dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31
  1. #1

    Domyślnie Łazienka własnoręcznie zrobiona

    To moja pierwsza łazienka w życiu zrobiona od podłogi po sufit. Po konsultacji z kilkoma fachowcami postanowiłem zaryzykować i spróbować sił. Ryzyko było tylko takie, że żona i dzieci będą codziennie oglądać moją porażkę.
    Zaryzykuje i poczekam na konstruktywne uwagi.
    A tak to wyszło:

















  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mkay

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    jak dla mnie super. ja tez się przymierzam za tydzien do łazienki i zobaczymy czy też podołam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ooooooooo jak widzę, skosy obudowane... odważnie
    Chciałam pogratulować - prędzej bym umarła niż zrobiła własnoręcznie z takim wynikiem
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak widać wciąż żyję ale stres był nie mały a momentami brakowało mi sił ochoty i umiejętności. Ale wszystko działa, wygląda dla mnie nieźle i oszczędność na robociźnie jakieś parę groszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkay
    jak dla mnie super. ja tez się przymierzam za tydzien do łazienki i zobaczymy czy też podołam.
    Na pewno skora mnie się udało. Zachęcam spróbować własnych sił. Ostrzegam tylko przed niewymiarowymi płytkami jakie mnie się trafiły.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie rewelacja . Ja miałem sprawdzonych płytkarzy i myślę że mogliby się od ciebie uczyć.

  7. #7

    Domyślnie

    Miło słyszeć to zawsze zachęca tym bardziej, że zamierzam się wziąć za ubikacje na dole. Powiem jeszcze nieskromnie, że okno dachowe też sam wstawiłem. Na początku łazienka była ślepa a teraz jest jasność to naprawdę kolosalna różnica.

  8. #8

    Domyślnie

    fachura z ciebie gratulacje. Jak to mówią dla chcącego nic trudnego. ja też sobie sam płytki układałem i wiem ile to pracy kosztuje . szacuneczek!
    Andriu

  9. #9

    Domyślnie

    Z przeróbkami instalacji, wylewkami, ściankami działowymi i po godzinach to prawie miesiąc. Moje dziewczyny miały dobrą szkołę przetrwania. Dzięki za dobre słowo.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Łazienka własnoręcznie zrobiona

    [quote="J316vision"]To moja pierwsza łazienka w życiu zrobiona od podłogi po sufit. Po konsultacji z kilkoma fachowcami postanowiłem zaryzykować i spróbować sił. Ryzyko było tylko takie, że żona i dzieci będą codziennie oglądać moją porażkę.
    Zaryzykuje i poczekam na konstruktywne uwagi.


    A jak zrobiłeś taką fajną umywalkę? To żart oczywiście.
    Na pierwszym zdjęciu górne wykończenie okna wygląda jak poprowadzone prostopadle do ściany, a nie równolegle do podłogi. Nawet jeśli tak jest to niewielki problem (sam tak mam).
    Jak się sprawdza okno nad kabiną bez grzejnika pod spodem? Nie ścieka woda po nim po kąpieli? Zimą może być problem.
    Generalnie to gratuluję i przyjemności w używaniu.

  11. #11

    Domyślnie

    Faktycznie z umywalką byłoby gorzej i pozostałą armaturą również Co do spływania wody po oknie to wygląda to tak, że mamy w domu rekuperacje więc jest łatwiej z odprowadzaniem pary. Jak do tej pory spisuje się dobrze a zimą brak grzejnika nie przeszkadza zwłaszcza gdy leci ciepła woda. Dzięki

  12. #12

    Domyślnie łazienka

    Jak dla mnie super, w podobnej tonacji zrobię sobie ubikację bo wielka jak stodoła. U ciebie troszkę brakuje mi gry światła, dałbym ostrzejsze oświetlenie halogenowe bo kolor brązowy nieco przyciemnia pomieszczenie. Jestem pełen podziwu dla twoich zdolności, gdyż układanie kafli na skosach jest dość trudne. Czasem trzeba posiłkować się klejem polimerowym by po dostaniu wilgoci kafle nie spadły. Dochodzi jeszcze kwestia pracy drewna na więźbach.
    Nie wiem czym się zajmujesz z zawodu, ale w razie czego masz fach w ręku

    jeszcze raz gratuluję
    ..:: Wszystko co ktoś kiedyś poskładał musi się dać rozebrać, chodź nie koniecznie odwrotnie ::..

  13. #13

    Domyślnie

    Podzielam twoją uwagę o świetle, choć te fotki robiłem w ciągu dnia. Wieczorem palą sie cztery halogeny po 50W każdy. Skosy kleiłem na dobrym elastycznym kleju. A fachów nigdy za wiele. Dzięki za komentarz.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    johnny2009

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Super efekt, mam dwa pytania:

    1. Co to za drzwi kabiny i jak sie sprawuja po dluzszym czasie uzytkowania

    2 Co to za lustro, jest extra

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Jak dla mnie super

    U mojej teściowej robili fachowcy i wygląda to okropnie Byle jak aby szybciej, krzywo, fugi raz więcej raz mniej i jeszcze chcieli aby im zapłacić - zgroza

    Naprawdę fajnie to wygląda i jeszcze to okno ożywia pomieszczenie

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dino777

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    fajowo i kolorki super, patrząc na swoja to sie zastanawiam kto ją robił i wziął tyle kasy, ech ci nasi fachowcy dramat normalnie

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał dino777
    fajowo i kolorki super, patrząc na swoja to sie zastanawiam kto ją robił i wziął tyle kasy, ech ci nasi fachowcy dramat normalnie
    Robiąc sobie samemu miałem frajdę a do tego gratis a poza tym nie trzeba się denerwować na "fachowców"

  18. #18

    Domyślnie

    wygląda super..możesz zapodać szczegóły brodzika...

  19. #19

    Domyślnie

    Przepraszam za milczenie ale dawno nie wchodziłem na forum. Najpierw kupiłem brodzik akrylowy ale szybko go zwróciłem i zaryzykowałem wymurowania brodzika z płytek. Nie żałuje ani chwili z wielu powodów. Wielkość, estetyka, funkcjonalność w pełni mnie zadowalają. Robiłem to pierwszy raz więc obawiałem się odpowiednich spadków, przecieków ale jakoś mi się udało. Mogę na maila przesłać dodatkowe fotki.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Baaaardzo ładnie! Jestem pod wrażeniem, tym bardziej że wiem ile to pracy Nie tak dawno temu także robiłem sam łazienkę i też po raz pierwszy. Jednak miałem mniej wszelkich półek, a skosów nie ruszałem. W starym domu kładł "fachowiec" i kafle po 2 latach były popękane. Najwięcej pracy u mnie było z wyprowadzeniem kątów oraz szlifowaniem krawędzi kafli.


    parę fotek z naszej łazienki, jeśli mogę zaśmiecać Ci wątek








Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony