dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie Budowa Domu w stanie developerskim za 150-170 tys

    Witam

    Mam działkę budowlaną (1120m) na nowym pod poznańskim osiedlu, pierowtnie była ona kupowana przez rodziców dla mnie, jednak ostatnimi czasy zakupiłem siedlisko i tą działkę planowałem sprzedać do momentu kiedy pojawił się pomysł na wybudowaniu na niej domu na sprzedaż (oglądając to co proponują firmy developerskie miałem odruch wymiotny na jakość wykonania i materiały użyte do produkcji , za dom 130 m ,maja ceny po 460 tys gdzie działka 760m kosztuje około 140 tys. Z prostego rachunku wynika że dom w stanie developerskim kosztuje u nich 320 tys zł a wygląda jak najgorszy koszmar a co najlepsze sprzedają je na pniu)

    Plan jest prosty dom ma powstać za 170 tys zł max
    Dom około 120-130 m (prosty w budowie)
    Zbudowany ze względnie dobrych materiałów
    Dobrze wykonany (jednak firmy mam tanie, dobre i sprawdzone)
    dom zewnętrznie wykończony w 100%
    wewnątrz tynki, posadzki,instalacje

    Dam radę?!

    jak macie jakieś pomysły , projekt który spełnia wymogi i jest ładny proszę o info.

    Pozdrawiam
    D.

  2. #2

    Domyślnie

    ile płacisz ?
    M. Lenart

  3. #3
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    ile płacisz ?
    za co ?

  4. #4

    Domyślnie

    Za 170tys to postawisz dom w stanie surowym co najwyzej z oknami. A media? Same media moga kosztowa kilkadziesiat tysiakow. Chyba ze sam wszsytko postawisz z rodzina.

  5. #5
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Za 170tys to postawisz dom w stanie surowym co najwyzej z oknami. A media? Same media moga kosztowa kilkadziesiat tysiakow. Chyba ze sam wszsytko postawisz z rodzina.
    Media w działce

  6. #6

    Domyślnie

    No to nie wiem czy teraz mam się śmiać czy płakać, bo stawiamy dom ok 115 m2 powierzchni użytkowej prosty jak budowa cepa (stodoła po prostu) i ten stan deweloperski o jakim mówisz osiągnęliśmy mniej więcej przy kwocie 100 tyś, wyższej niż Ty zakładasz. Więc albo chcesz odwalić taką chałę jak opisywani przez Ciebie deweloperzy, albo większość zrobisz sam, ale i wtedy nie wiem czy Ci się uda..

  7. #7
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Cytat Napisał oz
    No to nie wiem czy teraz mam się śmiać czy płakać, bo stawiamy dom ok 115 m2 powierzchni użytkowej prosty jak budowa cepa (stodoła po prostu) i ten stan deweloperski o jakim mówisz osiągnęliśmy mniej więcej przy kwocie 100 tyś, wyższej niż Ty zakładasz. Więc albo chcesz odwalić taką chałę jak opisywani przez Ciebie deweloperzy, albo większość zrobisz sam, ale i wtedy nie wiem czy Ci się uda..
    i tutaj właśnie o to chodzi że totalnie nie chcę "odwalić chały" .

    Wykonawców mam powiedzmy -50% średniej krajowej dlatego że to dziadkowie budujący bardzo powoli ale za to dokładnie (minus jest taki że nie mają swojego auta i musiał bym ich dowozić )
    za dach musiał bym płacić normlanie
    wykończeniówka samemu + pomocnik

    cegła i okna -30% od ceny z rynku (z producentem okien się koleguje, a cegłę porotherm kupię od osoby która niestety przeliczyła swoje możliwości finansowe odnośnie budowy)

  8. #8
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Cytat Napisał oz
    No to nie wiem czy teraz mam się śmiać czy płakać, bo stawiamy dom ok 115 m2 powierzchni użytkowej prosty jak budowa cepa (stodoła po prostu) i ten stan deweloperski o jakim mówisz osiągnęliśmy mniej więcej przy kwocie 100 tyś, wyższej niż Ty zakładasz. Więc albo chcesz odwalić taką chałę jak opisywani przez Ciebie deweloperzy, albo większość zrobisz sam, ale i wtedy nie wiem czy Ci się uda..
    Macie bardzo ładny domek, właśnie przeglądałem dziennik budowy, tylko skąd te ceny :O szok stan surowy tego domu który was kosztował około 135 tys zł można bez większego problemu za 100 tys zrobić w tym samym standardzie .

  9. #9

    Domyślnie

    To o czym piszesz to są drobiazgi w kosztach całej budowy... u mnie obecnie jest stan surowy zamknięty z wszystkimi instalacjami i posadzkami. Czeka mnie jeszcze zapłacić za tynki, które się robią, wykończeniówka oraz elewacja. Powierzchnia użytkowa 135 m2, brutto po podłogach 200 m2. Projekt Murator M04a. Budowa pod Wrocławiem.

    Dla porównania - moje koszty do tej pory: 327 tys - bez zakupu działki i dociągania do niej mediów (kupiłem uzbrojoną działkę).

    Czyli 1670 zł/m2 powierzchni brutto lub 2200/m2 powierzchni użytkowej.

    A to o czym piszesz że możesz taniej stanowiło w moich wydatkach:
    - robocizna stanu surowego - 14%
    - cegła (w moim przypadku Ytong) - 6%
    - okna - 8%

    czyli możesz oszczędzić 7% na robociźnie (50% z mojej ceny) i 2% na cegle i 2,4% na oknach - razem 11-12% czyli jakieś 36-39 tys. - zostaje 291 tys do wydania plus wykończeniówka (którą ja szacuję na jakieś 100 tys i boję się że może być mało oraz elewacja - ok. 50 tys).

    Oczywiście możesz zbudować taniej ale za bardzo nie wiem na czym byś miał jeszcze zaoszczędzić. Z tymi oszczędnościami po 30% od kumpli to też bym się za bardzo nie ekscytował bo każdy kto buduje targuje rabaty i ceny "wywoławcze" znacząco mogą odbiegać od "transakcyjnych".

    Jeżeli będziesz budował długo (własne siły + dziadkowie wykonawcy) to też są koszty które musisz sobie policzyć.

  10. #10
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Cytat Napisał irreality
    To o czym piszesz to są drobiazgi w kosztach całej budowy... u mnie obecnie jest stan surowy zamknięty z wszystkimi instalacjami i posadzkami. Czeka mnie jeszcze zapłacić za tynki, które się robią, wykończeniówka oraz elewacja. Powierzchnia użytkowa 135 m2, brutto po podłogach 200 m2. Projekt Murator M04a. Budowa pod Wrocławiem.

    Dla porównania - moje koszty do tej pory: 327 tys - bez zakupu działki i dociągania do niej mediów (kupiłem uzbrojoną działkę).

    Czyli 1670 zł/m2 powierzchni brutto lub 2200/m2 powierzchni użytkowej.

    A to o czym piszesz że możesz taniej stanowiło w moich wydatkach:
    - robocizna stanu surowego - 14%
    - cegła (w moim przypadku Ytong) - 6%
    - okna - 8%

    czyli możesz oszczędzić 7% na robociźnie (50% z mojej ceny) i 2% na cegle i 2,4% na oknach - razem 11-12% czyli jakieś 36-39 tys. - zostaje 291 tys do wydania plus wykończeniówka (którą ja szacuję na jakieś 100 tys i boję się że może być mało oraz elewacja - ok. 50 tys).

    Oczywiście możesz zbudować taniej ale za bardzo nie wiem na czym byś miał jeszcze zaoszczędzić. Z tymi oszczędnościami po 30% od kumpli to też bym się za bardzo nie ekscytował bo każdy kto buduje targuje rabaty i ceny "wywoławcze" znacząco mogą odbiegać od "transakcyjnych".

    Jeżeli będziesz budował długo (własne siły + dziadkowie wykonawcy) to też są koszty które musisz sobie policzyć.
    Witam
    Dzięki za opinie,
    -30 % od najniższej ceny czyli teoretycznie cena produkcji za okna i za cegłę.

    Masz o wiele bardziej skomplikowany dom od planowanego przeze mnie (np dach) , kolejna sprawa to powierzchnia podłogi która będzie o około 50m mniejsza od Twojej.

  11. #11

    Domyślnie

    Moja rada żeby nie obudzić się "z ręką w nocniku" (czyli brakło 50 tys i co teraz...) najlepiej zaszaleć i wydać te kilkaset złotych na kosztorys. A ceny do niego wziąść realistyczne albo pesymistyczne i być mile zaskoczonym, że udało się zrobić taniej

    Mój dach był bardzo prosty - to są dwa dachy dwuspadowe złączone. Prostszy może być już tylko dwuspadowy.

    Jeżeli powierzchni będziesz mieć mniej no to siłą rzeczy wyjdzie taniej - ale to się nie skaluje tak ładnie liniowo (że jak podłogi 25% mniej to koszty 25% niższe).

    Najlepiej zrobić kosztorys i posiedzieć nad kalkulowaniem wszystkiego - wtedy będziesz wiedział co i jak...

    W każdym bądź razie powodzenia w realizacji marzeń życzę bo to jest w tym wszystkim najważniejsze.

  12. #12
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie



    dom około 135 m plus garaż, za budowę tego domu developer chcę 350 tys zł ja osobiście nie dał bym nawet 150 tys. Dlatego gdyby podejmę przedsięwzięcie wybuduje mniejszy, mniej skomplikowany dom w podobnej cenie ale za to z większą dokładnością i z użyciem lepszych materiałów, bo czegoś takiego osobista etyka biznesu nie pozwoliła by mi sprzedać

  13. #13
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Cytat Napisał irreality
    Moja rada żeby nie obudzić się "z ręką w nocniku" (czyli brakło 50 tys i co teraz...) najlepiej zaszaleć i wydać te kilkaset złotych na kosztorys. A ceny do niego wziąść realistyczne albo pesymistyczne i być mile zaskoczonym, że udało się zrobić taniej

    Mój dach był bardzo prosty - to są dwa dachy dwuspadowe złączone. Prostszy może być już tylko dwuspadowy.

    Jeżeli powierzchni będziesz mieć mniej no to siłą rzeczy wyjdzie taniej - ale to się nie skaluje tak ładnie liniowo (że jak podłogi 25% mniej to koszty 25% niższe).

    Najlepiej zrobić kosztorys i posiedzieć nad kalkulowaniem wszystkiego - wtedy będziesz wiedział co i jak...

    W każdym bądź razie powodzenia w realizacji marzeń życzę bo to jest w tym wszystkim najważniejsze.
    jeżeli już rozpocznę inwestycje to w lipiec-wrzesień, mam dużo czasu na przemyślenie inwestycji i dokładny kosztorys , obecnie jestem maksymalnie pochłonięty sesją a od 18 czerwca remontuje moje siedlisko

    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zone_wlkp
    Cytat Napisał oz
    No to nie wiem czy teraz mam się śmiać czy płakać, bo stawiamy dom ok 115 m2 powierzchni użytkowej prosty jak budowa cepa (stodoła po prostu) i ten stan deweloperski o jakim mówisz osiągnęliśmy mniej więcej przy kwocie 100 tyś, wyższej niż Ty zakładasz. Więc albo chcesz odwalić taką chałę jak opisywani przez Ciebie deweloperzy, albo większość zrobisz sam, ale i wtedy nie wiem czy Ci się uda..
    Macie bardzo ładny domek, właśnie przeglądałem dziennik budowy, tylko skąd te ceny :O szok stan surowy tego domu który was kosztował około 135 tys zł można bez większego problemu za 100 tys zrobić w tym samym standardzie .
    Po pierwsze budujemy koło Warszawy, więc pewnie drożej. Poza tym zaczynaliśmy w październiku ubiegłego roku więc było jeszcze drożej niż teraz.
    Po drugie ekipy nie wzięliśmy najtańszej, bo zależało nam, żeby było solidnie i w miarę szybko zrobione. Jak się później okazało zrobili BARDZO szybko i BARDZO solidnie
    Po trzecie obydwoje pracujemy, więc nie zawsze mieliśmy czas i możliwość jeździć i szukać materiałów najtańszych. Inna sprawa, że wszystko musieliśmy kupować na faktury, bo musimy się "wyspowiadać" w Urzędzie Skarbowym ze sprzedaży mieszkania.
    Po czwarte budujemy dla siebie a nie na sprzedaż, więc daliśmy więcej ocieplenia, tynki cementowo - wapienne w środku (u nas sporo droższe niż gipsowe) i silikatowe na zewnątrz. Sama kotłownia to koszt ok 20 tyś zł (piec, zasobnik c.w.u. i instalacja z rurkami itd.).
    Po piąte wydaje mi się, że materiały i robocizna, o której mówisz, że będzie taniej to i tak znikomy koszt całej budowy... np. nam poszło ok 1300 pustaków 25 p+w na dom, płaciliśmy ok 6 zł to masz kwotę 7800 zł. A to na różne "pierdułeczki budowlane" wydaje się masę kasy.

    Nie będę Cię straszyć, ale wydaje mi się, że masz marne szanse, żeby się zmieścić. Lepiej wylać sobie PRZED budową kubeł zimnej wody na głowę. Mi też się wydawało, że będzie hura fajnie i TANIO. A kasa ucieka zanim się obejrzysz... no ale oczywiście nikt Ci nie zabroni budować. Życzę Ci, żeby Ci się udało...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zone_wlkp


    dom około 135 m plus garaż, za budowę tego domu developer chcę 350 tys zł ja osobiście nie dał bym nawet 150 tys. Dlatego gdyby podejmę przedsięwzięcie wybuduje mniejszy, mniej skomplikowany dom w podobnej cenie ale za to z większą dokładnością i z użyciem lepszych materiałów, bo czegoś takiego osobista etyka biznesu nie pozwoliła by mi sprzedać
    A dlaczego byś nie dał nawet 150 tyś? bo źle zbudowane? ale wiesz, nawet na schrzaniony dom trzeba mieć materiały i zapłacić ludziom, którzy to postawili. Nie mówiąc już o innych kosztach...

  16. #16

    Domyślnie

    Zrób kosztorys porządny przed budową bo obudzisz sie w nocniku. 170tys na deweloperke to w marzeniach. Widac ze nawet nie wiesz ile kosztuje ocieplenie, zrobienie tynkow i innych rzeczy... za taka kwote placac ludziom nie postawisz nawet bardzo niskiego standartu.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Za 170tys to postawisz dom w stanie surowym co najwyzej z oknami. A media? Same media moga kosztowa kilkadziesiat tysiakow. Chyba ze sam wszsytko postawisz z rodzina.

    olbrzymie koszty odchodzą przy pracy własnych rączek
    no i wielkiej pomocy rodziny

    za 170 tys. będę miała dom zamieszkany
    jeszcze nie wiem tylko w jakich warunkach

    ale dom mniejszy
    no i raczej okolice tańsze
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  18. #18

    Domyślnie

    myślę że za te pieniądze można spokojnie postawić dom 70m2 w stanie developerskim

  19. #19

    Domyślnie

    Anetina jak najbardzie za... tylko trzeba miec taka pomoc

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    taaaaa, źle napisałam

    dom mam większy niż te 120 m




    a pomoc mam naprawdę wielką
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony