dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mim
    No i gdzie ta mini-narzędziówka z drewutnią ? Pytanie do Johnnyksp

    Ja planuję zbudować domek 170x300 cm (szer x dług), wysokość minimalna 200cm, żeby wszedł człowiek, czyli ja. Obok przydałaby się też drewutnia - może metr szerokości, czyli wyjdzie 1m x 3m x 2m = 6 m3. Wtedy dach powinien być niezbyt stromy, żeby go przedłużyć nad drewutnię obok.

    Jeszcze sąsiad się musi zgodzić, a właściwie dwóch, bo będę budował w granicy działki.
    no dobra dobra trochę mi sie zapomniało

    wymiary całkowite: szer 4,4m gł. 2,4m wys. 1,8 - 2,2m pojemność drewutni 2x6m3

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Dziękuję !

    Właściwie mógłbym zrobić coś podobnego, tyle że u mnie byłaby jedna komora na drewno, a reszta, to domek narzędziowy. Muszę mieć więcej miejsca w środku, bo planuję trzymać tam 5 rowerów i kosiarkę.

    Zastanawiam się z dachem.
    1) Spadek do tyłu, jak u Ciebie. Musiałbym zachować odstęp od ogrodzenia, żeby woda nie leciała do sąsiada.
    2) Mógłbym też zrobić spadek w lewo, ale nie wiem czy to by ładnie wyglądało.
    3) Dach dwuspadowy. Chyba jest trudniejszy do wykonania i wtedy lewa część byłaby dłuższa, bo obejmowałaby drewutnię.

    Jeszcze jeden szczegół. W drewutni wypadałaby u mnie studnia, więc podłoga musiałaby być demontowalna, żeby był dostęp w razie jakiejś awarii.

  3. #23

    Domyślnie

    zawsze można z tyłu rynienkę powiesić,u mnie też miał być dach dwuspadowy na boki, ale taki jest zdecydowanie prostszy w wykonaniu, jeśli chodzi o podłogę to ja zastosowałem płytki chodnikowe i euro palety (drewno ma przewiew od spodu), także zawsze można dostać sie do "środka"
    Pozdrawiam

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Rynienka ! Dobry pomysł. Dzięki.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Witam !
    Jeśli można się dowiedzieć to jaki koszt domku był w takim stanie jak na zdjęciu i jak jest zrobiona podłoga (jeśli są zdjęcia to proszę)
    Pozdrawiam
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  6. #26

    Domyślnie

    witam,
    Fotek podłogi nie mam, moge dorobić, natomiast opisowo to jest tak, fundament jest zrobiony z ułożonych bloczków betonowych, wewnątrz wyłożyłem płytkami chodnikowymi z odzysku (można też ułożyć kostkę, tylko po co jeśli i tak nigdy jej nie będzie widać) na które położyłem drewniane palety.
    jeśli chodzi o koszt całkowity wykonania drewutni (zakup i wyrobienie drewna przez stolarza oraz montaż na miejscu) to myślę że może sie zamknąć kwotą 6 tys. zł. W moim przypadku większość drewna i wyrobienie było transakcjami bezgotówkowymi czyli coś za coś a i tak kosztowało mnie to 2 tys.
    pozdrawiam

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mim
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Łomianki Dolne
    Posty
    171

    Domyślnie

    Chyba trochę przesada z tymi cenami.
    Gotowy domek drewniany WARBIT o wymiarach 2,5 x 2,5 m kosztuje 2800zł.

    http://www.allegro.pl/item827889116_...wy_warbit.html

    Gdy będę robił sam, to oczekuję, że powinno być taniej.

  8. #28

    Domyślnie

    No właśnie to wszystko zależy z czego sie robi, gdzie sie kupuje drewno (rejon Polski) itd itp, firmy zajmujące sie produkcją tego seryjnie, mogą zaoszczędzić na wielu rzeczach, ale jeśli robi sie coś pod konkretny projekt to i koszty są inne

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał mim
    Chyba trochę przesada z tymi cenami.
    Gotowy domek drewniany WARBIT o wymiarach 2,5 x 2,5 m kosztuje 2800zł.

    http://www.allegro.pl/item827889116_...wy_warbit.html

    Gdy będę robił sam, to oczekuję, że powinno być taniej.
    Z pewnością będzie taniej ale przede wszystkim solidniej. Większość "gotowców" to lichota. Robiąc samemu dobieramy większe przekroje, przez co moim zdaniem jest ładniejszy elekt i powstaje kawał dobrej i trwałej roboty. To ma służyć na lata więc nawet za te same pieniądze zrobimy coś o niebo lepszego.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony