dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARTiiii
    Anetina jak najbardzie za... tylko trzeba miec taka pomoc
    dokładnie.. my do każdego etapu musieliśmy brać ekipę tylko ocieplenie poddasza i wykończeniówkę robimy sami. A to też tylko takie dłubanie po godzinach i w urlopie, więc pooowoli..
    Wszystko też zależy ile kto ma czasu na budowę. Nam zależało na szybkim budowaniu, żeby jak najszybciej się wyprowadzić z wynajmowanego mieszkania. Poza tym mamy dwa lata od sprzedaży mieszkania na wydanie pieniędzy, więc trzeba było zwiększyć dodatkowo tempo. Ale i tak nam się udało, bo papiery załatwialiśmy tylko pół roku od momentu zakupienia do otrzymania pozwolenia na budowę), a działka była rolna z możliwością zabudowy i WZ w trakcie wydawania.

  2. #22

    Domyślnie

    Na tym forum dyskusje tego typu zazwyczaj dziela ludzi na dwie grupy:

    Ludzie ktorzy beda budowac dom i wiedza ze mozna tanio i ludzie ktorzy dom juz wybudowali i wiedza ze w praktyce koszty prawie zawsze sa wyzsze niz zakladane pierwotnie.

    Ja przeszedlem plynnie z pierwszej grupy entuzjastow do grupy sceptykow. To bardzo dobrze ze mialem bardzo optymistyczne nastawienie, bo gdybym w momencie startu znal rzeczywiste koszty pewnie balbym sie zaczynac.

    Osobiscie mam nadzieje ze sie autorowi postu uda i zycze powodzenia.

  3. #23

    Domyślnie

    najgorsze w tym, że on też ma takie nadzieje .... i się niestety nadzieje

  4. #24
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za opinie

    W budowaniu nie jestem "świeżakiem", z tym że dom w którym obecnie mieszkam wybudowany został w 2004 r. Wyszło naprawdę dobrze i wcale bez tragedii finansowej.
    Byłem dwa razy na 3 miesięcznych "wakacjach" w UK gdzie zajmowałem się budowlanką, a teraz remontuje dom + zabudowania gospodarcze .

    Uważam że jest realne wybudować dom w stanie developerskim za 170 tys nie budując samemu czy tylko przy pomocy rodzinny, zobaczcie przy okazji na naszego kolegę z forum który buduje pół blizniaka za 100 tys

  5. #25

    Domyślnie

    no cóż ja chciałem wybudować dom do stanu dev 180m2+50m2(garaż z kotłownią) za 260k pln - Też mi się wydawało że się da wydałem...bagatela już ze 100k więcej i ciągle trochę brakuje do końca

    Dodam, że nie siedziałem z założonymi rękami... no ale to było już milion razy...

    Ci co zaczynają budowę twierdzą, że da się postawić dom 200m2 za 100k pln - wystarczy tylko bardzo chcieć. No a oni przecież naprawdę bardzo chcą

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zone_wlkp

    W budowaniu nie jestem "świeżakiem", z tym że dom w którym obecnie mieszkam wybudowany został w 2004 r. Wyszło naprawdę dobrze i wcale bez tragedii finansowej.
    Ale z tego co się orientuję w 2004 roku były zupełnie inne ceny w budowlance niż są teraz. W każdym razie życzę powodzenia

  7. #27
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item649747472_...nnej_rosy.html

    dom od developera , działka o wartości około 160 tys zł czyli cenna domu 390 tys do negocjacji powiedzmy że do oddania za 370 tys.

    Ile obstawiacie że kosztowała tego developera budowa ?!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał zone_wlkp
    http://www.allegro.pl/item649747472_dom_kamionki_porannej_rosy.html

    dom od developera , działka o wartości około 160 tys zł czyli cenna domu 390 tys do negocjacji powiedzmy że do oddania za 370 tys.

    Ile obstawiacie że kosztowała tego developera budowa ?!
    Pewnie kosztowała go mniej, bo deweloper też musi zarobić przecież. Ale nie sądzę, że 200 tyś mniej...

  9. #29
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Cytat Napisał oz
    Cytat Napisał zone_wlkp
    http://www.allegro.pl/item649747472_dom_kamionki_porannej_rosy.html

    dom od developera , działka o wartości około 160 tys zł czyli cenna domu 390 tys do negocjacji powiedzmy że do oddania za 370 tys.

    Ile obstawiacie że kosztowała tego developera budowa ?!
    Pewnie kosztowała go mniej, bo deweloper też musi zarobić przecież. Ale nie sądzę, że 200 tyś mniej...
    stawiam na 250-270 tys zł , są rolety, dachówka ceramiczna, skomplikowany dach itd....

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał zone_wlkp
    http://www.allegro.pl/item649747472_dom_kamionki_porannej_rosy.html

    dom od developera , działka o wartości około 160 tys zł czyli cenna domu 390 tys do negocjacji powiedzmy że do oddania za 370 tys.

    Ile obstawiacie że kosztowała tego developera budowa ?!
    pewnie z 300. chcial sprzedać po 650 ale boom osłabł i teraz za 550 probuje. możliwe że działkę też taniej dostał - nie wiadomo. poza tym developer buduje zwykle kilka budynkow jednoczesnie, to też inne koszta.

    Ja u siebie za SSO chciałem się zmieścić w 120. Przekroczyło 140... a to tylko sso. 135m2, z poddaszem uż, dach dwuspadowy z jaskólką.

  11. #31

    Domyślnie

    Jak firma developerska ma u siebie na etatach pracowników typu murarze, dekarze, elektryk, hydraulik... to robocizne ma dużo taniej niż ekipy na akord - bo płaci za etat ryczałtem.

    Materiały też kupuje dużo taniej - albo mają swoją hurtownię albo na ściągają od większych dystrybutorów lub od producenta bezpośrednio.

    Jak developer buduje osiedle to też nie kupuje działek budowlanych "w detalu" tylko kawał pola w cenie gruntu rolnego, potrzyma go trochę aż ceny pójdą w okolicy w góre - odralnia, uzbraja i stawia kilka-kilkanaście domów na raz. Ekipy na etatach idą z budynku na budynek.

    Produkcja masowa obniża koszty - tego się nie przeskoczy.

  12. #32

    Domyślnie

    dokłądnie ci "deweloperzy" pokupowali działki rolne w cenie 2 czy 3 złote za metr kilka lat temu otem je podzielili odrolnili itp itd wiec sama działka ich nie kosztowała zbyt wiele.
    5 lat temu koło łodzi sie kupowało działki po 20-30 zł za metr teraz ponad 100.
    poza tym budowa - kwestia skali realizacji powtarzalności projektów rozwiązań itp itd

  13. #33
    zone_wlkp
    Guest
    zone_wlkp

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaskul
    dokłądnie ci "deweloperzy" pokupowali działki rolne w cenie 2 czy 3 złote za metr kilka lat temu otem je podzielili odrolnili itp itd wiec sama działka ich nie kosztowała zbyt wiele.
    5 lat temu koło łodzi sie kupowało działki po 20-30 zł za metr teraz ponad 100.
    poza tym budowa - kwestia skali realizacji powtarzalności projektów rozwiązań itp itd
    w tym przypadku kupował po około 180 zł za metr

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał remekb
    Na tym forum dyskusje tego typu zazwyczaj dziela ludzi na dwie grupy:

    Ludzie ktorzy beda budowac dom i wiedza ze mozna tanio i ludzie ktorzy dom juz wybudowali i wiedza ze w praktyce koszty prawie zawsze sa wyzsze niz zakladane pierwotnie.

    Osobiscie mam nadzieje ze sie autorowi postu uda i zycze powodzenia.
    amen

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ja dom parterowy o powierzchni około 140mkw wybudowałem do stanu surowego zamkniętego za 100 tys zł (materiały po odjęciu zwrotu z kopalnii) + 60 tys zł za robociznę (budowałem w zeszłym roku).

    Obecnie mam już stan deweloperski (prawie wszystko od stanu surowego robię sam) i na liczniku o jakieś 60-80 tys zł więcej. Ale nie zawsze wybieram najtańsze rozwiązania (rolety, brama garażowa, drzwi wejściowe, wentylacja mechaniczna, instalacja hydrauliczna - to przykładowe elementy, na których można było zaoszczędzić)..

    Dokładniejsze wyliczenia, oraz podsumowywane na bieżąco koszty masz w dzienniku: http://forum.muratordom.pl/post2519962.htm#2519962. Może ci to pomoże.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony