dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tsuahc

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Koszt instalacji elektrycznej A.D.2009

    Witam! Napiszcie proszę, ile kosztowała Was całościwo instalacja
    elektryczna w nowobudowanym domu jednorodzinnym? Stoję obecnie przed
    wyborem ekipy elektryków, która położy instalację elektryczną i
    alarmową w moim domu (ok. 200 m2) i chciałem się zorientować, jak
    się kształtują ceny. Zorientowałem się już tylko, że powszechnie
    stosowane rozliczanie się z elektrykiem za tzw. punkt nie zawsze się
    sprawdza. Z góry dziękuję za pilne info.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja jestem umowiony z elektrykiem na kwotę 7 tys robota wraz z materiałem.Dom 120 metrów plus garaż plus piwnica,okolice Rzeszowa.Tylko elektryka bez alarmu.
    bogdan

  3. #3

    Domyślnie

    dom 280 m kw; elektryka robiona w zesłym roku
    za samą robociznę 4000 zł; elektryka plus dzwonek, domofon; internet i tv; bez alarmu i kamer

    materiał sam zamawiałem od innego "zorganizowanego" elektryka, któremu pozostało co nieco z okablowania banku; nawet rozdzielnia którą mam w garażu do dziś dnia ma naklejki - sejf, kasa, kuchnia

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Witam , 29 pln. za punkt . Sama robocizna , moze jeszcze mała negocjacja :D Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie w Łomiankach 60zł za punkt( z materiałem). TV, telefon, alarm, domofon. wszystko w takiej samej cenie.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Dom o powierzchni 170m2,tv internet,domofon plus przyłacz do skrzynki całośc 5tysięcy z materiałem w kwietniu zaczynam

  7. #7

    Domyślnie

    dom około 200 m kw. za sama robocizne z pomiarami 3,5 tys, elektryka, tv, telefon, alarm, domofon

  8. #8

    Domyślnie

    Dom 120m2 + garaż. Wyszło około 90 punktów. Robocizna około 2500, materiał około 3500. Mój elektryk żądał 25-30 zł za punkt zależnie od komplikacji. Włączników nie liczył jako punkty, tylko same odbiorniki. Rozdzielnia była wliczona w usługę.

    Znajomi za dom około 200m2 zapłacą po 50zł za punkt z materiałem. Tylko, że u nich na samym dole będzie z 90 punktów, więc ilość obniżyła cenę jednostkową.

    Mam do Was pytanie. Czy jak elektryk umawia się na robotę z własnym materiałem, to w tym własnym materiale dostarcza rozdzielnie, bezpieczniki i inne graty oraz kabel przyłączeniowy do skrzynki przed ogrodzeniem?
    Pozdrawiam,
    DW

  9. #9

    Domyślnie

    130m2 coś tam było ok. 5000 za wszystko...trzeba looknąć czy coś spadło ???
    #*+(&W%#&*#$^^$$ -...AAaaaa - Na poczatku był..... hA oS !!!
    --------------------------------------------------------------------------
    WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał karkoludek
    U mnie w Łomiankach 60zł za punkt( z materiałem). TV, telefon, alarm, domofon. wszystko w takiej samej cenie.
    Co do elektryki to jak wykonuje pomiary to raczej dobra cena. Jeżeli chodzi o tv to lepiej sprawdź kabel bo jest chińszczyzna po około 35,00 zł /100m i dobry kabelek po około 150,00 zł/100m. Zakładałem już na tej chińszczyźnie to do satelity skończyło się na wymianie kabla. Naziemna jeszcze chodzi ale z satką są problemy, co do alarmowej tak jak my za okablowanie alarmu przed tynkami nie bierzemy nic pod warunkiem że będziemy potem instalować system.
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  11. #11

    Domyślnie

    Elektrycy ( 2 osoby ) wchodzą w przyszłym tygodniu;
    3600zł robocizna, w tym cała instalacja plus internet, alarm i domofon. Sami przywożą materiały my potem się rozliczamy z hurtownią. Dom ok 200mkw. W tej cenie są również odbiory.

  12. #12

    Domyślnie

    Dom ok. 180m. z dwoma garażami. Za całość 8000 robocizna +materiał. Cała instalacja,tv,głośnikowa w salonie, domofon,2xsiła, instalacja pod automatyczne bramy garażowe i wyprowadzona pod wjazdową, doprowadzenie instalacji na oświetlenie ogrodu i do altany + odbiory. Wszystkie materiały były wliczone w cenę prócz skrzynki na rozdzielnie wmurowanej w dom.

  13. #13

    Domyślnie

    Domek okolo 200m , 2 garaze.
    Standardowo elektryka w calym domu, podlaczenie 2 bram elektrycznych, 1x sila w garazu, przylacz od slupka do domu z przekopaniem 10 metrow
    8 przylaczy skretka do internetu, 10 przylaczy do czujek alarmowych, domofon parter i pietro z zasilaniem z szyny din i kablem koncentrycznym dla video.
    4x kabel cctv do kamer, kilka kabli od czujek do CO/kominek. 6x sat, 6xtv Szafka 48x din w 100% sie zapelnila. Dodatkowo podlicznik elektryczny i kabelek ktorym beda szly impulsy zliczane na kompie i tworzone wykresiki w przyszlosci.
    Za robocizne zaplacilem 2800zl
    Za materialy okolo 9000zl po cenach hurtowych. Solidnie wykonane.
    Woj. Podkarpackie.

  14. #14

    Domyślnie

    kurna to jak mi powiedzieli, że ok.8000 pln za instalacje bez alarmów itd. za domek parterowy 90m to pewnie drogo. chyba muszę szukać dalej

  15. #15

    Domyślnie

    zależy co ta cena w sobie zawiera i jak bardzo rozbudowana będzie instalacja. Robocizna raczej nie powinna przekroczyć 2500 a materiały powinny się zamknąć w 3000 do 3500. Wydaje mi sie ze łatwo znajdziesz tańszych wykonawców

  16. #16

    Domyślnie

    Ja w budynku magazynowo-biurowym zapłaciłam za robociznę (250 punktów) 5000 zł (tylko kabel i puszka) a za materiały 6100 Podlaskie

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kerimar

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Opole
    Posty
    1

    Domyślnie

    Właśnie jestem w trakcie wykonywania instalacji elektrycznej i TV wewnątrz i na zewnątrz budynku. Przewody położone, puszki osadzone-zamknięte i przygotowane wszystko do tynkowania. Póki co za materiał zapłaciłem około 2400 zł. Elektryk policzył 115 punktów, co po 30 zł wychodzi 3450 zł. "Makaronu" jest sporo na ścianach, bo mnóstwo przełączników krzyżowych i schodowych W cenie jest połączenie wszystkiego na gotowo i montaż gniazdek, przełączników, podłączenie w tablicy. Jeszcze pozostało mi do kupienia około 15 esek, różnicówki oraz routera do anteny zbiorczej, co też pociągnie po kieszeni. Generalnie ceny przewodów miedzianych w marcu powaliły mnie na kolana!!! Z tego co widzę to materiał i robocizna wychodzi prawie po połowie.

  18. #18

    Domyślnie

    Ile kosztowała was instalacja elektryczna. Będę budował dom 130m kw. Robota + materiał

  19. #19

    Domyślnie

    Dom 120m - cena 8350. Robocizna 2650. Nie pamiętak juz ile punktów, ale sporo tego było. Mam z 7 ruznicówek, z 4 kable siłowe i zapełnioną tablice 48polową Do załorzenia została jeszcze przepięcówka - wszystko pod nią juz załorzone ale oszczedzam kase na jakąs lepszą

  20. #20

    Domyślnie

    Woj. dolnośląśkie,

    5 tyś za całość- niezależnie od ilości punktów- dom 320m2

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony