dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Wiata na samochód

    Jesienią ubiegłego roku zrobiłem taką wiatę. To amatorska robota bez dodatkowych ozdobników. Brakuje jedynie położenie gontów na dach i podłączyć oświetlenie.
    Miele widziane konstruktywne uwagi
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-03-2018 o 15:33 Powód: usunięcie nieaktywnych zdjęć

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    super robota tylko pare pytan poco pelne deskowanie ?
    denerwuje mnie widok tej blachy na przedostatnim zdjeciu szpeci fajna konstrukcje
    wyliczenia robione do tej konstrukcju przewidywaly dos obfite opady sniegu z tego co widac ( solidna robota)
    a czy nie mozna by czegos dorobic z boku zeby nie zawiewalo na autko sniegiem czy deszczem czy poprostu zucalo cien wiekszy ? pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #3

    Domyślnie

    Odeskowanie podyktowane było tym, że zamierzam jak pisałem pokryć dach gontami takimi samymi jak dom. Blacha pomogła w samodzielnym montażu, starałem się by była ukryta i tylko oko obiektywu ją sięgnęło. Myślę o jakimś ażurowym zabudowaniu północnego boku. Dzięki

  4. #4

    Domyślnie

    Konstrukcja jet trochę przesadzona ale wole dmuchać na zimne a raczej zimę. Klimat nam się zmienia. Prawdopodobnie zmienię też kolor na ciemny brąz mahoń mnie nie urzekł.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    oki oki a blache nie dalo sie dac od gory albo lekko ja zatopic w drewnie i przykryc czyms ladniejszym naprawde szpeci az glowa boli ale poz tym zgadzam sie z toba ze pod gonty lepsze deskowanie tylko czy liczyles koszty
    tak tylko mysle czy nie lepiej by bylo oczywiscie nie estetyczniej dac od spodu plyte osb albo nawet mdf czy jakas inna
    zastanawiam sie bo musze zrobic podobne ustrojstwo ale tojeszcze nie w tym i nie w przyszlym roku pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  6. #6

    Domyślnie

    Postaram się szpetną blachę pomalować na brązowo co nieco pozwoli ją wtopić w otoczenie. Nie liczyłem kosztów OSB, pomyślałem, że deski od spodu będą ładniej wyglądać i mimo wszystko wyjdą nieco taniej. Polecam takie rozwiązanie na samochód. Wstaje rano zimą i nie muszę odśnieżać samochodu i skrobać szyb ale ulga. Poza tym nie ma wilgoci jak w wielu garażach a na głowę a raczej dach nie kapie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    e no nie mow mi ze nie masz zasp czasem kolo samochodu i zamarznietych szyb nawet przy minus 20 jak to ostatnio u mnie bylo ?
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  8. #8

    Domyślnie

    Szybki są czyste prawie jak łza, szadź pozostaje na dachu. Z zaspami bywa tak, że jeśli jest silny wiatr boczny to dwa ruchy łopatą śnieżną załatwiają sprawę. Jak do tej pory jest baaardzo zadowolony. W skrajnych wypadkach wystarczy zmiotka skrobaczka leży i czeka na wizyty pod marketami albo parkingu w pracy.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Czy można poznać wymiary tej wiaty? Jakich wymiarów były belki konstrukcyjne? Czy na postawienie trzeba uzyskac pozwolenie ?
    Tak wogóle to wiata wyszła super, tylko pozazdroscić.

  10. #10

    Domyślnie

    Wymiary wiaty to: 6,5x3,1m. Słupki są zrobione z kantówki 14x14xm a krokwie 7x14cm. Pewnie trochę przesadzone są grubości ale lepiej mieć zapas gdy pod dachem stoi nasz samochodzik. Co do pozwolenia to postawienie takiej wiaty wymaga zgłoszenia ( w moim przypadku w urzędzie gminy) lub odpowiednim organie. Warunkiem jet, że nie robimy pełnych fundamentów a jedynie stopy na których stoją słupki (widać do na zdjęciu) Całkowita powierzchnia nie może przekroczyć 24 lub 25m/2. I o ile wiem na każde 700 lub 1000m/2 działki (nie jestem tego pewien) można postawić jedną wiatę lub altanę. Czyli jeśli działka jest większa można postawić jeszcze jedną wiatę lub altanę.

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za szybką odpowiedź!

  12. #12

    Domyślnie

    Nie ma za co, zawsze chętnie odpowiem jeśli będę potrafił.

  13. #13

    Domyślnie

    Czy przy zgłoszeniu musiałeś mieć projekt zrobiony przez architekta z uprawnieniami, czy wystarczy własnoręcznie zrobiony ?

  14. #14

    Domyślnie

    Jeszcze nie zgłosiłem Mam co prawda projekt zrobiony przez architekta ale z tego co wiem nie jest on wymagany. Z projektu korzystałem raczej jako punktu odniesienia. Zależało mi na tym aby wiata była solidna. Obecnie robię domek ogrodowy podobny ale już bez projektu tylko własna inwencja.

  15. #15

    Domyślnie

    Skoro masz projekt zrobiony przez architekta, to czy mógłbyś zeskanować jakieś rysunki dot połączenia stopy betonowej ze słupem? Ze zdjęcia wszystkiego nie widać...

  16. #16

    Domyślnie

    Projekt nie obejmuje takich szczegółów tu potrzeb własnej pomysłowości. Ja to zrobiłem betonując takie kotwy jak na zdjęciu w słupkach betonowych. Najlepiej by były 25x25cm i jakieś 80 - 100 cm w głąb.

  17. #17

    Domyślnie

    Kotwy kupiłem gotowe w Platformie. Tylko tam znalazłem pod słupki 14. W razie potrzeby mogę zrobić dodatkową fotką albo zobacz w wątku http://forum.muratordom.pl/domek-na-...ku,t161575.htm tu są moje słupki pod altanę ale bardzo podobne do tych pod wiatę.

  18. #18

    Domyślnie

    Dzięki! Będę śledził Twój wątek o domku, kto wie czy też kiedyś nie porwę się na coś takiego. Na razie na tapecie jest kuchnia - start lada dzień

  19. #19

    Domyślnie

    Na szczęście kuchnie mam za sobą i łazienkę też http://forum.muratordom.pl/lazienka-...na,t161658.htm
    Postaram się nie zawieść z domkiem nawet myślę o nagrywani na kamerze postępów i podzielenie się tym na forum. Przede mną jeszcze taras z drewna sosnowego.

  20. #20

    Domyślnie

    Fajna kryptoreklama.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony