposób normalnie na tym leżeć. Pianka na elemencie wysuwanym tez się ubiła i przesunęła tak, ze decha gniecie w bok lub w pupę, zależy w którą strone sie leży.

    Jak na narożnik za prawie 5tyś (kupiona w połowie 2009r.), w skórze naturalnej, to masakra. Skóra ok, choć od początku była krzywo poprzeszywana i nierówno naciagnieta, ale o tapicerkę dbałam i czyściłam profesjonalnymi środkami.

    Nie polecam! Tym razem kupimy coś tańszego, zeby nie było szkoda wyrzucić. A sądząc po opiniach to i tańsze i te droższe wypoczynki i tak produkuje się tak, by wytrzymały najwyżej kilka lat.
    Tylko tu i teraz.

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Isabela
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wola
    Posty
    187

    Domyślnie

    asizo, właśnie mnie zamurowało. Niebawem minie rok i nic się nie dzieje (sofa, model E-Motion, skóra toledo, wybarwienie smog), ale jeśli za kilka lat ma się wydarzyć jakaś katastrofa, pozostaje niezawodna IKEA

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Żona m, i jak Twój narożnik po kolejnych latach?

    Nasza Lumina po 6 latach idzie do wymiany. Właściwie po 5-ciu już była masakra, ale teraz naprawdę mamy dość. Narożnik używany był normalnie, do siedzenia. Nie skakały po nim dzieci (no moze kilka razy staneły na siedzisku) . Mebel wygląda koszmarnie i stał się meganiewygodny. W miejscu, w którym się najczęściej siada zrobiła się taka góra, pod którą wyrażnie czuć sprężyny - jeszcze troche i przebiją skórę. Jak zaczęłos ie siadać w nieco innym miejscu, bo te sprężyny zwyczajnie gniotły w d., to podobna góra z sprężyną zrobiła się w innym miejscu. Poza tym całe siedzisko dosć mocno sie wygniotło i teraz po rozłożeniu ta wysuwana część jest 3 cm wyżej i nie sposób normalnie na tym leżeć. Pianka na elemencie wysuwanym tez się ubiła i przesunęła tak, ze decha gniecie w bok lub w pupę, zależy w którą strone sie leży.

    Jak na narożnik za prawie 5tyś (kupiona w połowie 2009r.), w skórze naturalnej, to masakra. Skóra ok, choć od początku była krzywo poprzeszywana i nierówno naciagnieta, ale o tapicerkę dbałam i czyściłam profesjonalnymi środkami.

    Nie polecam! Tym razem kupimy coś tańszego, zeby nie było szkoda wyrzucić. A sądząc po opiniach to i tańsze i te droższe wypoczynki i tak produkuje się tak, by wytrzymały najwyżej kilka lat.
    Wszystko z nią ok. Ze skórą nic sié nie dzieje. W czasie odwiedzin śpią na niej goście. Odpukać w niemalowane. W 8
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony