dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dekoder Cyfrowego Polsatu - czy to ma sens?

    Witajcie,

    Czy może ktoś wie, czy możliwa jest sytuacja, że nakierowałem satelitę na Astrę, instaluję kanały (ale w opcjach dekodera jest ustawiony Hotbird) i jako pierwsze (100, może 200) instalują się kanały z pakietu CP? Tzn. nie mogę ich oglądać - albo brak sygnału albo brak uprawnień, ale są widoczne. Mogę jedynie oglądać TVP1 i TVP2.

    Sam nie wiem, co robię nie tak, że nie mogę złapać CP. Może właśnie celuję w złego satelitę, ale skąd te kanały CP - z pamięci dekodera (echostar 707)?

    Michał

  2. #2

    Domyślnie

    to chyba jednak antene ustawiłeś na hotbirda i to nieprecyzyjnie. Z astry kanałów CP nie powinno ci wyszukać

  3. #3

    Domyślnie

    Masz zle ustawioną antenę i słaby sygnał-popraw i będzie dobrze

  4. #4

    Domyślnie

    A w jaki sposób na jakość sygnału może wpłynąć kiepski / gdzieś zagięty przewód? Czy jeśli górny pasek pokazuje 90 procent, to przewód może być gdzieś pod drodze zagięty za mocno?

    I druga sprawa - w jaki sposób mocuje się konwerter, tzn. uchwyt pozwala na pewne manewry w odległości konwertera od czaszy.

    Michał

  5. #5

    Domyślnie

    ogólnie samo zagięcie kabla nie ma wpływu na odbiór sygnału, znaczenie mazamocowanie prawidłowo końcówek czyli żyła + ekran, natomiast z anteną w satelitę jest brdzo cięzko trafić mi i bratu zajęlo to prawie cąły dzień, to są kwestie nawet kilku milimetrów żeby poprawic sygnał.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    tak trochę zmieniając operatora ostatnio (od roku) braciak ma "n" i twierdzi że jest dużo lepsza od PC.

  8. #8
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie Re: Dekoder Cyfrowego Polsatu - czy to ma sens?

    Cytat Napisał michalp
    Witajcie,

    Czy może ktoś wie, czy możliwa jest sytuacja, że nakierowałem satelitę na Astrę, instaluję kanały (ale w opcjach dekodera jest ustawiony Hotbird) i jako pierwsze (100, może 200) instalują się kanały z pakietu CP? Tzn. nie mogę ich oglądać - albo brak sygnału albo brak uprawnień, ale są widoczne. Mogę jedynie oglądać TVP1 i TVP2.

    Sam nie wiem, co robię nie tak, że nie mogę złapać CP. Może właśnie celuję w złego satelitę, ale skąd te kanały CP - z pamięci dekodera (echostar 707)?

    Michał
    Problem twój to złe celowanie we właściwego satelitę.Nie próbowałem tak ale wydaje mi się ,że jak miałem stary dekoder i zezowałem na astrę to w opcji wyszukaj wszystkie zapisały się te z hotbirda a nadpisały się z astry.Mogę się mylić.

    Tu masz wszystkie możliwe programy z Astry.

    http://www.lyngsat.com/astra19.html

    Druga rzecz to na pewno w dekoderze PC przed jego instalacją domyślnie w dekoder są zapisane wszystkie programy.

    Pewnie zrobiłeś tak jak w poniższym linku:

    http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizj...cja_montazu.cp

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony