dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ocieplasz poddasze ?

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • we

    12 40,00%
  • 18 60,00%
  • 0 0%
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis107 Zobacz post
    .Zaloze sie ze prawie nikt nie widzial welny po kilkunastu latach uzytkowania(ja widzialem) ,jeden syf kila mogila mostki cieplne
    Czy możesz rozwinąć, bo to interesujące, Jak uniknąć takich błędów?
    Czy przy otwarciu takiego dachu jest możliwość określenia typu lub producenta wełny?
    Czy łatwo określić przyczynę degradacji, (przecieki połaci lub brak odpowiedniej izolacji od wewnątrz)?

    Wiadomo że izolację dachu nie robi się na 5 czy 10 lat, dlatego trwałość i niezmienność parametrów to jedno z podstawowych kryteriów wyboru. wszelkie informacje są przydatne.
    Ostatnio edytowane przez webi ; 23-01-2013 o 12:39

  2. #42

    Domyślnie

    Witam ,waznym czynnikiem powodujacym uszkodznia welny sa myszy ,szcury i kuna ,one po prostu lubia welne i robia w niej gniazda. Do tego drgania budynku jezeli jest przy drodze powouja osuwanie sie welny ,wilgoc tez doklada swoje ,ogolnie welna po nastu latach nie trzyma swoich wlasciwosci ,wyglada jak bryja ,a nie platy welny ,przynajmniej ta ktora widzialem .Pzdr
    Regulamin forum

  3. #43

    Domyślnie

    Gdybyśmy porównali dwa zestawy
    Toprock 150 +Superock 150 oraz Toprock 150 +Rockmin 150 dla dachu o powierzchni 200 m2 to różnica w zapotrzebowaniu sezonowym będzie wynosiła około 126 kWh/rok?
    Przyjmując ogrzewanie prądem (I taryfa 0,65 zł), wychodzi około 81 zł na rok.
    Różnica w zakupie to około 860 zł, zwrot za 10 lat lub inaczej 6,5 zł na miesiąc.

    Te same wyniki wychodzą przy zastosowaniu tańszej wełny λ=0,039 po 14zł za m2
    10,5 roku zwrot.
    Nie wiem czy to poprawne wnioski, ale wydaje mi się że przy sumarycznej grubości izolacji 30 cm, wieksze znaczenie ma trwałość i jakość wełny niż stosunek λ do cena.
    I tu oczekiwałbym argumentów, dlaczego wełna X jest lepsza od wełny Y.

  4. #44

    Domyślnie

    Ja po ogledzinach kilku poddaszy postawilem na welne skalna toprock 0,035 w krokwie 15cm+10cm w stelazu, gdybym mogl to druga warstwe tez bym dal 15cm... co do ceny,to moglem kupic o polowe taniej z innej firmy ale ze domek na cale zycie a nie na sprzedaz to wiadomo... Cieszmy sie tym ze mozemy przebierac i decydowac co wezmiemy
    200m2 podłogówki+2 drabinki,(parter=140m2+60m2=poddasze) kubatura ogrzewana-531m3 , ściany 25cm+15cm-styro(0,039),poddasze 25/30cm-wełna toprock(0,035),na gruncie 15cm-styro eps200(0,034).Pc Nateo Vega 12kw DZ PE32 4x150mb w poziomie na pow. 800m2,okna(Eurocolor) 3-szyby+rolety. Mieszkamy !!!
    od 10.05.2014 (wypasik )

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał julo23 Zobacz post
    Poczytałem troche i skłaniam sie do zakupu wełny skalnej.
    Tylko odstraszją mnie te gryzonie. Mówicie o składach budowalanych. Ale jak to się ma do wełny juz założonej na poddaszu ?
    Myszy czy kuny pewnie też potrafią sobie uwić tam gniazdko...

    Zna ktoś takie przypadki ?
    Szkoda bo już byłem zdecydowany na tą skalnąz Rockwoola a teraz już nie wiem sam.
    Leżało u mnie na budowie trochę wełny szklanej i mysz tam zrobiła gniazdko. Więc nie można mówić że szklana załatwi problem gryzoni.

  6. #46

    Domyślnie

    dlatego wlasnie cale welne przed montazem posypywalem wapnem i to jest jedyna skuteczna metoda
    Regulamin forum

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aneta74

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Właśnie jestem na etapie układana wełny szklanej Isover uni mata flex 150 mm. I k...a nie jestem z niej zadowolony. Miała nie wymagać sznurkowania, a w jętkach oddalonych od siebie o 90 cm opada.Po docieciu o 2 cm więcej niż wymiar i włożeniu między jętki nie dolega idealnie i patrząc od góry od strony stryszku widać prześwity miedzy jetką a wełną.A miało być tak pięknie. Nie jestem fachowcem i robie to po raz pierwszy , może to ja coś żle robie.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar syper
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Szczecin ale juz niedługo (mam nadzieję) Tanowo
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta74 Zobacz post
    Właśnie jestem na etapie układana wełny szklanej Isover uni mata flex 150 mm. I k...a nie jestem z niej zadowolony. Miała nie wymagać sznurkowania, a w jętkach oddalonych od siebie o 90 cm opada.Po docieciu o 2 cm więcej niż wymiar i włożeniu między jętki nie dolega idealnie i patrząc od góry od strony stryszku widać prześwity miedzy jetką a wełną.A miało być tak pięknie. Nie jestem fachowcem i robie to po raz pierwszy , może to ja coś żle robie.
    A skąd wiesz, że nie wymaga sznurkowania przy takim rozstawie krokwi (bo chyba o krokwiach mówisz a nie o jętkach). Na stronie Isovera jest tylko lakoniczne stwierdzenie "Uni-Mata flex montowana na lekki wcisk nie wymaga zastosowania dodatkowych mocowań i zabezpieczeń" Ani słowa o tym przy jakiem odstępie. Nie wiem ( ale i moja wiedza w tym zakresie może być słaba) czy jakakolwiek wełna nie wymagałaby sznurkowania przy tym rozstawie.

    Zwracam honor - w ich cenniku faktycznie jest napisane, że nie wymaga sznurkowania Ale też określenie lekki wcisk jest dość mało precyzyjne. Może napisz do nich o całej sytuacji niech powiedzą jaki naddatek szerokości wystarczy aby się trzymało.
    Ostatnio edytowane przez syper ; 26-11-2013 o 18:24
    Mam marzenia i nie zawaham się ich użyć

  9. #49

    Domyślnie

    To ja napiszę coś od siebie. Jak już ktoś to ujął jestem tylko skromnym inwestorem. Aktualnie stoję przed dylematem wyboru wełny do ocieplenia poddasza w nowym domu. Po przeczytaniu opinii i komentarzy zakupiłem pierwszą partię wełny skalnej Rockwool Toprock 150 lambda 0,35 w ilości 70 m kwadratowych na składzie budowlanym który prowadzi mój kolega. Wełna wyprodukowana 4 miesiące temu została zmagazynowana na hali. Przez trzy kolejne dni pomagałem fachowcowi od poddaszy przy układaniu tej wełny. Powiem krótko ludzie ta wełna to jakaś TRAGEDIA!!!! Praktycznie każda rolka wełny jest popękana co dopiero widać po przecięciu folii zabezpieczającej i rozprężeniu, ponadto wełna rwie się i kruszy nie wspominając o rozwarstwianiu. Po upchnięciu pomiędzy krokwie wygląda jak stary sfilcowany flak wyprany w pralce automatycznej. Jeżeli tam ma wyglądać legendarna jakość Rockwoola to ja dziękuję. Całe szczęście, że wełnę wykorzystałem na ocieplenie poddasza nieużytkowego i nie chcę z tym produktem mieć nic wspólnego. Na część mieszkalną kupię produkt innej firmy zapewne unimatę Isovera. Pozdrawiam.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkowcio Zobacz post
    to ja napiszę coś od siebie. Jak już ktoś to ujął jestem tylko skromnym inwestorem. Aktualnie stoję przed dylematem wyboru wełny do ocieplenia poddasza w nowym domu. Po przeczytaniu opinii i komentarzy zakupiłem pierwszą partię wełny skalnej rockwool toprock 150 lambda 0,35 w ilości 70 m kwadratowych na składzie budowlanym który prowadzi mój kolega. Wełna wyprodukowana 4 miesiące temu została zmagazynowana na hali. Przez trzy kolejne dni pomagałem fachowcowi od poddaszy przy układaniu tej wełny. Powiem krótko ludzie ta wełna to jakaś tragedia!!!! Praktycznie każda rolka wełny jest popękana co dopiero widać po przecięciu folii zabezpieczającej i rozprężeniu, ponadto wełna rwie się i kruszy nie wspominając o rozwarstwianiu. Po upchnięciu pomiędzy krokwie wygląda jak stary sfilcowany flak wyprany w pralce automatycznej. Jeżeli tam ma wyglądać legendarna jakość rockwoola to ja dziękuję. Całe szczęście, że wełnę wykorzystałem na ocieplenie poddasza nieużytkowego i nie chcę z tym produktem mieć nic wspólnego. Na część mieszkalną kupię produkt innej firmy zapewne unimatę isovera. Pozdrawiam.
    za reklamę się płaci....

  11. #51

    Domyślnie

    Nie wiem co masz na myśli pisząc o reklamie .... ja tylko stwierdzam fakty mając styczność z produktem. Po wszystkim skontaktowałem się z przedstawicielem Rockwoola za pośrednictwem składu budowlanego gdzie wełna została kupiona. Oczywiście po wysłuchaniu moich argumentów przedstawiciel zrobił wielkie oczy tłumacząc, że towar był najwidoczniej wadliwy i nie powinien w takim stanie trafić na rynek!! Jednak znalazł się w obrocie handlowym, więc się pytam od czego w tej firmie jest kontrola jakości?? Wybór wełny mam już poza sobą padło na supermatę Isovera więc to tylko łabędzi śpiew. Pozdrawiam wszystkich przyszłych inwestorów i życzę trafnych decyzji.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkowcio Zobacz post
    Nie wiem co masz na myśli pisząc o reklamie .... ja tylko stwierdzam fakty mając styczność z produktem. Po wszystkim skontaktowałem się z przedstawicielem Rockwoola za pośrednictwem składu budowlanego gdzie wełna została kupiona. Oczywiście po wysłuchaniu moich argumentów przedstawiciel zrobił wielkie oczy tłumacząc, że towar był najwidoczniej wadliwy i nie powinien w takim stanie trafić na rynek!! Jednak znalazł się w obrocie handlowym, więc się pytam od czego w tej firmie jest kontrola jakości?? Wybór wełny mam już poza sobą padło na supermatę Isovera więc to tylko łabędzi śpiew. Pozdrawiam wszystkich przyszłych inwestorów i życzę trafnych decyzji.
    Witam jeśli chodzi o kontrole jakości zapewniam Pana, że proces weryfikacji jakości produktów działa zgodnie z wszystkimi obowiązującymi procedurami.
    Niemniej, w każdym procesie produkcyjnym mogą zdarzyć się wypadki, że dany produkt nie spełnia oczekiwanych wymagań i takie odosobnione przypadki dotyczą szerokiego spectrum produktów, które są w obiegu konsumentów.
    Jeśli chodzi o Pana przypadek ciężko stwierdzić, co tak na prawdę stało się z wełna od momentu wyjazdu wełny z fabryki do hurtowni tj. jak była transportowana, składowana etc.
    Generalnie jeśli miał Pan zastrzeżenia co do jakości produktu mógł Pan je reklamować, przecież ma Pan do tego prawo.
    Postaram się uzyskać więcej informacji dotyczących Pana przypadku.
    Ostatnio edytowane przez Tomek W ; 18-12-2014 o 09:48
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    W naszych materiałach informacyjnych istnieje zapis: foliaparoizolacyjna wg. potrzeb. A więc nie ma konieczności stosowania folii paroizolacyjnej w pomieszczeniach suchych (salon, pokoje, sypialnia), w których ciśnienie pary wodnej jest < 13hPa. Folię paroizolacyjną stosujemy w pomieszczeniach mokrych typu kuchnia, łazienka, gdzie ciśnienie pary wodnej jest >13hPa.
    Na stronie internetowej znajduje się też przycisk odnoszący się do zeszytu katalogowego, w którym to znajdują się niezbędne informacje oraz wytyczne wykonawcze i projektowe.
    Wiem że cytuję wypowiedź z przed 4 lat, ale czy brak folii nie zwiększy przepływu powietrza a z nim wilgoci która wkropli się w wełnie pogarszając drastycznie jej właściwości izolacyjne i gnicie konstrukcji dachu?
    Ociepliłem wełną skalną bo kolega u państwa pracuje. Dzisiaj projektując dom zrobiłbym inaczej. Konstrukcję dachu wylałbym z betonu i ocieplił na zewnątrz pod dachówką.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    W pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną warto zastosować wszędzie folię paroizolacyjną bo niekiedy rysy na płytach gipsowo-kartonowych mogą spowodować przepływ powietrza szczególnie przy znacznym nadciśnieniu w pomieszczeniu. Przy podciśnieniu zewnętrzne powietrze będzie zasysane przez te szczeliny do wnętrza i najczęściej dochodzi do schłodzenia rusztu i wykroplenia się na nim pary wodnej.
    Skąd wiedza lub dane o wielkości pogorszenia lambdy wełny od wilgoci ?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  15. #55

    Domyślnie

    Dziwi mnie, że nikt nie rozważa połączenia obu typów wełny.

    Ja planuję dać 20 cm szklanej 0,033 między krokwie oraz 15 cm skalnej 0,035 poniżej (ta druga jest cięższa i bardziej wytrzymała, więc powinna dobrze przytrzymywać wełnę szklaną.

    Zyskuję w sumie niewiele, ale niestety nie mogę znaleźć wełny 0,032 o grubości 20 cm.

    Zastanawia mnie mnie izolacyjność akustyczna tych dwóch typów wełny. Skalna jest chyba lepsza pod tym względem.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Skąd wiedza lub dane o wielkości pogorszenia lambdy wełny od wilgoci ?
    Przepraszam za brak odpowiedzi, przypadkowo usunąłem subskrypcję wątku. Zajmuję się serwisem chłodniczym, pompami ciepła termowizją itp. często mam do czynienia z wkroploną wilgocią w wielu materiałach także w wełnie. Nie poprę w tym momencie informacji zdjęciami. Na blaszanym dachu mieliśmy widoczny punkt ciepła, była nieszczelność między płytami GK pokrywająca się z ubytkiem folii. Inny przypadek, to ocieplenie ściany w budynku wielorodzinnym, zalane przez nieszczelność w dachu, też ładnie świeciło.
    Nie odwodzę tutaj od stosowania wełny, bo sam mam 30 cm Rockwoola w dachu, ale dzisiaj zrobił bym to trochę inaczej.

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    yarx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    21-003
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał webi Zobacz post
    Nie odwodzę tutaj od stosowania wełny, bo sam mam 30 cm Rockwoola w dachu, ale dzisiaj zrobił bym to trochę inaczej.
    Czyli jak, podziel się

  18. #58
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asia_123

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-182
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Dziwi mnie, że nikt nie rozważa połączenia obu typów wełny.

    Zastanawia mnie mnie izolacyjność akustyczna tych dwóch typów wełny. Skalna jest chyba lepsza pod tym względem.
    Nie znalazłam informacji dla wełny w rolkach.
    W płytach wełna skalna Superrock ma współczynnik pochłaniania dźwięku AW = 0,75 dla grubości do 99 mm i 0,95 dla grubości 100-200 mm.
    Wełna szklana, np. URSA Silentio ma 0,85 dla 50 mm i 1,0 dla grubości od 75 mm.
    Czyli jakby wełna szklana miała lepszy współczynnik pochłaniania dźwięku.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Wełna w poddaszu zabudowana jest płytami gipsowo-kartonowymi więc tak mała różnica w pochłanianiu dźwięku jest raczej nieistotna.
    Ważna jest izolacyjność akustyczna całej połaci dachowej, od pokrycia, ocieplenie po wykończenie.
    Przykładowe badanie izolacyjności akustycznej można pobrać z linku:
    https://drive.google.com/open?id=0B7...mN5R2VSTi16WU0
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarx Zobacz post
    Czyli jak, podziel się
    Sądzę, że Kolega miał na myśli piankę OK

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony